2022 Aslan Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Kim denizde cildi buruşana kadar kaldıktan sonra kendini parlak güneşin altına atmak istemez ki? Ayakların altında sıcacık kum, ıslak saçlar, birazcık akan burun ve tabiatla içli dışlı olmuş olmanın getirdiği gülümseme… Ahhh, yaz güzeldir. Çocuksudur, tasasızdır. Aslan mevsimi geldiğinde Yengeç’in bizleri daldırdığı duygular denizinde yüzmekten yorgun ve güneşin spot ışığının altında kendimizi göstermeye hazır hissederiz. İşte yine buradayız, bu yılın Aslan haftalarına giriş yapıyoruz. Gösteriş, havalı davranışlar, seyirci kitlesi peşinde olmak, liderlik için rekabet, oyunculuk, eğlence, dramalar ve yaz aşkları. Hepsinin ardında yatan ise ÖZ-İFADEMİZİN ve YARATICILIĞIMIZIN açığa çıkma arzusudur. 

Bu sene Aslan sezonunun gelişine giderek yükselen bir beklenti hissi eşlik ediyor. Biraz da Jaws film müziği gibi, adım adım hızlanan. Ne olacak? Uranüs ve Kuzey düğümü Mars ile birleşince, sabit burçlarda Satürn ve güney düğümüyle büyük kare açı oluşturunca, inat mı yenecek, esneklik mi? Tutuculuk mu, yenilikçilik mi? Özgürlük mü, esaret mi? İki taraf da güçlü görünüyor. Peki ya yeni aya tam destek veren Jüpiter ve yeniye gebe Ceres?

Bilge Baykuşlar, kendinizi Aslan usulü tiyatrolara hazırlayın. Fakat bu bildiğimiz yaz hikayelerinden çok farklı bir gösteri, kozmik havai fişekler patlamaya başladı bile! Gelin, bu enerjiyi biraz da Kathy Biehl’den dinleyelim (empowernmentunlimited.com):


Aslan yeni ayı içinizdeki kıvılcımı alevlendirmek için ona benzin döküyor ve o ateşi gizlemek istiyorsanız size bol şans. Neden böyle bir şey yapmak isteyesiniz ki zaten? Bu parlama, ışıldama, üzerinize çekilen dikkatlerin içinde yıkanma, ateşle ilgili bulabileceğiniz her şarkıyla bir dinleme listesi yapma ve içinizde yarışan o enerjilerin birazını da dans ederek işlemden geçirme  dönemi.

Aslan yeni ayı her zaman öz-ifadenin, daha azametli hayat deneyiminin ateşini yeniden yakar, dramanın da debdebelisi dalgalanır. Merkür ve güneş, 19 ve 22 Temmuz’da Aslan’a girdiğinden beri bunun ısınma hareketlerini yapıyorduk. Güneşin burada ayla buluşması ile, yenilenmiş canlılık, yüksek enerjili iletişim normalin çok üzerine doğru ilerliyor.

Bu da bir sürü heyecan ve eğlence sözü veriyor. Şansını denemek, kendini göstermek ve iyi vakit peşinde koşmak için ilham verici olduğu kesin. Bu bağlantının serbest bıraktığı bazı şeyler aşırı derecede abartılı olacak. Ay-Jüpiter bağına steroit seviyede izinmiş gibi yanıt veren “Gerçek Ev Kadınları” tavırları ekranları terk edip drama kraliçeleri ve yetişkin görünümlü üç yaşındakiler halinde tam karşımızda belirecek.

Diğer taraftan, bu üçgen açı yaratmak istediğinize çok güzel işaretler veriyor. Bu yeni ay, yeni fikirleri ve projeleri, benzersiz kişiliğinizin evreleriyle, özel yeteneklerinizle ve yaratıcı vizyonunuzla kaynaştırıyor. Başladığınız ve devam ettiğiniz her şey iyi bir doz mucize-gübre alıyor. Kendinizi geride tutarak bunu boşa harcamayın. Bir vizyon belirlediğinizde, onun nasıl daha büyük, daha görkemli, çok daha dramatik, daha eğlenceli ve hepsinden önemlisi nasıl daha da “kendiniz” olabileceğini düşünün.

