Sevgi Takası ve Pazarlık

Sanatçı: Asja Boros

Sevgililer,

Her zaman kalbiniz olduğu halde,  onu yeryüzü çağları boyunca sakladınız çünkü diğerleri sevginizin karşılığını vermeyecek ya da veremeyecek gibi görünüyordu.

Çağlar boyu kalbinizi ve ilgili tepkilerinizi sertleştirdiniz. Pek çoklarınız dört dörtlük bakım vericiler oldunuz. Ancak bunu doğal bir süreç olması yerine birinin sizinle etkileşime girmesi için yaptınız.

Soğuk kalpli değildiniz, onun yerine sevgiye karşılık sevgi değiş tokuşu yaptınız – tüccarların kar için ticaret yapmasına çok benziyordu.

Belki bütün kalbinizle sevecen bir şekilde vermiş olduğunuza inandığınız için şu anda bunu okumak keyfinizi kaçırdı. 3D iken hakikatten de böyle yaptınız. 

3D sevgi, “Bunu yaparsam, Tanrı beni sevecek” ifadesinden “Bunu yaparsam toplumum ve ailem ne kadar harika bir insan olduğumu görecek” ifadesine kadar neredeyse her zaman bir amaç taşır. O sevgi eğer karşılık görmezse veya ödüllendirilmezse, “Sen benim sevgi standartlarıma ulaşamıyorsun” düşünceleriyle ya terk ettiniz ya da kişiye veya kuruma duygusal, fiziksel veya ruhani açıdan zarar verdiniz.

3D sevgi tıpkı herhangi bir yeryüzü ürünü gibi takas ediliyordu. 

Evrimleşmekte olduğunuz sevgi ise çok daha engin, çok daha derin. Kendinizi öz-sevgiyle ödüllendirdiğiniz için dışarıdan gelen ödüllere artık ihtiyaç yok. 

3D sevgi, boş sevgi kabınızı doldurmanızla ilgiliydi. Kendinizi sevmediğiniz için boş kalmış bir kap.

Bir defa kendinize tam öz-sevgi izni verdiğinizde, diğerlerinin antikalıkları içinizde “duygularımı incitiyorlar” veya “kalbimi kırıyorlar” ifadelerinden “böyle davranmalarının bir sebebi olmalı” düşüncesine geçiş yapar. O zaman seçimleriniz sevgi dolu hareketleri teşvik etmeye, etkileşimlerinizi değiştirmeye veya sözde küçümsenmeyi görmezden gelip hayata başka şeylerle devam etmeye kayar. 

Artık tavizler vererek kimseyi memnun etmeye ya da yatıştırmaya ihtiyacınız kalmadı. Onun yerine, kendinize sorun, o etkileşimler öz-sevginizi besliyor mu, azaltıyor mu?

Yeni dünya etkileşim miktarıyla değil, etkileşim kalitesiyle alakalı. Öz-sevgi hüküm sürüyor.

Öz-sevginin çocuklarınıza, akrabalarınıza ya da ömürlük dostluklarınıza nasıl bir etkisi olduğunu sorgulayabilirsiniz. Onları görmezden mi geleceksiniz, bırakacak mısınız, yüzleşecek misiniz veya yeni bir şey mi yaratacaksınız? Bu karar sizin yeni varoluş özgürlüğünüz. -Meli, -malılar artık uygulamadan kalktı. Pek çoklarınız 3D ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere toparladığınız işverenleriniz, akrabalarınız, dostlarınız ve diğerleriyle ilgili düşüncelerinizle o özgürlüğü de sorguluyorsunuz. 

Bunu bir çoğunuz arkadaşları salıverebileceğinizi fakat o işe ihtiyacınız olduğunu veya aile üyelerine bakmanız gerektiğini söyleyerek yanıtlıyorsunuz. Eğer öyleyse, bu ihtiyaçlarınızı ve dolayısıyla onlarla olan etkileşimlerinizi yeniden değerlendirmenizi gerektiriyor.

Çağlar boyu sahip olduğunuz 3D sevgi/dostluk/işyeri uygulamalarını mı kullanıyorsunuz? Ya da kendinizi sizi esir tutan o insanlar ve şeylerden özgürlüğünüzü ilan edecek kadar önemli buluyor musunuz?

