2021 Kova Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Aslan sezonu başlar başlamaz bir dizi önemli yıllık döngü de yenileniyor. Sert kareler ve zıtlıklarla çevrelenmiş Yengeç yeni ayının kısacık süren nostaljik yuva enerjisi pek çoğumuz için büyük ihtimalle pek yeterli olmadı ama bununla yetinmek zorundayız Bilge Baykuşlar çünkü enerji dur durak bilmiyor. 

Öncelikle, 24 Temmuz sabah erken saatlerde gerçekleşen bir Kova dolunayımız var. Bu sene iki Kova dolunayımız olacak yani bu bir Mavi Dolunay dönemi. 

Ardından, 25 Temmuz “Zamanın Dışındaki Gün” ve 26 Temmuz Galaktik Yeni Yıl başlangıcını yaşayacağız. 

Tabii, bu zamanda Aslan Kapısı enerjileri de akmaya başlıyor ve 8 Ağustos’ta zirve yapacak.

Jüpiter’in Kova’ya geri dönüşü an meselesi ve beş dış gezegen de geriliyor. 

Mavi Dolunay Dönemi

Astrolojik mavi dolunay, bir burçta peş peşe gerçekleşen iki dolunayın ikincisidir. Enerjik açıdan resmi takvim mavi dolunaylarının bir önemi yoktur, sadece aynı aydadırlar ama farklı burçlarda yer alırlar. Ancak astrolojik mavi dolunay önemlidir ve aslında enerjisi birinci dolunayda başlar. Yani bu dolunayda.

Sarah Varcas (astro-awakenings.co.uk) Mavi Dolunay enerjisini şöyle anlatıyor:


“Mavi dolunaylar turbo güçlendirilmiş dolunaylardır. Enerjisi kendini dışa vurur ve dinamiktir. Bir şeyleri sonucuna erdirmek ve ürününü almak için iyi zamanlardır. Bunu bir sanat eserini tamamlayan son bir yaratıcı fırça darbesi gibi düşünün veya operanın seyirciyi heyecan ve duyguyla nefessiz bırakan finali gibi ya da hayatımızı değiştirecek bir son teslim tarihi için yapılan son dakika işlerinin acelesi ve telaşı gibi. Mavi dolunayın enerjisini kullanmaya karar verirsek, onunla büyük şeyler başarabiliriz. Aşırı derecede güçlendirilmiş bir dolunay olarak bize güçlü sonuçlar verecektir. Bu ayın vereceği sonuçlar için yeterince emek verip vermemek de bize kalmış. Mavi dolunaylar hangi meyvenin olgunlaşacağını seçmezler, yani eğer enerjimizle faydasız hareketlere veya zihin yapılarına yatırım yaptıysak, kendimizi sabote edecek ya da zorlayacak hallere odaklandıysak, mavi dolunay hasatımızı beğenmeyebiliriz!

Tıpkı diğer dolunaylar gibi, mavi dolunaylar da sadece bulunduğu döngünün sonuçlarını vermez, haftalar, aylar, yıllar önceki emeklerle de bağlanabilir. Ay döngüleri hayatlarımıza son derece karmaşık şekillerde örülmüştür. Bunu anlamak için doğum haritalarınızla çalışabilirsiniz. 

Ancak bir mavi dolunayın sizin için ne anlama geldiğini anlamak için deneyimli bir astrolog olmaya ihtiyacınız yok. Sadece durun ve mavi dolunaydan önceki dolunayda hayatınıza dürüstçe bakın. Hatırlayın, bu ilk dolunay mavi dolunayla aynı burçta yani enerjik açıdan birbirlerine bağlılar. İlk dolunayın görevi bir ay sonra çok daha derin sonuçların alınacağı bitiş dönemini başlatmaktır.

Örneğin, diyelim ki ilk dolunay zamanında işiniz hakkındaki birtakım konular sizin için önemliydi. İki dolunayın arasındaki dört hafta bu konular hakkında daha fazla harekete geçilmesini ister ve böylece çok daha elle tutulur, çok daha olumlu bir sonuca mavi dolunayda ulaşılır. 

