2021 İkizler Güneş Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Noah Bradley

Sevgili Bilge Baykuşlar, bu çok yoğun, değişken enerjiyle dolu bir İkizler yeni ayı ve bir halkalı güneş tutulması. İki seçeneğim vardı, ya uzun uzun enerji katmanlarını anlatacağım ya da daha elimden geldiğince berrak bir özet yapacağım… Elimden geldiğince berrak dedim çünkü bu tutulmaya kare yapan ve ortalığı sisle kaplayan Neptün etkisini ve tutulmanın yöneticisi Merkür’ün geriliyor olmasını, üstüne üstlük yeni ayla birleşmesini de hesaba katmalıyız. Özete karar verdim, birlikte bakalım, acaba bizi nereye taşıyacak…

Kuzey Düğümünde Güneş Tutulmasıyla Ateş Çemberi

Öncelikle güneş tutulmasının anlamına bir defa daha değinelim. Güneş tutulmaları dış değişimi temsil eder, bu zamanda harekete geçirilen niyetlerin etkisi uzun sürelidir. Bundan önceki ay tutulması büyük bir arınma ve salıverme başlattı şimdi bunu dış dünyaya yansıtma zamanı. Kuzey düğümü tutulmaları bizi geleceğe taşır, bir şekilde ya biz fırsatları görürüz ve ilerleriz, ya da Yüksek Benliğimiz değişimi zorunlu kılacak hareketi başlatır. Buna bir anlamda kader tutulması diyebiliriz. Hayat kontratlarımızda ne varsa oraya yönlendiriliyoruz.

Bu tutulma Yay-İkizler ekseninde olduğuna göre temanın bilgi paylaşımı ve bilgi saklama, inanç değişimi ve inançta inat etme, doğru-yanlış, gerçek-düzmece, açık zihin ve tutuculuk gibi zıtlıklarda düzenlemeye gideceğini biliyoruz. Geçen dolunayın devamını düşünün. İnanç ve düşüncelerimiz gerçekliğimizi yarattığından dolayı bütün dünya için önemli bir eksen.

Halkalı güneş tutulmalarında ay güneşle tam hizalanır ama dünyadan uzak olduğu için küçük görünür ve güneşi tam kapayamaz, ayın çevresinde bir ateş çemberi var gibi görünür. 

Ezoterik anlayışa göre halkalı güneş tutulmasında açığa çıkan ateş çemberi hem yaratım, hem de yıkım sembolüdür. Güneşin üzerine düşen ayın gölgesi hem geçmişin acılarını ve mücadelelerini temsil eder, hem de yeni yaratımı doğurmayı bekleyen derin dişi enerjiyi, yeni için yaratılan bir boşluğu, bir rahim gibi. Ateş çemberi, yeni yaratımın ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlarken, o yaratım için gerekli alanı açacak salıvermeyi de yerine getirir. Hepimizde yaratımın gerçekleştiği o boşluk var. Karanlık ve sessiz. Ama önce geçmiş yanmalı. Biz yanmalıyız. İşe yaramayan her şey eriyip gitmeli.

Haklar ve Yeterlilik

Merkür, tutulmayla birleşmiş halde ve Sabian sembolü, “İşçi hakları mitingi”.

Burada bir protesto var, emeğinin karşılığını isteyen insanlar topluca bir araya gelmiş. Aklıma, “istemezsen elde edemezsin” sözleri geliyor. “Böyle gelmiş, böyle gider” sözlerinin tam tersi.  Merkür gerilerken taleplerimize ses vermemizi istiyor. Daha iyisine layığız. Daha iyisi olmalı. Ama önce içe dönmeli, çünkü daha iyisini istiyoruz da, “daha iyi” sözünün tanımı nedir? 

Ama Neptün karede olunca, son derece haklı olan talepler yanılgılar arasında boğulabilir. Yanlış kararlar alınabilir. Dikkat! İsyanınız sadece ve sadece size ait olsun. Duygularınızın kullanılmasına izin vermeyin.

Genel olarak artan sayıda protesto göreceğimizi de eklemeliyim. Geçen yıl bu sembol aktive olduğunda BLM protestoları bütün bir dünyayı sarmıştı.

Neptün bir süredir kendini defalarca hatırlatan bir sembolde: “Üzerinde ikamet edilen ada”. Bu enerji bizi yeniden 21 Aralık 2020’deki Satürn-Jüpiter birleşmesine ve ardından da Mart ortasındaki 2021 Balık yeni ayına  taşıyor. Çevre ve ekonomiyle ilgili konular da bu sırada başlıklardan inmiyor. 

