2022 Kova Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Chris Anne

Şu anda hayat ağırkanlı, ciddi ve hatta sıkıcı gelebilir. Venüs 40 günlük gerilemesini 29 Ocak’ta tamamladı ama gölgede ve çok yavaş. Merkür de giderek yavaşlıyor, 4 Şubat’ta gerilemeyi bitirecek ve milim milim durmaya doğru gidiyor. Sanki dışarıda çok şey oluyor ama hayatınızda hiçbir şey olmuyormuş gibi de hissedebilirsiniz. Bir bıkkınlık, beklentilerden bile bir şey beklememek… Sabır dostlar. Sabır. Havada asılı kaldınız gibiyse, bir basınç var ama olan hiçbir şey yokmuş gibiyse siz de ana uyun, yavaşşşşş…. yavaşşşşş….

Satürn bu yeni ayın potansiyellerinin tepesinde duruyor, ellerini arkasında kavuşturmuş bir müfettiş gibi sınıfta geziniyor, biz öğrencilerin geçen iki yılda derslerimizi alıp almadığımızı kontrol ediyor. Biz şen şakrak hoplaya zıplaya yeniye gitmek isterken onun bakışlarıyla donup kalıyoruz. Ödevlerimizi yaptık mı?

Bu yeni ayın getirdiği yeni başlangıçlar sorumsuzca harcanamayacak kadar önemli ve uzun dönemli. Kaynağı bu yeni ay olan hiçbir gelişim yarım ağız, baştan savma ya da alelacele olamaz. Yeni ay, programa tam anlamıyla uyan tutarlı gelişimlere gebe. Herhangi bir şekilde olaya çala kaşık daldığınızda duvara toslamanız işten bile değil. 

Yeni ayın getirdiği gelişimlerin kökenleri ve/veya işaretleri büyük ihtimalle geçen yılki Satürn-Uranüs karelerinde yatıyor. Bir düşünün, Haziran ortası ya da Aralık ayında hayatınızda neler oluyordu?

Venüs’ün Oğlak gerilemesi kolay geçmedi. Değerlerimiz alt üst oldu, yokluk bilinci ayyuka çıktı. Üç beş santim kar yağışı Merkür gerilemesiyle birleşince hayat durdu. İşte bundan dolayı Satürn var. Hepsi ama hepsi Satürn’e kulak verseydik, çok daha yumuşak yaşanacak geçişlerdi. Satürn şu anda pek moda olmayan nitelikleri temsil ediyor: Dürüstlük, ağırbaşlılık, düşüncelilik, çalışkanlık, planlama, sebat, adanmışlık… “Öfff sıkıldım!” diyebiliriz. Sonra da ağustos böceği gibi ayazda kalırız. 

Dolayısıyla, şu birkaç gün derin düşünce, derin planlama, bütünüyle incelenip onaylanmış niyetler için çok uygun. Bu yavaşlığı kullanın. Bu yavaşlığı kucaklayın. Hatta sıkılmayı kucaklayın. Sadece birkaç gün okuldaki müfettiş, romandaki sıkıcı mürebbiye, hesap cetvellerinin hepsini önüne almış muhasebeci olun, Satürn olun. İnce eleyin, sık dokuyun. Kararlarınızı gerçeklerden yola çıkarak verin.

Çünkü…

Çünkü bu hiç de uzun sürmeyecek! Bu zamanı iyi değerlendirelim.

4 Şubat’tan itibaren tüm sistemler giderek artan hızla ilerlemeye başlayacak. Venüs ve Merkür ilk birkaç gün birazcık yavaş olsa da, bir süre sonra başınızı kaşıyacak vakit bulamayacaksınız. Mars ve Venüs dengelenmemiz için birleşecek ve büyük bir güç verecek. Bütün gezegenler ilerlerken her şey o kadar çabuk değişecek ki, bu ağırbaşlılığı ve planlamayı kucaklamadığınızda 2022’nin müthiş gelişim treni istasyondan hızlanarak çıkarken tek yaptığınız onu arkasından seyretmek ya da daha kötüsü ona yetişmeye, asılıp gitmeye çalışırken raylara düşmek olabilir. 

Kova yeni ayına kare açıdaki Uranüs bu trenin kondüktörü ve makinistiyse, Satürn de biletçisi. Uranüs bizleri çağırıyor, düdükler çalınıyor. Geçen yıllarda ve özellikle 2021’de yakıp yıkılmışın yerine, yaşanacak yeni hayatlar, yapılacak büyük değişiklikler var. Sabırsızlanıyoruz ve korkuyoruz. Hem gitmeyi çok istiyoruz, hem de kalmak kolay geliyor. Yola çıkmadan gözlem ve planlamamızı tamamlamalıyız ve bu trene kaçak binemeyiz.

