Zamanın Ruhu: Mars ve Venüs’le Geleceği Getirmek

Sanatçı: Michael Cheval

Biraz ferahlamaya, hafiflemeye ihtiyacımız var Bilge Baykuşlar. Astrolojide hiçbir açı, hiçbir alan, hiçbir gezegen kötü değildir, bu gerçek değişmedi. Fakat Venüs’ün aylardır süren Oğlak serüveni ve Plüton etkisi itiraf etmeliyim artık bıkkınlık verdi. Ve tam da artık yeter derken, yeni bir enerjiye geçiş yapıyoruz. Şu anda soğuk ve karanlık sonsuza dek sürecekmiş gibi gelse de, bahar hemen kapımızda. Çok şükür! Venüs ve Mars bu sefer Kova’nın ilk derecesinde, 2020 Kış Gündönümünde Satürn ve Jüpiter’in yeni çağı müjdelediği noktada birbirlerini kucaklıyorlar. Giderek Plüton’dan uzaklaşırken bundan birkaç saat önce bağımsızlığın, yeninin, alışılmamış çözümlerin, insancıllığın burcunda ilerlemeye başladılar. Özlediğimiz hafifliğin ilk işaretlerini bugünden itibaren görmeye başlayabiliriz.

İdeali Gerçekleştirmek

Birleşmenin Sabian sembolü hiç de yabancı değil: “Eski kerpiç misyon”

Bu sembol diyor ki; şu anda en önemli şey, insanlığın ve bireysel hayatınızın sürekli gelişime açık olduğuna dair inancınızı asla ve asla kaybetmemektir. Yani buradaki en önemli konu sadece neye inandığınız ve bu inancın ne kadar güçlü olduğudur. Ancak durumu daha iyi değerlendirmek için bilgi toplamak, daha önce gidilmemiş yerlere gitmek ve konuşulmamış insanlara ulaşmak da gereklidir. Bu sırada dogmadan ve bağnazlıktan kaçınılmalı, açık bir zihin ve kalple gelen bilgi işlenmelidir. Evrensel değerlerinize ne olursa olsun sahip çıkın. Evet, zorluklar var ama bütün yaşananların sonucu buna değecektir.

Kerpiç veya toprak binalar kil ve çamurdan yapılır. Toprağın ta kendisinden. Sonra güneşin (İlahi bilinç) altında kurutulur (güçlendirilir). Dolayısıyla, bireyin fiziksel ve ruhani doğaları, ilahi amaca hizmet etmek üzere harmanlanmıştır. Görev (misyon) hem fiziksel hem de ruhanidir. Dane Rudhyar, bu sembol için BİR İDEALİN SOMUTLAŞMASI ifadesini kullanmış.

Mars ve Venüs bir idealin somutlaşmasına yardım ederken, dişi-eril, alma-verme dengelenmeleri devam ediyor. Bu konunun farklı yüzlerine daha önce de birlikte bakmıştık. (Narsist-Empat İlişkileri ve Mars-Venüs Buluşması, 2022 Aslan Dolunayı)

Geleceği Yaratmak

Mars ve Venüs birlikteliğinin bu aşamasında geleceğe odaklanacağız, ifade özgürlüğümüz de öne çıkacak. Hava elementinde bu ikilinin adımlarında yeni bir hafifliğe ve parmak uçlarında yükselip alçaldıkları, uçuştukları mükemmel bir valse şahit olabiliriz. Güneş ise Balık’ta. Bu Oğlak enerjisinden o kadar farklı ki!

Kova’nın sıfır noktasına bakıyoruz. Sıfır, herkesin bir olduğu yerdir, ayrışma yoktur, başlangıç ve sondur. Varolan her şey ve hiçbir şeydir. Zamansızdır. Kova’nın sıfır noktası ise insanlığın bir araya gelip hoşgörüyle hem toplum hem de birey olabilmesi, birlikte denenmemiş çözümler yaratması, yüksek zihnini kullanmasıdır. Eksantriktir, uyanışla alakalıdır, Kova’nın yöneticisi elektrikli Uranüs’ü düşünün. Bu birleşme dokunduğu her şeye yeni bir enerji verme gücüne sahip.

Tabii Kova’daki Mars-Venüs birlikteliğinden yayılan enerjilerin Kadınlar Gününe uzanması da dikkat çekiyor, Mars ve Venüs güçlerini birleştirirken dişi enerjinin yükselişi devam ediyor. Binlerce yıllık ataerkil enerji yerine yerleşecek olan tam eşitlik için gerekli olan dengelenme yıllardır sürüyor ve en az 2025’e kadar devam edeceğine inanıyorum, belki daha da fazla. 

