2023’ün Getirdikleri – Astrolojik ve Sezgisel Bir Özet (Bölüm II)

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

2023’ün enerji potansiyeline bakmaya devam ediyoruz. Bir önceki bölümde yılın numerolojisini, Satürn ve Jüpiter’in hareketlerini incelemiştik. Bu paylaşımın birinci bölümünü için buraya tıklayın. Biz ise kaldığımız yerden devam edelim.

Plüton’un Kova Geçişi: 2023’teki Önemli Ön İzleme

Plüton’un Oğlak’taki son dansı dünyayı temelinden sarsıp üzerinde yaşayan her şeyi ve herkesi etkilerken bu yolculuğun sonuna geliyoruz. 2008’den beri ince ince yıkım işleriyle uğraşan Plüton son bir-iki yıldır inşaat alanında planlarla gezinen mimar-mühendis ordusuna benzedi. Ne olması, ne yapılması gerektiğini biliyoruz. Ama bu zamana kadar yeni inşaat konusunda çekingendik. 23 Mart’ta Plüton Kova’ya geçerek bu tünelin sonundaki ışığı gösterecek. Artık gerçeğe, eşitliğe ve adalete dayalı yeni temeller yaratmanın vakti geldi. 

Sanatçı: Asja Boros

Önümüzdeki iki yıl Plüton Oğlak ve Kova arasında gidip gelmeye devam edecek. 2024 sonunda Kova’ya yerleşip 2043’e kadar burada kalacak. Bu, Kova konularında 20 yıl sürecek bir yeniden doğuş süreci. Fakat bu sene özellikle önemli çünkü Plüton ne zaman burç değiştirse, ilk aylarda önümüzdeki yıllar hakkında bir ön-izleme yaşarız. Bu sefer toplumlarımızda ve teknolojimizde neleri değiştirmemiz gerektiğini göreceğiz. Acaba insanlık barış içinde el ele tutuşup herkes için daha yaşanabilir bir dünya yaratmaya hazır mı? Eşitliğe, kardeşliğe hazır mı? Teknolojiyi bütünün hayrına kullansak neler başarabiliriz?

Plüton kolektif gölge çalışmamızı yönetir. Nerelerde kendimizi oldukça hümanist sanıyoruz ama iş pratiğe gelince ayrımcı kesiliyoruz? Bu geçiş sırasında eski ve yeni dünya değerleri arasındaki uçurum çok daha büyüyecektir. 

Bu zamanda Plütokratların sonunu göreceğiz, bu sırada teknoloji milyarderleri de gücü ellerine geçirmek isteyebilir. Fakat Plüton Oğlak’ı terk ederken onlara sert dersler verebilir (Bknz. Elon Musk ve kaybedilen milyarlar)

Önümüzdeki birkaç yıl tekrar tekrar tarih yazıyormuşuz gibi gelebilir. Sosyal adalet, toplumlar, topluluklar ve teknoloji konularda devasa değişiklikler yaşayacağımız kesin. Örneğin yapay zekâ konusu büyük devrimlerle öne çıkacak, buna hiç şüphe yok. Dijital devrimi aşıp daha da fazlasına uzanacağız. Bu geçişin hemen öncesinde füzyon enerji haberlerinin paylaşılmasının hiç de tesadüf olmadığına inanıyorum.

Başka hiçbir gezegen-burç iş birliği böyle “GÜÇ HALKINDIR!” diye yeri göğü inletmez. Hemen şimdi, tam da bulunduğumuz yerde kapsayıcı, kucaklayıcı, sürdürülebilir hedefler bulmalı ve onlara doğru ilerlemeliyiz. Bu geçiş tarihte anayasaların ve insan haklarının yazılmasıyla ünlü, oturup yasalarımızı tekrar düzenleyecek miyiz? Bu sefer ne kadar adil olacağız? Bütün bu konular, bu sene Plüton Kova’da birkaç ay geçirirken karşımıza çıkacak. Ardından 20 yıla yayılan bir işe koyulacağız.

Emin olun, Plüton bize zorluk çıkarmak için gelmedi. O bizi dönüştürmek için burada. Toplumsal farkındalığımızı yükseltip onunla çalışırsak bu geçiş çok kolay olabilir.

