2022 Yengeç Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Jimmy Lawlor

Bilge Baykuşlar, bir düşünün lütfen, sabah uyandınız ve görmüş olduğunuz çok garip rüyayı hatırlıyorsunuz. Bir karnaval, bir geçit töreni var ve insan gibi giydirilmiş tavşanlardan oluşuyor. “Bu ne demek? Bilinçaltım bana ne mesajlar veriyor? Acaba bu geleceğe dönük simgesel bir öngörü mü? Gündelik hayatımın hangi parçası bu rüya ile ilgili? İçimde neler oluyor da böyle tuhaf bir şey görüyorum?” Ya da doğrudan “saçma sapan bir rüya gördüm, unutayım gitsin” de diyebilirsiniz. Ama yine de rüya aklınıza takıldı bir kere. Şimdilik bu görüntüyü bir kenara koyalım, sonra geri döneceğiz.

29 Haziran sabahı erken saatlerde Yengeç yeni ayı ile yeni 28 günlük döngümüz başlıyor. Yeni aylar karanlıktır, ay görünmediği için yıldızlar daha fazla ışıldıyormuş gibi gelir ve bu sırada bir tohumlama gerçekleşir. Her ay özellikle yeni ayın bulunduğu burçla ilgili konularda yeniden başlama ya da yepyeni şeyler yaratma şansımız vardır. Her sabah doğan güneşle yeni bir günü yaratma şansımızın olduğu gibi.

Bu yeni ay ve önümüzdeki haftalar yukarıdaki geçit töreni gibi kalabalık, yoğun ve gerçeküstü hissettirebilir. Baskıladığımız duygularımız, bilinçaltımız ve tabii ki korkularla korunma arzularımız açığa çıkabilir. Yeni ay Siyah Ay Lilith’le sıkı sıkıya birlikte. Ah Lilith… Sadece dişi olduğu için gelen baskılara boyun eğmek, hakkettiğinden daha azına razı olmak, istemediği şekilde yaşamak yerine kendini yok eden tanrıça. O gökyüzünde bir noktadır, fiziksel bir varlık değil. Bu yeni ayda oldukça güçlü bir konumu olan Eris gibi aşağılanmış, gözlerden uzak tutulmaya çalışılmış ve reddedilmiştir. Evet, öfkeli tabii. Kim olmaz ki, ona binlerce yıldır atılmadık iftira kalmamıştır. Bastırdığımız duygularımızı ve arzularımızı temsil eder, onaylamak istemediğimiz şeylere evet dedikten sonraki duygularımızdır. İçe dönük hayal kırıklığımız. O, tıpkı Eris gibi düzenin ödünü patlatan güçlü dişiyi anlatır. 

Jimmy Lawlor

Ve işte böylece Jüpiter’le kare yapan yeni ay ve Lilith çok büyük duygu dalgalarını haber veriyor. Bilinçaltımızdakiler dalga dalga açığa çıkıyor. Uzlaşma kılıfı altında hiç de içimize sinmeyen anlaşmalar, çocukluğumuz, ailemizle ilişkiler, güvenlik anlayışımız, dişi yanımız, kadınlarımız, aile geleneklerimiz, anavatan olarak bildiğimiz yer ve tabii o yuvalarda yaşayan halklar… Hepsi Yengeç’in konuları. Ve yeniden değerlendirmeye açılıyor. Çünkü Lilith’in layık olduğumuzdan çok daha azına onay vermemize artık tahammülü kalmadı! 

Duygularınız geçerli dostlar. Rüyalarınız gerçek. Aklınızı yitirmediniz. “Senin sinirin bozuk, sonra konuşalım” diye atlatılmayı kabul edemezsiniz. Ama kılıçları kuşanıp saldırmak (Jüpiter, Mars, Eris Koç’ta) davanıza zarar verebilir. Yengeç’teki yoğun duyguların getirdiği iki tehlike vardır. Birisi gözyaşlarına boğulmaktan ya da duygusal tepkilerden gerekeni iletememek, hatta kendi içindekileri bile anlayamamak (Neptün gerilemek üzere durdu, kozmik sis makinesi iş başında.) ikincisi ise tamamen içeri çekilmek, kalın kabuğun altına saklanmak. Kalbini daha kalın, daha yüksek duvarlarla çevrelemek ve sonuç olarak kendini hayatın canlılığından mahrum etmek.

Venüs’ün Yolu

Bu dört hafta olumlu gelişimin yolu ne savaştan, ne duygusal patlamalardan ne de içeri saklanmaktan geçiyor dostlar. Değerlerimizin tanrıçası Venüs Jüpiter ve yeni ayla olumlu bir akışla yol gösterici pozisyonunda. Venüs’ün Sabian sembolü “Endüstriyel grev”.

