2021’in Getirdikleri 1: Astrolojik ve Sezgisel Bir Özet

2021… Herkesin aklındaki soru: 2020’den daha iyi olacak mı? İyi ve kötü etiketlerini andaki yargılarımız ve duygularımızla takarız. Dönüp baktığınızda 2020’nin müthiş aydınlatıcı anlarıyla inanılmaz farkındalıklar yaşamadık mı? Neyin önemli, neyin oyalanma olduğunu anlamadık mı? Peki, bu iyi midir, kötü mü? Gerçekten bakış açımıza ve enerjiyle işbirliğine girme şeklimize bağlı. O yüzden yukarıdaki soruyu şöyle yanıtlamak isterim: 

2021 çok daha farklı olacak. Yıl sonunda hayatlarımızın bazı yönleri öyle değişecek ki, şu anda neye benzeyeceğini aklımızda canlandırmak pek de mümkün değil!

Akıllardaki ikinci soru: “Ben 2021’in astrolojisinden nasıl etkileneceğim?” Bu soruyu da değiştirmenin vakti geldi. Önerim:

“Ben 2021’de neleri değiştireceğim, neleri dönüştürüp dengeleyeceğim ve (bu bir Kova-Uranüs yılı olacağı için) hayatıma, dünyaya katkıda bulunmak için neleri göze alacağım?”

Haydi, adına 2021 dediğimiz enerjinin astrolojik işaretlerine giriş yapalım birlikte. 

Hava ve Kova Çağı

Bana göre 2021, 21 Aralık 2020’de doğdu. 2021 boyunca da Kova ve hava temasını sürekli olarak göreceğiz. Özellikle de Şubat ayında Kova burcunda gerçekleşecek olan kümelenmesinin Kova imzasını bütün bir yıla atacağına inanıyorum. Kova, deha, teknoloji, yenilik, keşifler, icatlar, özgürlük ve toplumla alakalıdır. En derin seviyede ise üst zihinle olan bağlantımızı temsil eder.

Detaylar için şu yazılara göz atabilirsiniz:

2021: Yaratıcı Kaos Senesi

“Kaçınılmaz Değişim, İsteğe Bağlı Gelişim” 2020 yılının başlığıydı. Doğru seçimmiş. Bu dünyada değişmeyen kimse kalmadı, ama gelişme konusuna gelirsek bazılarımız bu zamanı pek değerlendiremedi. Ben bunu bir eksiklik ya da hata olarak görmüyorum, ancak tabii ki kaçırılmış bir fırsat olduğu da kesin.

Şimdi bambaşka bir enerji alanında ilerliyoruz. Büyük sancılarla yeniden doğuşunu yaşamış bir dünyadayız. Bu yeni dünyanın keyfini çıkarmaya hazır olduğumuzu umuyoruz. Fakat – evet, fakat var – inandığımızı yaşarız. Düşüncelerimiz ve şartlanmalarımız gerçeğimizi yaratır. Yani düşüncelerde, kalıplarda, tavırlarda ve tüm bunların yansıması olan yapılarda tepeden tırnağa değişim olmadan yeni dünyanın keyfini çıkarmaya hazır olacağımızı düşünmek hayalperestlik olur.

Bu değişim çok kolay değil ve değişmesi gereken her şeyi bir yılda toparlayıp hazır etmemiz de mümkün değil. Bunların hiçbiri bizi şaşırtmıyor, astroloji vs. ile ilgilenmeyenler bile bunu kolaylıkla görebiliyor.

İhtiyacımız olan büyük değişimin tamamlanması on yıllar alabilir. Benim öngörüm bildiğiniz gibi bundan sonra her yıl değişime daha az direnmeye başlayacak olmamız, Plüton’un Kova’ya geçişiyle 2023-2024’de iyiden iyiye hızlandırmamız ve 2025’de oldukça farklı bir dünyada yaşamamız. Bu büyük dönüşümün hikayesi elbette 2025’de bitmeyecek, ama sonrası daha da kolay olacak.

Fakat bu sene, bu başlangıç senesi, yeni dünyanın ilk 12 ayı tam bir “Yaratıcı Kaos” senesi olmaya aday.

Bizler yaratıcı kaosu az da olsa tanıyoruz. Dipte, derinlerde yaratıcı kaosun güçlenerek sürdüğünü, anlık görüntülerle gündelik hayatımıza da ara sıra yansıdığını biliyoruz. 2020 oldukça kaotik göründü ama daha çok yıkımla ilgiliydi. Bu sene yaratıcı kaosun tam ortasında olduğumuzu bilmemek, hissetmemek imkansız olacak.

