2023’ün Getirdikleri – Astrolojik ve Sezgisel Bir Özet (Bölüm I)

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

2020, 2021, 2022… Ne olaylı, ne önemli yıllar oldular. 2019 milattan önce gibi kaldı! 2023’ün enerjisine gelince… Bu bir geçiş senesi, buna isterseniz “EŞİK YIL” diyebilirsiniz. Büyük enerji değişiklikleri olacak ve hepimiz yeni enerjiye uyum sağlamaya çalışacağız. Kapının eşiğindeyiz, diğer tarafı görebiliyoruz fakat henüz yeni alanı yaratmadık. 

Detaylara girmeden önce hatırlatmalıyım, daha önce de defalarca değindiğim gibi enerji dalgalarla gelir ve nasıl büyük ve güçlü bir dalga kumsalda çok daha ileride bir iz bırakıyorsa, sürüklediği çakıllar ve deniz kabukları sonraki dalgalara rağmen kumsalda kalıyorsa ve ardından gelen dalganın ulaştığı alan daha farklı olabiliyorsa, enerji de böyledir. Bir günde güneş ve Jüpiter birleşti diye her şey değişmez. Onun yerine, deniz dibinden gelen dalgayı düşünün, her yeni harekette bir şeyler başlar, uzun süre çok da fark edilmeden ilerler, ardından yükselmeye başlar, zirve yapar ve karaya öyle ulaşır. Uranüs, Mars ve Merkür söz konusu olduğunda dalga biraz daha hızlı olabilir fakat onlarda bile belli bir gelişim süreci vardır. 

Sanatçı: Asja Boros

Son üç yılda büyük dalgalar yaşadık. Bu seneyi geçmiş yıllardan ayrı düşünemeyeceğiz ancak onların bıraktığı izlerin üzerine yükselen yepyeni büyük dalgaların oluşumuna şahit olacağız.

Eminim, bu yıl için hepiniz kendinize göre önemli niyetlere sahipsiniz. Kalbinizden ne geçiyor? Kendini bulmak ve takdir etmek. Sevdiklerinizle anlamlı vakit geçirmek için daha fazla fırsat yaratmak. Sizi gerçekten tatmin eden bir iş hayatı. Uyumlu ilişkiler. Çok daha az gerginlik ve çok daha fazla neşe-keyif-coşku. Sevgi. Ve tabii ki daha fazla bolluk. 

O zaman bu eşik yılının potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu söylemeliyim. Sadece gelmekte olan dalgalardan kaçmayıp onlarla sörf yapmalı ve bu sırada geçmiş dalgaların kumsala bırakmış olduğu hazineleri değerlendirmeliyiz.

“7” Enerjisiyle Spritüel Evrimleşme ve Simyacı Seviyesine Yükseliş Şansı

2022 bir usta sayı senesiydi. Dolayısıyla bizden ustalık istedi. Ve kimse ustalığın hemencecik ve kolaylıkla başarıldığını söyleyemez! Numerolojisi koşulsuz sevgi ve şefkat sayısı 6 olan geçen yıl, çetin bir öğrenme eğrisi oldu. Tek çarenin daha fazla sevgi, şefkat, anlayış, kabullenme ve devasa bir kalp olduğu durumlar yaşadık. Ve şimdi Evrenle çok daha derin bir bağlantı halinde olduğunuzu umuyorum.

2023’ün numerolojik enerjisi 7 ve onun ruhaniliğini ve bilgeliğini taşıyor. Bu yıl kendinizi bir defa enerjiyle eş-titreşime getirdiğinizde yaratamayacağınız bir şeyin olmadığını göreceksiniz. Bir dizi gelişmeyle kalp merkezli bir hayata uyanabilir ve gerçekten de cennetin yeryüzünde olduğunu bulabilirsiniz. 

Tutunduklarınızdan kancaları çekip kurtulma fırsatları sağdan soldan jet hızıyla gelirken, onların yerine İlahi Varoluşun yerleştiğini ve inanılmaz bir hafiflikle yaşadığınızı bulabilirsiniz. Bunun için, bu hızlı yılda 7 sayısının temsil ettiği sessizlik, araştırma ve dinlenme anları yaratmaya, derin düşünmeye zaman ayırmaya ihtiyacınız olacaktır. Çok daha iyisinin gelmesi için bazı şeylere veda etmeniz gerekebilir. Bu sene beklenmedik yeni bakış açıları ile birbiri ardına gelen uyanışlar ve ilham çok mümkün. Sizi ne heveslendiriyor, istediklerinizi neden istiyorsunuz? Sorularınız yanıtlandıkça titreşiminiz fiziksele yansıyacaktır. Bu gerçekten de sihirli bir yıl olabilir. 

Dan Millman 7 rakamının pozitif potansiyelini şöyle sıralamış:  Ruhani uyanış, farkındalık, güven, açıklık, iç sesini dinlemek, iç bilgelik, SİMYA, bilgi arayışı, anlayışın yükselmesi.

