Zamanın Ruhu Bütünüyle Dönüşüyor:  Mart 2023 ve Satürn’ün Balık Geçişi

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Bilge Baykuşlar, yılın başında 2023’ün enerjisine bakarken Mart ayının çok önemli değişikliklerin başlangıç ayı olduğunu vurgulamıştım. Hayatlarımızı baştan sona etkileyecek değişimler… ve işte geldik Mart ayının başına, daha önce böylesini hiç deneyimlemedik.

Büyük bir sarsıntı yaşadık ve sarsıntılar fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak devam ediyor. Fakat bu ay ve bu aydaki değişiklikler önümüzdeki yıllara yayılacak enerjisiyle bizlere her şeyi ama her şeyi en baştan yaratma gücü veriyor.

Öncelikle, Mart ayında yedi gezegen burç değiştiriyor. Hızlı kişisel gezegenlerin burç değiştirmesi normaldir, bir ayda iki, üç gezegen burç değiştirebilir. Ama toplamda yedi gezegenin burç değiştirmesi benim daha önce yaşamadığım bir şey. Kişisel varlıklar olan Güneş, Merkür, Venüs, Mars, Juno ve Satürn’ün birbiri peşi sıra yer değiştirmesi bireysel seviyede oldukça büyük değişiklik hissedeceğimize işaret ediyor. Ardından büyük Plüton-Kova geçişi geliyor. Tabii Ekinoks ve Koç yeni ayıyla birleşmiş Astrolojik yeni yıl başlangıcının Zodyak’ın ilk derecesine denk geldiğini unutmamalı.

Peki kavuşumlar? Mart 203’te yine rekor 7 birleşme görüyoruz. Normalde ayda 1-2 birleşme görürken bu ay yediliyoruz. Ve hatırlatmalıyım, bir 7 senesindeyiz. (Detayların hepsi şu iki paylaşımda: 2023’ün Getirdikleri Bölüm I ve Bölüm II) Birleşmeler önemlidir çünkü kısa ve uzun dönemli yeni döngüleri başlatırlar. Bütün gezegenlerin ileri harekette olduğunu da hatırlarsak bunun ne devasa, ne kadar hızlı bir ilerleme enerjisi olduğunu anlayabiliriz. Örneğin, Koç’taki Venüs-Jüpiter-Chiron birleşmesi büyük, çok büyük bir şifa şansı ve şu anda gerçekleşiyor. Varoluş hakkımızı elimize almanın, kendimizle ilişkimizi şifalandırmanın vakti şimdi!

Bu aslında bir not kıvamında kısa bir paylaşım olacaktı. Anafikri şuydu: Evet, çok büyük bir yıkım var, olmaya devam ediyor ama bu bir son değil başlangıç! Her şeyi çok daha iyi, sürdürülebilir, sevgi temelli inşa edebiliriz ve Zodyak’a bakınca bundan başka yol olmadığı da görülüyor! Fakat bu kısa yazı bu sabah gelen Satürn’ün Balık burcuna girmesiyle ilgili bir bültenle birdenbire uzadı. Sizinle paylaşmasam olamayacak bir yazı. Benim bu geçişle ilgili düşüncelerimi 2023 enerjisini anlattığım paylaşımda görebilirsiniz. Ama onun üzerine Suzanne Gerber’in analizini de eklemek size hem bundan iki ay önce paylaştıklarımı hatırlatabilir, hem de o bilgileri derinleştirip önümüzdeki 2-3 yıl için yol gösterebilir. Diyor ki;


“Umarım siz de Satürn’ün eli kulağındaki Balık geçişinden ödü patlayanlardan biri değilsiniz. Her suçu Satürn’de bulmayı bırakmanın vakti geldi.

Ancak bunun kaynağını anlıyorum – insanlar korku ve endişelerini Satürn, Uranüs ve Plüton gibi gezegenlere yansıtmayı çok seviyorlar. Fakat Satürn’ü suçlamak (ya da herhangi bir gezegeni) ne adil ne de gerçekçi. Ve dahası, bunu yaptığınızda kendinizi kendinizden, hedeflerinizden, hayalleriniz ve vizyonlarınızdan mahrum bırakıyorsunuz.