Venüs huzur, barış, uyum ve adalet ister, bolluğun güven hissiyle yakından ilgili olduğunu bilir ve buna uygun şartları çekecek bir enerji sunar. Mars tutku, dinamizm, hareket getirir. Mars ve Venüs’ün birlikteliği Kova’da yoluna devam ederken Satürn’e de rastlayacak, Satürn öğretir ve sorumluluğumuzu üzerimize almamızı sağlar, topraklar, fikirlerin somutlaşması için çalışır. 

Bu enerjiyle Mart sonuna kadar sevecen, uyumlu, güvenli ortamları nasıl yaratabileceğimiz ve çevremizi ne yaparsak olumlu etkileyebileceğimiz konularında alışılmışın çok ötesine uzanacağız. Bunun için elbette teknolojiyi ve yeni keşifleri kullanmak isteyeceğiz. Bu dönem gerçekten de geleceği getirmekle ilgili. 

Hemen sonuca varmaktan, sabırsızlıktan ve gereksizce isyan etmekten sakının. Onun yerine bu dönemde çok daha esnek, açık ve özgür zihinli olmanın, olayları, durumları kişisel algılamaktan kaçınmanın çok işimize yaradığını göreceğiz.

Bu zamanda geleceğe dair umutlar ve hayaller ön planda. İçinde bulunduğumuz Balık ayın enerjisini de denkleme katarsak, (Sabian sembolü “Müzedeki Kılıç”) yaşanan felaket savaş ve dünyanın pek çok yerindeki çatışmalara rağmen bu dönem, gerçek barışı getirmenin temellerini attığımız ve barış için şimdiye kadar denenmemişi denemeye cesaret ettiğimiz bir zaman da olabilir. Hatta olmalı! Mantık ve Kova diyor ki, şimdiye kadar seçtiğimiz hiçbir yol tam ve kalıcı barış getirmedi, o zaman denenmemişi denemenin vakti geldi. 

Bu da bizi bir idealin somutlaşması enerjisine geri getiriyor. İdealiniz nedir? Ne istiyorsunuz? Ve onu nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Bu zamanda yanıtlar sel gibi akacaktır. Uygulayın! 

Hepinize harika bir hafta diliyorum.

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

7 comments

 1. Yazının tamamında; sürecin dünyevi olduğunu düşünerek okudum ancak :

  “İdealiniz nedir? Ne istiyorsunuz? Ve onu nasıl gerçekleştirebilirsiniz? Bu zamanda yanıtlar sel gibi akacaktır. Uygulayın! ”

  Bu kısmı kişisel algıladım. Varlığım için idealize ettiğim kişisel çıkarlarımın, dünyamıza katkısını da mı değerlendirmeliyim bu dönemde? Bu böyle bir oluş mu?

  Beğen

  1. Sevgili Berkant, süreç küresel ama kürselin temelinde kişisel yatıyor. Yani tabandan gelen bir değişimden bahsediyoruz. Sizi ne mutlu ediyorsa bu dünyaya en büyük katkınız o yoldan olur çünkü yaptığınız şeyde neşe-keyif-coşku yoksa nasıl bizlere de hayrınız olabilir? Brenda Hoffman’ın kanallıklarını düşünün, yıllardır bizi kendi içimizi araştırıp neşe-keyif-coşkumuzu bulmamızı isterler ve hayat amacımızın o şeyler olduğunu söylerler. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

   1. Doğru söylersin Mor Alev, bu kış biraz sert geçtiği için dengede kalmakta zorluk çekiyorum.
    Hem maddi şeyler hem duygusal açıklar hep bi’ yokuş misaliyle çıktı önüme ve iyi kötü düşe kalka geldim bu güne.

    Ben ve çevremdeki tüm arkadaşlarımın ortak bir sorunumuz var ve bunun çözümü nedir bilmiyoruz.
    Sorun şu ki : “Biz ne yapmak istediğimizi bilmiyoruz…” Nasıl bulacağımızı da anlayabildiğimizden emin değilim.

    İçimdeki öze soruyorum “Neden sürekli sadece fatura ödeyecek kadar param var neden fazlası yok?”
    Diyor ki : “Yeni şeyler dene…” yeni şeyler denemek için nasıl finanse olucam diye soruyorum “Ben bilmem” diyor :\

    Daha kolay geçmesini diliyorum Mor Alev umarım ve umarım 🙂

    Liked by 1 kişi

    1. Sevgili Berkant, aklınızda yeni şeylerle para kazanamayacağınız inancı var. Bu tabii ki yanılsamalı bir inanç. Şöyle bir bakın, başarılı insanların hepsi bir cesaret yeni şeyler yapmış olanlar. Bir başka inanç ise şimdiki işinizi tamamen bırakıp o şeye başlamak, oysa yumuşak geçiş diye bir şey var. Tabiat da öyle çalışıyor, birden kar kesilip hava 30 derece ısınmıyor. Bebek adımları atın, ufacık değişiklikler yapın, bir bakın ne oluyor. Beni gülümsettiniz. Çok yaşayın, mutlu yaşayın.

     Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.