Yeniden Başlayalım

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Sevgili Bilge Baykuşlar, büyük değişim sürecinde sürprizlerle dolu bir üç seneyi bitirdik. Bu sırada beklediğimiz gibi gelişmeyen çok şey var. Ve bir şeyler beklediğimiz gibi gelişmeyince… Umut ve inançta eksilmeler olur. Her şeyi doğru yaptığımızı ve neden hala daha bazı şeyleri yaşadığımızı ya da yeni gelişmelerin neden aklımızda kurguladığımız gibi olmadığını sorgulayabiliriz. Hayata gücenebiliriz. Arkturusluların sıkça söylediği gibi “Bu umut kaybı pek çoklarının yükseliş sürecinin nasıl görünmesi gerektiği ile ilgili üç boyutlu kavramlara tutunmaya devam etmesi ve o görüntülere benzemediğinde de şüpheye düşmeleriyle alakalı.” Yani hayal kırıklığı var mı? Var. Bu kötü bir şey mi? Hayır, sadece insani. 

Eğer siz de içinizde bir tükenmişlik ve heyecansızlıkla, her gün karşınıza bu sefer ne çıkacağını düşünerek yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Bu üç yılda çok şey gördük. Kimini kendi hayatımızda yaşamış olmasak bile etkilendik. Pandemi, aşı kavgaları, kapanmalar, açılmalar, kaybedilen işler, batan kriptolar, sonsuza dek veda edilen sevdikleriniz, yangınlar, kuraklıklar, seller, ekonomik belirsizlikler, yasaklar, baskılar, iklim krizi, beslenme krizi, barınma krizi… Ve en sonunda büyük deprem. Senaryo olsa film yapmazlar.

Yorgun musunuz? Gergin? Belki de bütün bunlara gözlerinizi kapayıp hayallerde gezinmeyi tercih edenlerdensiniz, neden olmasın? Hepsi ama hepsi ağırlığın altında bunalmanın farklı yüzleri. Eskisi gibi mutluluk ve heyecanla uyanamamak, dostlarından uzaklaşmış olmak, en güzel alışkanlıklarını bu karmaşada bir yerlerde kaybetmek… 

Eğer bunların hiçbirini yaşamadıysanız ya da yaşamıyorsanız size bravo! Siz kendi hayatınızı ve mutluluğunuzu yönetmeyi bilen bir baykuşsunuz.

Ama bunların birazını bile yaşayan Bilge Baykuşlar, ne dersiniz? Yeniden başlamanın vakti geldi mi sizce? 

2020’ler bize çok miktarda belirsizlik ve kriz getirdi. Sinir sistemlerimiz alt-üst oldu. Hassaslaştık ve sanki her an bir alarm çalacakmış gibiyiz. Dikkatlerimiz kendi hayatımızı yönetmekten, akışta keyifle ilerlemekten, ilgi alanlarımızdan, sevgi ve şefkatten, ilham alıp yaratmaktan hayat mücadelesine çevrildi. Çoğunlukla sadece hayatta kalmaya çalışıyormuşuz gibi bir hisse sahibiz. Kaç, savaş, don tepkilerimiz zirvede. Ve bu sırada belki de ruhaniliğe içerliyor bile olabiliriz. Hani sevgi en önemlisiydi? Hani geleceğimizi yaratıyorduk? Hani olumlu niyetler olumlu gelişmelere yol açardı?

Bugün, tam da Merkür gerilemesinde, iki çok güçlü tutulmanın arasında yeniden başlamamızı öneriyorum. Bizim resetlenmemiz hep içten başlar. En doğru zamandayız. 

Yeniden başlamak gerekiyor dostlar. Bu kadar basit. Işığımızı, gözlerimizdeki pırıltıyı yeniden bulmak, içimizdeki ateşi tekrar canlandırmak gerekiyor. Yapacak çok şey, gerçekleştirecek büyük potansiyeller var. Kişisel ve kolektif. 

Bunu böyle küskün ve bıkkın yapamayız. Umutsuz hayat olmaz ve birazcık olsa bile bir umudunuz olduğunu biliyorum yoksa bugün hayata devam edemezdiniz. O tuşa basalım, sistemi kapatıp bir daha açalım. 

Sallandık, sarsıldık, kimilerimiz yıkıldı. Kimilerimizin evleri yıkıldı. Kimilerimizin inancı. 

Dolayısıyla temelden başlama benzetmesi kullanıyorum, yeni hayatımızın temellerini yeniden kazıp, yeniden inşa etmekle yeniye bir başlangıç noktası verelim. Hayatlarımızda işe yaramayan her şeyi silip süpürelim, molozları temizleyelim ve en sağlam temeli atmaya karar verelim.

