Bu duruma nasıl sevgi getirebilirim?

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Sevgili Bilge Baykuşlar, “Yeniden Başlayalım” kampanyamıza Meleklerden bir hatırlatmayla giriş yapıyoruz. Aşağıdaki bana göre Meleklerin en güzel mesajlarından biriydi ve ilk paylaştığım 2015 yılından beri kullandığım bir araç sundu: “Acaba bu duruma nasıl sevgi getirebilirim?” sorusunu.

Sadece bu soruyu sormanın bile ortamda inanılmaz bir değişim yarattığına yıllardır şahit oluyorum ve herkese öneriyorum. Bu soru ayrılmaz bir parçam haline geldi. Siz de deneyin lütfen, işte sorunlar yaşadığınızda, trafikte sıkışıp kaldığınızda, eşiniz, arkadaşınız, çocuğunuz ya da hiç tanımadığınız birisi o kadar da iyi davranmadığında, sadece ruhunuz sıkıldığında veya haberlerde kötü bir durum gördüğünüzde… Soruyu sorun ve görün. Ortama ilginç bir huzurun aktığını deneyimleyeceksiniz, tırmanmakta olan olumsuzluğun yumuşadığını, tepkilerin daha ölçülüye doğru değiştiğini fark edeceksiniz. Belki ilham gelecek ve bir şeyleri değiştireceksiniz. Yavaş ve yumuşakça.

Bununla aniden durumun tam zıttını yaşamayacaksınız, daha ılımlı bir ortam ve işleri düzeltme şansı yakalayacaksınız. Belki tartışmak üzere olduğunuz kişiyle durumun saçmalığına gülmeye başlayabilirsiniz, belki de iyi gitmediğini görmüş olduğunuz durum için bir çare ya da hafifleme gelecek.

Fakat içten sorun lütfen, önemli olan enerjiniz. Gerçekten sevgi getirmeyi isteyin ve bakın, o anda neler değişiyor. Bir defa deneyince bırakamayacağınız harika ve çok basit bir yöntem.

Bu yöntemi ileten Meleklere ve aracısı Ann Albers’a çok teşekkürler. (visionsofheaven.com)


Sevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz

Neşe, coşku, keyif sizin doğuştan gelen hakkınız ve bunu tam önünüzdekini kabul ettiğinizde bulursunuz. Hemen şimdi, burada bulunduğunuz durum tam olarak ihtiyacınız olan, ruhunuzu geliştirecek dersi içerir, dersin amacı ise sevgiyi daha fazla öğrenmektir. Bu, çoğunuz için zor bir kavramdır. Ya maddi zorluk içindeyseniz? Ya birisi daha şimdi duygularınızı incitmişse? Ya sefil bir ilişki yaşıyorsanız? Ya da sizi hiç anlamayan aile fertleriyle çevrelenmişseniz?

Bu şartlarda, insanoğlu şunu söyleme eğilimindedir: “Ben neşeli olamam. Hayat azuladığım gibi değil.”

Ama aynı zamanda ruhunuz bu şartlara bir çocuğun bulmacaya baktığı gibi bakar. Ruhunuz kendine der ki, “Şu anda saplanmış görünüyorum ama sadece sevgiye doğru dönebilsem, o zaman öğreneceğim, daha geniş bir gerçeğe doğru ilerleyeceğim, hayatımda hareket kaydedeceğim! Bu duruma sevgiyi nasıl getirebileceğimi sökebilsem, o zaman o kadar eğlenceli olacak ki! Cevabı bulmak için sabırsızlanıyorum!”

Biliyoruz, bu insan zihnine oldukça saçma gelebilir, çünkü o etiketlemeye, yargılamaya ve kategorize etmeye programlanmıştır. Ama zihin “Ne kadar berbat” derken, kalp “Fırsat” der.

Bir daha kendinizi arzulamadığınız şartlarda bulduğunuzda, dua edin ve sorun: “Bu dakikaya nasıl daha fazla sevgi getirebilirim?”

