2023 Yengeç Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Sanatçı: Emily Shay

Yılın ilk dolunayına ve ilk paylaşımına hoş geldiniz Bilge Baykuşlar! Son iki haftada oldukça yoğun bir “yeni” enerji girişi yaşadık, önce Kış Gündönümüyle güneş yeniden doğdu, Oğlak yeni ayıyla gücünü birleştirdi ve yeni yıla girdik! Yeninin içinde yüzerken, Koç’taki Jüpiter ateşi körüklüyor ve yepyeni bir döngüye girdiğimizi biliyoruz. Ancak… bu sırada gerileyen Mars ve Merkür yeninin yavaş ve temkinli olmasını sağlıyor. Eh, bu da sinirleri bozabilir, hani nerede o çok istediğimiz yeni yıl, yeni alışkanlıklar, yeni projeler, yeni enerji, yeninin getirdiği dinamizm? Sanki geçen yılda takılıp kalmışız gibi. 

Bu dolunay Yengeç’te, kendi yuvasında. Ay buradayken anne, çocuk ve yuva haline gelir. Peki, istediğimizi göremeyince ve annemiz de yanımızdaysa ne yaparız? Tabii ki, bütün hayal kırıklıklarımızı anlatıp içimizde ne varsa anneye yükleriz! Mızmızlanırız. Bu şu anda çok da kötü bir şey değil. Gerilemelerin bir anlamı var. Dolunay her anne, Mars ve Merkür ise her değerli dost gibi harekete geçmeden planları, istekleri, duyguları gözden geçirmemizi öneriyor. Güneş ve Merkür birlikte dış dünyaya dönük ataerkil Oğlak’ta ancak tam karşıda yuvada şefkatle şikayetlerimizi dinleyen aya bakıyorlar ve içe dönüp hislerimizi iyice incelememizi istiyorlar. Kısacası, bu o zamanlardan biri: Duygular yüksek, iç sohbetimiz yoğun. Belki de düpedüz hüzünlü, hatta saçmalık derecesinde acıklı olabilir. İzin verin. Hisleri hissedin. Bizler birer makine değiliz, her zaman günün getirdiği işleri halledip yatıp, kalkıp bir sonraki günün işlerini yapmaya başlayamayız. Yaptıklarımızı neden yapıyoruz? Nasıl mutlu oluyoruz?  Hisleriniz size ne anlatıyor? Nerede sıkıntılı, pişman, utangaç ya da öfkelisiniz? Farkında olun.

Çünkü bu farkındalık 2023 boyunca önümüze hiç düşünmemiş olduğumuz yollar açabilir. Dolunayın hemen ertesinde Güneş ve Merkür tam birleşiyor ve üçgende ise Uranüs’ten harika bir akış var. Kozmik uyandırıcı ve yüksek zihin ortak çalışıyor. Aydınlanma, beklenmedik bilgiler, ilham ve hatta güncellemeler potansiyeli öyle büyük ki! Duyduğumuz rastgele bir cümle, ağzımızdan çıkan bir söz, aklımıza gelen bir düşünce, yeni bir anlayış bizim için devrim niteliğinde olabilir. En iyi olasılıklar için zihninizi açık tutmayı, yeniyi duymaya hazır olmayı unutmayın. Hiçbir şeye “çok tuhaf” veya “yok bu olmaz” demeyin. İşin içinde Uranüs’ün olduğunu hatırlayın.

Bu potansiyel dolunayın harika işbirlikleriyle güçleniyor. Dolunay Pallas Athene ile bir arada. Pallas, düşünce gücü yüksek, tarafsız bakış açısına sahip, algıları son derece yüksek bir tanrıçadır. Kararlarının olası sonuçları hakkında yüksek farkındalığa sahiptir. Strateji ustasıdır, bağımsızlık, yaratıcı zekâ, planlama becerileri ve önyargısız duruşu en önemli niteliklerindendir. Pallas her zaman bir baykuşla resmedilir. İlahi bilgiye, telepatik iletişime açıklığı da temsil eder. Eşit bağımsızlık getiren kutsal dişi savaşçı rolündedir. Ve en güzeli de, kuşandığı silahlara rağmen savaşmayacak kadar akıllıdır! Pallas bu dolunayda, bütün mızmızlanmalarımız bittiğinde büyük resmi görme becerisi armağan ediyor.