Çok da düşünmeyelim, zaten aşırı yüklenmekten zihnimizden dumanlar çıkıyor. Kısa devre an meselesi. Sadece gidip yapalım. Karar verip uygulayalım. Seçimleri beklemek, yazın gelmesini beklemek, piyangonun çıkmasını beklemek… Beklemeyelim. Şimdi, şu anda hislerimizin ve tercihlerimizin yönetimini elimize alalım. Hayatımızı biz yönetelim. Gücümüzü ilan edelim.

Bence bu temel, bu harika temel, sevgiyle başlıyor. Eh, burası Mor Alev, tabii ki sevgiyle başlayacak. Bundan sonra önümüzdeki haftalar ve aylarda temel bilgilere ve sevgiye geri döneceğiz. Bazen eski paylaşımlar, bazen de yeni yazılar gelecek. Sıklığını tam olarak tahmin edemiyorum ama en az haftada bir ilham alacağımız bir paylaşım olacağını düşünüyorum. Bazı paylaşımlarda belki ayrı bir ilham köşesi olacak bazı paylaşımların bütünü bu “yeniden başlamaya” adanacak. Henüz nasıl olacağını zihnimde netleştirmedim ama olacak biliyorum çünkü, bildiniz, ilham geldi!

Bu yazılar sadece okunmak (veya artık podcast da olduğu için sadece dinlenmek) için paylaşılmayacak. Kendi uygulamalarınızı yaratmanız ve hayatınızda elle tutulur değişim deneyimlemeniz için paylaşılacak. Size ilham vermek ve harekete geçmeniz için.

Harekete geçin. Harekete geçin. Harekete geçin. (Gördüğünüz gibi tam anlamıyla “artık yeter” enerjisindeyim.)

Ve ardından paylaşın lütfen, eğer o haftaki paylaşım size ilham verdiyse, içinizi biraz kıpırdattıysa, onunla ne yaptınız? Neyi değiştirdiniz? Blogdaki yorumlar işlevini kullanın. Hepimize yardım etmiş olacaksınız. Bize örnek olacaksınız.

O kadar emin hissetmesiniz de değişime hazır olabilirsiniz.

Korkabilir ama yine de yapabilirsiniz. 

Reddedilmekten, onaylanmamaktan ürkebilir fakat buna rağmen hedefe koşabilirsiniz. 

Daha fazla enerji!

Daha fazla neşe-keyif-coşku!

Daha fazla denge, verimlilik, tutku, daha fazla yaşam!

Daha fazla sevgi!

Bu üç yılda öğrendiklerimizi alıp yeni ufuklara kanat açalım. 

Gelin dostlar, yeniden başlayalım. Siz buna layıksınız! Hayat buna değer!

©Mor Alev 2023

Görseller: Kapak – Pascal Campion; Bahçede neşe-keyif-coşku – Yaoyao Ma Van As; Reset – bilinmiyor.

Büyük Anadolu Depremi: NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ? Ve Sürdürülebilir Destek İhtiyacı. Görsele TıklayınYEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

26 comments

 1. Günaydın Mor Alev, özlemişim senin enerjini sende hoşgeldin aramıza, Coşkun ve yeni Umutlarınla hoşgeldin.

  Liked by 1 kişi

  1. Tam da bu enerjideyim ben de bu aralar ve yeniden başlamaktan başka bir yol olmadığını, artık eskiye dönmeye çalışmanın ya da eski hedeflerle devam etmeye çalışmanın boşuna olduğunu hissediyorum. Yazı çok çok iyi geldi⭐️😊

   Liked by 1 kişi

 2. Günaydın Sevgili, bu sabah ufak bir kahkaha attırdı ‘artık yeter’ enerjin 🙂 bende dün gece farklı bir rüya gördüm.. uzun zamandır rüyalarımda didiştiğim ve hatta gerçek hayatta da pek çok kez didişmiş olduğum biriyle barıştım dün gece rüyamda. Farklıydı. İlk defa barıştık hayret.. gerçek hayatta barışmasak bile rüyamda barışmak bile bana iyi geldi. Şimdi onu eskiden sevdiğim gibi sevdiğimi hissedebiliyorum.. demek ki kırgınlıklarımız iyileşti.. güzel bir başlangıç sevgili mor alev. Bundan sonra her şey daha da güzel olacak 🌟🦋💙🪁

