Sorumluluk Kimde?

Sanatçı: Catrin Welz-Stein

Eğer birisi size iyilik yapıyorsa ya da kibar davranıyorsa, sizce bu sizin yüzünüzden mi? Bunu yapmasına siz mi neden oldunuz? Hayır, bunu sadece kim olduğunu ve o anda kendini nasıl ifade etmeyi arzuladığını göstermesi olarak görürsünüz. Ah, ne kadar sevgi dolu dersiniz, onu ve davranışlarını takdir edersiniz. O zaman size sormak istiyoruz, eğer birisi size kötü davranırsa neden bunu sizinle alakalı bir şey haline getiriyorsunuz?

Diğer taraftan, eğer kötü bir gün geçiriyorsanız, dengenizi kaybetmişseniz ve bir başkasına kaba veya iyi olmayan bir tepki vermişseniz, bunun olmasının sebebinin o insanla alakalı bir şey olduğuna mı inanırsınız? Kabalığınızla onun gelişim ve evrimleşmesine katkınız olduğunu mu düşünürsünüz? Tepkiselliğinizin onlar için şifalı olduğunu mu düşünürsünüz? Elbette hayır! Kendinize bakarsınız, sorumluluğu üzerinize alıp özür dilersiniz ve gelecekte böyle bir şey olmasından kaçınmak için içinizde neleri değiştirebileceğinizi incelersiniz. 

Aynalama diye bir şey kesinlikle vardır. Fakat bu genellikle bir çekirdek tema olarak açığa çıkar ve dikkatinizi çekmek, şifanıza doğru yönlendirmek için tekrarlayarak döngüler halinde farkındalığınıza girer.

Hızlandırılmış enerjilerin olduğu zamanlarda dengelerini kaybetmiş veya büyük rahatsızlıklar içinde olanlar yıkıcı davranacaklardır çünkü başka ne yapabileceklerini bilmezler. Bunun sizin kim olduğunuzla ya da ruhunuzun ulaşmış olduğu seviyeyle hiçbir ilgisi yoktur.

Aydınlanma yolculuğu temelde kendi sorumluluğunu kendi üzerine almak, kendi evrimleşmenizi onurlandırmak ve diğerleri için kendinizi nasıl ifade edeceğinizi seçmektir. Aydınlanma başkalarının hareketlerinin sorumluluğunu üzerine almak değildir. 

Yani eğer birisi size kaba veya iyi olmayan şekilde davranıyorsa, sizleri önemle bunu sadece o kişinin o gün bulunduğu seviyenin bir ifadesi olarak görmeye çağırıyoruz. Kendinizi bunun için sorumlu görerek rahatsızlığınızı artırmaya ihtiyaç yok. Çoğu zaman birisinin size olan davranışları sizinle değil, onların enerjik açıdan nerede olduklarıyla ilgilidir.

Baş Melek Gabriel (Cebrail)

Kanal Shelley Young’a çok teşekkürler. (trinityesoterics.com)


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

HİZMETLER

11 comments

 1. Teşekkür ederim….. Herkese. Sevgili Mor Alev özellikle sana,Shelley Young, Başmelek Gabriel’e. Sevgilerimle. 💐🌈🌹🌺💜💜💜💜💜💜💜💜💜

  Liked by 1 kişi

 2. Tam da ihtiyacım olan bir zaman diliminde okuduğum bir yazı. Pek bir iyi geldi! Ancak merak ettiğim bize yönelik kaba davranışlara çok kez ve farklı kişiler tarafından sıklıkla karşılaştığımızı düşünüyorsak altında ne aramak gerektiği ve nasıl bir tepkisellik göstermemiz gerektiği ile ilgili. Ben bazen böyle durumlarda kendimi ifade edemeyip kaba tabirle kitlenip kalıyorum.

