2022 Balık Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

“Ruhumda bir küçük biliş damlası var, izin ver okyanusunda çözülüp dağılsın”

Mevlâna
Sanatçı: Francene Heart

Zodyak’ın son aşaması Balık burcunda başlangıç vardır ama son yoktur. Ebediyen genişleyen bir potansiyeldir, sonsuza uzanan bir çember. Birlik bilinciyle olan bağlantımızı temsil eder.

Bugün yaşadığımız dünya öyle bir karmaşa içinde görünüyor ki zaman zaman bunalmanız işten bile değil.  Duygu dalgalarının çılgın yükseliş ve alçalışlarında hiçbir şey kontrolünüzde değilmiş, devirip boğacakmış gibi gelebilir. Kuantum fiziği maddeyi aynı anda hem sürekli hem de ayrı bir dalga yapısı olarak görüyor, hem bir yeri var, hem de her yerde. Varoluşu düşünmesek ve sadece gündelik hayata odaklansak bile bunların hepsi bazen bizlere çok fazla gelebilir. 

Elinizde ne varsa haydi, bırakın. Bir nefes alın. Kendinize birkaç dakika ayırın. Birkaç derin nefes daha alıp verebilirsiniz. İsterseniz 4-7-8 nefesiyle sinir sisteminizi iyice yatıştırın. (4’e kadar sayarak nefes alın, 7’ye kadar sayarak nefesi tutun, 8’e kadar sayarak nefesi ağır ağır verin) Bu bedene de iyi gelecektir. 

Siz kendi gerçeklik dairenizin tam ortasındaki damlasınız. Okyanusa çözüldüğünüzü, karıştığınızı hem okyanus hem de damla olduğunuzu hissedin. Bu sessiz alanda, yaşadığımız dönemlerin kaosuna rağmen dinginliği deneyimleyebiliriz. Ve dinginlikteki o damla olduğumuzda bir anlığına bile olsa lütufların, sihrin, şefkatin ve koşulsuz sevginin farkına varabiliriz.

İşte Balık’ın son noktası budur! Zamansız, şifayla ışıldayan, sınırsız potansiyel, sonsuz şükran.

Bu noktada biraz daha kalabilirsiniz. İsterseniz yazının devamını sonraya bırakabilirsiniz. Dinlenmeyi hak ediyorsunuz, düşünmemeyi, sadece olmayı hak ediyorsunuz. 

Hazırsanız Balık yeni ayının müthiş potansiyeline bir göz atalım:

Bundan bir ay önce yeni ayın Sabian sembolü “barometre” nin her zaman büyük değişikliklere işaret ettiğini ve giderek hızlanan bir tende yolculuk edeceğimizi paylaşmıştım. Ve sadece bir ayda o kadar çok şey oldu ki, başımız dönüyor! Bitmedi dostlar. Dolunay yorumunda ise yaşananlara destan demiştik, gerçekten de öyle. Bütün dünyaya ve kendi yaşamlarımıza baktığımızda dayanıklılık, çözüm arayışı, yüksek duygular, çılgınlıklar, başlangıçlar ve bitişlerle Şubat bir süper ay oldu ve epik maceraya devam ediyoruz. Bu seferki yeni ay tohumlamasında zamana çok uygun bir sembol var: 

“Müzedeki kılıç”

Bilge Baykuşlar gerçekten de çevremize ve güncel gelişmelere baktığımızda, müzelik olmuş olay serilerini, müzelik olmuş zihniyetleri, köhnemiş tavırları, müzeye koymaya bile değmeyecek kadar yavan kıtlık bilincini ve onun en yakın arkadaşı aç gözlülüğü görmüyor muyuz? İnsanlığın karanlık tarihi tüm ayrımcılığı, vahşeti ve aptallığı ile gözlerimizin önünde hızla ileri sarıyor. Sanki müzeye gittik ve bir multimedya gösterisiyle tarih canlandırılıyor. Ve bunun bir anlamı olduğuna inanıyorum. “Bir daha asla!” deme fırsatını veriyor bize. Büyük arınma devam ediyor.

Bu sembolde kılıç müzeye kaldırılmış, artık kullanılmıyor. Barış gelmiş. Kılıç bir araç ve yol değil, sadece bir hatıra, bir uyarı olmuş. Balık yeni ayı barış, huzur, birlik mesajı üzerinde duruyor.

Tabii söz konusu Balık olunca semboldeki zıt yöne yüzen iki balığa dikkat etmek gerekir. Balık birlik bilincinin ve koşulsuz sevginin olduğu kadar hezeyanın ve kabusların da burcudur. Bir tarafta sanat, şifa, yumuşaklık, şefkat, derin bir ruhanilik, rüyalar… Diğer tarafta yalanlar, dolandırıcılar ve paranoya… Olumsuz yorumlanan sınırsızlık…

Jüpiter büyütür, Uranüs özgürleştirir. Bu yeni ayın getirdiği yeni başlangıçlar da sınırsız olasılıklarla ışıldıyor. Yepyeni ufuklar bizleri çağırırken, düşünebildiğimiz her şeyden çok daha iyi, çok büyük potansiyeller var. Her şey ama her şey bir hayalle, bir fikirle başlıyor. 