  Liked by 1 kişi

 3. Dün çaresizce çırpınırken ” kendi Haka dansımı hazırlayıp güne öyle basliycam” dedim. Çünkü olacak olan olacak. Hiç hoşuma gitmeyen bir döngü tekrar gündemde, eski döngülerden çıkamadığım yetmiyormuş gibi. Evet ilahi olana gücenmiş durumdaydım ama sabah ” kabul” diyerek uyandım. Epey zamandır paylaşımlarınızı takip etmiyordum, az önce bir bakayım dedim. İyi ki 🍀 Toparlayıcı, bütünü uzaktan gösterip anlayışı ve şefkati vurgulayan davetinizi de kabul ediyorum

  Liked by 1 kişi

 4. Günaydın mor Alev ben de yeter enerjisindeydim, eşleşme harika. Daha güzel günleri hep birlikte kucaklayalım.❤️❤️

  Liked by 1 kişi

 5. Enerjin gerçekten farklı geldi bu sefer şunu farkettim ki sizin ilerlemenizi de gözlemlemek güzel bir his. Seviliyorsun mor alev ❤️

  Liked by 1 kişi

 6. epeydir buraya bile uğrayamıyordum, o kadar kabuğuma çekildim ki anlatamam.. ama içerde nispeten daha iyi daha huzurlu bir baykuş vardı sadece dışarıya kapandım. Paylaşmaktan , anlatmaya çabalamaktan yorulmuşum. Yazmayı bile bıraktım o derece…
  Ve bu mola bana da iyi geldi.. Yeniden renklerimi aldım. Tam da bugun beklemek hakkında yazı yazacaktım ki:) sen yazmışsın. Az önce kendime kahve yaparken bekleyenlerden değil bekleyemeyenlerden olduğumu fark ettim. o yüzden belki de hayat bu deneyim için hep bekletti. Şimdi ise kendi adıma bekleme dönemi:)) Ozlemişim iç açan yazılarını.. Gidip de okuyamadıklarımı okuyayım bari…Sevgiler…

  Liked by 2 people

  1. Ne tatlı insani motive eden bir msj. aynı bu yolculuğa başladığım o ilk günlerde karşıma çıkan yazıların gibi epeydir sende yoktun yada ben bakmamışım bloğa bugün hem eski hem yeni enerji karışımı bir hissiyatla gune baslamistim ve bisey arar gibiydim o aradığım seyi yine karsima çıkıveren yazin verdi sevgi ışığım tşk ederim.

   Liked by 1 kişi

 7. Gercekten zamanlama inanılmaz. Harikasiniz🙏 Her dönem kendime bir motto belirlerim. Bu hafta başında da neden olduğunu bilmeden “Yeniden” mottosuna başlamıştım. Sizin yazınız, bunun bana niye geldiğini daha net gosterdi, sevgiler ❤️

  Liked by 1 kişi

 8. Merhaba Sevgili dost,yazılarınız için teşekkür etmek istedim. Moral ve ilham oluyor.Hepimiz için yepyeni ,sevgiyle kuşanmış ,cennet bir dünyaya niyet ediyorum izinli olduğum kadarıyla. Sevgiyle kalın.

  Galaxy cihazımdan gönderildi

  Liked by 1 kişi

 9. Bir kaç gündür ‘Her şeye sıfırdan başlayabilirim. Yeniden onarabilirim. İlk kez başlıyormuş gibi tüm olumsuz unutabilirim’ diye dualar ediyordum. Yazın geldi. Tık Doğdu Güneşim 🌞🌻

  Liked by 1 kişi

 10. Günaydın 🙂 Tabirimi mâzur görün ama, anlatacak daha iyi bir deyiş bulamadım – tam da “sıçamaz köpek” modundayım 😀 Yazınız popoma atılan bir tekme vazifesi gördü herhalde; ne olursa olsun deyip, ev taşımaya karar verdim ❤ Sağolun canım… Her yazınızı daima paylaşıyorum; ışığı paylaşmak şart ❤

  Liked by 1 kişi

 11. Okurken bile içim kıpır kıpı tüylerim diken diken oldu ve sanki içime olukla saf sevgi doldu 🙂 muhteşemmmm ben de varım hadi…

  Liked by 1 kişi

 12. Canım Mor Alev, yıllardır her boğulduğumda buraya gelip, derin bir nefes aldım. Kendi kendime söylediğim şeyleri, senin satırlarında da okuyunca, eşzamanlılıklara şükredip, ruhun bilgeliğini ve “bir”liği kucakladım. Bu yazı da -yine- öyle bir zamanda geldi ki, sabah sabah yatakta bir sevinç kahkahası attım! Temiz kanallığın, pozitif enerjin ve sevgi dilin için sonsuz teşekkürler. Tanıdığım herkesle paylaşıyorum seni, ki onlar da bizimle nefes alsın, ferahlasın, aydınlığa çıksın. İyi ki varsın.

