2021’in Getirdikleri 2: Astrolojik ve Sezgisel Bir Özet

Şimdiye kadar düşünebileceğinizden çok daha devasa bir şeyin parçası olduğunuzu keşfetmek, en başta boyunuzdan çok büyük işlere girmişsiniz gibi baskılı ve bunaltıcı gelebilir. Neyi seçerseniz onu yaratacağınızı bildiğinizde ve bu düşüncede rahatladıkça, durum çok daha az göz korkutucu hale gelir… hatta biraz da eğlenceli olur! – Yaratan

Jennifer Farley (thecreatorwritings.wordpress.com)

2021: “Yaratıcı Kaos”

Katı olan her şey buharlaşıp havaya karışsa ne yaparsınız Bilge Baykuşlar? Bu gerçeklikle nasıl başa çıkarsınız? 2020’nin acımasızca ağırlaştıran toprak enerjisi sona ererken, Oğlak’ta yalnız kalan ama çok güçlü balyoz Plüton eski düzeni yıkmaya, eski alışkanlıkları, doğru bildiklerimizi sarsmaya devam ediyor. Aynı zamanda hava enerjisi geçmişin örümcek ağlarını üfürüp dağıtırken, her şey havada!

Bugün 2021’in çağlar değiştirecek en etkin açılarına ve ardından da gelen her ayın temel enerjisine kısaca bakacağız.

Kelebeğin Kanat Çırpmasından Fırtınaya

Eris, dişi bilincin inkâr edildiğinde veya dışlandığında ataerkil sistemi kasıp kavurabilme gücüne sahip savaşçı yönünü temsil eder. 2019’dan beri Plüton’la gergin işbirliğinde dirilişin tanrıçası görevine devam ediyor. Eris, gerçeği söyleyen aktivist olarak Plüton’la ortalığı karıştırmayı sürdürürken gerçekte yaptığı şey, bizi kendimizi kandırmaya bir son vermeye ve bilincimizi geliştirmeye çağırmaktır. Yani sembolik olarak, bireyin, ezilmiş ve dışlanmışların haklarını (Koç) savunan savaşçı kraliçe (Eris), hüküm süren ataerkil düzenin (Oğlak) gücüyle (Plüton) çatışıyor. Çünkü güç dengesi taraflı, kullanışsız, sürdürülemez halde ve değişmek zorunda. Eris, çatışma ve uyumsuzluk yaratmaz, o bütün bunların olduğu yerleri gösterir. Kabul edilemez, sorun olan, doğa kanunlarına uyumsuz olanları işaret eder. Tabii bu alanları 2020 boyunca çok daha berrakça görmeye başladık.

Ancak bu ikilinin görevi burada bitmiyor. Sonuca ulaşana kadar Plüton ve Eris hiç yılmadan gözlerimizi açmaya devam edecektir. Bu işbirliği bizi bir defa uyandırdığında harekete geçmemek olası değildir. Nerede bir haksızlık, zorbalık, kibir görürsek onunla ilgili bir şeyler yapma arzusu içimizi yakar. Bunlar dünyayı değiştirecek “kelebeğin kanat çırpmaları” gibi, ne kadar küçük hareketler olursa olsunlar, eski düzenin yapılarındaki boşlukları gösterirler ya da o yapıdan tuğlalar sökmemize yol açarlar. Ve o kanat çırpmaları en sonunda fırtınayı getirir. Gölgeleri gördükçe, meşalelerimizle aydınlatmaya gideriz. Topluca geçilen hareketleri işaret eder. Bu enerjiyle hiçbirimiz değişim yapamayacak kadar önemsiz değiliz. Bu konuda Plüton karşıda gibi görünse de, unutmayalım, o neredeyse o alanın yapılarını önce yakar ve küllerinden çok daha iyisinin doğmasına yol açar.

Kökten Değişim ve Getirdiği Karmaşa

2020’in sunduğu karanlık gerçeklerden sonra değişim istiyoruz, yeniliklere açığız ve alışılmışın dışındakini denemeye hazırız. 2021 ve 2022, Plüton’un Kova’da 2023-2044 arasında sunacağı dev sosyal ve siyasi değişimler için teknolojik, ekonomik ve hatta psikolojik zemini hazırlayacak. 

