2022 Akrep Güneş Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Sara Winters

Bu sabah bir başlık gördüm, “yine yeni bir dönem başladı” diyordu. Ne hakkında olduğunu bilmiyorum, nasılsa bu gündelik gerçekliğimiz haline geldi. Son yıllarda çok sayıda yeni dönem başlarken, bu ayın başlattığı yeni dönemler eski yeni dönemlerin üzerine ekleniyor ve yeni üzerine yeni, eski eskiye gerçekten yer kalmıyor. Yeni dönem, yeniden doğuş derken, ardından bütün bunları bir daha ve bir daha yaşarken, hepsinin toplamının “yeniden de yeni” olduğunu  bu zamandan uzaklaşınca görebileceğimize inanmaya başladım. Tarih kitaplarında okunacak bir fenomen. Yavaş yavaş açılan goncanın gelişimini izleyemememiz ve bir sabah baktığımızda karşımızda kocaman, serpilmiş mis gibi kokan bir çiçek gördüğümüz gibi. 

Tutulma dönemindeyiz. Odak noktamız değişim. Her seviyede ciddi değişim. Ciddi değişimin faydalarından yararlanabilmek için, ciddi salıvermeler ve bırakmalar gerekli olabilir. Olumsuz alışkanlıkları bırakmak. İşe yaramayan ilişki kalıplarını tamamen terk etmek. Zihinsel dağınıklığa ve kaygılara son vermek. 

Yolumuzu zaten çizmiştik, bundan kaçış yok. Şimdi küçük benliğimizin kancalarını taktığı şeylerin yolumuzu tıkamasına bir son vermek ve değişimin gerçekleşmesine izin vermek gerek. En iyisi direnmeden, ama direnmemek zor geliyorsa, daha az direnmeye çalışmak çıkış yolumuzu gösteriyor. Tabii bu da başlı başlına çelişkili bir ifade oldu çünkü direnmek kadar zor bir şey yoktur! 

Her çıkışa, bir başka yere giriş olarak bakın.

Tom Stoppard

Kathy Biehl bu zamanı lunaparklardaki korku trenine benzetmiş. Geçen dolunayı ve yıl sonuna kadarki enerjiyi anlatırken ben de lunapark treni benzetmesini kullanmıştım. Biehl, üzerine bir de ürkünç korku tünelini eklemiş. Neden korku tüneline gireriz, hem de üzerine para vererek? Neden korku tünelinde çığlıklar atar, kahkahalarla güleriz? Sonunda tünelden çıkacağımızı bildiğimiz için mi? Korkmaktan hoşlandığımız için mi? Sakın unutmayın Bilge Baykuşlar, bu yolculuğun sonunda ışık var. Ama bir süreliğine korku trenindeymişiz gibi gelebilir. Çığlık atmak serbest, insani saçmalıklarımıza gülmek de serbest. Fakat bu sırada gerçek amacımızı sürekli olarak aklımızda tutmalıyız: Ciddi değişim!

Gelin birlikte Kathy Biehl (empowermentunlimited.com) analizine bakalım:


Tam da Cadılar Bayramı vaktinde, hazineler ve canavarlarla tıka basa dolu gölgelere, yeraltına, psikolojimize bir astro-yolculuk. 

Zodyak’taki en derin, en dürüst, en ürkünç, en güçlü burcu Akrep’teki yeni ay ve parçalı güneş tutulmasıyla hepimizin bileti var. Haydi trene binin ve deneyimi kucaklayın. Bu korku evi yolculuğu büyük bir canlanma ve heyecan sözü veriyor.

Güç (kişisel, kurumsal ve daha yüksek), gizli kapaklı davranışlar, hücresel dürtüler ve normalde denetlenmeden uzak kalan ya da bilinçli farkındalığın dışındaki her türlü konunun resetleme düğmesine basıyor. Bu işlem, derinlerde yatan kaynaklar ve değerlerle alakalı sorunların dibini tarakla temizleyip havalandırıyor. Neye, nasıl ve nereye yatırım yapıyoruz ve karşılığında ne alıyoruz: Güven, yakınlık, ihanet, ve “eğlenceli” kaçınılmaz ikili, ölüm ve vergiler. 

Tutulma doğum haritanızda nereye denk gelirse gelsin, popüler konu para. Öz-değer ve ilişkilerin daha yabani, daha kirli yönleri de öyle. Hepsi yeni ayla sıkı sıkıya birleşik, korkusuz ve sessizce güçlü ve algıları güçlü Akrep modundaki Venüs’ün olan bitenlere ördüğü konular.  Venüs neyin ne olduğunu, bedelinin ne olduğunu ve gerçek değerinin de ne olduğunu biliyor. “Ne” derken, bu her şey olabilir. Hiçbir şeyi öylesine vermeye ya da kozlarını göstermeye istekli değil. Birazcık Gollum’un “kıymetlim” havası var. Fakat derinlerin sakini Gollum’un aksine, karşılık yeterli olduğunda hazineyi bırakabilir.

Güneş tutulması-Venüs ortaklığı çok güçlü ve arındırıcı bir kaçınılmazlık taşıyor. Bir şeyler gitmek, yeni başlangıçlara ve şu anda yüksek enerjiyle yüklenmekte olan yeni evrelere yer açmak zorunda. Korkular, ürküntüler, mantıksız dürtüler sinsi sinsi gezinebilirler. Onların yüzeye çıkmalarını, tanınmalarını, sinir bozucu çalışma şekillerinin görülmesini ve böylece yeni bir güç dinamiği oluşturup etkisizleştirilmelerini ve hatta tamamen paketlenip gönderilmelerini çok daha kolay kılıyor. 