Ay Düğümleriyle Bireyselliğimizi Kutlayacağız

Bu yaz, Temmuz ortasından itibaren kaderin yeni bir yüzü var: Bağımsız, özgün, onurlu ve öncü lider. Hepimiz Koç olmaya çağrılıyoruz.  Böylece bir hikâye bitiyor ve diğeri başlıyor. 

Akrep-Boğa eksenindeki tutulmalar henüz bitmedi, bu sene iki ay tutulmamız da bu eksende. Yani para, emlak, tarım, çevre, sırlar, vergiler, doğal kaynaklar konularında yeni ifşalara devam ediyoruz. Bu eksen bütün bir dünyada enflasyonu geri getirirken bizleri tüketiciliğimizin yıkıcılığına uyandırdı. Hedefimiz doğal kaynaklarımıza ve çevreye saygıydı.

Sanatçı: Asja Boros

Bu yaz adım adım “ben ve biz” dengesinde yürümeye başlayacağız, bir ip cambazı gibi.

İlişkilerinizde benliğinizi mi kaybettiniz? İhtiyaçlarınız karşılanıyor mu? Görmezden gelindiğiniz oluyor mu? “Kim ne der?” endişesinden harekete geçemiyor musunuz? Ya da bencil misiniz? Çekilmez bir eleştirmen? Sevgiyi zorlaştıran bir mükemmeliyetçi? “Bana ne, bana ne” diye tutturuyor musunuz? Partneriniz, kardeşiniz, en yakın arkadaşınız üzerinde gücünüz olmasını mı istiyorsunuz? Sizin dediğinizi yapmasını? Bunların hepsi bu geçişte inanılmaz eski moda tavırlar olmaya aday.

Konumuz ilişkilerimizi kendimiz olmayı unutmadan diğerleriyle huzurla yaşamak. Hem bir öncü olmak hem de arkada kalanlara yardım etmek. 

Bu eksende gerçekleşen tutulmalar ilişkilerimizin gerçek rengini açığa çıkaracaktır.

Söylemesi kolay, uygulaması ise kuyumcu terazisi gibi incelikli olmayı gerektiriyor. Hatırlarsanız, Chiron Koç’ta ve “Varoluş Hakkımız” üzerinde çalışıyor. (Bağlantısı burada)

Yakın ilişkilerimizde bağımsız olmayı öğrenirken, bazı ilişkiler kopabilir veya yenileri gelebilir. İlişki için kendini baskılamak bir süre sonra dayanılmaz bir seçenek haline gelecektir. Fakat ne olursa olsun, sonuç gerçekten içimize sinen ilişkiler ya da bir süreliğine ilişkisizlik olacaktır, ta ki kendimiz olabildiğimiz, zekamızı, becerilerimizi, ihtiyaçlarımızı özgürce ifade edebildiğimiz ilişkiler yaratana dek.

Venüs Aslan’da: Gösterişli Bir Gerileme

Venüs 23 Temmuz – 4 Eylül arası Aslan’da gerileyecek. Tam da yaz aşkı zamanında! Bu hareket ay düğümlerinin Terazi-Koç eksenine geçişinden hemen sonra başlıyor. Aslında iki enerji el ele çalışıyor.

Sanatçı: Asja Boros

Olay yerimiz öz-ifade, yaratıcılık ve kendini gösterme burcu Aslan, yani birazcık abartılı desek? Dolayısıyla, bu süreçte dramatik tepkiler çok mümkün. Her şey olduğundan büyük görünebilir, geçmiş aşklar, aşıklar, ilişkiler olduğundan farklı hatırlanabilir.

Her kişisel gezegen gerilemesinde olduğu gibi içe dönerseniz gerileme bittiğinde hayatın Venüs’ün yönettiği parçaları ışıldayacaktır. Hepimiz bir Aslan gibi özgün ifademizle sevilmek, onaylanmak ve kabul edilmek istiyoruz. Gerilemenin amacı da bu. Kendi gücümüzü hatırlamak için çok güzel bir geçiş olacak. Bu gerilemenin hakkını verin, kendinizi önce siz kabul edin. Ardından kendinize ve diğerlerine olan sevginizi bir Aslan gibi kükreyebilirsiniz. 

Merkür Gerilemeleri: Sabır ve Nefes Alanları

Merkür bu yıla Oğlak’ta gerileyerek başladı. Daha sonra Boğa, Başak ve tekrar Oğlak’ta gerileyecek, gerilerken Yay burcuna geçip yılı orada bitirecek. Özellikle Boğa aşamasında toprağa saplanmış gibi hissedebiliriz. Zaman yavaşlıyormuş gibi gelebilir. Bu sene Merkür gerilemelerinin konusu kesinlikle sabır! Sabretmeyi öğreneceğiz.