Diyelim ki, maddi sorunlarınız var. Belki size bahşedilen şeyleri sayabilirsiniz, sahip olduğunuz her şeye bakabilir, bolluğa olan inancınızı ifade edebilir, içinizde bulunan yetenek ve beceri birikimine bağlanabilirsiniz. Diyelim ki, birisi size kibarlıktan uzak davrandı. Belki, kendinize kibar davranıp, oradan uzaklaşır ve onları affetmek için dua edebilir, yaptıklarının farkında olmadıklarını görebilirsiniz. (Mor Alev: Bu bir duadan esinlenerek söylenmiş bir cümle: “Onlar ki yaptıklarının bilincinde değiller, onları bağışla lütfen”) Ya da en azından, daha şefkatli bir şeye odaklanmak için kararlı davranabilirsiniz. Diyelim ki, şefkatsiz bir ilişkidesiniz ya da şefkatsiz aile fertleri arasındasınız. Onların kaba davranışlarından uzağa gidebilir misiniz ya da onların olduğu yerde bulunmak zorundaysanız, meleklerin sizin kalbinizle çalışıp onlarınkine görünmez bir ışık yolladığını düşünebilir misiniz?

Bir duruma sevgi getirmenin her zaman yolları vardır, bu sizi de harika hissettirecektir. Aslında bu konu sizin kendinizi sevmeniz hakkındadır sevgililer. Sevginin size doğru aktığını hissetmeye, içinize dolmasına ve sizden de dışarıya akmasına izin vermektir konu.

Yaratan’ın ışığının, Yaratan’ın sevgisinin ve Yaratan’ın gerçeğinin aracı olduğunuzu idrak ettiğinizde,

hayat

“bu duruma nasıl sevgi getirebilirim, önce kendime, sonra da başkalarına?”

sorusunu sorduğunuz oyuncu bir bulmaca haline gelir.

Derinden insanca davrandığınız zamanlar da olacaktır ve bunda kesinlikle sorun yoktur. Duygularınızı hissetmeniz için kendinize izin verin, bu bile sevecen bir seçimdir. Sevgiden ayrı düşerseniz, yeniden oyuna katılın ve kendinize her zaman tam da olduğunuz yerde sizin için bulunan sevgiyi deneyimleme izni verin.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Görsel: Mochipanko

Büyük Anadolu Depremi: NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ? Ve Sürdürülebilir Destek İhtiyacı. Görsele Tıklayın“Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2023 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2023 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

HİZMETLER

7 comments

 1. Merhaba Onceden bu yazilariniz bana rehberlik ederdi. Ama ara verdiginiz su gecmis donemde yazilarinizi tam da anlamamis hakkini verememis oldugumu farkettim. Zaman zaman yeniden aklima geldiler. Ve artik daha iyi kavriyorum. Daha hazirim sanki. Belki kollektif de boyleydi. Daha haziriz. Daha buyuduk. Yazilariniza simdi yetistik. Belki bu arayi bu yuzden verdiniz. Kimbilir. Tesekkur ederim geri dondugunuz icin. Demek ki yolculuk kaldigi yerden devam ediyor. Mola bitti. Artik haziriz. 😘

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Meral, çok teşekkür ederim. Ama ben hiçbir yere gitmedim ki! Hep buradaydım. Sadece daha seyrek paylaşım yaptım ve her dolunay, yeni ay, tutulma, ekinoks, 11-11, 12-12 gibi günde paylaşımlarım oldu ki bu da en az ayda iki dolu dolu makale demek. Bence sizler de biraz ara verdiniz :), bunu sadece size değil, diğer dostlara da söylüyorum. Ama olsun, birlikteyiz, bu blog sizin. Devam ediyoruz. Yeniden başlıyoruz. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 2. Tam evde tansiyonun yükseldiği ve düşmesini arzuladığım anda bunu okudum. İşe yaradı mı? EVET! TEŞEKKÜRLER 🙏

  Liked by 1 kişi

 3. Uzun bir aranın ardından karşıma çıktı blog. Hep çok etkilenirdim okurken, ama bugün okurken her kelime farklı bir etki yarattı içimde. Değişiyor, dönüşüyoruz ve bu yolun kendisi neşe ve keyif. Varılacak bir yer de yok galiba gerçekten 🙂

  Liked by 1 kişi

 4. Sevgili MOR ALEV, zaman zaman insanın kan bağı olduğu kişiler de enerjini tüketebiliyorlar. ( bir yerde okumuştum ” Aile insanın cehennemidir”diye ve onlardan uzak durunca kendini daha özgür hissediyorsun. Ben o kişiye sevgi gönderip, onu özgür bıraktığımı dile getiriyorum.. Tekrar aynı şeyleri yaşayıp kendimi negatif duygular içinde hissetmek istemiyorum. madem hepimiz birbirimizin aynasıyız, ben o yüzümü kim olursa olsun sevgiyle bırakmayı seçtim. Sevgiler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.