Ancak bu enerjinin olumsuz kullanılması ise bir dizi şok, mükemmeliyetçilik, yargılayıcılık, zihin oyunları ve uyandırma amacı taşıyan sert durumlara yol açabilir. 

Bu sene sezgilerimiz olabildiğince gelişme potansiyeli taşıyor ve iç sesinizi dinleyecek alan yarattığınızda potansiyel bir SİMYACI olmaktır. Bu, enerjinin yüksek dalgalarla geldiği bir yıl, dolayısıyla akışın evrelerine bu sene özellikle dikkat edin. (İlgili yazı burada) Kendinize dışa dönük alanlar yarattığınız gibi içe dönecek zamanlar da ayırmanız büyük önem taşıyor. Bunu bir nefes gibi düşünün, içe dönmeden dışarıda yaratamazsınız. 

Dostlar 7 rakamının enerjisi arka planda işlerken, Zodyak bu sene büyük değişikliklere sahne oluyor. Her biri uzun süreli etkileri olacak pek çok hareket gerçekleşiyor. Evet, yıl yavaş başladı. Bu özet bile Ocak başında değil, Mars gerilemeyi durduğunda yazılıyor. 

Çok Şükür! Satürn-Uranüs Karesinin Sonu

Sizi bilmem ama ben hayatımda böyle etkili bir enerji yaşamamıştım. Bu ikisi çekişirken dünyada da büyük çekişmeler gördük. Kova ve Boğa konuları sürekli olarak bizleri meşgul etti. Sosyal medya, teknoloji, emlak, doğal kaynaklar, iklim, toprak, tarım, beslenme, kısacası ortak geleceğimizle ilgili pek çok soru ve sorunla karşılaştık. Bu kare bize biraz da haddimizi bildirdi diyebiliriz. Sürdürülebilirlik, evde, işte, okulda, ilişkilerimizde önemli bir konu haline geldi. Tam bu kelimelerle olmasa bile pek çok alışkanlığımızı sorguladık, “şu yaptığım şey sürdürülebilir mi?” “İçinde bulunduğum bu grup, bu toplum, bu işyeri neye, nasıl hizmet ediyor ve gerçekten bana uygun mu?”

3 yıla yakın bir süredir bizleri inanılmaz sıkıştıran bu kare bu sene başında yavaş yavaş çekilmeye başladı, henüz bitmedi – dalgaları hatırlayın. Benim de iletişim ve hizmet alanlarımı etkileyen bu karenin sonu gelirken blogda ve diğer çalışmalarımda eski hızımı bulmayı umuyorum ama belki de bir sürü değişiklik olabilir çünkü iki yıldan fazla bir zamandır devam eden beklenmedik olaylar silsilesinden henüz tam olarak bilinçli bir sonuç çıkaramadım, bu da zamanla belli olacaktır. Sahile vurmuş çakıl taşlarını, yosunları toplamaya devam ediyorum. Kendimi örnek olarak kullanıyorum çünkü bu çok güçlü enerjinin pek çoğunuzu etkilediğine inanıyorum. Hayatınıza bir bakın, son 2-3 yılda hangi alanlarda çekiştirildiğinizi hissettiniz, sıkıştınız, bunaldınız ve nasıl değişiklikler yaptınız? Özellikle sabit burçlarda kümelenmeleri olan arkadaşlar, büyük bir nefes alıp rahatlayın. Geçti. Şimdi değişiklikleri oturtup ektiklerinizi biçeceğiniz zaman geliyor. Küresel olarak ise son 2-3 yıldan çok daha özgür hissedeceğimiz bir döneme girdiğimizi söyleyebilirim. 

Satürn Balık’tayken İllüzyondan Gerçek Ruhani Evrimleşmeye

Sanatçı: Asja Boros
“Hayatın gizemlerinde derinlere dalarak, en büyük zayıflıklarınızın en büyük güçlerinize dönüşmesine izin verin. Siz sınırsız bir potansiyel okyanusu ve kendini deneyimleyen evrensiniz”

İşte bu geçişi hevesle bekliyorum. Neptün yıllardır kendi burcu Balık’ta. Balık ise… Evet, Balık ve Neptün çok zor tarif edilir. Sisler, transandantal alem, düş gücü, sınırsızlık, hayaller, bağımlılıklar ve aldanmalar… Spritüel uygulamalar, sınırsız ruhumuz, şifa ve koşulsuz sevgi burada yaşar. Neptün tüm bu özellikleri 2011’den beri büyütüyor. Meditasyon, astroloji, Reiki, nefes, yoga ve bunun gibi pek çok uygulamanın bütün dünyayı sarması bir tesadüf değil. Ancak tam olarak ölçülemeyen bu alanlarda da bir düzenlemeye ihtiyaç var. Çünkü gölge Balık kendimizi aldatmamızı anlatır. Biz de bu uzun geçişte tam olarak bunu sorgulayacağız. Nerede kendimizi aldatıyoruz? Nerede ruhani alışkanlıklarımız sadece yüzeyde kalıyor? Nerede gerçekten koşulsuz sevgiye açığız? Ruhani evrimleşmemizi nasıl güçlendirebiliriz? Ve bu sırada bazı şeyler elenecektir. Bir kişiye iyi gelen herkes için aynı etkiyi yapmayabilir.