Bu imgeleme evresinde çok vakit geçirmeyeceksiniz. Aslan bir yerde durup ışık saçmayı sever fakat Koç ileri atılır. Jüpiter’e olan açık kanal bu ayın ateşinin kıvılcımlar saçıp hızla genişlemesini sağlıyor.

Ancak kontrolsüz yangın ihtimali pek yok. Tohumlarınız, projeleriniz ve bir sonraki evrelerinizin altında bulunduğu bir başka sakinleştirici ancak kesinlikle ilerletici bir etki var: Hareket gezegeni Mars’ın geniş bir kareyle verdiği sıkı bir itekleme. Boğa’daki Mars, olabildiğince planlı ve kararlı, Aslan yeni ayı kadar da sabit. Odak noktası ise somut şeyler. Uygulanabilirlik ve belki de gerekli kaynakları sağlıyor veya o kaynaklara olan ihtiyacı vurguluyor da olabilir.

Onun iteklemesi, yeni ay gelişimlerinin bazılarını fiziksel gerçekliğe zorlayacak ve belki de tam olarak gözünüzde canlandırdığınız veya en başta göründüğü gibi olmayacak. Mars hızlı değişim artisti Uranüs’e ve Kuzey düğümüne doğru geliyor, 1 Ağustos’ta buluşacaklar. Üçlü şimdiden birlikte çalışacak kadar yakın.  Toplu etkileri elle tutulur sürprizleri, kader değişimlerini, hikâyede beklenmedik olayları ve radikal değişimi tetikliyor. Hepsi de bizi hızla yeni şekillendirilmiş gerçekliğe sürükleyen şeyler. Hayretler verici bilgiler curcunanın parçası. Aslan’daki Merkür, Uranüs-Kuzey Düğümü birleşimini tam olarak karelerken, düşünce şekillerimiz zorlanıyor, bakış açılarımız parçalanıp açılıyor. Ve bu yeni ayın gelişimi tam olarak o hiç de olası görülmeyen olasılığa doğru gidiyor.

Karışıma bir de Jüpiter’den yakıt almış Aslan yeni ayını ekleyin, sonuç bir yaratıcılık kazanı. Emrinize amade, öyleyse kullanın hemen. Bırakın semender gözünü* ve benzerlerini. Bu kazanı en inanılmaz, en çılgın, en iddialı fikirlerinizle besleyin. Hayatınızda mümkün olabileceğini düşündüğünüz en çılgın kavramları içine atın. (Hadi, hadi yapın!) Gizli sosunuzu ekleyin. Madem kazanın başındasınız, içine biraz da ışıltı atın ve bir avuç madeni para. Büyük süslü püslü bir sopa ya da kepçe bulun ve onu gösterişli bir şekilde karıştırın. Niyet ve dileklere, “bu ya da daha iyisini” de eklemeyi unutmayın. Bu kazandan çıkacaklar kontrolünüzün çok dışındaki güçlere tabi. Şaşırmaya hazır olun.

*Macbeth, Cadı sahnesinden – W. Shakespeare


Evet, dostlar, daha da şaşıramam diyorsanız yanılıyorsunuz. Yeniye gidişin de, eskiyi bir türlü bırakamayışımızın da çok belirgin olduğu zamanlar yaşıyoruz. Fakat görünüşe göre öyle bir şaşıracağız ki, eskiyi düşünemeyeceğiz bile! Bu yeni ayın Sabian sembolü:

“İki kadın: Biri tutucu ve eski moda, diğeri güncel ve genç”

Geleceği bugün düşündüklerimiz ve yaptıklarımızla şekillendiriyoruz. Şimdi tutucu ve eski moda olan bir zamanlar günceldi ve bugünü yarattı. Farklı değer sistemleri, farklı tavırlar… Eski ve yeni arasındaki çatışma devam ediyor, bunu iki yıldır Satürn-Uranüs karesi olarak yaşıyoruz. Eskiye dair olanın hangi niteliklerini yanımızda taşımalıyız, yeninin en iyi yönleri neler? Bir senteze ve uzlaşmaya ihtiyaç var. Tutuculuk her zaman ilerlemenin karşısındadır. “Kötü” olduğu için değil, yeninin nasıl bir şey olduğunu bilmemekten gelen korkudan dolayı. 