3D sevgi bir takas veya bir parasal değiş-tokuştu. Kalbinizin dolduğunu hissettiniz – içten dışa değil, dıştan içe. Kalbinizi öz-sevgiyle doldururken, o 3D değiş-tokuş yok olur. Başkalarını memnun etmeye ne ihtiyacınız, ne de enerjiniz var çünkü içinizde çok şey oluyor. İşte böylece artık ne ricacı, yalvarıcı, ne de yüce kral/kraliçe olarak işlev görebiliyorsunuz.

Yeni sizin sadece karşılığını almak için başkalarının hayatlarını iyileştirmeye zamanı da enerjisi de yok. Öz-sevgiyle dolarken, kendinizi bir zamanlar ömürlük olduğunu düşündüğünüz ilişkileri incelerken bulacaksınız ancak keşfettiğiniz sadece o ilişkilerin artık o kadar da ilginç olmadığı olacak. 

O insanlarla bir zamanlar size verdiklerinden daha başka şeyler için mi olmayı istiyorsunuz ya da bir başka etkileşime geçmeye hazır mısınız?

Belki bir takım belli varlıklara bir ömür hayatınızda ihtiyaç duyacağınıza ve eğer gitmelerine izin verirseniz yerlerine geçecek kimsenin olamayacağına inanıyorsunuz. Biz, Evrenlere dair olanlar, bunu sadece 3D duygusal emniyet ağınızın artık var olmadığını söyleyerek yanıtlayabiliriz. Kötü ya da yanlış olduğu için değil, yeni bir çağda yeni bir varlık olduğunuz için. 

Yeni varlığınızın en önemli, en temel parçası öz-sevgi. Kimseyle pazarlığa girmenizi gerektirmeyen bir sevgi. Dünyanızın tam ve bütün hissettirmesi için kendinizi belli sayıda insan ya da eşya ile çevrelemenizi de gerektirmiyor. 

Dıştan güdümlü, kendinizi başkalarının yardımı olmadan yönetemiyorsunuz anlamına gelir. İçten güdümlü ise tam tersi. 

Belki de soyutlanacağınızdan endişelisiniz.

Kendinizi sevmeniz bazen yalnız olabilir – özellikle en başlarda. Sonunda gelecek ödüllerden dolayı değil, kalbinize yakın tuttuklarınızla aranızda gerçekte ne kadar az ortak nokta olduğunu anladığınız için. Kalbinizi asla doldurmadıkları halde, sizinle takaslarının size kalbinizin BELKİ DE tam ve bütün olabileceğini hissettirmiş oldukları için.

Işık yılları öncesindeki oluşumunuzdan beri tam ve bütün bir kalbe gereksinim duyuyordunuz – tıpkı şimdi dünyanızda yaşamak için oksijene ihtiyaç duyduğunuz gibi. Öyle de oldu. Âmin. 

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (LifeTapestryCreations.com)


Sevgili Bilge Baykuşlar,

Fikrimce bu öz-sevgi tarifiyle ilgili verilmiş en isabetli mesaj. Yengeç sezonu (ilgili yazı burada), Lilith birleşmesi ve Eris-Mars iş birliği, Yaralı Şifacı Chiron’un Koç geçişini de düşünürsek zamanlaması da çok önemli. Ancak bana gelecek soru ve yorumları da tahmin edebiliyorum. Dolayısıyla buraya kendi yorumumu yazmamın yardımcı olacağını düşündüm. 

Bu mesaj kendinizi gerçek öz-sevgiye açtığınızda ilişkileriniz sona erecek demiyor. Ama takas sona erecek, verdiğinizin karşılığını beklemeyeceksiniz, çünkü verdiğiniz sevgi zaten var, sonsuz akışta. Öz-sevgi kendini bu akışa açmaktır. Bu açıdan bakıldığında ve gerçeğiniz olduğunda vermek son derece rahat bir hareket haline gelir. İstiyorsanız – ama sadece siz istiyor ve mutlu oluyorsanız – vereceksiniz. Garanti ediyorum kendine tam anlamıyla saygı ve sevgi duyanlar vermekten büyük keyif alırlar. 

Ancak başkalarının mutluluğu ve karşılık olarak sizi sevmeleri, sizin mutluluğunuzun ve öz-bakımınızın ön şartı olmadığı için öncelikleriniz değişecek. Yani elinizde sizin için çok önemli bir şey varken onu bir anda bırakıp bir başkasının arzusunu yerine getirmek için koşturmayacaksınız. “Şu anda müsait değilim” diyeceksiniz. Ama bu o insana kaba davranacaksınız, bir “bana ne” tavrı alacaksınız anlamına gelmiyor. Sadece önceliğiniz siz olacaksınız. 

