Astroloji ve Yansımaları 2: En Çok Neye Değer Veriyorsunuz?

Michael Divine - Hamsa Hand
Sevgili Bilge Baykuşlar,

Dün kaldığımız yerden devam ediyoruz ve ilk olarak yılbaşında yayınladığım 2020 enerji analizindeki son sözlere bir daha bakalım.

“O zaman 2020 diyor ki;

Yaşayın.

Yaşadığınıza sahip çıkın. Sorumluluğu kabul edin.

Ne yapıyorsanız %100’ünüzü verin.

Kendi güncelleme-yeniden başlatma-yeniden düzenleme döngülerinizi onurlandırın.

Rahatlık alanınızla sonsuz gelişim arasındaki seçimler her yönden peşi sıra durmak bilmeden gelecek. Uyanık olun.

Teslimiyet donup kalmak demek değildir, dinlemektir. Mesajı alın.

Şansınızı siz yaratın.

Çünkü 2020’de değişim kaçınılmaz ama (muazzam!) gelişim sadece isteğe bağlı.”

Bunları yazarken, “dur-harekete geç-dur” hallerini çok yaşayacağımızdan emindim de, böyle global olarak yaşayacağımız hiç aklımdan geçmiyordu! Bu günlerde ise bir duraklama döngüsü bitiyor ve hemen bir sonrakine geçiyoruz. Teslimiyet bu dönemde daha da önemli olacak. Dur-kalk-dur hallerimiz henüz bitmedi.

Dün, gerilemelerin birer görecelik  deneyimi olduğunu konuşmuştuk, bakış açılarını değiştiren, yeni perspektifler sunan deneyimler… Durup geriye gittiğimiz ve iç değişiklikleri yaptığımız bir deneyim, ardından yeni düzenlemelere gitttiğimiz. Gerilemelerin gerçekleştiği her alan bu süreci yaşıyor.

Olağandışı yoğunlukta gerilemelerin olduğu bir dönem başlıyor. Gerileme takvimine birlikte göz atalım ve bunu yaparken her gezegenin bir öğretmen olduğunu düşünerek bu hareketiyle hangi iç değişimi tetiklediğine odaklanalım. Aşağıdaki bazı gerilemelerin çok önceden başladığını fark edeceksiniz, burada önemli olan bu akışın aşama aşama yükselip en sonunda büyük bir geri dalga yaratmasıdır. Burada bir mesaj var. Çok önemli bir mesaj!

Bu bölümdeki soruları Steven Forrest, Değişen Gökyüzü kitabından esinlenerek yazdım. Bilgeliği ve öğretmenliği için çok teşekkürler.

Neptün Balık’ta: 23 Ocak – 29 Kasım

BİRlik, bütünlük, hayaller, iç huzur, sevgi, teslimiyet, kendini aşmak, sonsuzluk, Olmak konularında Neptün soruyor;

“Bilerek ve isteyerek, en sağlıklı ve dengeli şekillerde bilincinizi yükseltebilir misiniz? Farkındalığınızı Yaratan’a ve Öz Benliğe açabilir misiniz?”

Armağanı; Hayatın kaos ve dramı karşısında sevginin tek gerçek olduğunu bilerek huzurla ilhama kendini açabilmek.

Plüton Oğlak’ta: 25 Nisan – 25 Ekim

Ataerkil, baba, devlet, kurumlar, güvenlik sistemleri, güç, otorite, kariyer konularında Plüton soruyor;

“Dönüşüme açık mısınız? Yıkıp yerle bir etmeye ve sonra da çok daha iyisini yaratmaya hazır mısınız? Hayatın gerçek anlamını dürüstçe bulmaya? Dogmatik, vicdansız ve zalimce davranışa son vermeye?”

Armağanı; Yaşamın verdiği içsel vizyona dönüşmek, o vizyonu herkes için gerçekleştirmek. Bunların hepsini kendi gücünü tanıyarak yapmak ve bu vizyonu kesin bir alçak gönüllülükle paylaşmak

Satürn Kova ve Oğlak’ta: 11 Mayıs – 29 Eylül

Kova (gruplar, ilerici düşünce, değişim, teknoloji, icatlar) ve yukarıdaki Oğlak konularında Satürn soruyor;

“Hüsnükuruntuyu ve korku dolu düşünceleri bir kenara bırakıp somut konulara öz disiplin, sabır ve uygulanabilir stratejilerle yanıt verebilir misiniz?”