Adına karma dediğimiz şey temelinde yıpranmış olanı geride bırakmak ve yeniye uzanmaktır. Bu yeni ay bizleri içimizdeki tutucu elementleri bırakmaya ve yeniliği kucaklamaya çağırıyor. Eskiyle işimiz bitti. Ancak yine eskiden beri değer verilen bazı nitelikler ise evrenseldir, zarafet, kibarlık, saygı, hoşgörü gibi… Bu hazinelere sahip çıkılmalı.

Ceres

Sabian sembolünü anlatmaya bir ara veriyoruz çünkü bu yeni ay, Ceres’le bir arada. Yukarıda sayılan her etkiye, her enerjiye birkaç doz da dişi ekleyin lütfen. O kazanı karıştıran Ana Tanrıça Ceres.

Ceres keşfedilmiş ilk asteroid, hem de 1801 yılının ilk gününde. Daha sonra Eris ve Plüton gibi cüce gezegen ilan edilen Ceres’in sıvı okyanusa sahip olduğuna inanıldığından, burası dünya dışı hayat arama çalışmalarında ana hedeflerden biri. 

Ceres mitoloji ve astrolojide ise hasat ile doğal doğurganlık ve yenilenme süreçlerinin tanrıçasıdır. Öncelikle annedir. Besler, bakar, geliştirir. Doğurgandır. Tarımla yakından alakalıdır. Ceres, bir zamanlar yaz geldiğinde kutlanan bir tanrıçaydı, yeryüzünün çiçek açıp gelişmesini sağladığına inanılırdı.  Doğal süreçleri temsil ettiği için kazancın ve kaybın, genişlemenin ve küçülmenin de tanrıçasıydı. Hep veremezsiniz, geri çekilip alma ve dinlenme zamanınız da olmalıdır ve efsaneye göre böylece mevsimler oluşur. Ceres bir yerde öz-bakım tanrıçasıdır. Bir annedir ama aynı zamanda kendini geri çekmeyi ve dinlenmeyi de bilir.

Bu yeni ayda Ceres’in güçlü enerjisi bir yeni doğuşu anlatıyor. Aslan’da olması kişisel gelişiminizde yeni bir döngüye giriş, benliğin kendini bulması ve kendini onurlandırmanın yeni yollarını bulmayı, yeni öz-ifade yollarının keşfini müjdeliyor.  İşte bu enerjiyi de eklediğimizde Sabian sembolü şunları dikkatle düşünmemizi istiyor:

  • Koç Jüpiter, Boğa Kuzey Düğümü, Aslan Ay, Güneş ve Ceres: Yeni hayat nasıl yaşanmalı? 
  • Boğa Kuzey Düğümü ve Uranüs, Aslan Ceres: Yeni tüketici alışkanlıkları nasıl olmalı? Yeni sürdürülebilir enerjiyi, yeni tarımı nasıl yaratır, nasıl kucaklarız?
  • Kova Satürn, Boğa Uranüs: Yeni toplum kuralları ne olmalı?
  • Ceres, Ay: Yeni kadın kimdir? 
  • Ceres, Uranüs, Mars, Kuzey Düğümü: İçindeki dişi enerjiyi de kucaklayan yeni erkek kimdir? 
  • Aslan: Yaratıcılığımızı nasıl kullanırız? Kalbimizi nasıl korkmadan ifade ederiz?  

Bir sentez gerek. Bunun için de aşırı uçlar arasında bir diyaloğa girmeliyiz. Bu iki kadının çatışması, birbirini eleştirmesi bize hiçbir şey getirmeyecek, esnekliğe ihtiyaç var. Bir gün bugün modern kız rolünü oynayan da eskilere katılacak ama şu anda güncel. Bu enerjiyle gelmekte olan yeninin gücü çok büyük. Kullanışlılığı kalmamış, uygulaması yarardan çok zarar getiren eskilerin hepsinin ortadan silineceğini de eklemek zorundayım. Bireysel hayatlarımızda da ya devirle değişeceğiz ya da köhnemiş bakış açılarımızla tavan arasında hatırlanmayı bekleyeceğiz.

Fakat çok da düşünmeyeceğiz, ilham gelecek ve bileceğiz.

İşin en güzel yanı, kazanınız kaynıyor. Yeniyi siz belirleyin. Siz yaratın. Formülünüz yukarıda.

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

2 comments

  1. Sevgili moralev sizin yapmış olduğunuz analiz için sonsuz teşekkürler…o kadar berrak ve yol gösterici…

    Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.