İki dolunayın arasını nasıl kullandığımız önemlidir. Eğer ilk dolunay sırasındaki önemli sorunları görmezden gelirsek, çözüm getirmeye çalışmaktan kaçınırsak veya oyalanırsak, ikinci dolunay da bize bunu verecektir! Yani kaçınmak isteyeceğimiz sonuçları. Mavi dolunaylar dürüstlük sever. Bazen de emek vermek bir şey yapmamak anlamına gelebilir. Belki de bir şey yapmamaya çalışmak, acele etmemek de önemli olabilir. Buna durumunuza bakarak karar vermelisiniz.

Mavi dolunay cehaletin perdelerini kaldırır ve aynada kendimizi tam olarak görmemizi sağlar – eğer bakmaya hazırsak tabii. Dolayısıyla getirdikleri hem genel olarak etkili şeylerdir hem de şu anada kadar nasıl yaşamış olduğumuzu yansıtır. Olumlu bir mavi dolunay deneyiminin sırrı elinden geldiğince dürüst, içten, samimi ve özgün yaşamaktır. 

Kısaca, mavi dolunaylar ender olaylardır ve bilgece kullanılmalıdırlar. Sorumluluklarımızı çok daha güçlendirir, hızlandırır, emeklerimizin potansiyelini yükseltir ve hasadımızı oldukça fazla artırır. Bazen hayatımızın gidişatını da değiştirebilir bizi bambaşka bir yola yerleştirebilirler. Ardından gelen haftalar ya da aylarda yeni bir başlangıcın olabilmesi için havayı temizleyebilirler. Kim olursak olalım, şartlarımız ne olursa olsun, niyetimizi odaklayarak ve içimize bakıp gerçekten kim ve ne olduğumuzu görerek bu enerjiyi hepimiz çok daha olumlu, üretken ve hepsinden önemlisi özgün bir gelecek yaratmak için kullanabiliriz.”


Yani bu dolunay gözlerinizi dört açın, hayatınıza bakın. Kendinizi inceleyin ve sizin için önemli görünen konularda zeki hareketlerle ilerleyin. Bir ay sonra 22 Ağustos’taki mavi dolunay enerjisi size istediğiniz sonuçları ve belki de çok daha fazlasını verecektir.

Sabian Sembolleri

Bu dolunayın çevresi gergin, güneşi yakıcı… Güneş, “Kabakulak salgını” derecesinde ve bir yıldan fazladır böyle bir küresel salgının içinde bulununca doğal olarak bu sembol hoşumuza gitmiyor! Kelimesi kelimesine gerçekleşebilecek bir enerji mi? Belki de. Yine her yer açıldı. Yine bütün dünya hareket ediyor ve yine bazı önlemler zayıfladı. Ben özellikle Plüton-Eris karesine bakıyorum, bundan iki hafta kadar önce tekrar tetiklenmişti, önümüzdeki hafta yeniden tetiklenecek ve bu ne zaman olsa öğrenecek bir sürü yeni şey daha olduğunu görüyoruz. Yani henüz bunun sonuna ulaştığımızı sanmıyorum. Ama ulaşmış olmayı isterim, buraya yazdıklarım gerçek olmasa çok sevinirim dostlar.

Ama ya bu sembol sadece sembolse ve kelimesi kelimesine gerçek olmak zorunda değilse?

Bu sembol bir krize işaret ediyor. Belki bu bir bilgisayar virüsü gibi bir kriz olabilir, belki de kulaktan kulağa yayılan dedikoduların getirdiği bir kriz. Her halükârda sanki gücümüzü kaybediyormuşuz gibi bir his olabilir. Ve bu bir “salgın” olduğu için kişisel değil, daha geniş toplulukların yaşadığı yaşayacağı bir şey olabilir. Peki ne yapmalı?

Asla drama dalmayın. Asla gücünüzü “duyduklarınıza” vermeyin. Kendinize çok iyi bakın!

Dolunayın Sabian sembolü ise “Beklenmedik şimşek fırtınası”

Dane Rudhyar bu derece için şu temel anlamı öne sürüyor: “Beklenmedik krizlerin üstesinden gelebilmek için iç güvenliğimizi (özgüvenden gelen emniyet hissini) geliştirme ihtiyacı.”

Tam da bu dönemin konusu: Güven! 

Ani bir isyan, ani bir kargaşa veya bir şeylerin gerginlikten kopma noktasına gelişini yaşayabiliriz. Bu bize bir şok, bir kriz gibi gelebilir ama bu fırtına sayesinde sonunda huzur ve dinginlik hüküm sürecektir. 

