2023 Koç Güneş Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

“Yapabileceğiniz ya da yapabileceğinizi hayal ettiğiniz ne ise, ona başlayın. Cüretkarlığın içinde deha, güç ve sihir vardır.” Goethe

Aceleniz var. Bir hedefe ilerliyorsunuz. Ve aman, çevreniz kalabalık, bütün bir dünyanın geri kalanı da sizinle. Fakat acele ederken, biraz önceki sözleri düşünün. Ve eğer şu anda her şey üstesinden gelebileceğinizden çok fazlaysa, üç sözcüğü hatırlayın: “Başla”, “cüret” ve “güç”. Bunlar Nisan ayının Koç yeni ayına ait olağanüstü kudreti özetliyor.

Jüpiter’in ateşi körüklemesinden dolayı Koç’un atılgan ve düşünmeden hareket eden istekliliği bu sezon özellikle yüksek. Herkes zaten tartışmacı, kolayca heyecanlanıyor ve çok gergin; bir sürü insan açık açık agresif, hırçın ve kışkırtıcı. Bu yeni ay o yatkınlıkları alıp maksimuma çekip geleceğe fırlatıyor ve hepimizi de öyle.

Bu yılın Koç’taki ikinci yeni ayı burçta o kadar ilerideki neredeyse Boğa’da. Bu derece de Koç’un tüm özelliklerinin aşırısına yol açıyor. Kişilerde, durumlarda ve olaylarda bir patlayıcılığa. Gücüne güç katan güneş tutulması da ayı aşırı yüklüyor.

Üstüne üstlük, Plüton’la karede – bu bir harekete geçme talebidir. Mars tarafından yönetilen bir burçta yer alan güneş tutulmasının ölüm ve yeniden doğuşun lordu tarafından baskılanması? Bu karışımla ilgili hiçbir şey gözden kaçabilecek gibi değil. Plüton, evrimsel değişimin katalizörü, gücün, gizli dürtülerin ve sırların yöneticisi. Ona olan kare ruhlarda bastırılmış, dolaplarda saklanmış, arka odalarda konuşulmuş ve diğer her çeşit gizli yerdeki güçleri zorla dışarı çıkarıyor. Bu sanki bir bitkinin büyük bir hızla ve azgınlıkla betondan doğru filiz vererek o betonu patlatması gibi.

Ve Plüton Kova’nın ilk derecesine daha yeni geldiği için, bu tutulma onun 21 yıllık ziyaretini vaftiz ediyor – bizleri de hızla bu alana fırlatıyor. Plüton Aralık 2024’e kadar bu dereceye birden fazla defa gidip gelecek, bizleri toplumda ve teknolojide gerçekleşecek olan radikal değişime uyumlama süreci. Bu hassas dereceden her geçiş bu tutulmanın enerjilerini ve bağlantılı Plütonlu hareketi tetikleyecek. 

Bu gökyüzü hareketi bizleri önümüzdeki iki seneye taşıyacak olan konuları da detaylandırıyor. Bu yeni ay Mart 2025’e kadar sürecek olan Koç/Terazi ekseninde bireysel kimliğimizle ilişkileri karşı karşıya getiren tutulmaları başlatıyor. İlişkileri sürdürürken kimliğimizi ifade etmenin zorluğu konularına tekrar döneceğiz, yeniden başlatacağız ve yenileyeceğiz. Özel bağlantılardan, anlaşmalara, işlev gördüğümüz temel kurallara kadar.

Başlangıç atışı bireye ve geleceğe yöneliyor. Bir durum ya da kişinin sizi bırakması mümkün – tüm tutulmalar kendi rotasına uymayan bir şeylerin üzerini çizer. Daha da olası olan, siz hızla geleceğe atılırken, bir kişiyi ya da durumu arkadaki toz bulutunuzda bırakabilirsiniz. Nasıl olursa olsun, gidişler hızlı, bir ihtimal beklenmedik, bahane ve özürler öne sürülmeden ve kalıcı olacak, arkaya bakmadan.

Hepsi yeni bir varoluş evresine taşınmamızla ilgili, birbirimizle geçinip anlaşma yollarının yepyeni bir haline. Bu güneş tutulmasını bir işletim sisteminin yükseltilmesi gibi düşünün. Bilgisayara, telefon veya başka bir alete ne olduğunu hatırlayın. Kapanır ve kontrolünüz altında olmayan bir süre zarfında kendini tekrar başlatır. Yeniden başladığında değişmiştir. Bazı fonksiyonlar artık yoktur ya da farklıdır şimdi yenileri vardır. Bu bir güncelleme ve yükseltmedir, teoride. Fakat bir öğrenme eğrisi gerekebilir ya da yazılım hataları bulunabilir.