Satürn ve Uranüs kare açısı başladı bile! Bu yeni on yılın gücü çoğumuzu şaşırttı ama şimdi daha da şaşırmaya hazır olun! Şu anda hala daha 2020’de yaşadığımız şokları sindirmeye çalışırken, kendisinden ne bekleneceği hiç de kestirilemeyen Uranüs, oyuna dahil oldu. 2021’in değişim çarkları çifte güç kaynağına sahip. Bir tarafta Plüton-Eris karesi, diğer tarafta Satürn-Uranüs ve çok hızlı bir Jüpiter.

Kova’dayken Jüpiter yaratıcı ileri fikirdir, Satürn saf potansiyel haline gelir. Tabiat ana ve hatta hayat ağacı Boğa’daki çalar saat Uranüs’le işbirliğine girince değişim çarkları, devrim ve evrim üretir. Şöyle düşünün, Jüpiter büyütür, Satürn kararlılık, çalışkanlık ve entegrasyon getirir, Uranüs ise çılgın dehadır, nereden vuracağını bilemeyiz. Bu enerji çıkmazları, engelleri, bariyerleri yıkıp geçecek kadar güçlü darbelerle vuruyor. Ama direnç de olacaktır.

Boğa, tarım, para, emlak, toprağın getirdiği güvenlik hissimiz…

Birisi, bir çılgın deha, bütün bunları, yüzyıllardır yaptığımız şeyleri değiştirmemizi ve bunu derhal yapmamızı söylerse ne olur? (Uranüs’ün Boğa geçişi ile ilgili detaylar burada)

İlerici düşüncede yerleşmiş Satürn de bizi sıkıştırırsa ve ektiğimizi biçtiğimizi defalarca hatırlatırsa? Bir taraftan kısıtlanır, yasaklanır, diğer taraftan ne olacağını, nasıl olacağını bilmediğimiz bir yere iteklenirsek?

Bilge Baykuşlar, tüpten çıkmış diş macunu gibiyiz. Geri dönüş yok!

Bu sene eski teknolojileri tamamen geçersiz kılacak yeni keşiflere hazır olalım. Hiçbir şeyi aynı şekillerde yapmaya devam edemeyeceğimiz bir alana girdik. “Yeni normal” diye bile bir şey yok. Bu enerjiyle bilinmeyene fırlatılmış gibiyiz. Ya çalışmayan geçmişe bel bağlamaya devam edeceğiz ya da geleceği birlikte yaratmaya karar vereceğiz.

Tüm Gezegenler İleri:

2021 olağanüstü bir hızla geliyor. Alışılanın aksine iki ayrı APDM hareketi var. İlki 12-30 Ocak arasında 19 gün sürecek. İkincisi ise tam 10 hafta ve 3 gün! 20 Şubat-23 Mayıs arası. Bu dönemlerde ilerlemenizi sadece siz durdurabilirsiniz, sizden başka hiçbir şey, hiç kimse hızınızı kesemez! Disiplinli olun, dağılmayın, hedefe odaklanın ve koşun!

5 enerjisi ve bu yazının ilk ve ikinci bölümünde bahsettiğimiz tüm etkilerin üzerine aydan aya dikkatimizi çekecek yeni enerji katmanları ise şöyle:

Ocak:  Yıl müthiş açılarla başlıyor. Ocak ayı çok hareketli, çok önemli. Bir önceki yazıda bahsettiğim protestolar başladı bile. Satürn ve Mars karesi gergin. Özellikle Mars’ın 20 Ocak’ta Uranüs’le birleşmesi patlamaya hazır bir enerji. Sabian sembolü, tarafsızlık, bağımsızlık, eşitlik ve tabiatın en doğal haliyle kendini dengeye getirmesini anlatıyor. Venüs ise önce Plüton, sonra da Şubat’ta Satürn ve Jüpiter’le birleşerek ihtiyacımız olan bireysel ve toplumsal duygusal şifalanmaya işaret ediyor. 

Şubat ve Mart:  Jüpiter-Uranüs karesi şimdiye kadar görülememiş parlaklıkta ilerici ve yenilikçi bir ışık taşıyor. Gelecek, gelecek, gelecek! Akıllarda gelecek olacak. Ekip çalışmaları, topluluklar öne çıkacak.

