2020 Yay Dolunayı ve Ay Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sevgililer, ciddi önem ve güç taşıyan bir portala (Yay Ay Tutulması) adım atıyorsunuz. Doğrusu şu ki, bu yılınız boyunca ve ötesinde daha da fazlası gelecek. Şimdi açılan kapılar, Kış Gündönümünüzde gerçekleşecek bir başka ciddi önem taşıyan geçişe (Jüpiter/Satürn birleşmesi) giden yolda temas noktalarıdır. Tutulma/gerileme sezonunuz sizleri artık taşınması faydalı olmayanları göstererek ve içinizde bulunan çok daha büyük bilgelik ve içgörüyü açığa çıkararak destekleyecektir.

Dünyanın dramalarına kapılmak zorunda değilsiniz. Gerçekte, kapılmamanız çok daha yardımcı olacaktır. Kendi yetenek ve mizacınızla en uyumlu şekillerde katılımcı olabilir veya destekleyebilirsiniz.

Işık işçileri ve benzerleri için, bu ay tutulması niyetleriniz ve misyonunuzu kavrayışınıza ve gerçekleşmesine yardımcı bir güç noktasıdır.

Burada sizler için büyük destek ve sevgi var.

The Keepers, 4 Haziran 2020,

Irma K. Sawyer aracılığıyla (irmaksawyer.com)

IMG_0426Bilge Baykuşlar, ay düğümlerinin Yay-İkizler eksenine geçişle birlikte bu eksendeki ilk tutulmayı yaşıyoruz. Önümüzdeki 18 ayın temel enerjisini belirlemesi açısından bu tutulma özel bir önem taşıyor.

İki hafta önce İkizler sezonuna isyan enerjisinden bahsederek girmiştik. “Tuileries Bahçeleri” sembolünü hatırlarsınız. (Bağlantısı burada) Sembol kendini gerçek hayatta aynen gösterdi. Hem de Beyaz Saray önündeki Lafayette parkında! İlginçtir, bir Fransız’ın ismini taşıyor, Amerikan devriminde savaşmış bir generalin. İsyan ve eşitlik talebi bu tutulma enerjisinde de oldukça fazla yer tutuyor.

Bu tutulmada ateş ve hava karşılıklı gerilimde ve hava ateşi körükler. Yay-İkizler tutulma serisine “ateşle arınmak” isminin uygun olduğuna inanıyorum, iki yıla yakın bir süre ateşle dezenfekte olacağımız kesin! Bu sırada ateşli isyanlar da mümkün.

Fakat gündelik hayatımızda yaşadıklarımız ise kimi zaman absürtlüğü, kimi zaman olağanüstülüğü, kimi zaman verdiği büyük dersleriyle Alice Harikalar Diyarındaki “tavşan deliği” hissini verebilir. Örneğin, şimdi, olabilecek en tuhaf günleri yaşamıyor muyuz? Sokağa çıkma yasağı yok, sonra var, sonra yok, COVİD-19 var, yok… Dersler var, yok… Kimimizin işi var ve yok… Maske var ama çenede. O zaman maske yok! Var mı, yok mu? Her şey karışık!

Bu tutulma Balık’taki Mars ile T kare açıda. Ve fikrimce bu tutulmada her şey içimizdeki Mars’ın tavrına bağlı!

Mars başka bir yerde olsa, kesinlikle savaşçı haline, fiziksel değişim ve şiddete odaklanırdık. Ama değil. Balık’ta. Bir başka tavşan deliği oyunu… Mars yumuşak Balık’tayken nasıl sert açı yapar? “Hepimiz BİRiz, gel yıldızların altında uzanalım, şarabımızı paylaşıp şiir yazalım dostum” diyen Balık’ta? Rahatsız olur. Rahatsızlık ve huysuzluk hissedebiliriz. Bu sırada toplumsal görüntüde şiddet, tehdit, öfke de olabilir ama Neptün’ün sis makinesi sayesinde şiddeti, tehdidi, vs. kim uyguladı, neden oldu vs. gibi konularda hiç emin olamayabiliriz. Veya… Mars’ın aynı zamanda Kutsal Erili temsil ettiğini düşünürsek, 5D Mars Balık’tayken içimizdeki yüksek amacı için çalışan kutsal savaşçı potansiyelini açığa çıkarır. Bütüne hizmet eden, merhameti temel alan, sevecen bir ışık savaşçısı…  Hepimizde Mars’ın iki yüzü de olma ihtimali var. O yüzden dikkat etmeliyiz. Hem içimizdeki Mars’a hem de çevremizde tetiklenmiş Marslara.

Mars’ın Sabian sembolü, “İlham Akışı” bize şu mesajı veriyor: Her insan aynı zamanda bir kanaldır, bir alıcı ve ileticidir. Çanak antenimiz hangi uyduya dönükse onun sinyallerini alıp iletiriz. Dikkatinizi neye veriyorsunuz?

