Kendini Gerçekleştirmek

7F3B0C64-96B2-47D2-9675-41E42FEDB4A7

Yarın “tavşan deliğinin” ilk tutulmasını yaşayacağız. Çok güçlü bir ay tutulması. Venüs daha yeni Güneş’le birleşti ve sabah yıldızı olarak yeniden doğmaya hazırlanıyor. Bu enerji arınmak, bağışlamak, salıvermek için mükemmel. Duygular zirvede, orası kesin. Ve eksiksiz hepimiz ama hepimiz kendimizi gerçekleştirmek ve bu hayattaki potansiyelimizi tam ve bütün olarak yaşamak istiyoruz. Sevgi. Saygı. Huzur. Rahat. Güven.

Kendini gerçekleştirmek, gerçek benliğini tanımaktan ve hayatın olaylarına başka gözlerle bakmaktan başlıyor. Kendini ve diğerlerini bağışlamak, daha doğrusu eski zehri artık içinde tutmamak çok önemli.

Aşağıda çok güçlü bir egzersiz var, kendini ve ilişkide olduklarını gerçekten tanımayı ve özgürleşip ilerlemeyi destekliyor . Yıllar önce kitapta altını çizdiğim bu bölüm, bu sabah ufak bir sürprizle tekrar karşıma çıktı.

Paul Selig’in Rehberlerine bugün bana bunu paylaşmayı hatırlattıkları için çok teşekkürler. (paulselig.com, pasaj ise Book of Mastery’den alıntıdır.) Paul Selig ise fikrime göre bu zamanda bize armağan edilen en yetenekli ve en tarafsız kanallardan biridir.

Sessiz bir zaman yaratın ve aşağıdaki kısa yolculuğa çıkın, kendinizi muazzam aydınlanmalara hazırlayın. Bağışlama, salıverme ve gerçek benliği tanıma parçaları, sonraki “Bilme Kitabı”ndan gelen bilme hissine kalbinizi açmanız için şarttır. Yani adım adım ve gerekli vakti tanıyarak gidin.  İhtiyaç duyarsanız, tekrarlayın. Son galeriye geçmeden ilk iki galeride biraz daha fazla zaman harcamanız gerekebilir.

“Bilme Kitabı” (veya “Biliş Kitabı” da diyebilirsiniz, hangi sözcüğün daha uygun olduğuna karar veremedim,) iç potansiyelinizi aktive edip kendinizi gerçekleştirmenize yardım edecektir. Böylece yukarıda bahsettiğim niteliklerle yeniden doğmak, potansiyelini hayata geçirmek çok daha kolaylaşacaktır.

Galeride Bir Gezinti

Şimdi, eğer bizimle bu dağı tırmanmak istiyorsanız, bunu kostümler olmadan, eski benliğin üniforması olmadan yapma ihtiyacındayız. Eğer arzularsanız başka bir şey giyebilirsiniz, nasıl isterseniz, ama bluzunuza dikilmiş, yakanıza yapıştırılmış, çamaşırınıza işlenmiş isim etiketlerini bırakın.

Kendini diğerleriyle ilişkide ve onlara kıyasla tanıyan benliğin ötesine geçme vakti geldi.

Şimdi bizimle yürümek isterseniz, sizi bir galeride ufak bir yolculuğa çıkarmak isteriz, duvarlarında pek çok resmin asılı olduğu bir galeri.

Çevrenize bakın lütfen. Ve karşınızda duvarların şimdiye dek karşılaşmış olduğunuz herkesin resimleriyle döşeli olduğunu görün.

Galeri sonsuza kadar uzayabilir, o kadar çok çok karşılaşmalar yaşadınız ki. Şimdi, orada bulunmasına gerçekten ihtiyaç olmayanları yollarına devam etmeye davet edin. Görülmeleri önemli olanların ise kalmalarına izin verin.

Geride kalanlar, şimdi karşınızda gördükleriniz, ilişkide olmayı, kendinizi tanıma ve geliştirme aracısı yapmayı seçtiklerinizdir.

