10 Dakikalık Meditasyon Serisi (4): Hakalau ya da Çevresel Görüş Meditasyonu

Silent Preparation, Hawaiian Hula Dancers by Warren RapozoHakalau açık gözlerle yapılan, ve “uyanık meditasyon” olarak da tarif edilebilen Hawaii kökenli bir meditasyon çeşididir. Haka “odaklanmak”, lau “genişlemek” anlamına gelir. Bu çok eski meditasyon periferik* (çevresel)görüşünüze ve alfa beyin dalgalarına ulaşarak parasempatik sinir sisteminizi aktive eder, yani Türkçesi, gerginliğinizi azaltır ve rahatlamanızı sağlar. Benim deneyimlerime göre özellikle son dönemde gelişen sezgilerimizden, duru görüşe de katkısı oluyor.

Bu serideki meditasyonlar için, başlamadan önce cep telefonunuzun alarmını 8-10 dakikaya ayarlayın. Lütfen yatmayın. Rahat bir pozisyonda oturun. Bu meditasyonlar her yerde yapılabilir, evde, işte, parkta, park etmiş olduğunuz arabanızda… Bu serinin meditasyonlarının hepsini 20-30 dakikaya uzatabilirsiniz.

 1. Mümkünse dışarıya çıkın. Eğer çıkamıyorsanız, bulunduğunuz oda ne kadar büyükse, bu meditasyon o kadar kolaylaşıyor.
 2. Burnunuzdan 4 derin nefes alıp, yumuşakça ağzınızdan vermekle başlayın.
 3. Şimdi nefes verişinizi yavaş yavaş nefes alışınızın iki katı süreye kadar uzatın.
 4. Duvarda, ya da karşınızda bakacak bir nokta seçin, göz hizanızdan biraz yukarıda olursa daha iyi olur.
 5. Bu noktaya bakarken, zihninizi serbest bırakın, düşüncelere hiç dikkat etmeyin ve onun yerine tüm dikkatinizi o noktaya verin.
 6. Birkaç dakika içinde fark edeceksiniz ki, görüşünüz genişlemeye başlıyor ve periferik (çevresel) görüşünüzde, merkezi görüşünüzden daha fazla şey görmeye başladınız.
 7. Şimdi periferik (çevresel) görüşünüze merkezi görüşten daha fazla dikkat vermeye başlayın, görüşünüzü bir yere yeniden odaklamayın, bırakın olduğu gibi kalsın.
 8. Bu durumda elinizden geldiğince uzun kalmaya çalışın ve nasıl hissettiğinizi basitçe fark edin.
 9. Alarm çaldığında, yavaşça kendinizi o durumdan çıkarın, bir iki dakika kendinizi merkezlemeye verin ve gününüze devam edin.

Chopra Center’a çok teşekkürler.

* Odaklı görme ile periferik görmenin karşılaştırılması (Zeiss internet sitesinden alınmıştır)

Periferik görme merkezi, odaklanmış görmemiz dışındaki görüşümüzün bir parçasıdır. Periferik görüşün amacı belirli bir şeye odaklanmadan önce bize bir ilk izlenim veya içerik hakkında bilgi sağlamaktır, bu bakımdan odaklı görüşümüze göre oldukça farklı çalışmaktadır. Periferik görüş, ışık alıcı hücrelerin yaklaşık olarak yalnızca yüzde 50’sine erişimi olmasına rağmen görüş alanımızın yüzde 90’ından oldukça fazlasını kapsamaktadır. Basitçe bu durum, çok daha az görsel keskinlik veya çözünürlüğe sahip olduğundan ince ayrıntıların farkına varmanın periferik görüşümüzde oldukça zor olduğu anlamına gelmektedir. Buna karşın periferik görüş hareketi algılamakta çok daha iyidir, çünkü potansiyel riskleri hızlıca belirleme kabiliyetine hala ihtiyacımız vardır.

Mor Alev


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

 1. Sevgili Mor Alev,izninle senden çok kısa bir yardım istiyorum lütfen.Ben kendimde çok araştırdım ve iç sesimi de dinledim ama dizinde bilginize ihtiyacım var.13 bana çok gösterilen ve bişeyler anlatılmak istenen bir sayı.Lütfen bana 13 Yada 13. Boyutla ilgili bilginizi aktarın ve yapmam gerekeni anlamam için yol gösterin.4 5 aydır Heryerde 13 gösteriliyor ve yapmam gerekeni Yada anlatılmak isteneni tam olarak çözemedim.son yazınızda bunu görünce artık sormam gerektiğini hissettim.Çok teşekkürler şimdiden❤️🌹

  Beğen

  1. Sevgili Özlem, numeroloji hakkındaki en iyi, en güvenilir kaynak Dan Millman’ın Hayatınızın Amacı kitabıdır. Onu tavsiye ederim. Şu anda insanoğluna bu evrende 13 boyut açık, diğerleri müsait değil. 13. Boyut ise bizler için Tanrı katı olarak bilinir. Sevgilerimle

   Beğen

   1. Benim Bilgimde Tanrı katı olduğu idi.Öz benliğimin söylediği Tanrı katında yaratma Gücünü kullan.Sürekli istenilen şey,yarat deniliyor.Ama daha acemi olduğumu ve öğrenmem gerekenler olduğunun farkındayım.13.Boyuttan aldığım Mesajları blr anda bu boyuta çevirmek çok zor.Ama en güzel yol gösterensin,buda söyleniyor.Bunun için sana minnettarım.❤️❤️❤️

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.