2021 Yay Güneş Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Hiçbir şey bilmemiz gerekenleri öğretmeden gitmez.

Pema Chödrön

4 Aralık sabah saat 10.43’te Yay-İkizler ekseninin son güneş tutulması gerçekleşirken bu döngünün son dersleriyle yüzleşeceğiz. Acaba öğrendik mi Bilge Baykuşlar? Bu dersler bugün gelip yarın gitmeyecekler, iki hafta önceki ay tutulması ve bu güneş tutulmasının etkilerine bakarak önümüzdeki altı ayın enerjisinin büyük kısmını anlayabiliriz. Tutulmalarla ilgili genel bilgilere Boğa ay tutulmasında göz atmıştık, isterseniz bu bağlantıya tıklayarak hatırlayabilirsiniz.

Doğru ve Yanlış, Ama Kime Göre? 

Bu güneş tutulmasına dönersek, Steven Forrest diyor ki; “Mayıs-Haziran 2020’den beri kör inancın çılgınlığıyla lanetlenmiş gibiydik. Herkesin görüşleri termonükleer seviyeye geldi. İnsanlar iki ya da üç noktayı bağlayıp Yay’ın karanlık yüzü aşkına bir kozmoloji – ya da komplo teorisiyle ortaya çıktılar. Kolektif zihnin üzerindeki saptırıcı etkisi acı bir şekilde berraktı.” 

Konumuz bilgi ve onunla ne yapacağımızdı. Ama önce bilginin doğruluğunu kontrol etmeliydik. Bilginin, dedikodunun, söylentinin, inançların, bağnazlığın, gerçeklerin ve yalanların üzerimizdeki etkisini görmeliydik. Kör inanç alışkanlığının salıverilmesi söz konusuydu ve biz de böylece tavşan deliğine toplu bir dalış yaptık! Sonrasını anlatmama gerek yok sanırım… Sizin için ne değişti? Düşünce şekliniz, inançlarınız, bilgi toplama, süzme ve muhakeme yollarınızda neler oldu?

Kathy Biehl bu tutulmayla ilgili şunları söylüyor (empowermentunlimited.com):

“Bu yeni ay Yay-İkizler tutulma döngüsüne bir tam güneş tutulmasıyla veda ediyor, bu sırada yeniden başlat tuşuna basıp zihinsel ve felsefi işletim sistemlerimize güncellemeler yapıyor. (…) Güneş tutulması güncellenmiş pozisyonlarımıza çok güçlü bir başlangıç sunuyor. Bunun bir sebebi de zihinlerimizin, bilgi ve iletişimin rolünün hareketin tam ortasında olması. Bütün bunların yöneticisi Merkür yeni ayla birlikte yol alıyor ve ayın güneşten ayrıldıktan hemen sonra dokunduğu ilk gezegen. Duygularımız yeni yönlerimizle hemfikir olacak. 

Uzaya fırlatılan bir kapsülün roketini arkada bırakması gibi pek çok şey geride bırakılacak – bazıları şaşırtıcı olacak şeyler. Bir tutulmada her zaman bir şeyler gider. Bu tutulmada gökyüzü tamamen kararacak, görünmeyen eller sahne dekorunu ve karakterleri çekip alacak, yenilerini yerleştirecek. 

Bazı gidişlerin ve sonların sebebi inanç sistemlerindeki farklılıklar olabilir. Daha önce fark etmediğiniz şekilde bazı insanlarla ya da topluluklarla artık uyumsuz olduğunuzu keşfedebilirsiniz. Ayrıcı çizginin siyasi olacağını varsaymak kolay ama diğer kavramlar da olabilir: Doğruluk ve dürüstlük tanımları, etik kurallar, ahlaki pusula ve gerçekliğe dair temel algılar.”

Büyük Çekici, Antares ve Sedna

Bu tutulma çok ilginç. Tam tutulma sadece Güney Kutbundan izlenebilecek ve normalde çoğu tutulmada hareket batıdan doğuya gerçekleşirken bu sefer doğudan batıya hareket edecek. Bu ters hareket sadece kutuplarda gerçekleşirmiş. Bunu Leah Whitehorse’un analizinde (luaastrology.com) okudum, o da Wikipedia’da görmüş. Bunun alışılmadık, çok farklı bir tutulma olacağına şüphe yok. Sanki olaylar beklenilen gibi gerçekleşmeyecek, sanki bir şeyler tersine dönecek ya da çok şaşıracağımız bir şeyler olacak gibi. 