Burada mesele şok ve beklenmedik olmanın prensibini anlamaktır. Bulutlar toplandıkça ve farklı basınç alanları birbiriyle alışverişte bulundukça, hayatlarımızda da duygular ve çatışan arzular birikmeye başlamış olabilir. Eğer onlara bilinçli ifade veya bilinçli salıverilme şansı tanımazsak, o şeyler bunu yapmanın başka yolunu bulacaktır. Ve beklenmedik şimşek fırtınası oluşur. Öngörmemiş olduğunuz ya da sizi çok şaşırtan o sonuca bakın, size ne diyor? Çünkü o mesaj özünde hayırlıdır. Kendinize sorun, bilinçli olarak ifade edemediğiniz şey nedir? Veya bilinçsizce neyi baskılamaya ya da kapatmaya çalışıyorsunuz?

Bu aslında AYDINLANMA derecesidir!

Unutmayın bu şimşeklerin aydınlattığı şey ne ise, bir sonraki mavi dolunayda onu çözeceksiniz.

Hepinize harika bir dolunay diliyorum. 

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

3 comments

  1. Merhaba yazı kendi içinde benim için hediyeler ile dolu! Öncelikle ne kadar mor alevin enerjisiyle uyumlu olmasa da, okuyunca önce ‘eyvah’ dedim zihnim yüzeysel bir kaygıya kaydırdı beni.. Olumsuz bir cümle kullanılmadığı halde dikkatli olmak gereken bir döneme girdiğimizi idrak etmiştim. Görsele de bakınca dolunayın etrafındaki o güzel ama dikenli kaktüsler..:) çevremizde olan bitenin etrafından dikkatlice dolaşmayı akıllı adımlar atmaya özen göstermemiz gerektiğini hissettirdi. Bunlar daha çok pandemiye dairdi. Ardından “zamanın dışındaki gün” ve “galaktik yeni yıl” başlıklarına tıkladığımda geçen sene bu sene için “mavi fırtına” başlığı kullanılmış; yarın ki ‘mavi dolunay’ ve dolunayın sabian sembolü ‘şimşek fırtınası’ birleşerek yeni galaktik yıla adını koydurmuş sanki.. O yazılarınıza geri dönüp bakmak daha bütünsel geniş bir perspektiften görmemi sağladı. ‘Eyvah’ yerine özenli ve dikkatli olmaya hatta tüm bu olan bitenin içinde güçlü olabilmek için içeride kendimize ait araçlarla donanımlanmaya çağrı hissettim. Yaşamın “rağmenlere” rağmen aktığını bu akışta olabilmek için, içimizde saklı/ baskılı tuttuklarımıza ifade alanı açarsak burda kendi potansiyelimize dair keşiflerde bulunabileceğimizi ve bu iç keşiflerle daha özgüvenli olmak için araçlara kavuşabileceğimizi hissettim. Böylece fırtınanın tam ortasında ki dingin alanda durup bambaşka bir gözle, gözlemci halde farkedişler yaşayabileceğiz. Yada bastırdığımız tüm içsel durumlar kendi fırtınamızı yaratacak.. Seçenekler, seçimler yine önümüze serildi Yol gösterici bu dolu dolu bu yazı ve hatta içeriden tıkladığımda farklı farkındalıklar bulduğum bu üç yazı için teşekkür ederim🙏🏼💝İçerde tutuklarımızı Nezaket ve şefkatle ifade ettiğimiz alanların kolaylıkla açılmasını ve bunları farkedip faydalanabilmeyi böylece yapabileceklerimizi gördükçe artan özgüvenimizle her türlü zorluğa göğüs gerebileceğimizi idrak ettiğimiz bir dolunay ve yeni yıl olsun🙏🏼 Fırtına içerde ya da dışarda nasıl olursa olsun ardından kalanlara bakıp kullanabilmeye değer olanlar ve yep yeni kodlarla sıfırdan çok daha sağlam yapılar inşaa etmek nasip olsun…🙏🏼

    Liked by 4 people

  2. Yazınız ani ve beklenmediğe olan korkularımı tetiklese de son dönem güvenlik alanımla ilgili farketmem gereken hani son moda sözcük olan bağımlılıklarımı gösteriyor yine, özel hayatımdaki şifalanmaları hissediyorum kova olmamla ilgilidir belki astrolojik olarak ama bu beklenmeyenle ilgili kendimi akışa bırakmayı denemeye çalışacağım 🙂 sevgiler.

    Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.