Niyet ve hedefler belirlerken bunu da aklınızda tutun. Bu tutulmaya dürtüler ve arzular patladığında aklınızda bunları tutarak girerseniz, sizin de onlarla koşmak için alışılmadık bir cüretkarlığınız ve cesaretiniz olacaktır. (En baştaki alıntıyı hatırlayın) Fakat büyük ihtimalle onları pek de fazla düşünmeyeceksiniz, ya da hiç düşünmeyeceksiniz. Şimdi başlayan her şey dürtüsel organik yaşam gücünün ateşiyle ilerliyor, toplumsal hassasiyetlerinizi ve alışılmış iç sansürünüzü sıfırlayarak sizi kişisel süper kahraman alanınıza taşıyor.

Aylar boyunca bu tutulmayı hissedecek, yakıtınızı ondan alacak ve onunla uçacaksınız. Mayıs ortasında konularda fark edilir bir alevlenmeye dikkat edin, Jüpiter tutulma derecesinden geçerek hala daha aynı alanda bulunan Plüton’la kare yapacak. 

Bir sonraki yeniden başlatma ve güncellenme sonbahardan önce olmayacak. Bu sene tutulma aileleri örtüşüyor ve Nisan’ın güneş tutulması onları arasındaki bir kavşak nokta. Boğa’dan 10 dakika uzakta ve gitmekte olduğumuz yönü gösteren Boğa kuzey düğümüyle birleşik. (Tüm gidişler, bitişler ve fazla atılgan, aceleci hareketler gerçekten bizi ileri götürüyor.)

Bu tutulma bizi son iki yılın kaynak odaklı Boğa-Akrep tutulmalarından çıkışa götürüyor. Bireysel ve ortak finans konularımızı temizliyor ve kapatıyorlardı, buna sahip olduklarımız, neye yatırım yaptığımız ve yatırımların karşılığında ne aldığımız da dahil. Derlenip toplanmak için iki vuruş daha alacağız. Mayıs’ın Akrep ve Ekim’in Boğa ay tutulmaları. Bu ikisi döngüyü bitirecek. Onların dünyevi konuları Koç-Terazi tutulmaları bizi geleceğe ittirirken aktif kalacaklar.

Ya enerjileri nasıl farklı olacak? Kaynak paylaşımı, mali konular ve yatırım konuları geçmişi bırakmaya yardım edecek. Cüret etmek, risk alan hareketler ve ilişki dinamiklerinizi yeniden düzenlemek ise geleceğin hikayelerini belirleyecek. Şimdi bir esneyin, nefes alın, uygun giyinin ve koşu başladı!

Kathy Biehl’e çok teşekkür ederiz. (empowermentunlimited.com)


Sevgili Bilge Baykuşlar, zaman zaman Kathy Biehl’in analizlerini paylaşmamın sebebi onun bireysel ruh halimizi çok güzel yakalıyor olması. Fakat bu büyük tutulma bundan çok daha fazlasını içeriyor. Gelin madde madde bakalım, başka türlü altından kalkamayabiliriz:

1. Bu bir Siyah Ay.

Yani önümüzdeki iki buçuk yıllık yeni döngüyü başlatıyor. Umarım hazırlığınızı yaptınız ve bu büyük tutulmayla gelen değişime, gelişime kucak açarsınız.(Bağlantısı burada)

2. Bu bir hibrid (melez) tutulma.

Yaklaşık on yılda bir gerçekleşen ilginç bir fenomen. Tam, halkalı ve parçalı tutulmalar arasında gidip geliyor. Böyle bir tutulma en son 2013’te gerçekleşmişti. 

Kısaca tam tutulmalar, yeni başlangıçlar, geçmişi salıverme ve yeni fırsatları kucaklamayı temsil eder. Yapılması gereken ise yeni hedefler belirlemek, önemli kararlar almak ve arzuladığınız hayatı yaratmak için cesur adımlar atmaktır.

Parçalı tutulma ise beklenmedik olay ve durumları getiren değişim ve geçiş zamanlarıdır. Yapmamak gereken ise olanlara uyum sağlamak ve hayatlarımızda gereken değişimi uygulamaktır.

Halkalı tutulma bir ateş halkası görüntüsü yaratır. Denge ve uyumu simgeler. Yapılması gereken ise ruhani benliğimizle bağımızı güçlendirip, yüksek amacımıza uygun seçimler yapmaktır. Düşüncelerimiz, yaklaşımımız ve yaptıklarımız gerçek benliğimizi temsil etmelidir.