Bu sembolde birlikte varolabilmek için kaynakları paylaşan, uzlaşmaya giden bir topluluk görüyoruz, çünkü ada sınırlı ve diğer her yerden uzak. Bu zamanda bizler de kendi topluluklarımızda paylaşmayı öğrenmeye çağrılıyoruz. Adayı çevreleyen okyanusu tam olarak anlayamayabiliriz ama kendi aramızda uyumla yaşayabiliriz. Eğer açgözlülükten uzak durursak, yardımlaşmaya önem verirsek, kısıtlı kaynaklarımızı tüketmeden doğaya da saygı duyarsak, sağlıklı ve refah bir toplum yaratabiliriz.

Ben buna biraz da “kapanma” sembolü olarak bakıyorum. Şu anda açılıyor gibiyiz ama paylaşım ve birbirimizin ihtiyaçlarına saygıda neredeyiz? Tekrar kapanmamız gerekecek mi?

Uranüs ve Ceres

Uyandırıcı, yenilikçi Uranüs Boğa’da tabiat ve kaynaklarımız üzerinde çalışmaya devam ederken Ceres’le işbirliğinde. Ceres, hasat tanrıçasıdır, dişinin besleyen, diğerlerinin ve kendinin bakımını üstlenen yönü. Anne. Toprak ana.

Bu ikilinin enerjisinin de çok önemli olduğuna inanıyorum, özellikle de tarım, hasat, sulama, verim konuları bu kadar öne çıkmışken. Tabii, köşede durup her şeyi yavaşlatan ve işlerin doğru, dürüst ve temiz yapılmasını isteyen bir Satürn varken Uranüs ve Ceres’in işbirliği bize neyi yapmayı bırakmamız gerektiğini gösteriyor. 

Uranüs ve Ceres, “Bagaj taşıyan adam” sembolünü aktive ederken, sormalıyız, yükümüzü kim taşıyor? Siz kimlerin yükünü taşıyorsunuz? Ceres, hepimizin yükünü taşıyabiliyor mu? Ve taşımalı mı? Bu yük gerekli mi? Nasıl sadeleşiriz? 

Bu platformda yıllardır çevreyle ilgili oldukça fazla sembole ve enerjiye işaret edildiğini gördük. Artık okuyup geçme değil, gerçekten harekete geçme zamanı dostlar. Yükü nasıl azaltırız?

Tabii en önemli enerji güneşin ta kendisinden gelen ateş çemberinin söyledikleri. Tutulmanın gerçekleştiği sembol,

“Kafeterya”

Modern toplumun bizlere sunduğu bir şey de çok çeşitli alanlarda büyük bir seçenek yelpazesi. Şu anda ne kadar sıkışık hissediyor olsanız da, bunun sebebi hiçbir seçeneğin olmaması değil. Bunun sebebi çok fazla seçenekle karşı karşıya olmanız. İstediğiniz her şey karşınızda, zengin büfeye hoş geldiniz, sadece çıkışta seçmiş olduğunuz şey için bir ödeme yapacaksınız. Ne ödemeye hazırsınız?

Burada yapılacak en kötü şey, bir şey seçmemektir. Ve seçimi yaptıktan sonra da ona hakkını vermek önemli. Yoksa, denemeyen hiçbir şey de elde edemez. Çok fazla seçeneğe yönelmek de dikkati dağıtır. Seçimi sizin için bir başkasının yapmasına izin vermek ise fırsat kaybından bir şey değildir. 

Özetle, Neye ihtiyacınız var? Ne seçiyorsunuz? Tercihleriniz neler? Sayısız fırsatların ve olasılıkların açıldığı bir dönemi gösteriyor bu sembol. Önemli olan gerçekten ne istediğinizi bilmeniz. Sonrası çok kolay. Seçeneklerinize bakın, kalbinize danışın… Ve ilerleyin.

Olasılıklar

Dostlar, ben seçim yaptığımız takdirde çabucak ilerleyebileceğimiz bir alana adım atmakta olduğumuza inanıyorum. Ancak bu seçimleri yaparken gerçekten dikkatli olmalıyız, aklımız karışacak. Öyle çok şey söyleniyor, öyle büyük bir bilgi karmaşasından geçiyoruz ki, ve bir gün bir cümleyi bir şekilde, ertesi gün bambaşka anlamak bile mümkün. 

Benim önerim Ceres’e güvenmek, ayağımızın altındaki toprağa, ciğerlerimizdeki havaya… Tabiat yalan söylemez. Biraz da fazla iletişimi kesin isterseniz. Her şeyi bilmeye ihtiyacımız yok. Şu anda bildiğimizi, hatta çok emin olduğumuzu sandığımız şeyler bile değişirken yeni bilgi almaya çalışmanın pek anlamı da yok gibi. 

Bir başka öneri ise yükü azaltmak. Kendinize bu kadar çok yüklenmeyin, çevrenize de, bu dünyaya da. Yapamadığınızı da yapmaya çalışmayın. Olmuyorsa olmuyor. Her şeye gücümüz, bilgimiz ya da şartlarımız yetişemeyebilir. Teslimiyet gerekli olabilir. Teslimiyet sayesinde bırakırız hayat kendini şekillendirsin. Bu razı olmak, boyun eğmek demek değildir. Teslimiyetin en güzel parçası ise onun sayesinde bir nefes alıp berraklaşmak ve yeniye alan açmaktır. 

