10 Dakikalık Meditasyon Serisi (5): Hiolani ya da Işık Meditasyonu

Eusebio Saenz de SantamariaHiolani bir başka geleneksel Hawaii meditasyonudur ve ışığa odaklanır. Hio “uzanmak”, lani ise “yukarıya” ya da “cennete, gökyüzüne” demektir. Eski kültürlerin pek çoğu ışık varlıkları olduğumuza inanırdı ve bu meditasyon da içinizdeki ışıkla bağlantıya geçmenize yardımcı oluyor. Arkadaşlar, benim inancım aynı Hopi ve Aboriginler gibi Hawaii kültürünün de Lemuria kökenli olduğu yönünde. Bu meditasyon, içinizdeki Lemurialıyı uyandırabilir. Çok ilginç vizyonlar yaşayabilirsiniz. Her halükarda, bence içinizdeki ışıkla temasa geçmek harika bir duygu.

Bu serideki meditasyonlar için, başlamadan önce cep telefonunuzun alarmını 8-10 dakikaya ayarlayın. Lütfen yatmayın. Rahat bir pozisyonda oturun. Bu meditasyonlar her yerde yapılabilir, evde, işte, parkta, park etmiş olduğunuz arabanızda… Bu serinin meditasyonlarının hepsini 20-30 dakikaya uzatabilirsiniz.

  1. Yerde ya da sandalyede rahat bir pozisyonda oturun.
  2. Bulunduğunuz yeri karartın ya da göz maskesi takın ki, dışarıdan hiç ışık gelmesin.
  3. 2-3 dakika kadar Ha nefesi ile başlayın. Yani burnunuzdan yavaş ve derinden nefes alın ve ağzınızdan “ha” sesi çıkararak yavaş ve derin bir şekilde nefes verin
  4. Gözleriniz kapalı halde, gözlerinizi yukarıya ve sağa, sonra da yukarıya ve sola döndürün, en sonunda tam yukarıya çevirin.
  5. Gözlerinizi kasmadan kaşlarınızın arasından doğru yukarıya bakıyormuş gibi odaklayın. Eğer daha rahat edecekseniz biraz daha yukarıya doğru döndürebilirsiniz.
  6. Daha önce vermiş olduğum Hakalau meditasyonunu denediyseniz, o meditasyon sırasında hissettiğiniz duyguyu hatırlayın ve bu meditasyona getirin.
  7. Kaşlarınızın arasındaki boşluğa bakarken, ışığa odaklanın. Işığı hemen orada bulamazsanız da önemli değil. Karanlığın dışındaki her şeyin ışık olduğunu hatırlayın.
  8. Işığın gelişini fark etmeye başladığınızda, sadece ona izin verin ve gözlemleyin. Eğer başka düşünceler gelirse ve ışık hala daha oradaysa, bunun bir zararı yok.
  9. Işığa odaklanmadığınızı fark ettiğinizde, sadece dikkatinizi ona yeniden verin.
  10. Alarm çaldığında, yavaşça gözlerinizi açın, kendinizi merkezlemeye 1-2 dakika verin ve gününüze devam edin.

Arkadaşlar, bu meditasyonla 10 dakikalık meditasyon serisinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarım,meditasyon alışkanlığı edinmenize yardımcı olmuştur. Bu derleme için Chopra Center’a çok teşekkür ederiz.

Mor Alev


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com