2023 Başak Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Ne zaman Balık-Başak ekseninde bir dolunay gerçekleşse, büyük bir şifa kapısı açılır. 7 Mart saat 15:40’da (İst.) dolunay Balık güneşin tam karşısında ışıldarken şifa ekseni bu sene tek başına değil. Kutsal ruh ateşimizin koruyucusu tanrıça Vesta ile Venüs ve Jüpiter’in güçlendirdiği Chiron, Boğa’daki Uranüs, hatta bulundukları burçların son derecelerinin son dakikalarında olan Plüton ve Satürn bile bu şifa seferberliğine katılıyor. Burçların on altıncı derecelerinde gerçekleşen peş peşe 7 dolunayın altıncısındayız. Başlangıç noktası, geçen Kasım’daki Boğa ay tutulması tabii. Onun da başlangıcı Ekim’deki güneş tutulması. Ve her dolunayda üçüncü ortak Uranüs’ü görüyoruz.

Aylardır Sabian sembollerinin gözlerimizin önünde hayat bulduğuna şahit oluyoruz. Bu dolunay da kuralı bozmuyor.

Dolunayın sembolü “artık şurama kadar geldi” ile “verecek çok şeyim var, artık içimde tutamıyorum” arasında bir yerde gidip geliyor. Her iki ifadede de bir son noktaya geliş, içte tutulanların dışarı püskürmesi söz konusu.

“Volkanik Patlama”

Bu öfke olabilir mi? Mümkün. Bu enerjinin aktif halini son 4-5 gündür görüyoruz. Keskin sirke küpüne zarar verebilir mi? O da mümkün. Aramızda hayatında bir defa bile olsa bir öfke patlamasıyla haklıyken haksız duruma düşmeyen yoktur sanıyorum. 

Dostlar, Uranüs beklenmedik değişiklikleri tam önümüze fırlatmaya devam ederken Plüton ve Satürn büyük değişim için kapıyı zorluyor. Bunların hepsi de gerginlikler yaratıyor. Bir tarafta büyük depremin getirdiği değişim zorunluluğu ve sonsuz yapılacak işler listesi bizleri sıkıştırırken, diğer tarafta iç depremlerimizi yaşıyoruz. Patlamalar çok mümkün. “Aman dikkat edin, patlamayın” demek kolaya kaçmak olur. Bu enerji gidecek yer arıyor ve hiçbir enerji yaratıma girmeden yok olmaz. 

Burası şifa ekseni olduğuna göre patlama şifa getirebilir mi? Onu olumlu bir şekilde yaşayabilir miyiz? Ay detaycı, öz-disiplini yüksek Başak burcundayken bu mümkün olabilir. Nihayetinde, öfke hızla acil mesaj getiren bir duygudur, bu mesajı aldığımızda görevini yapmıştır ve geri çekilir. Nelere artık dayanamıyorsunuz, neyi değiştirmek istiyorsunuz, neyi oturup konuşup bir uzlaşıya bağlamalısınız? Bunlara bakmalı ve evet, gereğini yapmalıyız. 

Volkanik araziler verimlilikleriyle bilinir. Vezüv’ün eteklerinde yetişen kocaman Amalfi limonlarını düşünün. Bu topraklar dünya yüzeyinin yüzde birini oluşturduğu halde nüfusun yüzde onunu besliyor. Yani patlama çok büyük bolluğa, berekete, olumlu gelişmelere yol açabilir. 

Dane Rudhyar bu sembol için şu yorumu yapmış: “Burada ego bilincin yarattığı dış kabuk tarafından kontrol altında tutulan enerjilerin dramatik bir şekilde salıverilmesini görüyoruz.” Bu enerjiyi dinleyin lütfen. Yaratıcılığınızı mı baskılıyorsunuz? Sözcüklerinizi mi? Katkınız olabilecek bir şeyden geri çekiliyor olabilir misiniz? Egonun korkulu kabuğu sizi nasıl engelliyor?

Bu sene bir eşik senesi demiştik, gerçekten her şey değişmek üzere. Zodyak içimizdeki cevherleri bu dünyaya sunmamız için inanılmaz bir baskı uyguluyor. Mars kare yaparak ateşi körüklüyor. Bu dolunay düdüklü tencerenin kapağının patladığı zaman olmaya aday.

