Havada Yaşamak 3 – Jüpiter Kova’da

Bilge Baykuşlar, iki gündür hava elementini, Kova burcunu ve Büyük Birleşmenin getirdiği potansiyeli anlamaya çalışıyoruz. Ancak bu iki günde en sevdiğim Kova deyişinin içeriğini uzun uzun anlatsam da kelimeleriyle buraya yazmadım:

“Çeşitliliğin BİRliği”

Tam Kova! Yaratmakta olduğumuz Kova Çağını başka hangi iki kelime daha iyi anlatabilir, bilmiyorum. Aramızdaki farklılıkların tehdit değil, kutlama sebebi olduğu bir yaşam anlayışı. Hepimizin tuhaflıkları var. Hepimiz kendimize özgü birkaç ilginç şeye sahibiz, belki fiziksel bedenimizde, belki düşünce tarzımızda, belki de duygusal hayatımızda. Çoğu zaman bunları saklarız, toplumun kabul edeceği bir resim sunmaya çalışırız, çünkü bize sunulan “örnek” insanda onlar yoktur, onlar bize göre kusurlarımızdır. Ne olmuş bir bacak kısaysa, ne olmuş zaman zaman kekeliyorsak, ne olmuş geceleri uzun uzun başka hayatları düşünüyorsak, ne olmuş uçmak istiyorsak ya da içimizden mantar toplayarak hayatımızı sürdürmek geliyorsa, kendimize göre komik şarkılar uyduruyorsak… ne olmuş? Özgünlüklerinizi saklamak zorunda olmamak ne büyük bir rahatlama getirirdi, değil mi? İşte bu hava elementinin hafifliğidir.

Jüpiter’e gelirsek bugün (19 Aralık) Kova’ya geçiyor. Dokunduğu şeyi büyüten Jüpiter, Satürn’ü de, Kova’yı da şişirecektir, orası kesin. Doğrusu, uzun Oğlak etkisinin 2020’de söndürdüğü ilham, arzu ve hayallerimizin böyle bir şişmeye de ihtiyacı var. Jüpiter “Evet!” der. “Evet, neden olmasın!”

Jüpiter şansın gezegeni olarak bilinir ama o şansla ne yapacağımız bize kalmış. Jüpiter sayesinde gördüğümüz her parlayan şeyin altın olduğu yanılsamasına düşmemiz de mümkün. Jüpiter’in diğer anahtar kelimeleri,  fırsatlar, yüksek öğrenim, basın, din, felsefe, gerçekler, gelecek, seyahat, yabancı kültürler ve o kültürlere ait insanlardır. 

Bu zamanda özellikle seyahat etme özgürlüğümüz ağır darbe almışken, merak ediyorum, acaba Jüpiter Kova’dayken dünya hareketlenecek mi? Yoksa fütüristik Kova çözümleriyle bir çeşit sanal turizme mi geçeceğiz? 

Bu geçişte ilginç bir görüntü var. Jüpiter Oğlak’ta ağır, ağır, ağırdı. Toprak engebeli, yolculuk da uzundu. İleri, geri, ileri, geri. Kova’ya giren Jüpiter koşarak hiç durmadan sonuna kadar gidecek. Uçan Jüpiter Mayıs 2021 ortasında kendini Balık burcunun sonsuz sularına atmış olacak. Hızlı. Çok hızlı bir geçiş. Temmuz sonunda tekrar Kova’ya geçecek ve yine çok da uzun sürmeyen bir ziyaret sonrası 2021’in son günlerinde uzunca bir süre geri dönmemek üzere Balık’a girecek.

Jüpiter Kova’dayken bize yeryüzüne düşmüş yüksek zekaya sahip ve yardım etmek isteyen bir uzaylı gibi görünebilir. Biraz uzak, zamanının çok ötesinde, belki de biz dünyalılar tarafından anlaşılması biraz zor. Hızla rüzgar gibi gelip geçen.

Kova aynı zamanda demokrasi, eşitlik ve başkaları için elinden geleni yapmanın burcu olduğuna göre, Jüpiter geçişinde bu ideallere eğilim artacak. Hava elementinde geçecek 200 yıl sırasında şu anda yozlaşmış ve bir manipülasyon aracı haline gelmiş demokrasilerimizin baştan aşağı yenileneceğine inanıyorum. Yeni kurallar, yeni kavramlar, yeni yollar. Bunu başlatan Jüpiter’in 2020-2021 Kova geçişi olacaktır. Gölgelerde üreyip çoğalan ırkçılık, ayrımcılık, komplo teorileri, ötekileştirme virüsleri zayıfları, bıkmışları, çaresiz hissedenleri ağına düşürürken, Jüpiter’in gelişiyle birleştiricilik, kabullenicilik öne çıkacak.  