Armağanı; Gerçeği net bir şekilde görebilmek, ona kararlı ve verimli yanıt verebilmek

Venüs İkizler’de: 13 Mayıs – 7 Ağustos

Bunu dün uzun uzadıya konuştuk. Bağlantısı burada.

Jüpiter Oğlak’ta: 14 Mayıs – 13 Eylül

Ataerkil, baba, devlet, kurumlar, güvenlik sistemleri, güç, otorite, kariyer konularında Jüpiter soruyor;

“Ulaşılabilir ve daha önce bilmediğiniz, yepyeni, olumlu herhangi bir şey algılayabilir misiniz? Onu yakalamak için herhangi bir yol tasarlayabilir misiniz?”

Armağanı; Gelecek için yeni potansiyel ve olasılıkları gözünde canlandırmak ve onları yakalamak. Bir anlamda fırsatı yaratıp kullanmak ve böylece gerçek başarıdan gelen onur ve özsaygıyı tanımak.

Ayrıca, bu hareketin detaylarını hatırlamak isterseniz, “Jüpiter Ciddileştiğinde” başlıklı mesaja göz atmanız yardımcı olacaktır.

Uranüs Boğa’da:  15 Ağustos – 14 Ocak

Finans, emlak, tarım, kaynaklar, fiziksellik, çevre ve hayatın keyfini çıkarmak konularında Uranüs soruyor;

“Boyun eğme, uyumlu olma baskılarına direnebilir misiniz? Sansüre ve reddedilmeye rağmen kendiniz olma hakkını ortaya koyabilir misiniz? Ve bunları farkında olmadan içselleştirdiğiniz sosyal koşullandırılmalara rağmen yapabilir misiniz?”

Armağanı; Bireyselliğin kutlandığı özgün çözümler, yenilikler ve keşifler.

Burada duralım. Haziran’da Merkür de bu gruba katılacak ama ona o zaman bakarız.

Şimdi gerilemenin anatomisine dünkü gibi tekrar bakarsak,  Aralık, Ocak ve Şubat’ta özellikle büyük toplar tarafından (Satürn, Plüton, Uranüs, Neptün ve Jüpiter) tohumlar bırakıldı. O noktalardaki aktivasyonlar bizi bugüne getirdi. Bu dönemde, aynı adımları geriye doğru atıyorlar. O hassas noktalar bir defa daha aktive edilirken bu sefer dış değil, iç değişim öne çıkıyor.

Vurgulamalıyım, Satürn-Plüton-Jüpiter üçlüsü neredeyse Ocak ayındaki gibi bir araya geliyorlar. Tam olarak değil ama oldukça yakın.

Eh tabii ki, Eris de köşeden doğru onlara kare yapmaya devam ediyor. Eris, bu sene elmasını dünyanın tam ortasına Covid-19 olarak attı ve sordu:

“EN ÇOK NEYE DEĞER VERİYORSUNUZ?”

Ve bizler de Truva gibi darmadağın olduk!

Şimdi, bir yeniden inceleme, yeniden değerlendirme, özümseme ve iç değişim için gerilemeler başlarken, normale dönmeyi vs. unutalım. Bütün dünya kapıları tekrar açıp normalleşmeye çalışırken, dürüst olalım, bu sadece kendini kandırmaktan ibaret. Daha yapılacak çok iş, değiştirilecek çok şey var. Bu açılar, bu gerilemeler, yukarıda her bir gezegenin sorduğu sorular gerçekten en çok neye değer verdiğimizle ilgili ve cevabımız hayati önem taşıyor. Hepsi Yeni Dünya için yol haritamızı oluşturma özelliği taşıyor.

Sizin değerler önceliğiniz nedir? Ve bunu nasıl hayata geçiriyorsunuz veya geçiriyor musunuz?

Bu bölüm de böyle biterken, bir sonraki yazıda yeniden doğuşa ve doğumdan önceki evrelere bakacağız.

©Mor Alev 2020

Not: Yayınladıktan hemen sonra Uranüs’le ilgili yanlış tarih verdiğimi gördüm ve düzelttim.


