2021 İkizler Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Sylar113

Sevgili Bilge Baykuşlar, 

2021’in son dolunayına hoş geldiniz! Yay güneş Galaktik Merkez’de, Samanyolunun kalbiyle hizalı. İkizler dolunay ise güneşin merkezden aldığı bilgiyi dünyaya yansıtıyor. Galaktik uyanış sinyallerinin duygusal dünyamıza yansımasını yaşıyoruz. Her çeşit ilham, bilgi akışı, ifşa, açığa çıkış olası.

Enerji Yay’ın yöneticisi Jüpiter’in dokunuşuyla genişliyor, büyüyor, güçleniyor. O da Kova’nın son derecelerinden geçerken ilham vermiş olduğu yeni düşünceleri, olasılıkları, çözümleri önümüze koyuyor. Öyle bir duruma geldik ki, o çözümleri görüp uygulamadan ilerlememiz pek de olası görünmüyor, dizlerimizi dövmeyi bırakırsak eğer! Jüpiter Aralık sonunda Balık burcuna geçişiyle kolektif bilinçaltımıza dalacak. Son Satürn-Uranüs karesine günler kala bu istasyonda son çağrılar yapılıyor. Adına 2021 dediğimiz bu macerayı ise olumlu notalarla bitirmek hala daha mümkün.

İflas mı, Kurtuluş mu?

Evet, bir yeniden değerlendirme var. Evet, yıllardır hakkında konuştuğumuz sistemlerin çöküşünü seyrediyoruz. Bildiğimiz, beklediğimiz bir şeyi yaşıyoruz. Çözüme odaklanmalıyız. Hepimizin amacı çözüm getirmek olsun, yaratıcılığımızın sınırı yok. İşte Venüs de bunun için işbaşında. Yeraltına dalıyor ve Plüton’la aylar sürecek bir ortak çalışmaya giriyor. Sevgi, para, güç, ataerkil sistem… Hepsini dişi bilgelikle dönüşümden geçiriyor. Şimdi yeteneklerinizi, deneyimlerinizi, değerlerinizi ve kalplerinizdeki vizyonu takip etmenin ve topluma, dünyaya katkıda bulunmanın zamanı.

Bundan bir buçuk yıl kadar önce 2021’in Sabian sembollerini listelerken yılın son dolunayının sembolü tabii ki aklıma takıldı ve aylar boyunca zaman zaman “acaba enerji kendini nasıl gösterecek?” diye düşündüm. Çünkü bu dolunayın sembolü “Taşıyabileceğinden çok fazla yük altındaki birey, mahkemenin iflasını onaylamasıyla hayata sıfırdan başlama fırsatı bulur.” 

Kısaca benim “iflas” derecesi dediğim bu enerji büyük arınmayı anlatıyor ve yeni bir hayat yaratmayı. İşe yaramayan her şeyin bir şekilde ortadan kalktığını hatta elimizden alındığını görüyoruz. Hayal kırıklığı da var tabii. Nerelerde çok fazla ve gereksiz yatırım yaptık? Nerede fanteziyle gerçeği karıştırdık? Nerede iç sesimiz olumsuz geri bildirim verdiği halde onu dinlemedik? Alçak gönüllü olmayı nerede unuttuk? Mal, mülk, ilişkiler, projeler, işler… Büyük resme baktığınızda önemi olmayan her şey gitmek zorunda. Burada çok büyük bir dürüstlük talebi var, yoksa mahkemenin verdiği iflas şansı elimizden alınabilir ve maalesef doğrudan “dolandırıcı” enerjisine düşeriz. Evreni dolandırmamız mümkün değil dostlar. Yetersizliğimizi, yanlışlarımızı, beceriksizliğimizi kabul etmemiz ilk adım. Geçen Akrep yeni ayında paylaşmış olduğum şu sözleri hatırlayalım: “Hata diye bir şey yoktur, derslerini almadıklarınız hariç” Şimdi dersleri alma ve yaptıklarımızı hep yaptığımız gibi değil, farklı yapma zamanı. Yani ikinci adım yeni ve sürdürülebilir stratejiler yaratmak. Bu iş hepimize düşüyor. Öyle “bir-iki kişi karar versin biz de seyredelim” enerjisi değil bu.

Leah Whitehorsa’a göre, “ayın Jüpiter ve Hygea (yani hijyen) ile olan üçgen açısının enerjisi çok büyük bir temizlenme ve şansımızı, geleceği değiştirme, ilişkilerimizi ve kendimizi şifalandırma fırsatı veriyor. Ama bırakmaya, salıvermeye gönüllü olmalı, anda kalmalı ve hayal dünyasında yaşamaya bir son vermeliyiz.”

Açık kalın. Meraklı olun. Korkmaktan vazgeçin. Henüz yanıtı bilmeyen zihnin çığlıklarını dinlemeyin. Bunlar gecenin giderek uzadığı en karanlık günler. Dolunaya rağmen aysız gecede el yordamıyla yolunuzu bulmaya çalışıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Dolunayın yöneticisi Merkür Chiron’la kare açıdayken gelecek kaygısı zirve yapabilir, bundan sonra ne olacağını düşünmek bile istemeyebilirsiniz. Bu ne kadar zihinsel bir dolunay olsa da, sezgilere ve bedene güvenin. Düşüncelerinize sadece onların mesajlarını kabul edin. Korkmamız gerektiğini haykıran dış dünyanın değil. Çünkü Galaktik Merkezle hizalanmış güneş yolu gösteriyor dostlar. 

Güneş, “Şahane bir doğal ortam yaratan akarsuyun üzerinde antik çağlardan kalma güzel köprü hala daha kullanılıyor” sembolünde.

 Bu sembolde eski aynı zamanda yeni olan, çünkü hala daha işe yarıyor ve bizi gitmemiz gereken yere götürüyor, sadece götürmekle kalmıyor bir de bize tabiatın olağanüstü güzel manzarasını sunuyor. Bu köprü antik ama güçlü, sağlam, güvenilir. Bundan binlerce yıl önceye dönsek ve sonra da günümüze baksak, en temel değerlerimizi düşünsek, aslında gerçek olanın değişmediğini görüyoruz. Adil olmak, sevmek, yaşamak ve yaşatmak… Bunlar ve bunun gibi birkaç değer sadece dünyevi değil, evrensel değerler. Güneş ve Ay sayesinde Galaktik Merkezden bu değerler tekrar gerçekliğimize akarken, çok çabuk yeni “eski” gerçekliğimiz haline gelebilirler. Galaktik Merkez, bize yaşamın akışını, akışa saygı duyduğumuzda doğal ortamımızda çiçek açabileceğimizi ve bu arada diğer yakada bulunanlara da ulaşabileceğimizi anlatıyor. Bu köprü iflas ve tekrar inşa edilen verimlilik, sorun ve çözüm, karamsarlık ve umut, yıkım ve yaratıcılık arasında.  

Dolunay 19 Aralık sabah 07.35’te gerçekleşiyor. (İst.) Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum. 

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

3 comments

  1. Son iki haftadır bilmiyorum kaç kez ve kaç kişiye “çiçek açabiliriz” dedim bilmiyorum☺️ Blogla senkronize olmak o kadar iyi hissettiriyor ki🙏Bu şahane mesajla birlikte “Doğal ortamımda çiçek açmaya ve bu arada diğer yakada bulunanlara da ulaşabilmeye niyet ediyorum”🍀şimdiden mutlu seneler sevgili Mor Alev ve blogdaki yol arkadaşlarım🎄🎅❄️🍀⛄️🎉🥰❤️

    Liked by 4 people

Yorumlar kapatıldı.