Tabii bir de Büyük Çekici faktörü var. İşte evrendeki bu çok gizemli alan işin içine girdiğinde gerçekten neyiz, neredeyiz karışabilir. Büyük Çekici 1978 yılında keşfedilmiştir ve bilim insanları tarafından evrende çekim gücü devasa düzeyde bir anomali olarak tarif edilir. Bu bir kara delik değildir. Evrendeki en büyük ve gizemli, bilinen en devasa elektromanyetik radyasyon gücüne sahip kaynaktır. Zamanı ve uzayı büker, aynı anda geçmiş, gelecek ve şimdiki zamanın resimlerini gösterir. Hem bizden uzaklaşıyormuş hem de yaklaşıyormuş gibi görünür. Burası mistik ve metafizik özellikleri son derece yüksek bir bölgedir. Yaratan’ın sesini yansıttığı ve kozmik dengeyi sağladığı söylenir. Tutulma bu alanda gerçekleşiyor.

Bunun yanında tutulma, Baş Melek Uriel’i temsil eden sabit yıldız Antares ile hizalanıyor. Antares, astrolojide “ustalık isteyen bir yıldız” olarak bilinir. Bizi ustalığa yönlendirir, beceriksiz davranışlarımızı, öfkeyle yapılan seçimleri, zorbalığımızı gözden geçirmemizi sağlar. Başkalarına nasıl davranıyoruz? Kimi neye yönlendirmeye çalışıyoruz? Bu inanılmaz güçlü yıldız sayesinde cömert, sevecen ve aynı zamanda zeki seçimler yapan bireylere dönüşebiliriz. Marina Macario diyor ki, “Eğer bu cesur, korkusuz ruha en iyi şekilde kanal olursanız, enerjisi dağları yerinden oynatmanıza yardımcı olur. Evrenimiz için tüm enerjiler elzemdir, önemli olan dengedir. Antares, boyun eğmeye, riayet etmeye çok alıştığımızda, diğerlerinin yöntemlerini ve çalışma tarzlarını fazlasıyla çabuk kabul ettiğimizde ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi getirir. Ve bizi rahatlık alanımızdan sarsarak uyandırır.” 

Sanatçı: Menghui Huan

Uriel’in gümüş alevi müthiş bir berraklık aracıdır. Bu tutulma dönemi ve önümüzdeki altı ay boyunca Uriel ile çalışmanızı öneririm.

Bu iki devasa enerji gerçekliğimizi ve bakış açımızı değiştirmeye yardım ederken, maceranın sonunda uzun zamandır arzuladığımız berraklığa ulaşacağımızı umuyorum. 

Ve bir hatırlatma dostlar… Kutuplar Sedna’nın alanı. Dikkatler yine çevre sorunlarına ve iklim değişimine çekilecek gibi görünüyor. Tabiata saygı göstermeyi ve birlikte varolmayı öğrenene kadar böyle.

Diğer Etkiler

Son zamanlarda hemen hemen her dolunay ve yeni ayda olduğu gibi Uranüs bir şekilde kendini resme dahil ediyor. Evet, beklenmedik şeylerden biraz bıktık ama biz insanlar aynı kalmakta ısrar ettikçe “uyandırıcı” uyandırıcılığını sadece böyle yapabiliyor.

“Beklenmedik olaylarla olsa da bu başlangıç tutarlılık potansiyeli ile geliyor. Yeni ay, düzen, yapı ve kararlılığın yöneticisi Satürn’e üçgen açıda. Özellikle toplumunuz (Kova) hakkında sorumluluk sahibi davranmak için elinize fırsatlar geçecek. Güncellenmiş yönlere doğru uçuşa başlarken tutarlı olmanız için gerekli sistemler, iletişim ağları ve gruplar da yanınızda olabilir.” (K. Biehl)

Bütün bir yıl peşimizi bırakmayan Satürn-Uranüs karesi son defa hizalanmak üzere pozisyona geçmeye devam ederken, Venüs de gerilemesine hazırlanıyor ve Plüton’a çok yakın. Para ve ilişkiler hakkındaki değerlerimizin ani metamorfoza uğraması da güç oyunlarının sergilenmesi de çok mümkün. Fikrimce her ikisine de şahit olacağız. Ama tabii bu hayatımızda yeni bir şey olmaktan çıktı bile!

Bilmemek için alan bırakmak her şeyden önemli. Büyük bir hayal kırıklığı olduğunda bunun hikayenin sonu olup olmadığını bilmiyoruz. Büyük bir maceranın başlangıcı da olabilir. Hayat böyledir. Bir şeye kötü deriz, iyi deriz. Ama gerçekte sadece bilmiyoruz.

Pema Chödrön

“Geçmişi Aydınlığa Çıkan Dul”

Bu tutulmanın Sabian sembolü bahsetmiş olduğum enerjilerin hepsini açıklayan bir ifade. Bir şeyler ortaya saçılacak. Bir şeyler ve belki de çoğu şey sır olmaktan çıkacak. Bunu Zodyak’ın tamamı destekliyor. 

