Melekler: Tepkisel mi, Yaratıcı mı?

Sanatçı: Elsa Mora

Sevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

Yeryüzünde kendinize şunları sormanın vakti geldi: “Ben tepkisel miyim, yaratıcı mı? Duygularım dış dünyada gördüğüm şeylere verdiğim tepkilere mi bağlı, iç dünyamda kucaklamayı seçtiğim daha zarif, daha iyi ve mutlu düşüncelere mi?”

“Kaderimi dış şartların ve dış dünyayı kontrol etme şeklimin belirlediği 3D paradigmada mı yaşıyorum? Yoksa yaydığım titreşimin benzerini çektiği, iç dünyama olan odaklanmama değer verdiğim 5D gerçekliği kucaklamaya gönüllü müyüm?”

Tepkiselseniz sevgililer, haberleri duyarsınız ve onlar tarafından yönetildiğinizi hissedersiniz. Beğenmediğiniz bir şey görürsünüz ve üzgün ya da öfkeli duyguların dışında bir şey hissetmekte çaresiz kalırsınız. Beğenmediğiniz bir şey yapan birisini görürsünüz ve korku, üzüntü ya da öfkeyle tepki verirsiniz. Bazen beğendiğiniz bir şeyi görünce iyi hissedersiniz ama tam tersi olduğunda eşit derecede hayal kırıklığına uğrar ve mutsuz olursunuz.

Tepkisel birisi olarak, çevrenizdeki şartlara köle olmuş, mağdur edilmiş hissedeceksiniz. Diğer insan ya da durumların sizi belli bir şekilde “hissettirdiğine” inanacaksınız, iyi ya da kötü. Hakikatten de bu büyük çoğunluğunuzun yetiştirildiği ve şu anda dünyanızdaki çoğunluğun kucakladığı paradigmadır. Ancak bu sizi güçsüzleştirir. Sizi şu anda, bulunduğunuz yer ve şartlarda deneyimlediğinizle sınırlı hissettirir. Çevrenizdeki insanlar, şu virüs, bu varyant, o tedarik zinciri, şu politikacı, bu akraba, o patron ve bu listeye sonsuza dek devam edebiliriz.

Tepkisel birisi olarak gücünüzü çevrenizdeki dünyaya verirsiniz.

Bir yaratıcı olarak bilirsiniz, yaydığınız titreşim size benzer titreşimde şeyleri, insanları ve durumları çeker. Ne zaman sevgiyle titreşseniz, sevgi görürsünüz, sevgiye izin verirsiniz ve sevgi çekersiniz. Ve eğer şans eseri kişilikleri ya da davranışlarını beğenmediğiniz insanlarla karşılaşırsanız, düşüncelerinizi onların içindeki ışığı sevmeye yönlendirerek iyi hissetmeyi seçebileceğinizi bilirsiniz. Eğer bu da işe yaramazsa, düşüncelerinizi sevdiğiniz başka şeylere çevirirsiniz, o şeyler hayal ya da gerçek dünyanızda olabilir. Bunu yaparsınız çünkü hislerinizin yöneticisi kendiniz olmak istersiniz. Titreşiminizin kontrolünün kendinizde olmasını seçersiniz. Hayatınıza sadece çekmeyi ya da izin vermeyi seçtiğiniz titreşimleri alırsınız.

Sizlerin oldukça anlaşılabilir itirazlarınızı duyuyoruz. “Ben sevecenim ama herkes bana aynı şekilde sevgi vermiyor. Piyangoyu kazanmaya odaklanıyorum ama faturalarımı ödeyemiyorum! Kibarlık ve hoşgörüye odaklanıyorum ama bu dünyada dayanılmaz bulduğum öyle çok ruh var ki!” 

Sevgililer, sizleri anlıyoruz. Ancak tam da bu ifadelerde istemediğiniz şeylerle eş-titreşiyorsunuz. Mutsuzsunuz. Öfkelisiniz. Hayal kırıklığı içindesiniz ve hisleriniz için dış dünyayı suçluyorsunuz. Bu inanç sisteminde eğitildiniz, şartlandırıldınız ve onaylandınız ve biz de elimizden gelen en iyi şekilde özenle, sebatla çalışarak yeni bir oluş halini öğrenmenize yardım ediyoruz. Bu yol çok daha yumuşak, rahat, çok daha güçlü ve çok daha güzel. İçinde gerçekte olduğunuz görkemli varlıktan başka hiçbir şey olamayacağınız yeni bir paradigmaya geçişinizde sizlere eşlik ediyoruz – tepkisel değil yaratıcı varlıklar. 

Hayatınızdaki iyi, zarif insanlara odaklanırken, giderek daha fazla iyi insanlar göreceksiniz. Gitgide daha iyi hissedeceksiniz. Hayatınızın tüm alanlarında daha iyi ve sevecen etkileşimleri hayal edip hissettikçe, günlük gerçekliğinize daha fazla çekilecekler. Başlangıçta sadece kendi düşünceleriniz yüzünden daha iyi hissedeceksiniz ama o daha iyi hisler daha yüksek seviyede titreştiğinizin kanıtlarıdır. Çok geçmeden bu titreşimde dış dünyanız iç dünyanın çevresinde kendini şekillendirmeye başlar.

Sahip olduğunuz her şeyi ve hayallerinizi takdir etmeye odaklanırken iyi hissetmeye başlarsınız. Bolluk içinde hissetmeye başlarsınız. Bu hisler daha yüksek seviyede titreştiğinize dair ilk işaretlerinizdir. Çok geçmeden, bu bolluk titreşiminde dış dünyanız da içinizin çevresinde şekillenmeye başlar. 