Satürn yüksek frekanslara bir çeşit “geçiş kapısı” gezegenidir, tıpkı Chiron’un kişisel iç gezegenlerle, kişiler-üstü gezegenler arasında olduğu gibi. Chiron’un işleyiş usulü bütünüyle öz-kabul ve öz-şifa ile ilgiliyken, Satürn’ünki öz-yönetim ve benliğinin ustası olmakla alakalıdır. 

Fakat o seviyede işlev görebilmek için (yani süper yüksek frekansta titreşebilmek için) önce fiziksel dünyada birtakım başarılarımız olmalıdır.  Görevlerimizi yerine getirmeli, azim ve cesaretimizi gösterip kanıtlamalı, ruhani büyükler liginde oynama ayrıcalığını kazanmalıyız.

Gezegenlerin hepsi enerji titreşimleri yayar ve gezegen etkilerinden bahsettiğimizde gerçekte bundan konuşuyoruzdur – gazilyon mil ötedeki bir kürenin yolladığı şeytani ışınlardan değil.

Bu gezegensel titreşimleri birer kod olarak düşünün ve faydalı “yorumlar” ise ne taşa yazılmıştır ne de herkese uyar. Hepsi bizlere geniş bir spektruma yayılmış olası ifadeler sunar (her biri gezegene, bulunduğu noktaya, burca ve hatta açıya özgü). Bu olasılıklar dizisi en yüksek arzulanabilir yaratımlardan, en karanlığına, en gölgelisine kadar uzanır.

İşte burada denkleme kişisel evrimleşme ve özgür irade faktörleri eklenir, refleks haline gelmiş düşüncelerimizi ve egomuzu sorgulayarak öz-farkındalığımızı geliştirmenin, öfkenin, rekabetin ve başkalarının gözünde yükselmeye çalışmanın kolay meyveleri yerine sevgi ve şefkati seçmenin faydaları da bu noktada katkı sağlar.

Doğrudur, Satürn “eğlenceli” veya “basit” bir enerji değildir. Onun daveti oyuna davet değildir. Bu bir inisiyasyondur. Ve sizlere söz veriyorum, kendini bu enerjiye uyumlamak sizleri bir berraklık, alçak gönüllülük, disiplin, olgunluk, üstün başarı ve öz-yönetim yoluna yöneltecektir. Herhangi bir şeyde üstün başarıya ulaşmak istiyorsanız, Satürn sizin adamınızdır – gezegeninizdir. Sizi yüksekte tutacak, içinize derinlere bakmaya zorlayacak ve en iyi emeklerinizle ulaşmanızı sağlayacaktır. Sizinle şimdiye dek kimsenin olmadığı kadar dürüst olacaktır ve ihtiyacınız neyse, nasılsa öyle destekleyecektir. (Fakat bunu bir kreş öğretmeni değil de bir ordu eğitim çavuşu gibi yapacaktır.)

Ancak bu da iyidir çünkü artık kreşe gitmiyorsunuz.

Satürn’ün güneşin çevresindeki dönüşü yaklaşık 29 yıldır, yani bu sürede doğum haritanızdaki pozisyonuna geri döner. Bu yolculukta her burçta yaklaşık iki buçuk yıl geçirir ve bunu yaparken her burcun farklı niteliklerini üzerine alır.

Son beş yıldır yönettiği iki burçtan geçiyordu: Oğlak ve Kova. Neyin “saf Satürn” olup olmadığını, pandemi kısıtlamalarının ve kolektif yaşam tarzı değişiminin ne olduğunu didikleyip kesinliklerle konuşmak zor. Fakat hiç şüphesiz oldukça Satürnlü temalar gözlemliyorduk (ve yaşıyorduk!), özellikle pandeminin başında Satürn dönüşümsel Plüton ile Oğlak’ta iş birliğindeyken ve ardından Kova’da tutucu, tepkisel enerjisine her zaman ters, ilerici, devrimci Uranüs’le gergin kareye köşe yapıp çekilip yine köşe yaparken. 

Ani ve köklü değişiklik önümüzdeki Salı günü 7 Mart’ta Satürn pılıyı pırtıyı toplayıp uygun adım (ya da “serbest tarzda”) Zodyak’ın son su burcu Balık’a geçtiğinde geliyor. Bu sadece bir başka iki buçuk yıllık enerji değişimini değil, çok daha büyük 29 yıllık döngüyü bitirmesi anlamını taşıyor.