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Aralık ocak ve kısmen şubat ayları benim için zorluydu ,fakat şimdi inanıyorum ki önümüz daha açık ve aydınlık olacak , çünkü darmadağın olduk bir kere bundan sonrası güzel tarafı kendimizi toplama ve bütünleme zamanı, dilerim her şey hepimiz için çok güzel olsun🌸teşekkürler Mor Alev bu güzel yazın için

  Liked by 1 kişi

 2. Merhabalar mor alev. Yine çok güzel bi yazıyla gelmişsiniz. Benim merak ettiğim ise bu düzen ne zaman tamamiyle yıkılacak ? Medya otoriterleri bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyor ama onların niyeti blog hamilerinden daha farklı sanırım. Bu yüzden bazen çok az bir süreliğine korku kaplıyor içimi sonra hemen yaratıcıya sığınıyor ve rahatlıyorum ama düşünmeden de edemiyorum nasıl bitecek bunca canilik ? Ve nasıl bileceğiz güvende olduğumuzu ? Çok sevgilerle ✨🙏🏼

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Naz, bu soruyu sanki her şey sizin dışınızda oluyormuş gibi soruyorsunuz oysa yıkım bizim işimiz, huzur bizim işimiz, yeni sistemleri kurmak da bizim görevimiz. Klişe oldu ama yazmak zorundayım; Görmek istediğiniz değişim olun. O zaman gerçekliğiniz değişir. “Bunca canilik” dediğiniz sizin dışınızda gerçekleşmiyor. Hepimizin buna katkısı var. Ve bir anlamda melekler de, şeytanlar da biziz. O yüzden işe bağışlamakla başlayalım, önce kendimizi, sonra tarihimizi ve bütün insanlığı. Bu konuda detay isterseniz, Konsey yazılarına bakın lütfen.
   Güvene gelince, zaten Yaratan’ın bir parçasısınız ve güvendesiniz. Siz, biz asla yalnız değiliz ve seviliyoruz. Düşünce gücü ise muazzam zihnimizde, inanılmaz kudretli, korkmayı isterseniz korkacak şeyler yaratacaktır. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 3. Bende bugünlerde uzun süredir uğraştığım bir konunun istediğim gibi neticelenmemesini kabul etmekte zorlanıyorum. İçimden bir ses Takdiri ilahinin önünden çekil diyor. Sizin bana tavsiye edebileceğiniz birşeyler var mı? Daha fazla anda kalabilmek için belki.. Bilemiyorum ki. Belki söylediğiniz bir sözcük, cümle bende bir yere dokunur bir ışık yakar. Şimdiden teşekkürler. Sevgiler 💕

  Beğen

  1. Sevgili Dharma, blogda salıvermeyle ilgili çok çalışma var. Herhangi birini kullanabilirsiniz. Bu sırada şunu sormanız da faydalı olabilir: Kim istedi? Bu sonucu tutturan ve diğer olasılıkları görmek istemeyen kim? Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 4. Yine çok dolu dolu ve güzel bir cevap. Kendimi tekrar edip sizi bunalttıysam lütfen affedin. Değiştiğimi hissediyorum ama sabırsızım sanırım herkesin benim gibi davranmasını bekliyorum oysaki herkesin yolu farklı. Hatırlatmalar için teşekkür ederim. Sevgilerimle 🙏🏼❤️

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev Merhaba
  Size teşekkür ediyorum okudukça içimde sevinç oluşuyor. Mutlu oluyorum. Naz dostumuza verdiğiniz yanıt ne kadar değerli. Bunun için Sevgili Naz’a da teşekkür ediyorum. Yüreğini açmış.Bu soruları ben sizin gibi yanıtlayamıyorum.Huzuru, güveni hissediyorum ama nedenini böyle güzel ifade edemiyorum.Artık sizin anlatımınızı içselleştirip anlatabilirim. 😊
  Yürekten teşekkürler Sevgili Mor Alev.🙏🙏🙏💓💓💓

  Liked by 1 kişi

 6. Sevgili Mor Alev,

  Harika,cok keyifli,cok bilge analizin icin tesekkur ederim. Yeni yazini merakla bekliyor,iple cekiyorum. Seni seviyorum🙏💜

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.