Fakat Jüpiter Balık’tayken parlayan her şey altın olmayabilir. Fikirleri harekete çeviremeyebilir, hayaller dünyasında gezinebilir, kendimizi aldatabiliriz.

Ancak işin içinde Plüton ve Satürn olduğuna göre kandırmak ve kandırılmak o kadar da kolay olmayacak. Merkür Satürn’le hizalı, stabil ve güvenilir. Ortalıkta uçuşan bilgiyi topraklıyor, düzen ve yapı katıyor. Bir ciddiyet ve dürüstlük talebi görüyoruz. Zaman bunun dışındakileri kaldırmıyor. Boş vaatler ve kontrolsüzlük (Jüpiter), bir gerçeklik kontrolünden geçiyor. Sabian sembolündeki kılıç aynı zamanda mantığı ve sağduyuyu temsil eder, aşırılık sağduyu ile dengeleniyor.

Venüs, Mars, Plüton Oğlak’ta aktif bir şekilde, kararlılıkla, yılmadan çalışmamızı talep ediyor. Üç aydır devam eden süreçte Venüs Plüton’la iki defa buluşup modern değerlerimizi belirlememize yardım etmişti, şimdi bu üçüncü toplantıya büyük itici güç Mars da katılıyor. Aynı soru yine ve yeniden, bu sefer küresel anlamda soruluyor: Değerlerimiz, en önemli prensiplerimiz neler? Sistemlerimizin, yapılarımızın temelinde hangi değerler olmalı? Tüm gezegenler ileri giderken, çok ama çok çalışılan ve yeni dünya enerjisine uygun olduğu sürece bütün çalışmaların sonuç verme potansiyelinin bulunduğu bir dönem bu. 

Tabii ilişkileri de unutmayalım. Diğer tüm hareketliliğin yanında ilişki devrimi de devam ederken Plüton’un gerçeklere olan bağlılığını bir defa daha göreceğiz, derinden hissedeceğiz. Müzelik olan müzeye kalkacak. Bu sırada Uranüs de Juno’ya yaptığı kare açı ile ilişkilerimize ani değişiklikler getirebilir. Juno ilişki ve ortaklıklarımızda vermiş olduğumuz sözlerle alakalıdır. O sözler yeni enerjiyle uyumsuzsa değişmek zorunda. Önce belki bir kriz gibi gelen ancak sonunda herkesin hayrına olan değişiklikler mümkün.

Enerjinin tamamına baktığımızda, bu yeni ay oldukça şanslı, yılın en şanslısı diyebiliriz. Sanki Zodyak durumumuzu detaylı bir şekilde incelemiş ve olması gereken her yere emniyet supapları, şifa olasılıkları ve müthiş potansiyeller yerleştirmiş. Bunları kucaklamak için gözleri dört açın.

Hedefimiz ise müzelik olan şeyleri geride bırakırken, yeniyi inşa etmek. 

Eğer bu yeni ayın bir sloganı olsaydı, ÇEŞİTLİLİĞİN BİRLİĞİ olurdu. Yeni, bu birlik üzerinde yükselmeli.

Ve böylece Balık enerjisini ve birlik bilincini çok iyi anlatan bir başka Mevlâna sözüyle, hatta en ünlüsüyle bitirelim:

“Kendini okyanusta bir damla sanma. Bir damlanın içinde koca bir okyanussun.”

Hepinize harika bir yeni ay dönemi diliyorum. Çok seviliyorsunuz ve asla yalnız değilsiniz.

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

6 comments

 1. Sevgili Mor Alev ,
  Yazmak için biraz bekledim farkındayım 🙂 Ama inan ki o kadar güzel değişim ve dönüşümler oldu ki nasıl oluyor ,daha neler olacak deyip durdum.
  Öncelikle bu çalışmaya kattığın emeğin ,özverin ve sevgin için sonsuz teşekkürler.
  Ben bu çalışmaya kalbimin sesini dinleyerek ve yazılarını okurken yaşadığım hislere dayanarak başladım iyi ki de başlamışım. Varlığına şükran…
  Benim içimde olan ama benim farkında bile olmadığım o kadar güzel kavramlarla beni tanıştırdın ki ; öz sevgi özsaygı öz şefkat özgüven yeterlilik gibi. .Ben bunları sadece duyup geçiyormuşum.
  Artık korku kaygı ve güvensizlik ile yaşamıyorum. Bir an kayacak olsam kaynaklarım hemen yardıma koşuyor.
  Özüyle tanışıp buluşmak isteyenlere hararetle tavsiye ederim. Hiç düşünmesinler sizinle çalışsınlar.
  Yapacağın şeye söyleyeceğin söze bir bak bakalım sevgi gibi mi diye bir sözünüz var ya şiarım oldu.
  Aktardığınız sevgi karşılık buluyor bilin istedim.
  Işığınla bizleri aydınlattığın için minnettarım. Sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

  1. Çok teşekkür ederim sevgili Meral. Ben de zevkle keyifle coşkuyla çalıştım sizin enerjinizde. Sevgiyle kucaklıyorum

   Beğen

 2. Çok güzel bir makale olmuş sonuna kadar okudum inşallah bütün Kılıçlar Müzeye kalkar dünya barış ve merhametle aydınlanır Savaş denilen cinayet artık son bulur

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.