Jüpiter Ciddileştiğinde…

Jüpiter’in Oğlak Geçişi: 2 Aralık 2019 – 19 Aralık 2020

Jane Olsen - GoatBundan bir sene önce usta Steven Forrest’ın Jüpiter’in Yay geçişi hakkında şu sözlerine kulak vermiştik:

“Cezbedici “her parlayan şey altın değildir” şeklindeki riskler ve bu sırada gerçek altın fırsatlar bir sonraki Aralık ayına kadar kolektif karmamızı tanımlıyor. Bu konuda çok da siyah-beyaz olmayalım fakat hayatın bazı alanlarında, Jüpiter’in doğum haritanızda geçiş yaparak öne çıkardığı bölgelerde, istediğinizi almanız oldukça büyük bir ihtimal. Sadece istediğinizin bilgece olduğundan emin olun. Herkes için, Yay’daki Jüpiter her iki tarafı keskin bir kılıçtır: Hamlenizi yapın, olabilecekten azına razı olmayın ama aynı zamanda aşırı kibre, aşırı genişlemeye ve şişen egonuzun hayatın direksiyonunu eline geçirmesine karşı tetikte olun. Bu, bir denge meselesidir. Ruhunuzun sesini alçak gönüllü şekilde dinleme meselesidir. Bu, egonuzun iştahına danışman olmak üzere ruhunuzu davet etme meselesidir. Eğer bunu yapabilirseniz, öyle bir şansa hazır olun ki, bundan 20 yıl sonra bile kendini büyük şans olarak hissettirecektir.”

Ve bu geçiş 2 Aralık 2019’da bitti. Riskler, gereksiz abartılar, çılgın atılımların sonu geldi. Bu sırada bilgece davranıp, kibirden, küçük benlik temelli hırslardan uzak durarak gerçek hazinenizi bulduysanız, ne mutlu size! Bu hazine yıllar boyu meyve veren bereketli bir ağaç olarak sizinle kalacak.

Eğer, Yay’daki geçişi iyi kullandıysak, Jüpiter bir yıl boyunca bize büyük resmi sundu, inançlarımızı sorguladık, hevesimizi yeniden bulmaya çalıştık, yeni hedefler seçtik ve unutmayalım, Yay yüksek öğrenim burcudur, yani hepsinden önemlisi ÖĞRENDİK!

Artık bir vizyonunuz var ve sıra uygulamaya geldi!

Şimdi öğrendiğimizi gündelik hayatımıza geçirme, hedeflerimize doğru insan adımları atarak o dağı tırmanma zamanı! Yine Steven Forrest’a dönersek diyor ki:

“Eğer “Hey Jüpiter, bu hafta sonu benimle köpekbalığı dolu denizin üzerinde bunjee jumping’e ne dersin?” diye sorsak,

Yay’daki Jüpiter der ki: “Hadi gidelim!”

Oğlak’taki Jüpiter der ki: “Saçmalama. Yani, neden öyle bir şey yapayım ki!”

Oğlak pratiktir. Oğlak bakış açısından doğru, köpekbalığı dolu denizin üzerinde bunjee jumping’in en iyi olasılıklı sonucu, ters giden bir şey olmaz ve hayatta kalırsınız. Ve bu da kendini öyle bir duruma sokmanın sebebini sorgulatır. Ne kazandınız? Oğlak’ın cevabı: Hiç de bir şey kazanmadınız. Eh, o zaman neden yapasınız ki!

Bütün bunlar deniz keçisini oldukça sıkıcı gösterebilir ve Yay bakış açısından doğru öyledir de. Oğlak’ı heyecanlandıran ve motive eden riskler çok daha uzun dönemlidir. Oğlak, büyük projeleri sever. Gözünü ödülden ayırmaz ve eğer ödülü kazanmak zaman alıyorsa, neşe-keyif-coşku da bir o kadar yoğunlaşır. Şimdi Jüpiter’i bu alana yerleştirelim. Ve haydi, Jüpiter’in sadece “şans” getiren bir gezegen olduğuna dair şapşalca kavramı da atalım. O kelimenin konumuzla ilgisi var tabii fakat bu gezegenle çalışırken başımızı belaya da sokabiliriz. Jüpiter’in bu alanda sunduğu esas anahtar şudur:

Kendinizi nasıl küçümsüyorsunuz? Jüpiter kendinize inanmanızı ister. O sizin tanrıların kralı/kraliçesi gibi davranmanızı ister. Bu, kibirli olmak, başkalarına patronluk taslamak değildir; bu kendinizi özgüvenle ve becerilerinize ve yüksek gayelerinize olan inancınızla rahatlatmanızdır.