Hibrid tutulmalar ise bütün bunların karışımı bir görüntü verir. Halkalı tutulma tam tutulmaya dönüşür, bazı yerlerde ise parçalı tutulma gözlemlenir. Ve bir hibrid tutulma DERİN ETKİLERİ OLAN, BÜYÜK BİR DÖNÜM NOKTASI, BİR MİLADDIR.

Bu dönemde iç görülerimiz, fikirlerimiz ve dikkatimizi çeken dış mesajlar duygusal, ruhani ve fiziksel evrimleşmemiz için büyük önem taşırlar. Yapılması gereken ise bu mesajı almak ve uygulamaktır.

3. Tutulmanın gerçekleştiği ben-biz ekseni bir süredir geriliyordu, şimdi tam anlamıyla aktif.

Bu enerjiyle ilerlemek için kendimizi ilan etmeli, burada bulunmaya, onurumuz ve neşe-keyif-coşkumuzla yaşamaya hakkımız olduğunu kabul etmeliyiz fakat bu sırada bizler ilişkisiz bir hayata programlanmadık aksine biz toplumlarla, ilişkilerimizle var olup evrimleşen varlıklarız. Bu dengeye dikkat.

4. Koç-Terazi ekseninde gerçekleşecek tutulmalar gelecek odaklı.

Bu eksende Mart 2025’e kadar 6 tutulma gerçekleşecek ve alışılanın aksine sadece biri ay tutulması, diğerleri güneş tutulmaları. Yani geleceği ve birey olmanın değerini işaret ediyorlar. Bu yıllarda attığımız her adım, söylediğimiz her sözcük geleceğimizi şimdiye kadar alıştığımızdan çok daha fazla etkiliyor. 

5. Döngü içinde döngüler.

Kova Plüton döngüsünün başlamış olması bu zamanda varlığını gerçekten hissettiriyor. Bu tutulmada karedeki Plüton’la yeni Kova-Plüton enerjisinin fazlasıyla farkında olacağız. Teknoloji ve bireysel bağımsızlık konuları, ilerici düşünce, isyan ve insan hakları ön planda. (Bağlantı burada)

6. Jüpiter faktörü

Aylardır paylaştığım fırsatlar, gelişim ve ruhunuzu tam anlamıyla tatmin edebilecek potansiyel hala devam ediyor. Fırsatları kabul edin. Atılın.

7. Ve tabii ki Merkür gerilemesi…

Tutulmanın hemen ardından başlayarak üç aydır süregelen tüm gezegenler ileri hareketine de son veriyor. Çabuk, çabuk, haydi ileri diyen enerji biraz olsun duruluyor. Tam olarak değil ama biraz. Bu süreçte yorulduysanız eğer Boğa’da toprağa dönmek iyi gelebilir. Bu da ilginç bir durum yaratıyor, bir tarafta yavaşla diyen bir Merkür var, diğer tarafta hız rekoru kırmak isteyen bizler. Hatırlayın, bu bir 7 senesi ve Satürn Balık’ta, yani kendimize durgunluk ve nefes cepleri yaratmalıyız. Bu ilerlemeyeceğiz demek değil, bu gerektiğinde durup bir düşünmenin sadece yol almaktan daha iyi olduğunu söylüyor. Acaba doğru yolda mısınız, acaba pusulanız ne diyor?

8. Bu tutulmadan tam bir ay sonra, 20 Mayıs’ta sabit burçlarda bir büyük kare açı oluşacak

Ve 25 Ekim 2022’deki Akrep güneş tutulması derecelerini tekrar aktive edecek. Hatırlarsanız, bu tutulma Türkiye’nin güneşiyle birleşmişti. O zamandan beri çok büyük bir değişim fırtınasının içindeyiz ve derin, kalıcı değişikler “sabitleniyor”. Bu, seçimlerden hemen sonra olacak bir gökyüzü hareketi, aynı zamanda Boğa yeni ayının hemen sonrası.

Ekim 2022 güneş tutulması “imece” sembolündeydi. Bize yardımlaşmanın, otoriteden beklemeden grup olarak harekete geçmenin önem ve ihtiyacını anlatıyordu. Yani, yardımlaşma, ortak çalışma, başkalarından beklemeden harekete geçme enerjisi hala var, hatta Kova-Plüton’la buna çok büyük bir vurgu görüyoruz. Dikkatinizi çekmek istedim. Haydi gelin, 19 Mayıs Boğa yeni ayının sembolüne de bakalım: “Bir masada birlikte çalışan iki kunduracı”. Yine ortak çalışmanın ve iş birliğinin kutsandığı bir yeni ay olacak.

