2021 Kış Gündönümü – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Nelly Tsenova

Gündönümleri her zaman yeni bir döngünün başlangıcını işaret eder ve enerjisi önümüzdeki altı ayı etkiler. Bu sene 21 Aralık saat 19.59’da gerçekleşecek olan kış gündönümü 19 Aralık gününde yaşamış olduğumuz İkizler Dolunayının enerjisinin büyük bir kısmını daha da güçlendiriyor. (İlgili yazı burada

Geçen yıl tam bugün büyük Jüpiter-Satürn birleşmesini yaşamıştık ve ben de upuzun bir analiz paylaşmıştım. Hatta başlık olarak yeni dünya el kitabını seçmiştim, çünkü kendimi tutmasam bir kitap olabilecek kadar çok enerji katmanıyla bir sonraki 200 yıllık döngüye girmiştik ve her detay neyi nasıl başarabileceğimizi anlatıyordu. Hemen ürkmeyin dostlar, bugünkü yazı kısa fakat siz uzun bir tekrar isterseniz, geçen yılın yazısının bağlantısı burada.

Geçen yıldan bahsediyorum çünkü bir yılda o enerjiyle neler yaptık, şöyle bir bakmak istedim. Pek de bir şey yapmamışız. Kolektif olarak çoğunlukla önerilenin tam tersi bir tavırla yaklaşmışız dünyaya. Alıntılarsam: “Bugünün gökyüzü haritası bir el kitabıysa, bize sunulan öneriler: Paylaşım, yardımlaşma, saygı, açgözlülükten uzak durmak, beklentisiz olmak, özgün benliğimizi kabul etmek ve sergilemek.” demiş, bir de eklemişim; “İçimizdeki dişiyi bastırmaktan artık vazgeçmeliyiz.” Gülümsüyorum tabii.

Ama moralimizi bozmayalım. Jüpiter-Satürn birleşmesinin Sabian sembolü “Eski kerpiç misyon” bir günde veya bir yılda olan bir değişimi anlatmıyor, derin, köklü değişimin on yıllar aldığını biliyoruz ve başlangıcının oldukça kaotik olduğunu. “Bir idealin somutlaşması” için pek çok farklı şeyin değişmesi gerekiyor.

Dolayısıyla, 2021 kış gündönümü bu büyük değişim zamanını onurlandırmamızı talep ediyor. Büyük bir SORUMLULUK temasıyla geliyor. Kendi hayatınızı öz-bakımınızı, bu dünyaya olan hizmetinizi, ilişkilerinizi, düşüncelerinizi, davranışlarınızı, seçimlerinizi çok daha ciddiye almanızı ve kısa dönemli, gündelik, geçici çözümler yerine prensiplerinizi ve istediğiniz geleceği temel alan kararlar vermenizi öneriyor.

Bilinmeyene bir adım daha atarken olgunluğumuza, yetişkin bireyler olmamıza ihtiyaç var. Sorumluluğa olan bu odaklanmayı Oğlak’taki Venüs gerilemesinden, Satürn-Uranüs karesine ve tabii ki hala etkisi altında olduğumuz geçen dolunayın Sabian sembolüne kadar gördük. İsterseniz şu çok önemli soruları tekrarlayalım: Nerelerde çok fazla ve gereksiz yatırım yaptık? Nerede fanteziyle gerçeği karıştırdık? Nerede iç sesimiz olumsuz geri bildirim verdiği halde onu dinlemedik? Alçak gönüllü olmayı nerede unuttuk?

Sorumluluk ve olgunluk niteliklerimizi önümüzdeki günler, haftalar ve aylarda iyiden iyiye geliştirmek için çok sayıda fırsatımız olacağına inanıyorum. Bu, gündönümüyle birlikte önümüzdeki altı ay geçerli olacak Boğa ay tutulmasının da temasıydı hatırlarsanız. Sabian sembolü “Yeni sevgiyi deneyimleyen olgun kadın” enerjisiyle olgunluğun somurtmak olmadığını da konuşmuştuk.

Döngüleri bitirmek, çemberleri kapatmak. Gurur, yetersizlik, kibir yüzünden değil, sadece artık hayatınıza uymadığı için. Kapıyı kapayın, plağı değiştirin, evi temizleyin, tozu silkeleyin. Eskiden olduğunuz insan olmayı durdurun, şimdi olduğunuz kişiye değişin.

Paulo Coelho

Bu kış gündönümünde halkları, bilinçaltımızı ve deneyimler sırasında onları belirleyen hislerimizi temsil eden ay, Yengeç’te ve “Modern Pocahontas” sembolünde ya da günümüze daha uygun bir deyişle “Üniversitede okuyan Amerikan yerlisi kızın beyaz erkek arkadaşını kabileye tanıştırması” derecesinde. Öncelikle Disney’in Pocahontas’ının tamamen kurmaca olduğunu hatırlayalım, tarihte bir Pocahontas vardı ve hikayesi hiç de çizgi filmdeki gibi değildi. O yüzden biz, bu sembolün gerçekte neyi temsil ettiğine bakalım. 