Sevdiğiniz ve takdir ettiğiniz şeyler her zaman katlanarak artar, kendinize sevecen bir partner gibi davranın. Kendinize hayatınızın aşkıymış gibi davranın. Paylaşacaklarınıza, onu nasıl iyi hissettireceğinize, o sevgide nasıl keyifli olacağınıza odaklanın. Sevgi düşüncenize öyle odaklanın ki, daha gelecek aşkınızla tanışmadan gerçek olsun, güzel olsun, ve şimdiden sevgi yaymaya, sevgiyle titreşmeye ve sevgide olmaya başlayın. O zaman sevgililer, o yüksek titreşimde harika hissedeceksiniz ve hiçbir şüpheye yer bırakmadan güzel bir ilişki çektiğinizi bileceksiniz.

Çevrenize bakıp tepkisel olmayın. “Ama o burada değil! Ben bunu yaptım ama o gelmedi!” Yaratıcı alanında kalın. “Sevgiyi öyle büyük bir güçle hissediyorum ki, elinde değil beni bulacak! O geldiğinde pastanın kreması olacak çünkü ben şimdiden sevgideyim. Hayat çok güzel!” Aşık çiftler göreceksiniz ve kendinize acımak yerine, sevgiye titreşimsel uyumda olacaksınız. “Ben buna sahip olacağım çünkü bunu yaratmaya karar verdim!” Bununla tepkisel olmak arasında devasa bir zıtlık var.  Tepkisel olan iyi hissedebilmek için birisini ister ve kimsenin olmamasına tepki verir. Aradaki farkı sözcüklerimizi okurken hissedebilirsiniz. Sizi güçlü hissettirenleri seçin.

Dünyanız da aşırı zıtlık halinde. Bu doğum çok uzun sürüyor sevili dostlarımız. İnsanlığın tepki vermeye yatkın olması dünyanızdaki öyle çok durumu hiç ihtiyaç olmadığı halde uzattı ki. Ancak yine de daha fazla sevgiye, daha büyük hoşgörüye, daha fazla özgürlüğe doğru gidiyorsunuz. Bazen değişim daha uzun sürüyor çünkü çok fazla insan tepkisel davranıyor!

Hemfikir olmadığınız pek çok şey var. Anlaşmazlıkta olduğunuz bir sürü insan da var. Bunda sorun yok. Ancak kendinize sıklıkla sorun “Ben tepkisel miyim, yaratıcı mı?” Sizi iyi hissettiren şekilde tepki verdiğinizi yakalarsanız, iyi! Fakat kendinizi size ilham vermeyen, iyi hissettiremeyen şekilde tepki verirken yakalarsanız, kendinize hatırlatın,

“Ben bir İlahi Yaratıcıyım! Nasıl hissedeceğimi ben seçerim! Neye odaklanacağımı ben seçerim! Daha iyi bir dünya düşünür ve onunla ilgili iyi hissederim veya en azından kendim için daha iyi bir dünya düşünürüm. Dünyanın ne yaptığının önemi yok. Ben mutlu olurum. Hangi sorunları görürsem göreyim, çözümlere odaklanırım! Herhangi bir zamanda istediğim olsun ya da olmasın, mutlu olmanın bir yolunu bulurum, en kötü haliyle daha iyisini zihnimde canlandırırım. Kimin ne yaptığının, ne söylediğinin önemi yok, isterlerse benim hakkımda konuşsunlar, nasıl hissedeceğime ve kendim hakkında nasıl düşüneceğime ben karar veririm!”

Sevgililer, size bu gerçekleri hatırlatan içinizdeki İlahi Kıvılcımdan daha azı değil. Dünyanın sizinle hemfikir olması için ısrar etmeye ihtiyacınız yok. Görüşlerinizi savunmaya ya da haklı çıkarmaya ihtiyacınız yok. İçinizdeki İlahi kıvılcım daha iyi hissettiren düşünceleri düşünmeniz, daha iyi hissettiren hisleri seçmeniz ve her zaman aradığınız sevgiye, neşe-keyif-coşkuya, bolluğa, özgürlüğe ve gücünüze daha yakın olmanız için ilham veriyor. 

Doğrudur, tepkisel olmaya şartlandırıldınız, biz de sevgiyle tartışıyoruz ve diyoruz ki yaratıcı olmak çok daha iyidir. 

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers ve Meleklere çok teşekkürler. (visionsofheaven.com)


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

HİZMETLER

5 comments

 1. Teşekkür ederim, yaratıcı olmayı seçiyorum… Sevgili Mor Alev size ve kanallığı için Ann Albers’a ve de 💐🌈Meleklerimize şükranlarımı sunuyorum…🌺🌺🌺🌺🌺🌹🌹🌼🌼🌻🌻🌻🌻🌼

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgiyle ve tüm kalbimle bu güzel yazı için teşekkürler Mor Alev. Bende Yaratıcı olmayı seçiyorum🌈🌈🌈

  Liked by 1 kişi

 3. Teşekkür ederim Sevgili Mor Alev. Bende yaratıcı olmayı seçtim. Bugünden sonra tepkiselligi bıraktım. Nameste

  Liked by 1 kişi

 4. Kendime yardımcı olmaya çalışırken en çok bu noktada takılıyorum bu yazıyı hatırlatacağım kendime her defasında artık seni ve burayı seviyorum mor alev teşekkürler

  Liked by 1 kişi

 5. Uzun zamandır sizi takip ediyorum. Her yazıyı okuduğumda benim hislerimin tercümanı oldunuz. Bazen sizin beni sessize izlediğinizi bile düşündüm 😊 Gerçekten insanlık için yaptıklarınıza saygı duyuyorum ve emekleriniz için de çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız 🙏🙏💖💖

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.