2023 Akrep Ay Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

2023 Akrep Ay tutulması “hepsi bir arada” bir olay. Tutulma sırasında getirdiği şifa ve bollukla bilinen Hıdırellez gecesi gerçekleşecek. Kelt kültüründe ise bu zaman Hıdırellez’e benzer şekilde verimlik ve bereket getirdiğine inanılan Beltane olarak kutlanır. Buddha’nın aydınlandığı söylenen Wesak dolunayı ise büyük bir bayramdır. Yani bir enerji şölenindeyiz.

Dolunay, Akrep-Boğa serisinin son iki tutulmasından biri ve geçen Kasım ayındaki çok önemli tutulmanın sonuçlarını getiriyor.  25 Ekim ve 8 Kasım 2022’de gerçekleşmiş olan tutulmaların sonuçlarının Türkiye için önemini ne kadar anlatsam yetersiz kalabilir, son yazılarda buna birkaç defa değindim. Siz de bu değişim enerjisinin somut etkilerini görüyorsunuz. Ve artık son perdeye giriyoruz. 

Bu tutulma için Kathy Biehl analizinden birkaç alıntı yapıyorum:


Son zamanlarda gergin misiniz? En büyük korkularınız mı depreşiyor? Yatağın altından, dolaptan, gücün arka odalarından canavarların sürünerek çıktığını mı görüyorsunuz? Hayatınızdan belli dram ve durumları hızla çıkarmaya hazır mısınız?

Fevkalade bir salıverme geliyor.

Ay tutulmaları gidişler, açığa çıkışlar, sona eren hikayeler getirir. Bu tutulma ise sırlar, skandallar, korkular, toksik durumlar, saplantılar, yolsuzluklar ve yüksek riskli güç oyunlarıyla dolu. Pek çokları artık devam edemeyeceğini hissediyor, atmosfer “bir dönemin sonu” hissiyle doluyor.

Ve bir şeyler gerçekten de kesinlikle sona eriyor. Bu döngünün sondan bir önceki tutulmasındayız. Döngü kendini kaparken, bu ayınki geçen Kasım ayında zirveye çıkan bir sürü dramayı yeniden canlandırıyor ve bu sırada farklı bir bakış açısı da sunuyor. Bu iki olay birer kitap desteği gibi. Neredeyse aynı derecelerde gerçekleşiyor fakat güneşle ay karşılıklı yer değiştirmiş.

O zamandan gelen bazı durumların yön değiştirmesini bekleyin.

Bu tam tersine geçiş ya da bir duruma yapmış olduğunuz duygusal yatırımı tamamen kesmek olarak ortaya çıkabilir. Bir bilinçli, zihinsel yaklaşım olduğu gibi, gelecek için alanı temizleme hissi de var.

Merkür, Kuzey Düğümü ve Uranüs arasına sıkışmış güneşin pozisyonu benlik hissimizi, düşünce şeklimizi sarsıyor ve bizleri para, kaynak ve güçle yeni ilişkilere açıyor.

Bu dolunaydaki dizilim, bağları, alışkanlıkları, duygusal ve kimyasal bağımlılıkları koparıp atmak için harikulade. Hareketin çoğu kendiliğinden olacak fakat siz de kasten salıverme kararı verebilirsiniz. Alışılmış dolap ve çekmece temizleme taktiğinin çok ötesinde potansiyeli güçlü bir ritüel şu olabilir: İçinizden tuvalete akan durumlar ve enerjiler imgeleyin, sembolik sıçramalara karşı kapağını kapayın, sifonu da çekin.

Bilinçli ya da değil, görüntünün sunduğundan çok daha dramatik, çok daha kapsamlı bir şekilde, hepimiz vıcık vıcık çöp atıyoruz ve hayatın bir sonraki evresine alan yaratıyoruz.  “Bir dönemin sonu” deneyimi gelmekte olanın işaretleriyle dolu.