Doğal olarak bazıları takasın ve pazarlığın bitmesinden hiç hoşlanmayacak, bağımlılık ortadan kalkıyor çünkü. O zaman ilişkiler bitebilir mi? Yeni duruma uyum sağlar, kendileri de öz-sevgiye dönerler ve ilişkiyi yeniden tanımlarlarsa, tabii ki hayır. 

Ebeveynliğe gelince… Elbette bazı şeyler zor gelse de yapılacak, evlada verilen bir ruh yemini var, bu sorumluluğu onurlandırmak en büyük öz-saygı, öz-sevgi kaynaklarından biri değil mi? Fakat aynı zamanda sağlıklı sınırlar da olmalı ki, buna yıllar önce değinmiştim. (Bağlantısı burada: Venüs Geri Yolculuğuna Başlarken Koşulsuz Öz-Sevgi Konusunda Bir Keşif Yazısı) Bu yeni ayın enerjisinde taklitle öğrenmek varken, siz kendinizi sevdiğinizde çocuğun da sizi taklit ederek öz-sevgiyi öğrenmesi harika bir sonuç, herkesin kazandığı bir formül değil mi?

Bu konuyla yakından ilgili en sevdiğim dua/olumlamalardan birini paylaşmak istiyorum:

“Kabımı sonsuz bolluğa açarken taşanları tüm sevdiklerimle paylaşıyorum”

Mor Alev

Bu bolluk sevgi, saygı, başarı, para, zaman, sağlık, fırsatlar, fikirler… hepsini içeriyor. Daha da evrensel yapmak için “tüm sevdiklerimle” yerine “tüm evrenle” veya “ihtiyacı olan herkesle paylaşıyorum” da diyebilirsiniz. Ama kabınız dolunca zaten herkesi ve her şeyi seveceksiniz. Kabınız hep dolacak, hep taşacak ve kendi kabınız dolu olduğu için verdiklerinizin hesabını bile yapmayacaksınız. Ne büyük özgürlük!

Son sözü Abraham’a vermek istiyorum. Aşağıdakini yıllar önce söylemişti:

Ve dönüşümünüzü seyredenler büyülü bir hale geldiğinizi düşünecekler, nasıl bir sihirli bir değnek bulduğunuzu bilmek isteyecekler. Onlara diyeceksiniz ki;

“Kendimle barış yaptım.

Kendimde kusurlar bulmayı bıraktım. 

Sende hata bulmayı durdurdum.

Kötü hissettirecek sebepler aramayı bıraktım, iyi hissettirecek sebepler aramaya başladım. 

Bir şeyleri en kötü değil, en iyi haliyle yaşamaya karar verdim. 

Başkalarından iyi hissetmemin nedeni olmalarını istemeyi bıraktım. İyi hissetme nedenimin sadece kendim olmasına karar verdim.

Ve bu kararla en temel, en gerçek özgürlüğü buldum. 

Ve eğer özgürsen, elde değil, iyi hissetmek zorundasın.”

Abraham

Esther Hicks

Hepinize en üst düzeyde gerçek özgürlük dileklerimle… 

Mor Alev


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2022 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2022 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

HİZMETLER

11 comments

 1. Muazzam bilgiler öz-sevgi ve sevgi ile ilgili….sevgili…..mor alev….sonsuz 🙏🙏🙏

  Liked by 1 kişi

 2. Ahh Mor Alev, hep mi nokta atışı olur yazıların!..
  rehberliğin için sonsuz teşekkürler…
  ‘Hepimize en üst düzeyde özgürlük dileklerimle…’

  Liked by 1 kişi

 3. Blogu okumaya basladığım günden bugüne okuduğum en en en güçlü mesaj bu 🌱Hem de sorusunda boğulurken geldi.
  Sonsuz teşekkür ederim MorAlev. Yol arkadaşlığın nasıl bir nimettir..çok ama çok sevgiyle, saygıyla🙏

  Liked by 1 kişi

  1. Aynı şekilde düşünüyorum. Bu şimdiye kadar okuduğum en güçlü, en güzel mesajdı. Hayretler içerisindeyim ama musmutlu hayretler 😊😄

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.