İlk şoku atlattıktan sonra gerçeği bilirsek ne yapacağımızı biliriz ve doğru çözümü buluruz. Ama aslında şok yaşamaya bile gerek yoktur çünkü o zamana kadar sözcüklere dökülmemiş o şeyi sezeriz, içimizde bir yerde biliriz ve yeni bilgi sadece teyittir. Dikkat edin, pek çok şokta olan bu değil midir?

Sanatçı: Pascal Campion

Bu sembol aydınlığa çıkmak ifadesini kullanıyor, utançtan mahvolmak, cezalandırılmak, vs. değil. Gizli olan geçmiş açığa çıktığında büyük bir rahatlama olacağını da düşünebiliriz ve korkulacak hiçbir şeyin olmadığını. Veya bir başkası hakkında öğrenilen gerçeklerin sonunda “hah, şimdi anladım, şimdi her şey yerli yerine oturdu!” diyebiliriz. 

Bu sembol her zaman şifalanmayla da alakalıdır. Belli ki “dul” için bir şeyler bitmiştir, artık geçmişin çaresine bakılıp ilerlenmelidir.  Ben bu sembolü hep yeni başlangıçlarla bağdaştırırım. Geçmişten gelen bir şey açığa çıkar, üstesinden gelinir ve yenilenme gerçekleşir.

Tabii inanç-bilgi, Yay-İkizler eksenini düşünürsek, yeni bilgilerin ortaya çıkması ve yine hangisinin gerçek, hangisinin yapay olduğunu bulma görevi bize düşüyor. Sıklıkla gördüğümüz gibi bilgi manipüle edilebilir mi? Gerçeğin içine yalanlar, yalanların içine gerçekler serpiştirilebilir mi? Doğrusu, bu mümkün. Buna rağmen yanımızda Satürn’ün gücü, Plüton-Venüs ikilisin değerlendirmesi ve doğrucu Uranüs bulunduğu için en sonunda da olsa gerçek gerçeği bulacağımıza inanıyorum. 

Bu hafta sonu biraz düşünün. Acaba bilgiyi nasıl değerlendiriyorsunuz? Hepimizin inançları var ve o inançlar gördüklerimizi yorumlayan gözlükler gibi. Çok çabuk sonuca atladığınız oluyor mu? Kararsızlık çektiğiniz? Bilgiyi teyit etme yollarınız neler? İç sesiniz haklı çıktığında ne yapıyorsunuz? Bilmeyi mi, bilmemeyi mi tercih edersiniz? Ya ikisinin arasındaki alan? Bakış açınızı değiştirebilir misiniz? Peki, söylediklerinize inanıyor musunuz?

İnandığınız ve yapıştığınız “gerçeğiniz” yeni şeyler duyma becerinizi yok eder.

Pema Chödrön

Büyük Çekici bizi yola getirirken, Antares ve Uranüs uyandırmaya devam ederken, bu tutulma zihinsel süreçlerimizle olduğu kadar duygularımızla da alakalı. Çok çabuk dış dünyada yansımalar göreceğiz. Açığa çıkan şeyler sizleri nasıl tetikleyecek? Geçen günkü soruyu da hatırlayalım: Tepkisel mi olacaksınız, yaratıcı mı?

Tekrarlayalım, bu bir-iki günlük bir enerji değil. Aylarca sürecek bir değişime adım attık. Güncellenmiş işletim sistemimizle yeni çözümler arama konusunda ne düşünüyorsunuz? “Ben bunu kullanmayı bilmiyorum” diyerek eski işletim sistemine dönmeye çalışır mısınız?

Bence yeniyi deneye deneye kullanmayı öğrenelim. Nasıl tuşlu telefondan akıllısına geçiverdik, işte öyle! Yirmi birinci yüzyılın üçüncü on yılındayız, artık zihnimizde, kalbimizde, yaşam alışkanlıklarımızda buna layık olmanın vakti geldi. Bırakın geçmiş aydınlansın, bırakın bilelim, bilmediğimiz zaman bunu itiraf edelim, bağışlayalım, rahatlayalım, rahatlatalım ve burayı yaşanabilir bir dünyaya çevirelim. Yardım da alıyoruz. Işığa çıkışımız garanti, sadece oyalanıp uzatıyoruz, ne dersiniz?

Hepinize harika bir tutulma dönemi diliyorum. 

©Mor Alev 2021


YEPYENi! 12 Nisan 2021’den itibaren “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

 1. Her şeyi biz zorlaştırıyoruz .En ince noktasına kadar hesaplanmış, düzenlenmiş bir hassas dengeyle yönetilen evrende yaşamak bu kadar zor olmamalı değil mi?

  Sevgilerimle…

  Liked by 1 kişi

 2. Uzun süredir, bir olayı bu kadar güzel ve net olarak yorumlayan, açıklayan görmemiştim. Çok güzel. 💙

  Liked by 1 kişi

 3. Sizi etiketlleyerek yazınızdan cümleler kullnmamız mümkün mü acaba?
  Saygı ve sevgilerimle
  Gültaç

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.