Şekil, madde, yapılanma, mantık ve organizasyon gezegeninin duyusal, hassas, formu olmayan, sınırları yok eden Balık’ta nasıl davranacağını düşünmek nöron bağlantılarınızı yakabilir. Hangi enerji diğerinin üzerinde daha güçlü etki yapacak?

Önümüzdeki iki buçuk yıl çok ilginç olacak! Bu çalışkan, keskin bakışlı, kestirme yollardan hiç hoşlanmayan Satürn enerjisini kucaklayıp Balık ideallerinizi, hayallerinizi ve niyetlerinizi somut ve sürdürülebilir bir şeylere dönüştürmeyi seçecek misiniz? Onun açıkça söylemese bile anlaşılan meydan okumasını kabul edip zihinsel deneyler yaptığınız o ruhani, felsefi ve mistik kavramları topraklayıp sağlamlaştıracak, varlığınızın en derin parçası haline getirecek misiniz?

Doğum haritanızda Balık burcunun bulunduğu yere ve Satürn’ün geçiş açılarında aktive ettiklerine bağlı olarak rüya çalışmalarında ve genişlemiş bilinç hallerinde derinlere inebilirsiniz. Belki geçmiş yaşam terapisti olmak üzere eğitim alırsınız. Büyük eserinizi yazabilir, resme, müziğe dökebilir, yaratabilirsiniz. Öngörü güçleriniz zirve yapabilir. Profesyonel Tarot okuyucusu, psişik kanal – veya profesyonel astrolog olabilirsiniz!

Ve pastanın üzerindeki vişne: Satürn kendi dürüstlüğünüzde kalmanıza, istikrarsız ilişkilerinizde destek kolonları inşa etmenize yardım edecek ve ortaklıklarınızı, ilişkilerinizi ya olağanüstü, kutsal sevgi seviyesine güncelleyecek ya da bu seviyedeki ilişkileri çağıracak.”

Suzanne Gerber’e çok teşekkürler. (starsandstoneshealing.com)


Evet dostlar, umarım içiniz rahatlamıştır. Geçmişteki yanlışları düzeltip yeniden başlama şansımız burada. Bu sene, 2024, 2025 ve 2026… Geçen 2-3 yıl için tarihe geçecek demiştik, geçti. Bu sefer önümüzdeki yıllar bambaşka sebeplerden dolayı tarihe geçecek.

©Mor Alev 2023

Görseller: Asja Boros

Büyük Anadolu Depremi: NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ? Ve Sürdürülebilir Destek İhtiyacı. Görsele TıklayınYEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

6 comments

 1. Böyle şeyler okuduğumda hemen kaygılanmaya başlıyorum. Üstesinden gelememekten korkuyorum. 41 yaşındayım ve hayatımda sınır çizmeyi, alanımı belirlemeyi, kendimi sevmeyi yeni öğreniyorum. Eskiden sınır çizemediğim için üzülüp yalnız kalırdım şu anda bunu kendim seçiyorum ve kendimi ruhsal zarardan korumaya çalışıyorum. Olan her şey hayrımıza bence. Herkese harika bir 3 yıl diliyorum 😄♥️

  Liked by 1 kişi

  1. Canım Büke, sana kocaman sarıldım. Ben de kendimi yeni sevmeye başladım. Ama hala sınırlarımı çizemiyorum. Anneme bile beni incitme izni veriyorum. Engelleyemiyorum.
   Ben de her şey hayrımıza diye okudum. Satürn zor şeyler yaşattı ama iyi ki yaşattı dediğim dönemlerim var kendi haritamda.

   Liked by 1 kişi

 2. İstikrarsız ilişkileri destekleyecek gibi bir şey yazılmış en sonda, sanırım yazım hatası olmuş 🙄

  Beğen

  1. Sevgili Ece, nasıl bir tonla okuduğunuza bağlı. İstikrarsız ilişkilere destek kolonları yaparsak onları sağlamlaştırmış oluruz. Yani istikrarsızı sağlam zeminlerde yeniden yapılandırıp güçlendirebilir. Satürn pek ayrılma taraftarı değildir. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.