Jüpiter-Plüton karesinin etkisi aşırı abartılı dramları ve büyük, cesur yanıtları teşvik ediyor. Eski yöntemlerin artık başarılı olmadığına, yetmediğine dair olabildiğine yaygın anlayışa ve tamamen farklı yaklaşımların yine yaygın bir şekilde kabul edilmesine dikkat edin. Bu, Plüton’un ay düğümlerine yaptığı T kare açıyla dolunaya yüklenmiş bir kaçınılmazlık.  Eskiyi geleceğe karşı koyarak metamorfozu zorunlu kılıyor.

Bu kaçınılmazlığın fitili uzun. Plüton bu dereceye bir buçuk yıl boyunca gelip gidecek ve her defasında güçlenecek.

Netice? Her şeyi aynı anda dökmek zorunda değilsiniz. Her şeyi aynı anda derhal temizlemek zorunda değilsiniz. Kolektif gelişmelerden de bunu beklemeyin. Şimdi devasa bir dökülme ve temizlenme istiyor olsanız da, salıvermenizi aşamalarla yapın, gitmekte olanı ya da kırılıp dökülmekte olanları sıkı sıkı tutmayı bırakın. Çok büyük bir kapanışa doğru yol alıyoruz ve Ekim ayında bu kapanış çok daha büyüyecektir.

Kathy Biehl’e çok teşekkürler. Analizin tamamını empowermentunlimited.com’da bulabilirsiniz.


Ay Tutulmasının Sabian Sembolü: “Beş kum tepeciğinin çevresinde oynayan çocuklar”

Bu gerçekten de şifreli bir sembol. Beş rakamı, kum öbekleri, çocuklar ve oyunculuk… Gelin birlikte açalım:

Bulunduğu burç, Zodyak’ın en yetişkin burcu kategorisinde Oğlak’la birlikte yer alan Akrep. Ve evet, yetişkinlik sadece ciddiyet, derin konular ve sırları araştırılan psikolojiler değildir. Gerçek yetişkinlikte sorumluluk, tecrübe, sevgi ve hafiflik el ele yol alır. Oyunculuk, gülmek, rahat bir iç dünya gerçek olgunluğun büyük bir parçasıdır. 

Buradaki 5 rakamını çok önemli buluyorum. Beşinci ayın beşinde, on dördüncü derecede yani yine 1+4=5 rakamında gerçekleşen bir tutulma. 

5, değişimin, yaratıcılığın, hayal gücünün ve oyunculuğun rakamıdır. Beş elementi temsil eder, hava, toprak, su, ateş ve eterik. Astrolojide ise beşinci ev Aslan burcuyla ilişkilidir. Özsevgi, romantik aşklar, çocuklar, eğlence ve hepsinden önemlisi yaratıcı öz-ifademiz. 

Beş kum tepeciğinde oynayan çocuklar özgür öz-ifademizi, araştırma, öğrenme ve zihnimizi geliştirme özgülüğümüzü anlatıyor. Oyun gelişimimizde çok önemli bir yer tutar, arkadaşlık, etkileşim, iletişim, yaratıcılık, paylaşım, sorun çözümü… Bunların hepsini tek amacımız iyi vakit geçirmekken öğreniriz, ilginç değil mi? Gerçekte hala daha birer yetişkinken bile, gevşeyip kendimize başkalarıyla en doğal halimizde neşe-keyif-coşku yaşama izni verdiğimizde de pek çok şey öğrenebiliriz. 

Bir çocuk saatlerce oynayabilir, kendini tamamen unutabilir ancak yaptığı şey gerçekten derinden öğrenmek ve yaratıcılığını kucaklamaktır. Odaklanmıştır, beyin dalgaları yavaşlamış, bilgiyi özümsemekte ve yeni şeyler yaratmaktadır.

Yukarıda ciddi ve hırçın bir enerji anlatılıyor. Sırların ve kirli çamaşırların ortaya saçıldığı, bitişlerin kaçınılmaz olduğu bir enerji. Oysa bu sembol masum, hafif, mutlu ve oyuncu. 