Ayrıca, böyle dev dönüşümler, aşırı uyarıcılar ve gezegensel devir teslimlerle dolu bir yılda hepimizin bir ara vermeye ihtiyacı olacak. Öyle çok değişim oluyor ki, zihinlerimizin hepsini özümsemesi için vakte ihtiyacımız var. Yani bu sene bilgisayarınız teklediğinde, internetiniz kesildiğinde ya da uçağınız rötar yaptığında bunu bir topraklanma, dengelenme ve düşünme şansı olarak kullanın. Bu bir 7 yılı, tavsiye edildiği gibi sessizlik zamanları yaratın. Acaba 2024’e yanınızda ne götürmek istersiniz?

Tüm Sistemler İleri!

Ve geliyoruz yılın en hızlı dönemine. 22 Ocak-21 Nisan arasında tüm gezegenler ileri harekette olacak. Bu dönemde her şey çok ama çok hızlı ilerleyecek, Jüpiter’in Koç’ta olması, Satürn ve Plüton’un burç değiştirmesi, önemli üçgenler ve kare açılar…. Bu üç ay siz de hızlı olun, seri kararlar için düşünme cepleri yaratın, oyalanmayın. Bu sene geçen seneler gibi değil, bu fırsatı kullanın. 

Mart 2023

Böyle bir ay daha önce yaşadık mı? Ben böylesini hatırlamıyorum. Mart, her şeyin bir arada olduğu çok önemli bir ay olacak. Önce Satürn Balık’a geçecek, ardından yeni astrolojik yılın başlaması, Koç yeni ayı ve İlkbahar ekinoksu aynı gün gerçekleşiyor (21 Mart), 22 Mart’ta Plüton Kova’da, 2020 Jüpiter-Satürn birleşmesinin aktive ettiği dereceye yerleşecek. Merkür, Venüs ve Güneş çok hareketli bir dansla ağır toplara dokunuyor, aktive ediyor ve aktive oluyorlar. Devasa bir hareketlilik. Bu sırada bütün gezegenler ileri harekette. Baş döndürücü!

Magazin 🙂

Bu sene ilk defa biraz da magazinvari olalım dedim. Biraz hafifleyelim. Ne demişler, fala inanma, falsız da kalma! Jessica Adams’ın birkaç gelecek öngörüsünü sizlerle paylaşmayı düşündüm. (jessicaadams.com) Pandemiyi iki yıl önceden tahmin eden ilk, genel olarak tahmin eden bir avuç astrologdan biri. Bana göre astrologdan çok kâhin enerjisine sahip. Yıllardır arada sırada meraklanır, paylaşımlarını okurum ve sonra da hayretle gerçekleştiğini görürüm. Yazıları da oldukça da iddialıdır. 2023 için şunları söylüyor:

“2023’te Putin yenilecek” – Nasıl olacağını söylemiyor, Rusya yenilecek de demiyor sadece Putin yenilecek diyor. Aslında yenilmesini ya da ortalıktan kaybolmasını ben de bekliyorum, çünkü Plüton Oğlak’tan çıkıyor ama bu sene mi olur, daha sonra mı? Bende bunun yanıtı yok, kahinimiz ise bu yıl diyor.

“Charles III taç giyemeyecek” – Mayıs ayında taç giyme töreni planlanıyor fakat Jessica Adams bunun olmayacağı konusunda ısrarlı. Çok uzun beklemeyeceğiz, birlikte kontrol edebiliriz.

“Yeni bir dijital para” – Ona göre Jüpiter Koç ve Boğa’dayken sosyal medya kullanıcılarının ödeme alacağı yeni bir dijital dünya para birimi ortaya çıkacak. Bilmiyorum, İnstagram’a girdik diye birisinin ödeme yapması fikri fena değil de… bana çok ilginç bir iddia gibi geldi. Bakalım.

“Mart ayından itibaren Covid” – Bir Covid dalgası daha yaşayacağımızı ancak 2023-26 arasında geliştirilecek UV ışık cihazlarının virüs sorunlarını en sonunda çözeceğini söylüyor. Covid dalgası nerede olacak söylememiş, belki kendi yaşadığı Avustralya’yı kastediyordur, örneğin şu anda Çin’de yaşanıyor. Öngörünün bu kısmı belirsiz. Ancak UV ışık cihazlarından daha önce de birkaç defa bahsetmişti.