Bu sırada bakıyoruz ki, dolunay güneşimizin “ruhani güneşi” Sirius ile de çalışıyor. Yengeç takımyıldızında yer alan Sirius gökyüzündeki en parlak ve en kutsal yıldız olarak görülür, psikolojik ve ruhani süreçler arasında parlayan yüksek bilincin ışığı olarak kabul edilir. Sirius, bu dolunayda Ruhani Sezgi ışığını gönderiyor, bize iç görü, destek ve rehberlik sunuyor. Bu enerji bize çok büyük bir bilinçaltı arınması sağlayabilir ve katı kalıplarımızı kırmamıza yardım edebilir.

Evet, dışarı bakınca sanki yeni yıl daha başlamadı gibi. Değişim ve gözle görülür ilerlemeler biz gerçekten hazır olduğumuzda akmak istiyor. Bu dolunay gerçekten ne istediğimizi anlamak, ona göre plan yapmak ve işe başlamadan önce yolumuza engeller döşeyen inanç, alışkanlık ve kalıpları salıvermek için ideal. Ne kadar vaktimiz var? İşler bir hafta sonra Eris ve Mars’ın durup ilerlemeye başlamasıyla biraz hareketlenecek. Merkür ve Uranüs ise bundan da bir hafta sonra ilerlemeye başlayacak. İlk dönem yine de biraz yavaş gelebilir. Ardından vitesin değiştiğini hissedeceğiz ve hız giderek yükselecek. Mart ayında ise yeni yılın gerçekten tam anlamıyla geldiğini göreceğiz. Tüm sistemler ileri! 

Bu dolunayın Sabian sembolü şu anda yaşamakta olduğumuzu çok güzel yorumluyor:

“Hayata ve bilgiye gelişen tohum”

Bu sembol büyük anlam ve öneme gebe durumları anlatıyor. Şu anda durup düşünmeniz, belki de dolunaya bir dolu şikâyette bulunmanız boşuna değil. Siz içinizle meşgulken bir şeyler başlıyor, bir tohum yeraltında çatlıyor ve sapasağlam bir kök ve filiz oluşturuyor. Bazen bize işler ağır ilerliyor gibi gelebilir ancak bu kalıcı ve güvenilir bir temel atıldığının işareti olarak görülmeli. Acele etmek yerine tohumlanmayı yaşamalı ve ardından o fikirleri, planları özenle geliştirmeliyiz. Bu doğal bir gelişim süreci olmalı. Aklımıza gelenler (Uranüs ve Merkür) belki önce ufacık ve önemsiz görünebilir. Ancak devasa bir meşe de küçük bir meşe palamudundan doğar. Bu bize yaratım sürecini anlatan bir sembol. Yaratım için yer açmalıyız fakat ardından ektiğimiz tohumun kendi kendini geliştirmesine de izin vermeliyiz. 

Yani Dostlar, bu dolunayda duygularınızı kabul edin. İsterseniz ana kucağında küçük bir çocuk olduğunuzu düşünün ve şikâyet de edin. Belki de biraz şımarmanıza da izin verirsiniz. Gerçek öz-bakımınızı yapın, iç dünyanızı inceleyin. Bu sırada toprağınız yeni oluşumlara gebe ve tohumun filizlenmesi için temizlik yapmanızı bekliyor olabilir. Atın o şeyleri içinizden, içerlemeleri, hataları, zorlukları. Daha güzel, daha verimli şeylere yer açın. Beklenmedik filizlenmelerle karşılaşabilir ya da yepyeni tohumlar ekebilirsiniz. Pallas Athene büyük resmi anlık flaşlarla gösterebilir, Sirius kalıplarımızı kırmamıza yardım edebilir.  Bu enerjide içinizi dinlemeniz yeterli.

Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2023


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

  1. Sen her zaman iyi geldin içerde hep hafif hissettirdin dışarda da bir tank kadar güçlü iyikisin Mor Alev şükran ve sevgilerimle

    Liked by 2 people

  2. Yine içinde kendimi fazlasıyla bulup yaşadıklarımın sebebini daha iyi anladığım harika bir yazı olmuş Mor Alev.İyi ki varsın.Seni uzun yıllardır takip ediyorum.2023’te eskiden olduğu gibi daha fazla bizimle olman ve içimize ayna tutmaya devam etmen için neler mümkün?Sevgiler 🤗🩷

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.