2021 Yaz Gündönümü – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Joseph Parker

21 Haziran sabah saat 06.32’de yaz resmen başlıyor, Yengeç sezonuna giriyoruz. Bir ay yuvanın, annenin, çocuğun, duyguların ve bilinçaltının enerjilerinde yüzeceğiz ve bu öncü burçta bir şeyler başlayacak. Kış Gündönümüne kadar sürecek. Büyük Satürn-Jüpiter birleşmesinin üzerinden tam altı ay geçti ve yeniyi yaratmaya devam ediyoruz.

Gündönümleri her zaman sihirli bir zaman olarak görüldü, bir enerji değişimi, güneşin durduğu ve bizim bakış açımızdan yön değiştirdiği zaman.

Geçenlerde foreverconcious.com’da okudum, jeobiyolog Rory Duff’ın araştırmalarına göre gündönümünün bir gün öncesi gezegenin enerji ağında (ley hatlarında) bir uyumlanma oluyormuş, hepsi aynı frekansta titreşip uyum, huzur ve şifa yayıyormuş. Bu uyumlu enerjiler birkaç gün daha sürüyormuş ve daha yüksek bilince girişimiz kolaylaşıyormuş. Herhalde bu enerji kadim astronom ve astrologlar tarafından da hissediyordu ve o yüzden bu özel günlere o kadar önem veriyorlardı. 

Gökyüzünde olan tek şey bu değil tabii, devasa Jüpiter de gündönümünden birkaç saat önce geri dönüyor. Ve bunu yaparken güneş ve ayla çok güzel bir büyük üçgen açı oluşturuyor. Sanki önümüzdeki 6 ayı kutsuyor gibiler. 

Bu sırada günlerdir sabit yıldız Fomalhaut ile birleşmiş durumda. Fomalhaut, Zodyak’ta Baş Melek Gabriel’i temsil eder. Gabriel’in enerjisi Jüpiter aracılığıyla hepimizin üzerine ferahlatan, arındıran bir yağmur gibi yağıyor.

Bir başka yumuşak etki ise gündönümü sırasında Neptün ve Venüs’ün oluşturduğu üçgen açı. Bu ikisi uyumlu bir şekilde bir araya geldiğinde, nerede olursak olalım, hayatımızda ne olursa olsun, ister savaş alanının ortasında olun, Koşulsuz Sevgi titreşimlerini hissedebiliriz ve açıksak anında şifa gerçekleşir.

İlginçtir, her ikisi de ada sembollerinde. Neptün üzerinde ikamet edilen uzak adada, Venüs ise bir kadın iki adam ıssız adada sembolünde. Açıldık açılıyoruz derken sanki yine de izole bir halde kalacağız gibi geliyor, belki eve kapanmayacağız ama ülkeye kapanacağız ki zaten şu anda yurtdışına seyahat etmek çoğumuza bir hayal gibi geliyor. Ama bu kötü bir şey olmak zorunda değil. Bu iki sembol de yardımlaşmayı, kaynakları saygılı kullanmayı öneren hem çevreci hem de insancıl enerjiler.

Her gündönümü ve ekinoksta ayın enerjisine baktığımızda önümüzdeki aylarda neye ihtiyacımız olacağını, hangi tavır, davranış ve yaklaşımların bizleri destekleyeceğini görebiliriz. Ay yuvayı, duygularımızı, kolektif ve bireysel bilinçaltımız ile halkları temsil eder. Sabian sembolü ise:

“Dostluk Yemeği”

Bu benim çok sevdiğim sembollerden biridir. Burada önemli olan tanıdık ruhların arasında olmak ve ışığıyla, gölgesiyle, olduğu gibi kabul edildiğini bilmektir. Böyle bir ortam kişiye belli bir rahatlık getirir, paylaşım oldukça fazladır. Bir sofra, yani bereket paylaşılır. Ait olduğu yerde bulunma hissi oldukça yaygındır. Ve kendimiz olmaya engeller koymuyorsak, neşe-keyif-coşku akmaya, yaşanmaya başlar. Bu kişiler belki geçmişte tanıdığımız insanlardır. Fakat sıklıkla geçmiş yaşamlarımızdan tanıdığımız ya da ruh dostları olduğumuz, belki aynı ruh ailesini paylaştığımız ve şimdi insan hayatı süren varlıklardır, aynı bizler gibi. Neden bu kişilerle bu kadar rahat ettiğimizi bilemeyebiliriz ama biliriz ki, aynı dalga boyundayız, onaylanıyoruz ve böylece daha da fazla kendimiz oluruz. 

Bu sembol bize aslında ruh ailemizin her yerde olduğunu hatırlatıyor. Hepimiz deriyle kaplanmış melekleriz. Hepimiz İlahi Işığın taşıyıcılarıyız. Yargıyı bırakıp bolluğu paylaştığımızda hayat bir “dostluk yemeğine” dönüşebilir.

Yani dostlar, son zamanlarda mesaj pek değişmiyor, yardımlaşın, paylaşın, çevreye saygı duyun. Hepimize yetecek kadar var.

Haydi gelin bu yaz sezonunda sofraları paylaştığımız, dostlarla birlikte olduğumuz sevgi ve saygı dolu günler yaratalım!

©Mor Alev 2021

Not: Sevgili Bilge Baykuşlar, bir süredir blog sessizliğe bürünmüştü ve nasıl olduğumu merak edenlere, yapabileceği bir şey olup olmadığını soranlara çok teşekkür ederim. Tatile gittiğimi düşünen arkadaşlara ise ayrıca teşekkür ediyorum, umarım yolladığınız tatil enerjisi bir gün benim için de yaratıma girer! 