Ayrım daha da büyüyecek, farklı düşüncelerdeki kutuplaşmalar artacak. Bir tarafta bitmiş olan materyalist Toprak elementinin alışkanlıklarını ısrarla sürdürmek isteyenler, diğer tarafta “yeter artık” diyerek, ilerici, teknolojik, paylaşımcı, özgürlükçü Hava elementine geçişi hızlandırmayı amaçlayanlar… Bu sene bu ikisi arasındaki çekişmeyi görmeye hazırlanalım. Bu sene büyük protestolar görmeye devam edeceğiz, hatta daha da büyüyeceklerini söylemek hiç de yanlış olmaz. 

Şimdiye kadar geçirmiş olduğumuz en sakin, en yumuşak yıl olmayacağı da kesin. Gergin olacak. Büyük ödüller getirecek, belki de çok şeyi riske atacağız. Plüton-Eris karesi sürerken, Satürn-Uranüs karesi şimdiden başladı bile! Jüpiter-Uranüs, Satürn- Mars, Neptün ve ay düğümleri… Hepsi hayati alanlardaki noktaları aktive ediyorlar. Maceramız devam ediyor!

Yeni Astrolojik Yıl

Astrolojik yeni yıl, İlkbahar Ekinoksunda başlar, sıfır derece Koç’ta. Yeni astrolojik yılın enerjisini ise Koç yeni ayının derecesi belirler. Önümüzdeki astrolojik yılın Sabian sembolünü şimdiden paylaşmak istiyorum: 

“Gerçekleşmiş bütün arzuların bahçesine açılan kapı”

Bu sembol, olabilecek en güzel fırsatları ve olasılıkları yanında getirir. Neredeyse dokunacak kadar yakınsınızdır hedeflerinize, ama o adımı atıp bahçe kapısını açmalısınız. Fırsatları değerlendirmelisiniz. 

Bu sembol hemen akla yılın numerolojisi 5 rakamının anlamını getiriyor!

Tutulmalar ve İkizler’in Yol Göstericiliği

2020 rekor 6 tutulmaya sahne olmuştu. 2021’le ise normal 4 tutulmaya geri dönüyoruz. Çok şükür! İlk ikili 26 Mayıs ve 10 Haziran, ikinci ikili 19 Kasım, 4 Aralık’ta gerçekleşecek. Ancak 26 Mayıs’taki ay tutulması tam tutulma olacağı için aynı zamanda bir Kan Dolunayı olacak. Kan Dolunayları ekstra güçlüdür ve büyük arınma getirirler.

Tutulmalar, Ayın Kuzey ve Güney düğümlerine bağlı olarak gerçekleşirler, yani Yay-İkizler ekseni bu yıl da çok faal. Kuzey Düğümü 2020 Mayıs ayında İkizler’e geçerken şöyle demiştik: 

“2022’nin başlangıcına kadar, iletişimin ve daha geniş toplumun değerini öğreneceğiz. Kendimizi duygusal bataklıktan çıkarıp yaratıcı ve yenilikçi düşünceye geçmemiz daha kolay olacak.  İkizler tüm bakış açılarının var olmasına izin verir – kabullenicidir. Böyle bir düşünce esnekliği ise başka türlü çok uzak kalabilecek bir geleceğin doğuş potansiyelini getirir. 

Hakikatten de, hem anda, hem de gelecekteki esenliğimiz için esneklik kilit nokta. Bu noktadan itibaren hayatın nasıl gelişeceği konusunda ne kadar katı olursak, o kendi yolunu açarken, o kadar acı çekeceğiz. İkizler, Zodyak’ın adapte olmayı en iyi bilen burçlarından biridir. Hayatın darbeleriyle bile devam etmeyi bilir, çok fazla nekahat dönemine bile ihtiyaç duymadan öne geçip ilerler!

Bundan sonra olacaklar hakkındaki inancınız ne olursa olsun, beklenmedik ve düşünülemez olan için biraz yer bırakın. Her ikisi de kapıyı çalacaklar, o zaman onu ağzına kadar açmayı unutmayın! Parlak bir gelecek, kapının diğer tarafında duran yaratıcı tepki ve cevaplara bağlı.”

Havada Geri Geri

Merkür gerilemelerinin hepsi hava burçlarında gerçekleşecek – sırayla Kova, İkizler ve Terazi’de. Son yıllarda Merkür gerilemelerinin çoğunluğu su burçlarında ve oldukça duygusaldı. Bu sene ise, düşünce süreçlerimiz ve neyi düşünmeyi seçtiğimiz konularına eğileceğiz.