Tutulmanın Sabian sembolü ise,

“Teknenin etrafında uçan martılar”

Burada, tepede uçan ve yiyecek peşinde olan kuşları görüyoruz. İlk bakışta anladığımız şu:  “Acaba bize de bir pay düşer mi?” Günümüzün endüstriyel balıkçılığını düşünün, bir defada tonlarca balık çeken devasa ağları. Martılar ise artıkları bekliyor, o da eğer gelirlerse… Martılara artıkların peşinde koşmak daha kolay geliyor olabilir ama bu sırada önemli bir şey de kaybediyorlar: Doğal avcılık içgüdülerini, doğal varoluş hallerini. Kendilerini bir anlamda çöpçüye indirgiyorlar. Ama ya Martılar başka şekilde balığa ulaşamıyorlarsa? İkinci defa bakalım ama farklı bir açıdan: Herkes sadece ihtiyacı kadar almalı! Bu martıları bu davranışa sevk eden insan açgözlülüğüdür.

Görüyorsunuz değil mi, bu tutulmanın aydınlattığı konular, alma-verme dengemiz, %99 ve %1 arasındaki uçurum, eşit hak, eşit fırsat, eşit hayat arzusu ve %99’un bir kısmının artıklarla yetinmeye razı olması, bir kısmının ise buna itiraz etmesi…

İlginç bir sembol daha ve kendini nasıl yaratıma sokacağını merakla bekliyor olacağım.

Tabii dolunayın tam karşısında tutulmanın ışığını sunan  güneş var ve Sabian sembolü son haftalarda sürekli olarak aktive oluyor:

“Tutkuyla halka konuşan kadın hakları savunucusu”

Dişi enerji ayağa kalkıyor, isyana çağırıyor. Ona ses verin. Ama ona verdiğiniz sesin tonuna dikkat edin, 5D Mars’tan yardım alın. Kararlı, adanmış ve bütünün hayrına. İçinizdeki dengeye dikkat edin ve merkezde kalın.

Ay tutulmasının sunduğu enerji ve potansiyele ve yukarıdaki kısa mesaja bakarken, lütfen büyük resmi de hatırlayalım: 2020 Mart ayından beri yaşadığımız güçlü geçiş 21 Aralık tarihine kadar sürecek, şu anda birinci trimesterdeyiz. (Bağlantısı burada). Ancak bu yaşadığımız günler, çok daha büyük bir değişimin parçası ve bizleri 2025’e kadar taşıyacak. (Bağlantısı burada) Bu yaz ve sonbahar olağanüstü gerilemelerle geçerken iç değişimimizi tekrar tekrar tetikleme görevi görecekler. (Bağlantısı burada)

Toparlarsak;

Bu ay tutulması yanıcı, isyankâr ve öfkeli olabilir. Öyle durumlar oluşabilir ki, hiç düşünmediğiniz bir şeye isyan ediyor bulabilirsiniz kendinizi. Çünkü tutulmalar joker gibidir, ne getireceklerini tahmin edebilir ama nasıl getireceklerini asla bilemeyiz. Birden bire “neden ben böyle ufak şeylerle yetiniyorum, ben, ben olmak istiyorum, ben potansiyelimin tamamını hayata geçirerek yaşamak istiyorum, kendimi gerçekleştirmek istiyorum” da diyebilirsiniz ya da bunu sizden talep eden birisi olabilir. Veya – lütfen argoyu hoş görün – gaza gelebilir ve ne için savaştığınızı bile unutabilirsiniz. Unutmayın, ortada bir sürü yanıltıcı bilgi geziniyor ve onları ayırmakta zorluk çekilebilir.

Bütün bunlardan dolayı, bu yazıya The Keepers’ın mesajıyla başladık ve dün de önemli bir arınma yöntemi paylaştım. Dünyanın dramalarına kapılmayalım. Galeride yürüyüşümüze çıkalım ve gerçek kendimizi adım adım açığa çıkaralım.

Tutulmanın Armağanı “Büyük Çekici”

Bu tutulma serisi, tüm çılgınlığın ortasında bizi ateşle yıkıyor. Neleri yakmak, yok etmek istersiniz? Neleri ateşle dezenfekte etmek istersiniz? Ve en önemlisi, neleri ateşle dönüştürmek istersiniz?

Çünkü en büyük etkiyi en sona bıraktım; bu tutulma tam olarak Büyük Çekicinin kalbinde gerçekleşiyor. Büyük Çekici, Kozmik Denge ve Evrensel Çekim Gücü Yasası merkezidir. Bu alanın etkilerini 5 yıla yakındır inceliyorum, ben bir amatörüm tabii ama yaratımda, arınmada olağanüstü etkili olduğunu da gözlemliyorum.

Büyük Çekici 1978 yılında keşfedilmiştir ve bilim insanları tarafından evrende çekim gücü devasa düzeyde bir anomali olarak tarif edilir. Bu bir kara delik değildir. Astrolojik olarak yine Yay burcunda 14-17 dereceler arasındadır. Evrendeki en büyük ve gizemli, bilinen en devasa elektromanyetik radyasyon gücüne sahip kaynaktır. Zamanı ve uzayı büker, aynı anda geçmiş, gelecek ve şimdiki zamanın resimlerini gösterir. Hem bizden uzaklaşıyormuş hem de yaklaşıyormuş gibi görünür. Burası mistik ve metafizik özellikleri son derece yüksek bir bölgedir. Yaratan’ın sesini yansıttığı ve kozmik dengeyi sağladığı söylenir.