  Liked by 1 kişi

 13. Merhaba Mor Alev, bir süredir (sanırım 1-2 ay) her şeyin tamamen ve kesin olarak değiştiğini çok net bir şekilde algılıyordum. Görünüşte her şey aynıymış gibi görünse de, aslında kesinlikle öyle değildi :)) Yazın da bunu teyit etmiş oldu benim için 🙂 Harekete geçmeye hazırım hazır olmasına da, keşke bi de tam olarak ne yapmak istediğimi bilsem 🙂 Ben de bu konuda netleşmeye, içimdeki Ben’i duymaya ve sonra da ok gibi ileri fırlamaya niyet ediyorum 😊 Çok teşekkürler bu güzel yazı için 🙏💙 Sevgiler 💙💙💙

  Liked by 1 kişi

 14. Merhabalar mor alevv. bayramda gözümüz yollarda kaldı hoşgeldin 🥺. Bugün ki yazı o kadar güzel geldi ki anlatamam, hislerimi görmüşsünde paylaşmışsın gibi. Yeter! hisssini bi kaç aydır yaşıyorum. Gergin ya da sinirli olarak değil ama yeniye olan umutla sanki 💖 İlk olarak ertelediğim ve ileri bir vakitte başımı ağrıtacağını bildiğim şeyleri farkettim ve bi cesaretle değiştirmeye çalışıyorum 😌✨ o kadar rahatlattı ki. ve bu sıralarda etrafımda ki ve aklımda ki eski ve artık bana mutluluk vermeyen şeyleri temizliyorum mesela. yeni ve istediğim şeylerin gelmesini engelleyen nostaljinin hatırına yer eden ne varsa ensesinden tutup fırlatıyorum yeter diyerek 😁 yeni şeylerinde hayırla ve güzellikle gelmesi dileğiyle 🎉

  Liked by 1 kişi

 15. İyi ki varsın sevgili Mor Alev, enerjini her şeyiyle hissettim ve içimde çoğaltmaya niyetlendim.

  Liked by 1 kişi

 16. Merhaba mor alev. İlk defa yorum yazıyorum. Çünkü evet yeniden başlıyorum. Depremde iş yerimi kaybettim çalışanımı kaybettim arkadaşlarımı akrabalarımı… Ve yeni bi iş yerinde tekrar başlıyorum olması gereken buymuş diyip boş bir kayık olmaya çok çabalıyorum. Olacak neşe keyif coşkuyla olacak inanıyorum. Teşekkürler ilham için.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Cansu, yaşamayanın bilemeyeceği bir durumdasınız. Ne söylesek yeterli değil. Bize iyi dileklerimizi sunmak, elimizden geldiğince yardım etmek ve bu sırada alan tutmak düşüyor sadece. Siz buradasınız ve yapacağınız çok şey var, bir anlam ve öneminiz var. Dualarımı yolluyorum. Başınız sağolsun. Sevgilerimle

   Beğen

 17. Sevgili Mor Alev, yaşamımın ne zaman tıkandığını, akmadığını hissetsem senin bir yazı geliyor. O kadar anlattığın duygulardayım ki uzun zamandır, kendimi içi ölü bir zombi gibi hissediyordum. Yazın içimde bir şeyleri kıpırdattı. Tekrar o yaşam coşkusunu hatırlamak, tekrar hayaller kurmak, tekrar sevgi duymak istiyorum. Yazılarının buna çok yardımcı olacqģına inanıyorum. Sevgide buluşmak dileğiyle..
  Çiğdem

  Liked by 1 kişi

 18. Mor Alev’den yine iç ısıtan umut ve ilham veren bir yazı. Bal gibi tatlı Fırat gibi uzun bir ömrünüz olsun…..

  Liked by 1 kişi

 19. Güzel Moralev,yıllardır okurum ,ara sıra size yazarım.,siz de dönersiniz..Teşekkür ediyorum size.ben de depremi yaşadım,sarsıldık,öldük..Çok kaybımız oldu,onlar huzura kavuştular..Eğer yaşadıysak umut var ona inandım hep.Görevimiz var demek ki halen burada 3D”de… Önce başka bir şehire gittik,yeni bir başlangıç için..Ama olmadı,.kalbimiz burada kaldı..Yaralarımızı sarmak için,neşe keyif coşku dağıtmak için yeniden başlayacağız sıfırdan ..Sizden öğrendiğim çok şey var…Herkes sosyal medyaya bakarken ben sizin yazılarınızı okuyup kendime kendime geldim..Tekrar teşekkür ediyorum. Umut var hem de çok ,şevkle geri döndük.. Hatay”dan selamlar

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.