Güneş tutulması yazısında da belirttiğim gibi bu tutulma dönemi ve Uranüs-Satürn karesinin tetiklediği birtakım değişiklilerden geçiyorum ve koşa koşa değişime yetişmeye çalışıyorum. Bu sırada bloga bir ara vermek zorunda kaldım, sanırım yaz boyunca blogda sadece haftada bir ya da iki defa yazabileceğim. Örneğin bu hafta iki defa yazacağımı biliyorum çünkü 24 Haziran’da çok ilginç bir Oğlak dolunayımız var. 

Ama bu sırada blogda dokuz yıllık bir birikim de var, zamansız melek mesajları, Arkturus bilgeliği, yöntemler ve öneriler… İstediğiniz zaman uğrayın, biraz eskileri karıştırın belki tam da ihtiyaç duyduğunuz şey karşınıza çıkar. 

Hepinizi çok seviyorum ve her birinize kalpten şükranlarımı yolluyorum


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

18 comments

 1. Dilerim bu değişim döneminde ihtiyaç duyduğun ne varsa kolayca erişirsin sevgili Mor Alev. Bu yazının yaydığı sevgi enerjisi için teşekkür ederim, bizler de seni seviyoruz:)

  Liked by 2 people

 2. Sevgili Mor Alev Merhaba
  Uzun zamandır birlikteyiz. Sizin yazı uslubunuz, okurlarla iletişiminiz bizde iz bıraktı. Bir iki ileti sizi yansıtmadı. Şımdi gene sizi buldum. Neşe ve huzur İçinde yaşamanın kutsal doğum hakkımız olduğunun bilinciyle içinde bulunduğunuz koşulları kolaylıkla ve inayetle hayrınıza olacak şekilde gerçekleşmesini diliyorum Yüce Yaratan’dan.🙏🙏🙏💖💖💖

  Liked by 1 kişi

 3. Her gün sayfayı kontrol ettim geldiniz mi diye 🙂 Olan doğrudur..Sizi seviyoruz ❤

  Liked by 1 kişi

 4. Bazen ben de yoğunluktan okuyamadığında, biriken son yazılarınızı birlikte okuyorum . Sanki okumazsam birşey kaçıracakmışım gibi ☺️Yıllardır hayatımızın en önemli parçalarından oldunuz . Yollarınız hep açık ve kolaylıklarla , neşe keyif coşkuyla dolu olsun 🙏🌈🥰🥰

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev, eskilerde o kadar çok bilgi ve destek var ki siz hiç merak etmeyin. Kişisel gelişim ve yapmanız gerekenleri gönül rahatlığı ile yapın inşallah. her ne kadar sizi her gün okumak büyük bir destek ve moral ise de ben geriye dönük yazılarınızdan, meditasyonlardan çok faydalanıyorum hala.. Heyecanla yenilerini de bekliyorum.Değişi , dönüşüm hayrımıza ve şifayla gerçekleşir inşallah. Güzelliklerle kalın.

  Liked by 1 kişi

 6. Biz de seni çok seviyoruz. Yarattığın akış ve kaynak için teşekkür ve şükür ederim her zaman. Sana ve ailene bütün güzellikler, sevinç, neşe, bolluk ve bereket aksın,herşey sevgiyle dönüşsün ✨💖🌈

  Liked by 2 people

 7. Sevgili Mor Alev, size akan sevgi seline katılmak istiyorum tüm kalbimle 🙂 Tüm emekleriniz için minnetle teşekkür ediyorum, ihtiyacınız olan her şeyde bolluk diliyorum ve herkes gibi sonsuz sevgilerimi gönderiyorum 😘

  Liked by 1 kişi

 8. Seviliyor ve çok özleniyorsun MorAlev ❤️ Kapıların açılsın, islerin kolaylaşsın, engelerin ortadan kalksin, kolaylikla ve mutlulukla olsun dilerim. 🙏🏻❤️ Sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

 9. Kolay, neşeli, bereketli değişimler olsun, sevgili Mor Alev! Bizim yolumuzu aydınlattığınız gibi yolunuz aydınlık ve sevgi dolu olsun, iyi ki varsınız, sizi çok seviyoruz!!!

  Liked by 1 kişi

 10. Bende iki günde bir ‘acaba yeni bir yazı var mıdır bizim limanda?’ diye kıyınıza yanaşanlardanım☺️ Öyle bir liman olmuşsunuz ki; üslubunuz, yazıların içeriğindeki bilgelik; zorlukların içinde tuttuğunuz ışık, adeta bilge bir rehberin eli sırtımızda🙏🏼Açıkçası şunu düşündüm bu blogun bize şefkatle cesaret vererek kim olduğunuzu hatırlatması, yargısız üslubu koşulsuz sevgiyi her daim hissettirmesi ile , zor zamanlarda merkeze döndüren en kıymetli kaynaklardan biri. olmuş.. Yeni yazı bulamayınca iyi olduğunuzu umarak eskilerden rastgele bir yazı okuyorum ve illa ki o an ki sürecime dokunan bir şeyle karşılaşıyorum. Gerçekten inanılmaz bir birikim var burda emekleriniz için teşekkürler.. Tüm ihtiyaçlarınızın kolaylıkla karşılandığı, her türlü zorluğa rağmen huzur ve dinginlikle çözüm yollarını bulduğunuz neşe-keyif-coşkulu ve şifalı bir yaz olsun size ve hepimize 🙏🏼💜🔥

  Liked by 2 people

 11. Sevgimi yolladım kalpten hepimize 🙏 🙏 😘 hayırlı yaz olsun tüm dünyaya 🌍 😘❤️💕🙏

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.