Böylece Merkür’ün önerdiği “daha iyisi nedir?” sorusunu düşünmeye de vaktimiz olur. Ardından fırsatlar ve “doğru” seçenekler gelecektir.

Herkese harika bir tutulma dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2021

Not: Sevgili Dostlar, bu tutulma dönemi benim için de oldukça yoğun ve sarsıcı oldu ve olmaya devam ediyor. Dengemi bulup, tekrar tekrar merkeze dönmeye özen gösterirken, içinde bulunduğum hareketli ve değişikliklerle dolu süreç hem yazılarda bir seyrekleşmeye hem de bana yazdığınız mesajlara geri dönüşümde gecikmeye yol açıyor. Doğrusunu söylemek gerekirse, hem fiziksel olarak yorgunum, hem de yapmam gereken öyle çok şey var ki! Ah, şimdi fark ettim, Ceres ve Uranüs’ün Sabian sembolü gibi hissediyorum! 🙂 Acaba hangi bavulları elesem?

Her zaman olumlu düşünmenin, “bu sevgi gibi mi?” sorgulamasıyla seçmenin bizlere ve çevremize yardım ettiğine inanıyorum. Bu tünelden de geçip aydınlığa ulaşacağız. (Satürn, “Tünele giriş yapan tren” sembolünde, son bir yıldır çok aktif olan bir başka enerji). Ancak şu anda benim tarafımdan gecikmeler yaşanacak, yaşanmak zorunda. Bunu anlayışla karşılamanızı rica ediyorum.


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

13 comments

 1. Çok teşekkür ederim Sevgili Mor Alev .Bütünün en yüksek hayrına olsun ve öyle de oldu 🧚‍♂️🧚‍♀️👸💜💙💛❤💖🧡💚💜🤗😘

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Moralev lütfen kendine fazla yüklenme, iyi ol 🙏🏻 Herseyin en güzelini yapiyorsun ve hakkini veriyorsun. Seni cok severek takip ediyorum, harikasin! 💖

  Liked by 1 kişi

 3. Bir sorum olduğunda bu sayfalarda kolayca yanıt buluyorum. Aydınlatıcı bilgiler, emeklerin ve varlığın için şükürler olsun sevgili Mor Alev. Bu dönemde size ve takipçilerinize, Ülkeme ve Dünya Ana’ya sonsuz sevgi, huzur, güven, uyum, denge, neşe, şifa ve ihtiyaç duyulan enerji ve desteği almanızı diliyorum… Bırakmamız gereken, bize katkı sunmayan her şeyi kolayca bırakalım.

  Liked by 1 kişi

 4. Burası sadece bir blog değil sen de büyük bir çoğunluğumuz için ( bugüne kadar ki sanırım tüm yorumları da okuduğum için) sadece bir blog yazarı değilsin. Bugüne kadarki emeklerin çok büyük ışık oldu yoluma,yolumuza umarım kendini çok daha iyi hissedersin ben kendi adıma aylarca bekleyebilirim seni en iyi enerjinle dolu yazılarını görmek isterim sağlık herşeyden önemli ve kalplerimiz bir sevgiler❤️

  Liked by 1 kişi

 5. Ruhumu ve bedenimi sakinleştirip zihnimin çevreyi daha dikkatli algılayabilmesini artırmak istiyorum . Hangi yazınızı okumalıyım ? ( 2 yıldır siteye uğramadım. Eskiden daha huzurluydum fakat bölümüm aşırı yoğun nöbetleri yüzünden ara vermek zorunda kaldım . )

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Burak, PC den okuyorsanız sağ sütunda, tablet veya cep telefonundaysanız yazının altındaki tüm yazılar başlığı altında meditasyon kategorisindeki yazılara bakın. Veya ana menüdeki yöntemler bölümüne de bakın. Ayrıca arama kutusuna odaklanma veya dinginlik gibi anahtar kelimeler yazdığınızda ilgili makaleler gelecektir. Sevgilerle

   Beğen

 6. Dinlenmenizden doğal ne olabilir? Bunca çeviri ne büyük emek..Bu sıradan bir çeviri değil, içinde iyi niyet,sevgi ve destek var.. Seviliyorsunuz.. Sizin molalarınızda o kadar çok okunacak bilgi, yapılacak meditasyon var ki içiniz rahat olsun ..Size ve tüm destekçi olan blog hamilerine en içten şükranlarımla ❤

  Liked by 1 kişi

 7. Tüm negatifler güzel akışlarla temizlensin. Gitmesi gereken gitsin, gelmesi gereken gelsin. Sağlıkla, neşeyle sevgiyle kalın..

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.