Merkür gerilemeleri bu sene bizlerden zihinlerimizi esnetmemizi ve yeni düşünce şekillerini kucaklamamızı talep edecek. İnsanlık için böyle büyük bir kavşak noktasındaki bu senede bu çok önemli ve yerinde bir talep. Zihinlerimiz açılmalı, düşünce kalıplarımız yeniden yapılanmalı, bakış açılarımız genişlemeli, yaratıcı düşünceye değer vermeli ve çözüm odaklı olmalıyız. Belki gerilemeler sırasında geçmişe bakıp uzun süre önce olmuş ve hayat belirleyici olarak gördüğümüz bir olayın optik yanılsamadan başka bir şey olmadığını bile anlayabiliriz!

Merkür gerileme tarihleri şöyle;

 • Kova: 30 Ocak-20 Şubat
 • İkizler: 29 Mayıs-22 Haziran
 • Terazi: 26 Eylül – 18 Ekim

Mars ve Venüs

Bir başka çok şükür! Mars’ın Koç’taki 6 aylık yolculuğu Ocak ayında sona eriyor ve bundan böyle uzunca bir süre gerilemeyecek. Yani hız, ilerleme ve motivasyon geçen yıldan çok daha fazla olacak. 

Venüs ve Mars, 13 Temmuz’da Aslan’da buluşacaklar. Bu tarih ve çevresi eril-dişi dengelenmesi, içinizdeki kadın ve erkekle barışmanız ve hatta dışınızda romantik bir ilişki için son derece uygun.

Yıl sonunda ise Venüs Oğlak’ta gerilemeye başlayacak. Çok isabetli bir hareket olacak. Bu sene Oğlak yapılar öyle güçsüz kalacak, öyle dağılacaklar ki, Oğlak’taki her şey bir yeniden değerlendirmeden geçmek zorunda. Venüs işte bunun için yılın sonunda deniz keçisinin sarp yollarına düşecek.

Enerji Portalları

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 8-8, 10-10, 11-11, 12-12, Ekinokslar, Gündönümleri, Galaktik Yeni Yıl, Zamanın Dışındaki Gün güçlü enerji girişlerinin olduğu geçitler.

Bu sene bu listeye mutlaka 5-5 kapısını da eklemeliyiz. Joanne Walmsley’in melek sayılarına göre, 555 hayat seçimleri, kişisel özgürlük, bireysellik, zekâ ve esnekliğin titreşimlerini taşır. 555 der ki; “Hayatınızda çok büyük ve çok gerekli değişiklikler gelişmekte. Bu değişiklikler, çok uzun süre beklenmiş olan şartları yaratacak, İlahi hayat amacınız ve ruhunuzun misyonuyla tamamen uyumlu olacak. Olumlu bir yaklaşımda kalın, zihninizi açık tutun ve uzun dönemde şu an olan her şeyin yararınıza olduğuna güvenin. Melekler, akışa direnmek yerine onunla akmanızı rica ediyor.”

Ayrıca bu yıl Aslan Kapısı, Aslan yeni ayı ile birleşecek, bunun çok önemli bir geçiş ve yeni başlangıç olacağına inanıyorum. 

Yazınının bu ilk bölümünde birlikte gördük ki, evet, 2021’de de yol sarsıntısız değil ancak 2020’den çok daha hareketli ve hızlı. 

Yazının ikinci bölümünde çok önemli Satürn-Uranüs karesine, dolayısıyla da para, emlak, tarım ve çevre konularına, Jüpiter’in Kova ve Balık yolculuğuna ve bu yılın diğer ağırlık taşıyan işaretlerine ve önemli günlerine bakmaya devam edeceğiz. 

©Mor Alev 2021

Yazının ikinci bölümü için buraya tıklayın.


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Sevgili Mor Alev,
  Muhtesem bir tanitimdi bu yilin enerjilerini kucuk kucuk seziyordum ama özenin ve bilgeliginle cok guzel bir berrakliga kavustu sezgilerim. Ben bu yili cok sevecegimi dusunuyorum, bireysel yasamimda unutulmaz olacagini dusunuyorum. 2020 olmazsa olmaz ama ciddi yikim ve duygularin yogunlugu cokca yoran bir yildi gercekten. Acikcasi okurken artik Merkür gerilemesinin sudan ciktigina ben de derin bir oh! cektim. Ay burcu Oglak olan biri icin cesur ve çetin gecisler oldu onlar 2020de 🙂 ama 2020ye ne kadar tesekkur etsem az, cok minnettarim buyuk yol gostericiligine,ogretmenligine,cesaretine,tereddutsuzlugune. Bence muhtesem bir yildi. Simdi Satürn-Uranüs karesini ve tarim, cevre ile ilgili kisimlari cok merak ediyorum, kuresel olarak cok onem verdigim konular. Cunku cikis yolunu tarima, ciftciye verdigimiz deger ve destekle cozecegimizi biliyorum. Ne yalan soyleyeyim bazen her seyi birakip ciftcilerle calismayi, organik ve ormanla ic ice olan tarim anlayisini gelistirme hareketlerine katilmayi diliyorum! Aslina bakarsan dunyaya nasil hizmet verecegimi sasiriyorum, bu hayatimin en buyuk lutfu. Ve 2021in bu hediyeyi daha da destekleyecek, kaosuyla minnettar birakacak bir yil olacagina yurekten inaniyorum. Berrak goruslerin ve yoldasligin icin sonsuz tesekkur ederim! Sevgilerimle.