Bulunan kişilerin her birine teşekkür etmenizi istiyoruz, eğer isterseniz isimleriyle, eğer isterseniz orada, o duvarda asılı olma haklarına onay vererek.

Onları kabul etmenizi ve şu sözleri söylemenizi öneriyoruz:

“Taşımış olduğum isimlerden özgürüm. Kullanmış olduğum isimlerle bilinme ihtiyacımı salıveriyorum. Sizinle ilişkilerimde seçtiğim kimliğim aracılığıyla kendimi tanımak için yaptığım anlaşmalardan özgürleştiğimi kabul ediyorum. Onaylıyorum.”

Bu sözcükleri söylerken, bir başka galeriye giden bir koridorda yürümeye başlamanızı rica ediyoruz.

Bu galeride herkes tam ve bütün.

Etrafınızda duran, odada gezinen herkes birer “ışıldayan varlık” ve eskiden takmış oldukları etiketlerden özgür olduklarını biliyorlar.

Siz “Tam ve Bütün Varoluş” Galerisine geldiniz. Ve Tam ve Bütün OLuş, kendini artık maddeyle değil, ruhla tanımlar.

Böylece, karşınızda gördüğünüz varlıklar ışıldıyor çünkü onlar forma (maddeye, şekle) bildiğiniz hallerde sahip çıkmıyorlar. Doğrusu, şimdi gördükleriniz, bir önceki galeride gördüğünüz resimlerin Gerçek İlahi Benlikleri.

Onlar yol arkadaşlarınız.

Onlar da aynen sizin gibi yuvaya giden yolda, kendi Gerçek Benliklerini geri alma macerasını yaşıyorlar. Şimdi, eğer bu varlıkları tanırsanız, yüzlerinin olmadığını da göreceksiniz.

Bir önceki galeridekiler, çerçevelenmiş tuvalin üzerindeki pigmentlerin karakteristik özellikleri sayesinde tanınıyorlardı.

Şimdi karşınızda gördükleriniz ise, titreşim olarak, sevgi olarak, Kaynak’la bir olarak formdalar.

Ve bu odada dolaşırken, anlayın lütfen, karşılaştığınız her kişi doğmadan önce tanımak üzere anlaştıklarınızdır.

Bu hayattaki isimleri ne olursa olsun, bir sonrakinde o isim gidecektir.

Bu hayatta ne oyunlar oynamış olurlarsa olsunlar, bir sonraki hayatta oynanmayacaktır.

Onlarla olan ilişkiniz aracılığıyla kendinizde bildiğiniz şeyler, siz ilerlerken ve dağınıza doğru gelişirken var olmayacaktır.

İşte bundan dolayı biz de size şunu öneriyoruz:

Karşınızdaki varoluşa minnetinizi iletin, her birinin varoluşuna, çünkü size onlarla karşılıklı alma-verme şansı armağan edildi. Ve İlahi Benliğinizi tanıma yolunda küçük benliğinizin kurguladığı kişiliğinizden uzaklaşırken, karşılaştığınız her bir insanın içindeki Sonsuz Ruha uyumlanıyorsunuz.

Koridorda biraz daha ilerliyoruz ve orada bir oda var, pek çok sayfası olan pek çok kitabın duvarlarda dizildiği bir oda. Bir aynada kendi yansımanızın karşısında oturmanızı ve önünüzdeki kitabı açmanızı rica ediyoruz.

Bu, “Bilme Kitabı” dır. Bu odada aşağıdaki sözcükleri ilan ederken, bu alemdeki gerçek armağanınızı bilmek için ihtiyaç duyduklarınızı alacaksınız, o armağan bu dünyaya getirdiğiniz en neşe-keyif-coşku dolu şeydir. Lütfen şunu söyleyin:

“Bugün kendime Bilme Kitabını armağan ediyorum. Bugün kendime alma ihtiyacında olduğum bilgiyi armağan ediyorum. Bu günde, bu kitabın sayfalarını kalbimde tutmayı seçiyorum. Bu sayede hatırlayabilirim ve yolculuğuma bilme farkındalığımla devam edebilirim. Ben bu niyetimi ilan ediyorum.”