Bu sembolde güç ve yönetim pozisyonlarının durumu çıkarına kullananlarca ele geçirildiğini, sıradan bireylerin sömürüldüğünü görürüz. Eşitlik, alma-verme dengeleri bozulmuştur ve insanlar da bundan dolayı büyük zorluklar yaşamaktadırlar. Bir dengeleme gerekmektedir. Bir avuç insan, organize olmuş çoğunluk karşısında hiçbir güce sahip değildir ama o bir avuç insanın elinde daha fazla araç vardır. Dolayısıyla bu dengeleme için bir süre daha büyük bir sıkıntı yaşanır, grev zordur, masraflıdır ve çok büyük bir kararlılık, gerektirir. Ama çözüm grevde. Hayata olan katkılarınızın tanınması ve hakların adil dağıtımı için ilişkide, ailede, işte, sokakta, sizin haksızlık konunuz hangi alandaysa kararlı bir tutum ortaya koymaya çağrılıyorsunuz.  Böylece “çantada keklik” değil, eşit haklara sahip, olgun, zeki, özgüvenli, çözüm odaklı ve hepsinden önemlisi topluma, aileye, ilişkiye, işe değerli katkılarda bulunan bir birey olduğunuzu sergilersiniz.

Uyarı: Bir grev sırasında en çok korkulan şey, yerinizi bir başkasının almasıdır. Şöyle bir mantık işler, “evet durumdan hoşnut değildim ama idare de ediyordum, benim yerime bir başkasını yerleştirirlerse, eskiden sahip olduğum yarım yamalak şey bile kalmaz” ve buna kapılanlar kaybeder. 

Bir dakikanızı ayırın ve kendinize “ben öyle özel birisi değilim” dediğiniz tüm zamanları düşünün. Şimdi, Evren’den gerçekte kim, ne ve nasıl olduğunuzu size göstermesini isteyin. Kendinizi pek de özel hissetmediğiniz her ana karşılık, birisi ya da bir şey için çok özel olduğunuz en az yüz an bulunuyor. 

Yanıbaşınızda ya da uzaklarda, içinizdeki İlahi Kıvılcımı tanımış ve sadece olduğunuz insanı kutlamış olanlar var. Siz öyle hissetmeseniz bile, her zaman çok özeldiniz, şu anda özelsiniz ve özel olacaksınız.

Yaratan

Yaratan Mesajları – J. Farley

Kolektif Bilinçaltı Temizliği

Bu yeni ay duygular, bilinçaltı, çocukluğumuz gibi bireysel alanlarda gerçekleşse de bana gelen görüntü büyük kitlelerle alakalı. Küresel gelişmelerle bireysel hayatlara dokunan bir enerji bu. Bu bir kolektif bilinçaltı temizliği. 

Mars ve Plüton büyük ve ateşli bir arınma için kare pozisyonlarını almak üzereler. Bu çok büyük engelleri aşabilmek için gerekli motivasyonu ve gücü bulabildiğimiz bir enerji olabilir. Yanıcı öfkeye teslim olmazsak eğer. 

Geleceği getirmek isteyen Uranüs ve ayın kuzey düğümü ise çok yakın, tam birleşme 1 Ağustos’ta olsa da etkisini şimdiden hissediyoruz. Bu yaz, şimdiye kadar görmediğimiz kadar hayat değiştirici olabilir. Diyebilirsiniz ki, “Mor Alev, pandemiyi, mali krizi, yangını, seli, savaşı gördük. Daha ne kadar hayat değiştirici olabilir ki? Bıktık artık!” Bilge Baykuşlar, hayat değiştirecek kadar önemli ve aynı zamanda süper olumlu olaylar olamaz mı?

Kuzey düğümü her zaman olumlu gelişimi ve hayat planımızın en yüksek halini destekler. İşin içinde Uranüs de olunca hayat değişimini nelerin tetikleyeceğini bilmek çok zor ama değişecek, orası kesin. Ve bunu yazarken kendimden çok eminim. Haydi bakalım, seneye bunu birlikte kontrol edelim. 

Hiç beklemeyen bir yabancıya verilen rahatlatıcı, güven tazeleyici bir bakış, sevgili, – belki bir odanın öbür ucundan, belki bir koridorun sonundan veya pencereden doğru – kelimenin tam manasıyla dünyayı değiştirebilir, sonsuza dek.

Dünya bundan önce de oldukça güzel olsa bile.

Siz güçlüsünüz.

Evren

tut.com

 Ve böylece geliyoruz rüyamıza… Yeni ayın Sabian sembolü:

“Geçit törenindeki insan gibi giydirilmiş tavşanlar”

Sanatçı: Kevin Sloan

Gerçeküstü. Akıl karıştırıcı. Tuhaf. Gereksiz. Herkes tavşanların tavşan olduğunu biliyor. Evet, şeker görünebilirler ama o giysiler içinde rahatlar mı? Kendileri gibi olabiliyorlar mı? 