Jüpiter’i Oğlak’a yerleştirin ve olan ya da en azından olması gereken şey şudur: Kendinize layık bir hedef seçersiniz sonra da onun için sebatla, yılmadan, mantıklı ve sistematik şekilde çalışırsınız.”

animal-baby-goat7Sevgili Bilge Baykuşlar, Jüpiter’in Başak geçişini hatırlıyor musunuz? 2015-2016 da hepimiz birer hamarat Başak olmuş, nasıl da titizlikle çalışmıştık, nasıl ince ince temizlik yapmıştık! Şimdi bir başka toprak burcundayız ve birer keçi gibi kararlı, çalışkan, yılmaz olmanın zamanı ama unutmayın, bu Jüpiter! Yani birer keçi yavrusu gibi neşe-keyif-coşkuyla bütün bunları yerine getirebiliriz.

Oğlak’taki Jüpiter’in ödülü, gerçek başarıdan gelen onur, özsaygı, yumuşak ama heybetli duruştur. Arkadaşlar, önümüzdeki bir yıl bu dünyada büyük izler bırakacağımız bir zaman olmaya aday. Henüz, Jüpiter’in Plüton ve Satürn’le yapacağı büyük değişimden bahsetmiyorum, o başka birkaç makalenin konusu. Fakat Jüpiter’in sadece Oğlak’ta bulunmasıyla bile evren bizlere diyor ki,

“Bize erdemi göster. Bize bir ömrün büyük eserini göster. Senden çok daha uzun süre yaşayacak bir şey yarat. Varolmuş olduğuna, vizyonuna, bütünlüğüne, dürüstlüğüne dair sağlam kanıt bırak arkanda.”

Kendi bireysel büyük eserinizin ne olabileceğini görmek için doğum haritanızda Oğlak’ın bulunduğu eve bakın. Hayatınızdaki güncel olaylara göz atın. Sonra da yükselip büyük resme bakın. Oğlak, sosyal bir burç. Hiç şüphesiz tabandan gelen büyük eserler, toplumları ve dünyayı değiştirecekler.

Asla uzun süre disiplinli kalma ve odaklanma becerimizi küçümsemeyelim. Sebat ve tutarlılığın getirdiği meyveleri de öyle. Bu dönemde tutarlılık ve kararlılık kazandıracak.

Ancak, kendi önemimizi de şişirmeyelim. Başkalarını yargılamayalım.

Kendi ihtiyaçlarımızı unutmayalım, yorgunsak uyuyalım, acıkınca yemeyi ihmal etmeyelim ve kendi iyiliğimize sekte vuracak kadar ciddi bir yetişkin olmaya başladığımızda gidip çocuklar gibi eğlenelim. Ciddiyet gerektiğinde iyidir, bizi odaklar ama bazen de mizah taze bir havayla yeni çözümler getirir.

Jüpiter’in Oğlak geçişi içimizdeki büyük işler başarma becerisini yeniden kodluyor. Ve bu koda göre, evrensel değerler ve dürüstlük her şey! Ama bu değerlerin ve hedeflerin sizin için neler olduğuna yine siz karar vereceksiniz. Gücünüzü ise kendi kalbinizden alacaksınız, başkalarının sözcüklerinden veya yargılarından değil.

Büyük düşündüğümüzde ve hedefimize bağlı kalacak iç gücümüzü de bulduğumuzda, durdurulamaz oluruz!

©Mor Alev 2019


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Yine harikasınız çok teşekkür ediyorum. Yoluma sizi çırakan yüce yaratıcıya şükürler olsun ❤

  Liked by 2 people

 2. Bu yazıda o kadar kendimi buldum ki her satırında…. kendimle ilgili yaşadığım aşamalar bir bir döküldü gözlerimin önüne SONUÇ “Gücünüzü ise kendi kalbinizden alacaksınız, başkalarının sözcüklerinden veya yargılarından değil.” tam buradayım İŞTE…teşekkürler mor alev varlığına şükürler olsun teşekkürler yol arkadaşlarım büyük ailem (ben bu bu blogdaki herkesi ailem olarak kabul ediyorum ) sevgiler çokça…..

  Liked by 5 people

 3. ”Gücünüzü ise kendi kalbinizden alacaksınız, başkalarının sözcüklerinden veya yargılarından değil.”
  Tam da kalbimden vuran cümleler..Bugün en ihtiyacım olan!
  Var olun sevgili Mor Alev ❤

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.