Şimdi sizi bu koridorlardan geçirirken, gerçekte sizi diğerleri aracığıyla öğrendiğiniz benlikleriniz arasından İlahi Benliğinize götürüyoruz.


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2020  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

13 comments

 1. “Taşımış olduğum isimlerden özgürüm. Kullanmış olduğum isimlerle bilinme ihtiyacımı salıveriyorum. Sizinle ilişkilerimde seçtiğim kimliğim aracılığıyla kendimi tanımak için yaptığım anlaşmalardan özgürleştiğimi kabul ediyorum. Onaylıyorum.”

  Wooaaw..🙏✔ okurken kalbim çarpmaya başladı derin bin nefes aldım…. özgürlük budur işte✔✔🙏 hazır olduğum an ..tekrarlıyacağım..Teşekkür ederm..kalbimde bi heyecan oldu✔🌹

  Liked by 4 people

 2. Ben de Sibel gibi Özgürlüğe Heyecana Sevgiye Teşekküre bir ✔ attım.

  Güzel Yolculuk ❤

  Ve Her Şey Güzel Yolunda.

  Liked by 3 people

 3. Şimdi kendime harika bir alan hazırladım ..Bana sunulmuş bu armağanı deneyimlemeye hazırım..Paul Selig ve Mor Alev sizlere minnettarım.. Zamanı geldi teşekkürler ❤

  Liked by 4 people

 4. Özellikle atik madde kismi beni cok etkiledi. Uzun zamandir dusunurum,bedenim bu gezegene ait bir emanet. Gezegenden cikanlarla besleniyor,ona geri donecek.ayrilmaz bir butunler gezegenle. Yasam boyunca bedenimiz uzerinde tam olarak gezegenle yapisik yasiyoruz. Zihnin dogasi ondan farkli olsa da, onun da ici “zaman/mekan”dan bilgilerle dolu. Bu ikisi bir kenara birakildiginda… 😇🙏💜💜💜 Paul’a,Size ve bloga cok tesekkur ederim!

  Liked by 2 people

  1. Bunu kendinize sormanız gerekiyor. Belki de nefeslerle derinleşip meditatif bir zihin yapısına girmeden bu egzersizi yaptınız. Bence birkaç sefer daha deneyin. Bu zaten her defasında yeni uyanışlara yol açan bir çalışma. Sevgilerle

   Beğen

 5. Sizden tam şuana uygun bir meditasyon önerisi isteyecekken blogu açınca zaten vermiş olduğunuzu görmek beni mutlu etti. Evet benim duygular zirvede. Hemde hiç olmadığı kadar yoğun bir biçimde hissettiriyor kendini. Birşeyleri salıvermek için uygun bir zaman, ne güzel olur maximum ölçüde gerçekleştirebilsem bunu diye düşünmüştüm. Teşekkürler ve de kucak dolusu Sevgiler tabiki💕

  Liked by 2 people

 6. Uzun zamandır bu çalışmayı kendime yapıyordum. Bu mesajla hersey yerine oturdu Çok mutlu oldum Paul’a,Size ve bloga cok tesekkur ederim!

  Liked by 2 people

 7. Moralev ; galerideki herkese teşekkür ettim. Yol arkadaşlarım kalmadı.Ama yine de neşe ,keyif ve coşku içindeyim. Bende bir sorun mu var ?

  Liked by 1 kişi

  1. Bu neden sorun olsun anlayamadım sevgili Hilda. Zaten gerçek benliğimizde herkesle BİR değil miyiz?

   Beğen

 8. Sevgili Mor Alev Merhaba,
  Teşekkür ediyorum galeride gezinti için.Tam hissederek gezdim. Gene gözyaşlarıyla birlikte.İzninizle bilgisayara kopyalayıp tekrar tekrar o geziyi yapmaya niyet ediyorum.
  Teşekkürler Sevgili Mor Alev💓💓💓

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.