Sadece Kova burcunun temsil ettiği iyi düşünülmüş, bireye ve bütüne eşit değer veren, yenilikçi, bununla birlikte Satürn niteliklerine de bağlı, uygulanabilir çözümleri olanlar bu trende yerini alabilir. Tüm gezegenler ileri hareketi (APDM) 29 Nisan tarihine kadar müthiş bir ilerleme dönemi sunuyor. Biz olmadan yoluna koyulmuş trenin arkasından bakakalırsak çok yazık olur. 

Kova yeni ayın Sabian sembolü “Barometre”

Sanatçı: Cris Anne

Barometre sembolü çevrenizde olanları ölçme, farkında olma ve değerlendirme becerisini ve ihtiyacını anlatıyor. Bu bir farkındalık sembolüdür. Enerjiyi okuduğunuzda gelmekte olanları tahmin edebiliriz. Bu medyum olmayı gerektirmez sadece kendimizin ve başkalarının nasıl hissettiğine, neler istediğine, neler yaptığına dikkat etmemiz yeterli. Hepimizin çevremizdeki değişimi algılayan antenleri var, ruh hallerini, sıcaklığı ve davranışların tonunu anlayabiliyoruz, bu algıları kullanmalıyız. Ardından bir iç değerlendirme ile, ki bu bazen bilinçaltımız aracılığıyla bile gerçekleşebilir, bir sonraki adımımızın ne olacağını biliriz. 

İşte bu yeni ay bizleri havadaki basıncı dikkatle ölçmeye yönlendiriyor. Gözlemleyin, inceleyin, hislerinizi kesinlikle dinleyin, şüpheye düştüğünüzde ise sorun, kalbinize, güvendiğiniz dostlara, mentorlarınıza. Sezgilerinize güvenin.

Henüz değişim yok ama olacak. Göremiyoruz fakat bir şekilde biliyoruz. Barometre sayesinde iyi hava ya da fırtınanın gelip gelmeyeceğini bilir, ne yapacağımıza karar veririz. Piknik için yağmurlu, fırtınalı bir gün seçmediğimiz gibi, güneşli günlerde kendimizi içeri kapatmayı istemeyiz. Barometre tarafsızdır, hava basıncı neyse odur, biz istiyoruz diye değişmez. Yani zihin oyunlarıyla vakit harcamayın, tarafsız gözlemci olun. Yeni ay iki çok önemli varlığımızı birlikte kullanmamızı talep ediyor: Mantık ve asla yalan söylemeyen gerçek iç sesimiz.

Barometre sembolü ne zaman aktive olsa, genel atmosferdeki değişime işaret eder. Barometreniz ne diyor? 

Sevgili dostlar, o değişim gelmekte, o tren kalkmak üzere, ölçün, biçin, Satürn’ü, Uranüs’ü rehber yapın. 2021’de hangi konularda engellerle karşılaştınız? Tüm umutlara rağmen hangi projeler bir türlü hayata geçemedi? Şimdi onları da yeniden inceleyin. Nasıl davranılmalıydı, hangi seçenekler var? Nasıl daha yenilikçi olabilirdiniz? B planı, C planı? Ya da bambaşka bir niyet ve proje?

2022’nin en “ikili” ayına giriş yaparken Şubat’ı yeni ay enerjisiyle başlatıyoruz, hemen ardından 2/2/2022 günüyle büyük bir dengelenme ve yaratım portalına giriş yapıyoruz, portal 22/2/2022 gününde zirve yapacak. (Yılın 2022 enerjisi için buraya tıklayın.) Bu sırada tüm gezegenler ileri hareketi de başlayacak. Önce aldatıcı bir yavaşlık yaşayacağız. Buna uyun. Paldır küldür koşmayın. Bu arada barometreyi iyi okuyun ve rüzgârı arkanıza alın. 

Bu enerjide iki tavır ve olumlama öneriyorum:

Uranüs enerjisiyle aydınlanmak için;

Muhteşem berraklık anları deneyimlemeye açığım. İçimdeki dehayı kabul ediyorum.

Satürn’ün rehberliğiyle bütünün hayrına ilerlemek için;

Geleceğimle ilgili zeki ve bilge seçimler yapıyorum. Zamanında ve kararlılıkla harekete geçiyorum.

Yeni ay, 1 Şubat sabah saat 08.46’da. (İst.) Hepinize harika bir yeni ay dönemi diliyorum! 

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

  1. Her zaman ki gibi tam zamaninda gelen Bir mesaj🙏🏻🌈💖 Iyi ki varsin Mor Alev hep bizle kal💐

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.