Yani isyan, eşitlik, mücadele, ateşle arınmak, zorlu ve belirsiz günler, tavşan deliği, çılgınlık, haksızlıklar, vs. ….  derken dostlar…

Dingin ve merkezde kalabilirsek, gerçek benliğimizden gelen arzulara ses verir ve bütünün hayrını niyetimiz yaparsak, bu tutulma enerjisinde müthiş ilerleme kaydedebiliriz!

©Mor Alev 2020


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

8 comments

 1. Dingin ve Merkezde kalmaya gerçek benlğimden gelen arzuları dinlemeye ve bütünün hayrına niyet ediyorum. Teşekkürler mor alev bizlere katkıların ve yol arkadaşlığın için ….

  Liked by 2 people

 2. “Burada sizler için büyük destek ve sevgi var” diyenler bilsin isterim ki burada onlar için büyük destek ve sevgi var. Çok şükür. Hepimizi Seviyorum. Hepimizi Destekliyorum. Güvenim Sonsuz.

  Ateş; “Coşkunluk” anlamına da gelir. Ateşli; “coşkulu heyecanlı gayretli arzulu” anlamına da.

  “Dingin ve merkezde kalabilirsek, gerçek benliğimizden gelen arzulara ses verir ve bütünün hayrını niyetimiz yaparsak, bu tutulma enerjisinde müthiş ilerleme kaydedebiliriz!”

  Teşekkürler.

  Liked by 3 people

 3. Muhteşem bir yazı sevgili Mor Alev, içim o kadar açıldı ve umutla doldu ki, şükranlarımı iletmek istedim! Herkese sevgi ve ışık içinde dönüşümler olsun🙏🏻💜

  Liked by 2 people

 4. Merhaba, bu dolunay benim için farklı geçiyor. Şunu hep söyleriz ya “ego, sevgiyi dışarıda arar, oysaki içimizdedir” evet hep söyleriz ama bu başka türlü bir bilme hali şimdi. Meğer sevgi inancım ne kadar değişikmiş. Şuan birine verdiğim desteği çekmek üzereyim çünkü bunun onu bana bağımlı kıldığını farkettim. Ve bu insan belkide benim aynam, bende ona bağımlıydım. Sevginin ancak ondan gelebileceğini inanmıştım yıllarca ama hayır! Öyle değilmiş. Bu gerçekten benim dışarıdan alma ihtiyacımın bitiş hali. Ama onca sene sevgi sandığım inanç kalıbımla o kadar zıt düşüyor ki. Beni çok zorluyor, çok yoğun hissediyorum şuan mutluluğu da, acıyı da, korkuyu da. Bana yardımcı olabilecek bir öneriniz var mı? Doğum sancısı olabilir mi bu? Bu köklenmiş inancı bırakmak, artık kimsenin hislerinden, hayatından kendimi sorumlu tutmak istemiyorum. Ve de tabi kendi hislerimden de başkalarını. Ohh nasıl bir özgürlük bu… çok şükür sonunda oluyor değil mi? Nasıl aynı anda hem çok rahatlamış hemde bu kadar gergin hissedilebilir ki? 🤦‍♀️ 🤲😃 Çok şükür, hep bir şükür söylemek istiyor dilim🙏❤️ Bu halimden memnunum ama siz bu arada bir acayip gerilen, şaşırmış, ne yapacağını bilmeyen ve neredeyse panik atak geçirecek halime birşey deyin nolur 🙏 💕💕💕

  Liked by 2 people

  1. Sevgili Dharma, ana menüdeki yöntemler sekmesine gidin, duyguların kökeni düşünce ve inançlardır. Acıya da korkuya da teşekkür edin ve kökendeki inancı bilmeyi isteyin. Sonra yöntemler arasından herhangi bir salıverme metodunu seçip onunla çalışın. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 5. Mars’ın aynı zamanda Kutsal Erili temsil ettiğini düşünürsek, 5D Mars Balık’tayken içimizdeki yüksek amacı için çalışan kutsal savaşçı potansiyelini açığa çıkarır. Bütüne hizmet eden, merhameti temel alan, sevecen bir ışık savaşçısı…

  Sevgili Mor Alev,
  Gercekten de kendimi tam olarak boyle hissediyorum. Baliktaki Mars’in desteginden cok guzel faydalandigimi hissediyorum. Uzun yillardir dengesizlesmis ve ciddi yaralar almis Eril enerjim(fiziksel,zihinsel ve enerjisek bedenlerimin sag tarafi sakatlanmalar,ciddi agrilar ve ciddi dusuk titresimler gosterirdi) simdi cok saglikli bir cizgide, bu etkilerle her gecen gun daha iyiye gidiyor. Gokyuzu yanimda ve icimde oldugu icin cok mutluyum,sevgi doluyum.ve gucluyum. Emeklerin icin tesekkur ederim.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.