Aya ışığını sunan güneş yine yol gösteriyor. Güneşin Sabian sembolü:

“Paskalya geçit töreni”

Paskalyanın kökeni baharda kutlanan yeniden doğuş, çiftleşme, doğurganlık ve bereket bayramına dayanır. Buna ilkbahar ekinoksu bayramı da diyebiliriz. Ardından bu bayram din tarafından ele geçirilmiş ve eski inançları kökünden silmek üzere tarihi de biraz ötelenmiştir. Ama ne olursa olsun, bayramın özündeki fikirden kaçamamışlardır. Çünkü paskalya efsaneye göre İsa’nın ölüp de yeniden doğuşunu kutlar, tıpkı bahar gibi. Paskalya yumurtaları ve tavşanları ise yine Hristiyanlık öncesi bereket kutlamasının bir parçasıdır. Sonra da bir şekilde paskalya yürüyüşleri gelir. Yine bir çeşit pagan kutlamasının dine uygulanması. Bu artık insanların soğuktan donmadan dışarıya çıkabilecekleri bahar vaktinin gelişinin de kutlanmasıdır. Buradaki ortak anlam ise, doğuş, yeniden doğuş ve dışarı çıkmak.

Olan her şey daha iyi bir yol bulmak için gerçekleşiyor. Enerji patlamalarıyla, sürprizleriyle yeni başlangıçları çağırıyor. Hatta önümüzdeki Koç yeni ayı için verdiği his şöyle bir şey: “Hey, insanlık, isterseniz gelin, isterseniz gelmeyin, biz yeniye geçiş yaptık bile. Siz bilirsiniz.”

Hatırlarsanız, bu hikâye geçen tutulma döneminde başladı ve İMECE sembolüyle bize ortak çalışmanın, yardımlaşmanın gelmekte olanlar için en önemli faktör olduğunu söylüyordu. Bu sembolün günlük hayatımızda, depremde ve hatta siyasi ortamda nasıl çalıştığını hepimiz görüyoruz. Bu ay Satürn birlik bilincine, Plüton gruplar ve topluluklar alanına geçerken geleceğimizi belirleyecek olan şey, iş birliği becerilerimiz ve ortak çalışmaya arzulu olup olmadığımız.

Hepsini bir araya getirirsek, patlamalar kontrollü olduğunda ve daha da iyisi patlamayı beklemeden içimizdekileri dışarıya salıverdiğimizde yaratıcılığımızın yükseldiğini göreceğiz. Beklenmedik çıkışlara da şaşırmak yerine temelinde yatanlara odaklanmak yardım edecektir. Bir tarafta ateşin saflaştırması varsa diğer tarafta bir yeni başlangıç kutlaması var. Umut ve bereket var. Bunu gözardı etmeyelim. 

Şifaya gelince… Bu dolunayda şifa sağlıksız duygusal alışkanlıklarla bedensel semptomlardan çok daha öteye ulaşıyor. Özdeğeriniz, değerleriniz, içinizde yanan ateş, dişi enerjiniz ve ilişkilerinizin hepsi ameliyat masasında. Güneş Balık’ta ama öyle gözyaşları vs. pek beklemeyin, sağduyulu, hizmet odaklı Başak iş başında. Hepimizin on ikide biri Balıksa, on ikide biri de Başak. Ortaklıklarımıza ve bütüne katkımıza önem verelim, ne kadar ufacık görünürlerse görünsünler bir yerlerde bir şeylere dokunduğumuzu bilelim.

Bu enerjiyi kucaklarsanız eğer, duygusal kıvranmalar yerine gözlerinizin önü berraklaşacak, zihinler arınacak. Koç yeni ayının enerjisine hazır olacaksınız. 

Hepinize şifa dolu bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2023

Görseller: Kapak resmi: Autumn Skye, Volkan: Csikos Kornelia, Amalfi: Rhia James

Büyük Anadolu Depremi: NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ? Ve Sürdürülebilir Destek İhtiyacı. Görsele TıklayınYEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.