Bu sembol dış dünyada kabul gören bir maske takmayı anlatıyor. Aynı zamanda iç korkularımızı ve yetersizlik hislerimizi dış görünüşümüzün ardına saklamamız anlamına da gelebilir. Siz ya da çevrenizdeki birileri kendini olduğundan farklı göstermeye çalışıyor da olabilir. Akla ünlü bir moda sözü geliyor; “Giysilerinizi siz giyin, onlar sizi giymesinler”. Bu ilginç sembolün gündelik hayatımızda birden fazla mesajı var:

 • Bu enerjide açığa çıkabilecek olan duygularınızı ve yetersizlik hislerinizi önce tanıyın, sonra arındırın ve ne olursa olsun kendiniz olun. Bu süreçte zayıf görünmekten korkmayın çünkü bu sadece gerçekten güçlülerin yapabileceği bir şeydir.
 • İçinizdeki gerçek kendinize ve iç çocuğunuza iyi davranın, onu destekleyin. 
 • En derin duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin.
 • Her çeşit üniformanın, titrin, pozisyonun, mesleğin ardında bir insan olduğunu hatırlayın ve ona seslenin.
 • Tavşanın tavşan olduğunu biliyoruz, dış görünüşün gözlerimizi boyamasına izin vermeyelim. Lynda Hill buna “kral çıplak” derecesi demiş. Maskelerin düştüğü bir dönem bizi bekliyor olabilir. 
 • Gerçeklerden kaçmayın ama şapşallığa ve çocuksu eğlenceye izin verin. Elinizden geldiğince hayatın keyfini çıkarın.
Jimmy Lawlor

Şimdi, bu sembolün çok daha farklı bir anlamına odaklanalım. Dane Rudhyar ana fikir olarak şunu iletmiş: “Hayatın tüm şekilleri gelişimi tetiklemek için daha yüksek formdakileri taklit eder.” Yani öğrenme süreci önce taklit etmekle başlar. Burası Yengeç, yuvada, çocukluğumuzda ve bilinçaltımızdayız. Her çocuğun ebeveynlerini taklit ettiğini, belli bir yaşa gelince de idollerini kopyalamaya başladığını, onlar gibi giyinip konuştuğunu biliyoruz. Ebeveynlerimizden pek çok iyi-kötü şey öğrendik. Dişini fırçalayan anneyi taklit eden çocuğu düşünün. Ya da öfkeli ebeveynden öğrendiği sözleri okulda diğer çocuklara haykıran ufaklığı… Bir yerde taklit iyi, bir yerde bilinçsizce yapıldığında tam tersi etkisi var. Bence bu dört hafta geçmişimizdeki kimleri taklit ettiğimizi anlamamız için de çok iyi olacaktır. Öğrendiklerimizi yanımıza alıp “taklit” parçasını geride bırakmanın vakti geldi. 

Hepsini toparladığımızda, istemediğimiz şeyleri kabul etmeye devam edemeyeceğimiz bir döneme girdiğimizi ama bu sırada ortaya bir sürü bilinçaltı inanç ve alışkanlığın da saçılacağını anlıyoruz. Kim kendi gibi, kim taklitçi, kim ustaları kopyalayarak elinden gelenin en iyisini yapmaya ve öğrenmeye çalışıyor, göreceğiz, sezeceğiz. Dişi enerjimizin isyanını yaşamaya devam ettiğimizi söylemeye gerek bile yok sanırım.

Bu aynı zamanda yeni başlangıçların çok güçlü olduğu öncü bir burç. Yuvalar, aileler burada kurulur, doğumlar da bu burca ait. Greviniz büyük dönüşümleri başlatabilir. Hayat yepyeni bir evreye girebilir.

Ama diyelim ki yoğunluk çok fazla geldi, zaman zaman ara verin. Yuvanıza çekilin, evinizin huzurunda dinlenin, yuva gibi hissettiğiniz yerlere gidin, daha da iyisi hepimizin yuvası tabiata dönün, özellikle de eğer yapabiliyorsanız, bir yengecin çok sevdiği kumsallara… Fakat duvarların ardına saklanamayacağınızı da bilmelisiniz.

Hepinize harika bir yeni ay diliyorum. 

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

4 comments

 1. Sevgili Mor Alev, bu anlamadığım ve sakinletemediğim yakıcı öfkemi ve isyanımı daha anlamlaştırabildim yazınızı okuduktan sonra, şu anda kalın duvarlar ardına saklanarak hayatı kaçırdığıma da aymış bulunuyorum 🙂 haksızlığa ve iftiraya uğradığım bu dönemde içimde öyle bir öfke ki ne doğa ne meditasyon ne de rahatlayabildiğim şeyler işe yarıyor, bir değişim olacağı kesin bakalım izlemedeyim, sevgiler.

  Liked by 3 people

 2. Mor alev, bu ne muhteşem tespitler!..
  Tam da bu sabah bir duruşma salonunda tüm bilinçaltı duyguları açığa çıkaran olayla dışarıda sakin, içeride fırtınalar koparak yüzleşirken..
  Çok ama çok teşekkür ediyorum. Her kelimesi ruhumun ifadesi oldu…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.