  Beğen

  1. Sevgili Yağmur, yıllar içinde bu konuda size yardımcı olabilecek çok sayıda mesaj yayınladım. Melekler bu konuya oldukça fazla eğildiler. Örneğin daha iki hafta önce “Tepkisel misiniz, Yaratıcı mı?” https://moralev.com/2021/12/01/melekler-tepkisel-mi-yaratici-mi/, yine bu sene “Duygular İnfilak Ettiğinde” https://moralev.com/2021/04/30/melekler-duygular-infilak-ettiginde/ veya “Odaklanmanız Neşe-Keyif-Coşkuyu Tetikliyor mu?” https://moralev.com/2021/06/28/melekler-odaklanmaniz-nese-keyif-coskuyu-tetikliyor-mu/ yazıları da bu konuya eğildi. Ama benim en çok sevdiğim mesajlardan birisi “Savunmayı Bırakın” https://moralev.com/2021/09/14/melekler-savunmayi-birakin/. Umarım bunlardan biri size yardım edebilir. Kendinizi hiç kimseye hiçbir şekilde açıklamak zorunda değilsiniz, patronunuz olsa bile. Duymak istemeyen kulaklara konuşmak zaman ve emek kaybı. Enerjinize odaklanın ve kendinizi en olumlu şekilde ifade edeceğiniz fırsatlar ortaya çıkacaktır. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 3. Bu blogu 3-4 yıldır her gün takip ediyorum, 24 yaşındayım. Çanakkaledeki öğrencilik yıllarımda bir cafede oturmuş arkadaşımla sohbet ederken, yan masadan sohbetimize katılan tatlı mı tatlı bir hanımefendi önermişti Mor Alevi. Takip etmeye başladığım ilk andan beri ruhsal yolculuğum ve günlük yaşamım ile sürekli senkronize giden yazılar paylaşmanız beni ” Şu an bulunduğum durumdan yada düşüncelerden geçen sadece ben değilim” diye düşündürüp, kolektif enerjiye odaklanmamı sağlıyor ve sakinleştiriyor. Yazdığınız her kelime için teşekkür ederim.

  Liked by 5 people

 4. Sevgili Moralev
  İyi ki varsınız. Tüm yazılarınız ve aktarımlarınız için minnettarım. 💚🙏💚

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev izninizle bir soru sorabilirmiyim.. Benim kafam karışıyor sebebi ise karşımda ki kişiyi aynam olarak görüp ondaki hırçın kavgacı davranışlara bakip bu bana ne anlatıyor kendimde neyi duzeltmem gerekiyor diye bakiyordum. Simdi burda iletilen mesaj ile bakış açım yanlışmis gibi bir duyguya kapıldım. Beni aydınlatır mısınız. Tsk.ederim

  Beğen

  1. Sevgili Gülüzar, geç yanıtım için özür dilerim. Bakış açınız yanlış değil ama her şeyi kapsamıyor. Mesaj diyor ki; “Aynalama diye bir şey kesinlikle vardır. Fakat bu genellikle bir çekirdek tema olarak açığa çıkar ve dikkatinizi çekmek, şifanıza doğru yönlendirmek için tekrarlayarak döngüler halinde farkındalığınıza girer.” yani döngülere bakın, hep aynı şeyler oluyorsa yansımanızdır. Ama değilse o anda karşınızdaki insanın seçimidir ve sizinle alakalı değildir. Sevgilerle

   Beğen

 6. Bana iyi gelen “savunmayı bırakın” oldu kendimi savunurken yakalayıp bölüyor kızım dedim sakin ol ve neye maruz kaldığına bak sana ne diyor derdin ne ?? O zaman uyumlanıyorum hayata🙏🙏🥰🥰♥️

  Liked by 1 kişi

 7. Başka insanlar hakkında çok kafa yoruyorum . Genelde sevmediğim kişiler bunlar . Bir şekilde önüme çıkıyorlar . Kafamı nasıl uzak tutabilirim ? Onlar hakkında kafamda bir imge dahi oluşmasın istiyorum

  Beğen

  1. Sevgili Burak, geç yanıtım için özür dilerim. Bunun için meleklerin çok güzel bir-iki önerisi vardı. Bunları ana menüdeki yöntemler bölümünde bulabilirsiniz. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.