Sabian sembolü diyor ki; en derin, en ağır Akrep konularını işlerken bile rehberiniz hafiflik olsun. Öğrenmenin çok çeşitli yolları var ve bu tutulmada çok şey öğreniyoruz. Yaratıcılığımızı kucaklar ve her şeyi o kadar da çok ciddiye almazsak, örneğin, çevremizdeki güç mücadelelerini olduğu şey olarak görürsek ne olur? Saçma ve nafile. Günün sonunda güç sadece kişinin kendine ait. Ve bir başkasının gücünü ele geçirmeye çalışan ise bir gün hayal kırıklığına uğramaya mahkûm. Tipik Akrep ve Plüton konusu.

Burada çocuklar birlikte oynuyorlar. Arada çekişmeleri mümkün ama hiçbiri de bunu çok uzatmaz çünkü çocuklar dürtüsel olarak iyi olan şeyin devam etmesini isterler. Ve iyi olan şey hepsinin bu kolektif “eğlencede” yer almasıdır. 

Çocukların bakış açıları daha saftır, yaşam tecrübeleri çok daha az olduğu için gözlükleri inançlar, kırgınlıklar, yanlış anlamalar ve yanılsamalarla buğulanmamıştır. O yüzden berraktırlar. Zihnimizi açık tutmamız önemle tavsiye ediliyor.

Sevgili Bilge Baykuşlar, bu tutulma çok daha fazlası, aklımıza gelmeyen çok büyük şeyler için potansiyel taşıyor. Henüz birer çocuk gibi onları anlamıyoruz.

5, radikal, isyankâr, ilerici, alışılmadık ve dinamiktir. Hızlı, havadar ve andadır. Serbest akar, tüm yönlere yayılır, açık zihinli ve meraklıdır. Sürprizlerle doludur ve risk alır.

Yani, bu tutulma büyük sürprizlere gebe ve onları değerlendirmenin yolu hafiflikten, önyargısız ve açık bir bakış açısından geçiyor. 

Şüpheyle Olumlu Çalışmak

Gelelim bugünkü “Yeniden Başlayalım” bölümümüze… Tutulmanın Sabian sembolü yeniden başlamaya çok uygun, bizi çocuksu bakış açımıza, öğrenme ve oyunculuk aşkımıza geri çağırıyor. Akrep dolunayı da yeniden başlamanın ta kendisini temsil ediyor. Akrep, küllerinden doğan Anka kuşu değil mi? Yeniden doğuşun, metamorfozun burcu? 

Ama Akrep aynı zamanda araştırmanın ve şüphenin burcudur. O yüzden dedektifler, terapistler, arkeologlar, araştırmacı gazeteciler, madenciler Akrep arketiplerindendir. Her taşın altına bakar, bazen baksa da tatmin olmaz, olmayan şeylerden şüphelenebilir. Şüphe olumlu olabileceği kadar olumsuz bir yaklaşım da olabilir. Şüphe, merak ve gerçeğe düşkünlük şu anda yaşadığımız her teknolojik gelişimin altında yatar fakat fazlası hayatı kabusa çevirebilir. Bu dolunayın duygusallığında kendimizi şüphelerde ve korkularda kaybetme olasılığımız da var. Dolayısıyla tam da bu dönemde gelen Baş Melek Gabriel mesajı bana çok anlamlı geldi ve bu yazının yeniden başlayalım ilham köşesinde yerini buldu: 

İnsanların içine şüphe düşürmek yüzyıllardır onları güçsüzleştirmek ve olduğu yerde tutmak için kullanılmış bir baskı aracıdır. Dolayısıyla soruyoruz, neden şüpheyi benimseyip kendinize karşı kullanmayı seçiyorsunuz?

Şüphelenmek bütünüyle normaldir, durup karşınızdaki potansiyelleri düşünüp, kendiniz için en iyi yolu ayırt etmenize yardım eder. Bu şekilde kullanıldığında olumludur. Ancak hareketsizlik yarattığında, gelişim ve ilerlemenizi engellediğinde olumsuz olur.