Kova’daki Jüpiter’in kolektife ve bireye armağanı: 

Büyük düşüme kabiliyeti. Moralleri yükselten, uzun dönemli hayaller. Bu hayalleri gerçekleştirmek için gerekli stratejileri oluşturma becerisi. Büyük resmi kavramak ve aynı zamanda onu oluşturan renkleri ve ton farklılıklarını görebilmek. Büyük hayalleri gerçekleştirmek için ihtiyaç duyulan dostlar, iş arkadaşları, gruplar yani başarı için gerekli ruh ailesine sahip olmak. 

Asla ve asla inanç, azim ve uzun dönemde gözlerinizi hedefte tutmanın getirdiği ödülleri küçümsemeyin. Asla bütünü kucaklayan asil hayallerin gücünü küçümsemeyin. Dahası, asla bütün bunları yaparken alacağınız yardımdan şüphe duymayın. Asla yalnız değilsiniz, size inananlar, destekçileriniz de bu dünyaya sizinle geldi.

Peki, ya her parlayan şey altın değildir sözüne gelirsek? O konuda saçmalıktan hiç hoşlanmayan aklı başında Satürn bizi durduracaktır. 🙂 

Bir sonraki yazıda ise hepsini bir araya getireceğiz: Gündönümü, Büyük Birleşme ve kolektif geleceğimiz.

©Mor Alev 2020


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. “Jüpiter Kova’dayken bize yeryüzüne düşmüş yüksek zekaya sahip ve yardım etmek isteyen bir uzaylı gibi görünebilir.” Sevgili Mor Alev, bu cumle beni kocaman gulumsetti, yuksek zekaya sahip miyim bilemem ama ben kucukken anneme 4,5 ve 6 yasinda 3 kez mutlu mutlu su cumleyi soylemisim: “anne aynada gozlerimin icine baktigimda bi uzayli goruyorum, coook uzaklardan gelmisim ve ben aslinda cok degisigim. Oyle biseyler iste anne.”

  Buyuk birlesmeye 3 gun! bireysel hayatimda ben etkilerini bu haftanin basindan beri hissediyorum yani 3.trimesterin klasik enerjisi, tuhaf gecisi sali gununden beri degisti bende, bilinmezlik yogun tabi hala ama bi berraklik alanina ciktim. Cok merak ediyorum herkesin bu haftasi nasil gecti. Cevremde bazi insanlar hala cok buyuk bir uykuda gibi geliyor,burunlari dibindeki kocaman isaretleri gormediklerine boyle hic fark etmeden gecip gittiklerine sahit oluyorum bazen. Ozamanlar onlara sevgi ve sefkat enerjileri gonderiyorum gelen uyarilar sebebiyle pek karismiyorum aslinda hic uyarmiyorum icsesimi dinleyip, sadece sessizce seviyorum,hayatimdaki her bir insani tum kalbimle!

  Liked by 5 people

 2. Çeşitliliğin BİR’liği . Güneş burcu Kova birisi olarak ,yaşamımda; iyi ki birbirimizden farklıyız, hepimiz aynı olsak aynı şeyleri onaylasak, gelişmek, dönüşmek çok zor olurdu diye düşünmüş ve ifade etmişimdir. Şimdi hakikaten önümüzdeki süreci merakla bekliyorum. Dilimize pelesenk ettiğimiz, ancak uygulamada zorluk yaşadığımızı düşündüğüm. Dil, Din,Irk, ayırmadan tüm İnsanlık Ve tüm Varlık’ların, Toprağın , Gökyüzünün yaşamına nasıl Sevgi, Saygı, Eşitlik,Özgürlük ve Kabul gösterebileceğimizi ve asıl kendi Evrim ve iç Devrim’lerimizi gerçekleştirebildiğimizi görmek…Bu keyifli bir süreç olacak… Bunca zaman , yazılarınızla, kendimizi tanımak, anlamak, dönüştürebilmek, düşünmek, cevap bulmak ve daha bir sürü şey için; Emeğiniz, Bilgi ve Bilgeliğiniz, Sevginiz ve Işığınız için Çok ;Çok teşekkür ediyorum. İyi Ki varsınız….Sevgilerimle!…

  Liked by 5 people

 3. Meleklerile’nin ayna karşısındaki anısını okuyunca aklıma benim de kendimle ilgili bir anım geldi. (Aynı yaşlarda ben de ayna karşısında çok vakit geçirdiğimi hatırlıyorum bu arada ☺️) Ben her ülkenin bir gezegende olduğunu sanıyordum ve yurtdışına çıkma aksiyonu benim için uzay yolculuğu yapmaktı. Yani Hollanda bir gezegen, Amerika başka bir gezegen gibi 😁 Çocuk olmak ve çocukların bakış açıları muhteşem bir şey gerçekten.