  Liked by 1 kişi

 2. hepimize hayırlı uğurlu olsun , yüreğine sağlık .. kova enerjisi çok güzel .benim güneş ve venüs oğlakta , yükselen ve ay burcu yengeçte… o kadar zor bir kombinasyon ki .. hissedip gösterememek ya da hissetmekten korkup , belli kalıplara kurallara koymak ama için duygu seli .. gerçekten bu sene bunun tamamen şifalanmasını dengelenmesini diliyorum kendim ve herkesin en yüksek hayrına . birşeyi merak ettim venüs oğlak retrosu nasıl etkileyecek onu merak ettim .
  sevgiler

  Liked by 1 kişi

 3. 2020 yi çok ama çok sevdim…. 2019 da, kapitalist sistemin belkemiği bankacı kimliğimle, 22 yıllık yönetici pozisyonumdaki işimden ayrılarak, başarısız olma etiketini de sevinçle kabul ederek, özgürleşme yolunda kendime kocaman bir adım atmıştım. Galaktik yeni yıl kutlamasının olduğu günün ertesinde olması tesadüf olmadığını biliyorum. Ve sen, güzel ruh, kıymeti aracı Mor Alev, 2019 /26 temmuz yazınla, olanın aynısını tıpkısını anlatıyordun… elbetteki para kazanamama , statü kaybı, alışılmış zihin tavırlarını yaşayamama korkuları sardı etrafımı… olsun du, yollarımın açık olduğunu, belirsizlikteki potansiyellerimin yine keyif ve coşkuyla ortaya çıkacağına olan inancımla yaşadım 2020 deki sarsıntıları, ertelediğim yoga eğitmenliğimi aldım, olmadığım kadar farkındalıkla vardım mat ımın üstüne… öğrencilerim oldu…. yalnızlığı uzun süredir yaşıyordum, 2020 de senin yazıların, sezgilerimle birebir oturması ile nedenlerini anlayarak korkularımdan çıktım. müthiş buluşma 21 aralık 2020…. turbo etkisiydi… yaşamın akışıyla, kabul ve teslimiyetle gelen, zıtlıkların birliğini yaşama…. paylaşımların, varlığın çok kıymetli… asıl formasyonum olan Peyzaj Mimarlığına geri dönerek, sürdürülebilir doğa ve insanı, varolan kaynakları büyüterek, birlikte tasarlamayı da planlarımın içine aldım…güneş Başak, yükselen Yay ve ay Balık olan birleşimimi de çözmeye başladım….desteklerin çok ama çok kıymetli yineliyorum…2021 senesinin anlarına bizi hazırlayan bu yazı, yine öngörülerimi, sezgilerimi doğruluyor…. İyi ki varsın… Nazım la bitiriyorum, ” Yaşamak güzel şey be Kardeşim “…. yüreğimden gelen ışıklı sevgilerimle….

  Liked by 1 kişi

 4. 2021 in fragmanı gibi olmuş yazı, harikaydı😊, devamını da merakla bekleyeceğim. Çok teşekkürler. .

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili mor alev,

  Son zamanlarda o kadar fazla 555, 5555 görüyorum ki. Hatta yazıyı okumadan az evvel, almak istediğim bir şeyin fiyatı 5.555ti. Bu yıl için heyecanlıyım. 🙂 Yalnız sakin kalmak bazen zor oluyor, hatta uzun zamandır şifalandığını düşündüğüm iç sıkılmalarım geri gelmeye başladı. Fakat, bu sefer hemen dengede olmam için neye ihtiyacım var diyorum, yazılarınızdan bir cümle kulağıma geliyor. Meleklerden yardım istiyorum. Blogu okumaya başlamadan önce yaklaşık (2 3 yıl) böyle olacağını tahmin bile edemezdim. Özüme hatırlamaya başlamamda en büyük vesile sizsiniz. Sizi çok seviyorum, kalbimle sarılıyorum. Teşekkür ederim.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.