İşte bundan dolayı şüphenizin içinde ne olduğunu hissedin ve onu bulunduğunuz noktayla, gitmek istediğiniz hedefi değerlendirmek üzere kullanın. Kişiyi baskılama gücü olan bir şeyi alıp faydalı bir araca dönüştürmek ustalıktır.

Ve yolculuğunuzun bu aşamasında sizler bu ustalığa hazırsınız. 

Shelley Young aracılığıyla Baş Melek Gabriel (trinityesoterics.com)

Toparlarsak

Çok güçlü, sarsıcı, arındırıcı ve dönüştürücü bir enerji. Biz böyle enerjilere artık alıştık. Fakat bu biz gevşek olalım anlamına gelmiyor. Olamayacağız zaten. Ancak bu zamana kadar belli bir dayanıklılık ve başa çıkma stratejisi geliştirmiş olduğunuza inanıyorum, onu kullanmayı unutmayın.

Artık geçmişi bırakıp yüzümüzü tamamen geleceğimize döndüğümüze göre, şu anda yaptığımız her seçim çok önemli. Bunun için de bu dönem geçerli olan diğer iki enerjiye de değer verelim. Wesak’ın aydınlanma ve anlayış yükseltme enerjisiyle, Hıdırellez ve Beltane’ın umut veren, olumlu gelecekleri inşa eden verimlilik ve bolluk enerjileri. 

Belki bu sefer Hıdırellez’de bir çocuk gibi yaratıcı olmayı seçersiniz, belki hayattan beklentilerinizi kumda simgesel çizimler ve heykellerle ifade edersiniz. Belki bu sefer gerçekten oyunculuğunuzu içinizdeki masumiyeti hatırlar ve şüpheden inanca, ağırdan hafife geçiş yaparsınız. Ah, umarım Hıdırellez’de çocuklar gibi şen olursunuz. Buddha’nın dinginlik, huzur ve koşulsuz sevgi prensiplerini öne çıkardığınız bir meditasyon da buna eşlik edebilir. Bu sırada büyük bir arınma yaşayacağınızı da eklemeliyim. 

Ne yaparsanız yapın, her zaman hatırlayın, çok seviliyorsunuz ve asla yalnız değilsiniz.

©Mor Alev 2023

Görseller: Kapak – Tarn Ellis; Kumda oynayan çocuklar – Lucelle Raad

Büyük Anadolu Depremi: NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ? Ve Sürdürülebilir Destek İhtiyacı. Görsele TıklayınYEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

10 comments

 1. İçinizden tuvalete akan durumlar ve enerjiler imgeleyin, sembolik sıçramalara karşı kapağını kapayın, sifonu da çekin.
  Merhabalar,
  Bunu okumak çok iyi geldi 🙂
  Sevgiler.

  Liked by 1 kişi

 2. Bu yazı nasıl da iyi geldi.Arkadaşlarıma bile bloğun linkini yolladım.Onlara da şifa olsun diye.
  Bugünkü durumuma nasıl daha fazla sevgi getirebilirim.
  Çok seviliyorsunuz.Teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 3. “Belki bu sefer Hıdırellez’de bir çocuk gibi yaratıcı olmayı seçersiniz, belki hayattan beklentilerinizi kumda simgesel çizimler ve heykellerle ifade edersiniz.”…. Daha 2 gün önce aldığım aşık flamingo heykelleri.. Bu cümleyle yerini buldu.. Denge, zerafet, aşk ve bahçedeki eve götürdü beni..

  “İçinizden tuvalete akan durumlar ve enerjiler imgeleyin, sembolik sıçramalara karşı kapağını kapayın, sifonu da çekin” SÜPER. YORUM

  Liked by 1 kişi

 4. Son zamanlarda gergin misiniz ??
  Doğru soru ve birliğe kavuşan yanıtları
  Sen olmasan ışığı nasıl bulurduk moralev iyi ki ışığı bize uzatma görevini tüm sevginle gerçekleştirmeyi seçmişsin iyi ki varsın. 🤍

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.