9. Tutulmalar çift gelir.

Bundan iki hafta sonra Akrep’te bir ay tutulmamız var. Bu tutulma da 8 Kasım 2022 Boğa ay tutulmasının devamı ki daha önce konuştuğumuz gibi bu enerjiyi doğrudan büyük depreme bağlayabiliyoruz. Korkmayın, bu deprem olacak demek değil fakat o zaman işaret edilen konular devam ediyor demek. Yani özellikle Türkiye’de olanları hemen unutmak yok, yapılacak, değiştirilecek her şeyin vurgulandığını, talep edildiğini ve hatta zorunlu kılındığını görebiliriz. Bitişler ve yeni başlangıçlar sürüyor, yeterlilik ve sürdürülebilirlik kesinlikle öne çıkıyor. 

Koç Güneş Tutulmasının Sabian Sembolü: “Ördek Göleti ve Civcivler”

Sanki Koç değil de Boğa gibi, değil mi? Nerede Koç’un savaşçı bireyselliği, tutkulu ataklığı, nerede göletteki tatlı yavrular?  Evet, bu tutulma tam sınırda. Zodyak’ın ilk burcunu bırakmıyor ama Boğa’ya da geçmek üzere. Tam sınırdayız. 

Bu çok yönlü, oldukça gürültülü, hareketli bir tutulma.  Kaderi getiren anaretik derecede. Tam olarak ne olacağını, ne yapacağımızı kestiremiyoruz. Tutkulu, beklenmedik, belirsiz… Her burcun son derecesi aceleci, telaşlı ve çok güçlüdür. Bir sonraki burca geçmeden kapatılması gereken defterler, bitmesi gereken işler, devredilmesi gereken bayraklar vardır. Bunu hissediyoruz, bunu yaşıyoruz.

Bu sembol diyor ki, görünüşte ne olursa olsun, ne biterse bitsin, gerçekte olan şey, en doğal ve bütüncül huzur ve emniyet düzenine geri dönüştür. Uydurduğumuz şeylerden gerçeğe dönüş. Bu görüntüde doğal düzenin döngülerini görürüz, sonsuza dek devam eden. Uyum, öğrenme, ilerleme, gelişme ve geliştirme. Hayat en olumlu, en verimli, en geliştirici haliyle devam ediyor. Yavrular anneyi takip ederken, kendi ufak maceralarını, dramlarını yaşıyor ve öğreniyorlar.

Burada bir korunma ihtiyacı da görüyoruz. Civcivler, yeni başlangıçlar, yeni fikirler, taze yaklaşımlar korunmalı. Ben bunu “kendinizi aşırı uçtaki her tavır, düşünce ve tepkiden, özellikle de kendinizinkilerden koruyun ancak olduğunuz yerde donup kalmayın” olarak anlıyorum. Civcivler büyümek, hayat değişmek zorunda.

Yani Bilge Baykuşlar, bu tutulmada ne olursa olsun, ne yaşarsak yaşayalım, evrimleşip ilerliyoruz. Ve her şeyin aynı kalmasını bekleyenler hayal kırıklığına uğruyorlar, uğramaya devam edecekler. Bu gelişim sembolü bize büyümekte olduğumuzu anlatıyor. Hayat böyle geçmeyecek, böyle devam etmeyecek.

Koç güneş tutulması ilerlemeyi destekleyen, bir defa daha yeniyi ilan eden hatta bizleri yeninin kucağına fırlatan bir siyah ay. 

Peki bizlerin kişisel mutluluğu ve huzuru ne olacak? Değişimde nasıl rahat edebiliriz? Bruce Lipton’un şu sözleri bize yardım edebilir:

“Algı, inançla şekillenmiş farkındalıktır. İnançlar algıyı yönetir. İnançlarınızı yenileyin, algıyı da yenilemiş olursunuz. Algıyı yenileyin, genlerinizi ve davranışlarınızı yenilemiş olursunuz. Ben bu dünyaya nasıl tepki vereceğimi değiştirmekte özgürüm. Bundan dolayı dünyayı görüş şeklimi değiştirdikçe kendi ifademi de değiştiriyorum”

Hepinize harika bir tutulma dönemi diliyorum. Çok seviliyorsunuz ve asla yalnız değilsiniz.

©Mor Alev 2023

Görseller: Kapak – bilinmiyor, Uçan Koçlar – Jimmy Lawlor

Büyük Anadolu Depremi: NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ? Ve Sürdürülebilir Destek İhtiyacı. Görsele TıklayınYEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

2 comments

Yorumlar kapatıldı.