Ruhani disiplin yaratmak isteyen Bilge Baykuşlar, bu geçişte bunu başarabilirsiniz. Örneğin her sabah meditasyon yapmayı niyet edip harekete geçtiğinizde destekleneceksiniz. Ya da şükür veya rüya günlüğünüz, niyet edip başlarsanız, her gün yazılacaktır. Satürn kararlılıktır.

Satürn’ün Balık geçişleri müthiş bir yaratım aracıdır. Yani neyle eş-titreşimdeyseniz çok çabuk hayatınızda görebilirsiniz. Bu geçişlerde muhteşem epik romanlar yayınlanmış, hepimizi kendine geçiren besteler yazılmıştır. Ben sanat konusunda hızlandırılmış bir yaratıcılık bekliyorum. Sanat eserleri ise gerçekten dev kitleleri etkileyecek kadar güçlü olacaktır. Kulakları iyi açın, bu zamanda eserlerini doğrudan kozmostan indiren, zamanın ruhuna kanal olan müthiş yetenekli müzisyenler duyacaksınız.

Bir başka etki ise bağımlılıklar konusunda olacaktır. Gölge Balık gerçeklerden kaçış rotalarımızı ve bağımlılıklarımızı temsil eder. Bu dönem bağımlılıkları arkada bırakmak için 29 yılda bir gelen büyük bir şans. İlişki bağımlılığından alışveriş, yemek, sigara, sosyal medya, dizi bağımlılığına, sizin bağımlılık zehriniz neyse ondan diğer zamanlardan çok daha hızla ve Satürn’ün verdiği büyük kararlılıkla kurtulabilirsiniz. Satürn’ün Balık geçişi yılın 7 enerjisiyle çok uyumlu. İçe dönün kendinizi bulun böylece dışınızı değiştirin.

Jüpiter Koç ve Boğa’da: Şans Kapıları Birbiri Ardına Açılıyor

Jüpiter Mayıs ortasına kadar Koç’ta ve özgürlük savaşçıları durmayacak. Küresel alanda ve özel hayatlarda kendimiz olabilmek için mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadın hakları, azınlık hakları, işçi hakları, çocuk hakları… Hepimiz var olduğumuzu haykıracağız. Bu sırada istediğimizi istemekten çekinmeyeceğiz. Bu kısa bir dönem ama birbiri ardına fırsatlar çıkacak ve onları yakalamaya hazır olun. 

Sanatçı: Asja Boros

Jüpiter yıllardır Oğlak ve Kova’da baskılanıyordu, yanı başında Satürn’le Jüpiterliğini tam anlamıyla yapamadı ardından Balık’ın sisli sularında koşulsuz sevgimiz üzerine çalıştı. Geçen yıl onu Koç’ta birkaç ay gördük. Bu sene Jüpiter tüm baskılardan kurtularak almış başını gidiyor ve en sevdiği şeye, armağanlar ve potansiyel dağıtmaya geri dönüyor. Cesaret, güç ve heves bizimle. 

Mayıs ortasında Boğa burcuna giren Jüpiter iş, para, ekonomi, doğal kaynaklar konularında umudumuzu yeniliyor. Evet, dünya bir sürü ekonomik sorunun içinde kıvranıyor ama hiçbir şey sona ermedi, dünya batmadı, batmayacak. Jüpiter kozmik kumarbaz olduğuna göre bu zamanda büyük riskler ve büyük kazançlar görebiliriz. Adına kriz dediğimiz dönemler aslında birer şifa krizi değil midir? Aklımızı kullanır, zeki risklere atılırsak ve hızlı davranırsak şans bizimle. Korkmayın, atılın! Ama zekice atılın, her parlayan şeyin altın olmadığını hatırlayın.

Böylece bu özetin birinci bölümünün sonuna geldik. İkinci bölümde Plüton’un geleceğimizi belirleyecek çok önemli Kova geçişi, bu yılın ilişkiler üzerindeki etkileri, ilginç kehanetler, toprakta gerileyen Merkür ve genel özetimiz var. Bir sonraki bölümde buluşmak üzere.

©Mor Alev 2023


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

2 comments

  1. Teşekkür ederim.. Kafamın karışık olduğu bugünlerde yazınız bu yıl adına bana çok iyi hissettirdi🙏🌸✨

    Liked by 1 kişi

  2. canım mor alev, bu yazı bana çok iyi geldi. her şeyi anlamlandırmak için bir kolaylaştırıcı olduğun için minnettarım, ikinci partı sabırsızlıkla bekliyorum. (belki de sabırla!)

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.