Nisan: Koç yeni ayıyla yeni astrolojik yılın başlangıcı. Venüs-Uranüs buluşmasıyla yeni olasılıklara karşı büyük bir arzu. Yeni ilişkiler ve yeni serüvenler. 

Mayıs ve Haziran: Jüpiter Balık’a giriyor. Yeni ilham geliyor. Bu sırada ruhani gelişimimizde sıçramalar. Tutulmaların dışarıdan doğru “Kova tarzı” yenilikler getirmesi mümkün. Yargısız ve tarafsız kalmamızın önemli olduğu bir dönem. Çeşitliliğin birliğini kutlamak da öyle. 

Temmuz: Mars ve Venüs Aslan’da, hem kişisel hem de toplumsal tiyatro, aşk, eğlence ve aynı zamanda dram, gizem, trajedi, beklenmedik şimşek fırtınaları mümkün. 

Ağustos: Satürn, Jüpiter,  Plüton, Neptün gerilerken, iç dünyamızı tekrar keşfetmenin zamanı. Jüpiter yeniden Kova’da. Fikirleri tazeleyebilir, gelecek planlarımızı gözden geçirip detaylandırabiliriz.

Eylül:  İlişkilerimiz yine ön planda.

Ekim: Gerilemekte olan Jüpiter, Satürn, Plüton ve Merkür sırayla ilerlemek üzere durduğunda kaos hissi hâkim. Ardından yine yeşil ışık yanıyor. Mars ise Terazi’de çok meşgul. 

Kasım: Akrep-Boğa ekseninde büyük değişim.

Aralık: Jüpiter 2022 sonuna dek Balık burcuna giriyor, Mars-Uranüs zıt açısı yine yakıcı. Venüs, Plüton’la birleşiyor.

Yıl havai fişeklerle sona ererken, Pema Chödrön’un şu sözleri bize çok daha anlamlı gelebilir:

“Siz gökyüzünün ta kendisisiniz, diğer her şey ise sadece hava durumu”

©Mor Alev 2021

Yazının birinci bölümü için buraya tıklayabilirsiniz.


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Sevgili Mor Alev,
  Muhtesem bir yil! Beni de haziran sonu itibariyle köklü bir degisim bekliyor, yilimin ilk yarisi daha cok ikinci yarisina hazirlanmak gibi suan icin zihnimde. Bakalim hayat ne getirecek. Cok heyecanliyim, ilk aylardaki “iler marş!” enerjilerini kacirmaya hic niyetim yok, bu sefer daha farkindalik dolu olmayi arzu ediyorum, aslinda 2020 cok iyi bi idmandi bunun icin, ocak ayinin ilk haftasi hep 2020de nasil donusumler gecirdigimi tekrar tekrar anlamak, degerlendirmek ve berraklasmakla gecti. Simdi kaosun yaratim gucune teslimim! Pema Chödrön ile bitirmen beni cok duygulandirdi, cok sevdigim bir rehber. Her sey cok guzel, gercekten beton gibi saglam oldugunu zannettigim ve kapildigim seylerin puf diyince ucan bir hayal dumani oldugunu gordum.. Bilinmezlik cok tetik yapiyor, icimde her hucre bilinmezlige olan merakiyla kipir kipir titresiyor, yasamla daha cok ve daha buyuk sevgiyle dans etmek hepimizin varacagi nokta olsun. Her zaman dualarimdasin. En yurekten sevgilerimle! 🥰

  Liked by 1 kişi

 2. Bayıldıımmm 😂🥰
  Aynen öyle gökyüzünün ta kendisiyiz…
  Belki de kodlarımız gezegenlerde yüklü…
  Birde şu APDM çözebilseydim !!??
  ;))))))
  Saygılar Sevgileeerrr ☝️🙏🥰🥰🥰🥰

  Liked by 1 kişi

 3. Öyleyse havanın durumunu biz seçelim… Puslu mu, sisli mi, karlı mı, yağmurlu mu, yoksa sıcacık güneşli mi?!… Ne güzel de yazmışsınız… Yüreğinize ve emeğinize sağlık… 🌝☀️🌞

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.