  Ben hafta başında kelimenin tam anlamıyla kitabın sayfasını çevirir gibi enerjimde aniden değişiklik oldu. Öncelikle çok hafif hissediyorum. Eski muzip ve şakacı halim geri döndü. Heyecanım doruk noktasında. Bütün olasılıklara açtım kendimi ve akışa güvenim çoğaldı. Kova çağı yazılarını okudukça 200 yıl yaşayasım geliyor. Kimbilir 200 yılı zaten bir şekilde yaşayacağızdır ☺️

  Liked by 4 people

 4. Elinde bi saksı çiçek ile
  “Ben evime gitmek istiyorum ,ben evime gitmek istiyorum”diye diye en sonunda onları getirdik ;))) iyimi ??🤣 mantar için mi geldim acaba bu dünyaya 😄😄çok teşekkür ederim
  Çok şükür evrenin bize gönderdiği mesajlara yalnız olmadığımızı bize hatırlattığı her ana🙏
  Binlerce şükür valığınıza Moralev 🙏🙏🙏🙏🐦

  Liked by 3 people

 5. Son bir haftada eski enerjilere çekilmek üzereydim, üstelik bunun için çalışmalar da yaptım… Ama sonuçta çekilmedim, şu an nasıl mı hissediyorum kendimi… Müthiş enerjik, huzurlu ve mutlu… Üçüncü kez ama bu kez gerçekten istediğim yüksek öğrenim ile ilgili o kadar güzel hayallerim var ki, tabi çalışmalarım da, ruhumun ve kalbimin desteğini de yanıma alarak… Tüm evrene, çok sevdiğim dünyamıza ve tabi ki kalbimize ve ruhumuza sonsuz barış, sevgi, eşitlik, adalet ve demokrasinin geldiği ve tüm bu değerleri içselleştirdigimiz ışık dolu döngüler ve yaşamlar diliyorum… Sonsuz sevgilerimle…
  🙏🙏🙏❤❤❤

  Liked by 4 people

 6. Sörf yapar gibi okudum serinliği geldi yüzüme su dan damlacıkları kondu okurken derin nefes aldım güneş pırıl pırıl hava masmavi rüyamda gördüm aynısını okurken de hissettim.. Teşekkür ederim sevgiyle hepbirlikte olalalım 🙏🙏💐🌸🎉

  Liked by 3 people

 7. Herşey tekerrürde ve herseferinde bize gerçeğe dahada yaklaştirmakta , bakış açımız bize daha büyük resmi göstererek farkındalık yaratırken, nede çok yanıldığımızı görmekteyiz aşk mı? Tek aşk kendine bütüne ve yaratana. Ailemi ? Tek aile bedenin ve dunya üzerinde nefes alan her canlı ve tanrı. Vasıfmı, kariyermi, ne ise bütüne yeteneğin osun . Zaten geri kalan hersey tanrıya ait ve tek krallık onun . Deneyiminizi paylaşın demissiniz mor alev . Bu ateş çemberinde hissetiğim tek şey herşeyin sadece en mükemmele götürmek için, kendimizi tanımamız evreni, aileyi tanımamız için olduğu yönünde hisler. Herşey ancak sevgiye aşka hizmet eder . Olan olmakta olan olacak olanda eğitimde gereklidir . Ve onun herseyde vardır bir bildiği. O sadece hepimizin en guzel halini ve sonsuza dek yaşayacağımız sonsuz yerin inşasını ister bizler eliyle . Ve dediginiz gibi mor alev bizler öncüyüz. Sizinle kendi görevini tek farkeden eminim ben değilimdir. Biz bilinci yetenlede yetmeyenlede son kertede aileyiz elbette . Medeniyettir bu his , gitmek daha güzele, aşka . Aileme Sevgiler …

  Liked by 2 people

 8. 🙏🙏🙏
  Kova üçlemesini, biraz rötarlı olarak, bugün okuyabildim. Peşpeşe okuduğum için bir blok ders yoğunluğunda geçti. Ama
  bir bütün algısı oluştuğu için güzeldi.
  Teşekkürler Moralev

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.