“Birleşmiş Milletler değişecek” – Mart 2023’ten itibaren Birleşmiş Milletlerin büyük bir değişimden geçeceğini söylüyor. Yeni bir BM kurulacağını iddia ediyor.

“Küresel sendikalar kurulacak” – Bu da olasılıklar arasında. Bana hiç de aykırı bir düşünce gibi gelmedi. Küresel şirket çalışanlarının sendikaları da küresel olabilir. Başlangıç olarak bu yılı gösteriyor. Bence bu Plüton’un Kova’daki yolculuğuna yayılan bir hareket olabilir.

Evet magazin bölümümüzün de sonunda geldik Bilge Baykuşlar. Umarım biraz hafiflediniz. Bunlar gerçekleşirse yorumlarda paylaşırız. 

2023’e genel olarak bakarsak…

Büyük değişiklikler olduğunu görüyoruz, dış gezegenler bizleri çok farklı bir hayata hazırlıyor, her alanda etkileniyoruz, kişisel, kültürel, siyasi, teknolojik… Bu geçişler bizleri biraz da belirsizlikte hissettirebilir, bununla beraber ayaklarımızı en sonunda basacağımız sağlam toprak bulmamız çok mümkün. Merkür’ün toprakta gerilemesi buna yardımcı. Jüpiter büyük fırsatlarla çok cömert. Ve Satürn-Uranüs karesi bitti. Yani fiziksel varlığımızda ve maddi varlıklarımızla ilgili daha stabil, daha rahat hissedebiliriz.

En sevdiğim şey, bu sene yıllarca yapmış olduğumuz gibi geçmişte olmuş olan şeyler yerine, en sonunda gelecek odaklı olmamız. Plüton bakış yönümüzü geçmişten geleceğe çeviriyor.  

“İnsanlar diyor ki, ‘eğer sürekli hedefler belirliyor ve onlara uzanıyorsam, bulunduğum anı boşa harcamış olmuyor muyum?’ Ve biz de diyoruz ki, eğer bulunduğunuz anda iyi hissetmek için bir gelecek olayı kullanıyorsanız, bulunduğunuz anda hala daha iyi hissediyorsunuz. Ve bu da şimdiyi değerlendirmenin en iyi yollarından birini buldunuz demektir.”

Abraham (Esther Hicks)

Bu sene diğer her yıl gibi ilerleme potansiyelleri olduğu kadar derslerle geliyor. Ancak genel olarak 2023 bizleri birer insan olarak istediklerimize daha çok yaklaştıracaktır. Uzun zamandır ilk defa bireyselliğimiz önceliğimiz haline gelecek, dolayısıyla önceliklerimiz berraklaşacak, sevdiğimiz şeylere ve kişilere yöneleceğiz. Kendimiz olmayı öğreneceğiz.

Bu sene daha az gergin açı ve daha çok uyum görüyoruz. Özellikle bu bahar ve yaz aylarında Jüpiter ve Satürn her burcun, her alanın gelişmesine yardım ediyor. Kuzey düğümünün Koç’a Plüton’un Kova’ya geçmesi özgün benliğimizi ifade etmemizi talep ediyor.

Fakat tam potansiyel için önce içimizdeki gölgeleri tanıyıp aydınlatmamız gerekli. Bunu yıllardır yapıyoruz ve bir süre daha yapmaya devam edeceğiz.

2023 güzel bir yıl, bu enerjiyi kucaklayın. Keyifle, arada bir de durmayı hatırlayarak ilerleyin. 

©Mor Alev 2023


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

  1. Tüm dünya için güzel bir yıl olacak🙏🏻
    Jessica Adams’ın yeni dijital para yorumu için eklemek istediğim; instagram, FB veya twitter monopol şirketleri kazandıran uygulamalar. Birkaç yıldır “Decentralized Social” media gelişmekte. Diamondapp.com tam da tarif edilen, kazancı kişiye giden bir uygulama. Çok gelişecek diye tahmin ediyorum.

    Liked by 1 kişi

    1. Çok teşekkür ederim sevgili Serdar. Benim böyle bir uygulamadan hiç haberim yoktu, demek ki mümkünmüş! 😊

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.