Bu enerji iki gün önceki İkizler dolunayının “köprü” sembolüne çok benziyor. İnsanlar, toplumlar, görüşler, durumlar, eskiyle yeni, alışılmışla alışılmamış, bilinenle bilinmeyen arasında köprü olmak… Saplanıp kalınmış bir taraftan diğerine geçiş yapmak… Geçmişi, düşmanlığı, korkuyu salıvermek… Bunu yapabilecek tek bir köprü biliyorum dostlar: Sevgi. 

Bu bir radikal hümanitarizm sembolü. Basmakalıp tepki ve uygulamaların dışına çıkmamızı önerir. Geçmiş hikayelerden vazgeçmemizi, cesur bir yürekle şartlanmalar ve gelenekselciliğin kurduğu bariyerleri aşmayı, tabuları yıkmayı içerir. Önyargıları, düşünce kalıplarını, savunma sistemlerini yarıp geçmeyi anlatır. Fevkalade idealisttir. 

Bu da bize diyor ki, en iyisinden daha azının tatmin etmeyeceği bir ruh haline giriyoruz. Köprü olmak istiyoruz. Yeniye uzanmak ve ayrımları, ayrılıkları geride bırakmak istiyoruz. En iyisine ulaşmak için de bazı “çocuklukları” da arkada bırakmalıyız. Bir günde olacak şey değil bu, tıpkı geçen yılki “kerpiç misyon” sembolü gibi, ama bir yerden başlamalıyız. Ve o başlangıç, şimdi burada, kapınızın önünde, 6 ay boyunca siz içeri alana kadar zilinizi çalacak.

Tavır bir seçimdir. Mutluluk bir seçimdir. İyimserlik bir seçimdir. Kibarlık bir seçimdir. İyilik bir seçimdir. Vermek bir seçimdir. Saygı bir seçimdir. Seçtiğiniz şey, olduğunuz şey olur. Bilgece seçin. 

Roy T. Bennett

Olgunluğa geçiş yaparken, bu zamanda, özellikle 2022’ye yaklaşırken, geçmişi şükranla ve zarafetle, tarafsızca incelememiz iyi bir seçim olacaktır. Son iki yılda çok şey yaşadık. Bitmesi gerekenleri bitirmeli, tamamlanması gerekenleri tamamlamalı ve artık bizi geride tutan neyse kancalarını çıkarıp atmalıyız. Bazı tamamlanmalar somut şeyler olabilir, bazılarıysa duygusal anlamı olan şeyler, tavırlar, yaklaşımlar olabilir. Bitirme işlemini bir ritüele dönüştürebilirsiniz. Belki bu zamanda, gecenin en uzun olduğu günlerde sembolik anlamı da çok güçlü olan bir mum ışığıyla çalışmak ya da bazı eski tavırları ve inançları bir kağıda yazıp yakmak gibi. Ve böylece yeni döngü için niyetlerinizi hazırlamanız için bembeyaz bir sayfa açabilirsiniz. Belki onları da yazarsınız, dostlarınızla paylaşırsınız, planlar yaparsınız ve dualarınızla, en güzel hislerinizle enerji yüklersiniz. Bütünün hayrını unutmayın. Bu enerji bizden hem birey, hem de toplum olmamızı istiyor. Kendimiz için istediğimiz güzel şeyleri komşumuz için de isteyebilmeliyiz, bu modern zamanda komşunun kim olduğunu bilmesek bile! 

Kısaca bu kış gündönümü,  yenilikçi, insana, toprağa ve bütün canlılarına değer veren, bu dünyaya hizmet etmeyi amaç edinmiş, birer yetişkin olarak davranmayı bilen, yeniye köprü kuran insanlar olmamızın uzun dönemli mutluluğumuzun da garantisi olduğunu söylüyor.

Harika bir kış gündönümü diliyorum. 

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

4 comments

  1. İyi insan olun demekten evren bıkmadı, bıkmayacak. 2022 yılı anlamayanların , anlayıp da anlamazlıktan gelenlerin ,anlamaya direnenlerin, anlayanlara kızanların ,anlasa da anlamasa da hiçbir önemi olmadığını düşünenlerin yılı olacak. Kafalar karışık ama buyursun gelsin ben hazırım…. 🙂

    Liked by 1 kişi

  2. Evet her şey bir seçim, Mor Alevin paylaşımlarını merakla bekleyip, hemen okumak, okumaktan zevk almak da bir seçim🥰🥰çok teşekkür ediyorum Mor Alev tüm katkın için 😊🙏💞💞🍀

    Liked by 1 kişi

  3. Gunaydin, normalde yazilarini hic kacirmadan okurum ama bu sefer gozumden kacmis. Ancak bugun instagramda yeniden onume dusunce hatirlayip okudum veeee. Tam da 21.12 de kopru olmuşum. Tam o gun eski ile yeni arasina arabuluculuk yapmaya davet edilmisim. Hayat bizi, bizleri zaten olmamiz gereken yere goturuyor. Buna hakikakten inaniyorum. Bize dusen sadece saflik derecemize, kendi birliğimize , butunlugumuze sahip cikmak ve toplum icin de elimizden gelen her fırsatta yapabildigimizce destek olmak. Buna niyetli olmak…gerisi kendiliginden akiyor geliyor buluyor zaten🙏 yine cok guzel bir yerlerden yazmissin sağol

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.