Hayatınızdaki her türlü kilit yatırım ve kaynakla ilgili altıncı his seviyenizdeki değerlendirmeler ve bilişlere çok dikkat edin. Eğer bir şey size yeterince değer vermiyorsa veya yatırımınızın getirisi delicesine eksideyse, sizin tarafınızdan verilmiş bilinçli bir karara ihtiyaç bile duymadan gidecektir.  İlişkiler çöküyor; denk olmayan işler kayboluyor, durumlar ve insanlar terk ediyor. Bazı zamanlarda kozmik tahliye düğmesi kendiliğinden aktive oluyor (ve aktive oluyor, sonra yine ve yine aktive oluyor…) Bilgisayarın yeni ya da güncellenmiş çalışma sistemi kurmak için kendini kapatıp kararması gibi hissedebilirsiniz. Her iki benzetmeden alınacak şey, bir yeni ay olmasına rağmen bu güneş tutulması dışarı atıyor, temizliyor ve pek çok seviyede bir sonraki bölüm için alan yaratıyor. 

Sonlanmalar bekleyin. Gidişler. Defcon 3 (sarı alarm, savunma hazırlık durumu 3) seviyelerinde çılgınlıklar. Şimdiye kadar şahit olduklarımızı bile gölgede bırakan (ancak çoğu zaman şüphelerimizi doğrulayan) skandal üzerine skandal. Ve yoğun, cesur, boyun eğmez hak iddiaları. Sıklıkla, gökyüzü bize “buraya kadar ve bundan ötesi yok” noktaları sunar. Bu tutulma da silinmez mürekkeple hatlar çiziyor, bağları kesiyor, sınırları palayla (ya da Elf kılıcıyla) şekillendiriyor, hazine sandıkları ortaya çıkıyor. Ve o hazine sandıkları ruh ve zekâ ile dolu olabileceği kadar dünyevi zenginlikler de içerebilir.

Sevimli oynamak ya da yumuşakça ima etmek çok az görülüyor ve zaten etkili de değil. Andaki aktif enerji cesareti ve korumacılığı gerektiriyor. Dümende dişi enerji var ve o dişi tatlı ve uzlaştırıcı olmaya yatkın değil. Onun havası daha çok “seni bu dünyaya ben getirdim ve bu dünyadan da aynı şekilde çıkarabilirim.” Akrep’in modern yöneticisi Plüton Eris’le karede, savaşçı tanrıça en azından bir yıldır yakınılan dert ve şikayetleri karıştırıyor. Plüton da aya burç dışı kare yaparken, sırları, gerçekleri ve güç oyunlarını açığa çıkmaya zorluyor, tutulmanın arınma niteliklerini hızlandırıyor.

Geleneksel yönetici Mars ise Terazi’deki Merkür’le üçgende, düşünceleri, bilgi parçalarını, konuşmaları, tartışmaları, münazaraları kamçılıyor, bunların bazıları Mars 30 Ekim’de gerilemeye başladığında tekrar gündeme gelecek. Bu açı Akrep’in mükemmelce becerdiği sessiz/altıncı his moduna ek olarak gerçekten konuşmamızı da sağlıyor.

Jüpiter’in aya olan 150 derece açısıyla, dramalar ve gelişmeler dev porsiyon boyutlarında olabilir, olayların şiddetine ekstra etki gücü verebilir. Bu tutulma Jüpiter’i Balık burcuna yolluyor, 28 Ekim’de neredeyse iki aylığına Balık’ta yol alacak. Tutulma sırasında çelik gibi gözler ve sinirler çok olabilir ancak Jüpiter Koç’u terk ettiğinde duygusallık gelirse şaşırmayın.

Kararlar, değişiklikler, gidişler, güncellemeler ve yeni başlangıçların hepsi nihayetinde iyiliğimiz için. Bunların hepsi Kuzey düğümü Chiron’la olumlu açıdayken aralıksız süren şifa sürecimizde bir başka ileri hamle. 

İç büyücünüzü çağırın ve onun dışarı çıkıp oynamasına izin verin. Bu o sezon. Ve bu onların çalışıp, damıtıp, çok, çok ileriye uçmalarının zamanı.


Elm Sokağı Kabusundan esinlenmiş zamanın ruhunu yansıtan bir gazete illüstrasyonu: Johnson’ın başbakanlığa geri dönme olasılığı: Downing Street Kabusu

Sevgili Dostlar, güncel olaylar da korku treni temasını yansıtırken, arka planda harika şeyler olmaya hazırlanıyor. Daha iki gün önce Venüs yıldız noktası, Venüs-Güneş buluşmasıyla hava elementine geçti ve yüz yıl boyunca Terazi Venüs etkisinde yaşayacağız. Bu hepimiz için mükemmel destekleyici bir enerji. İki yıldır devam eden Hava elementine geçiş böylece bir aşamaya daha geldi. İlk adım Kova’daki Jüpiter-Satürn buluşmasıyla başlayan 200 yıllık döngüydü. Önümüzdeki sene Plüton da topraktan çıkıp havaya geçecek. Birbiri üzerine eklenen bu hareketlerin somut etkilerini ne kadar çabuk göreceğiz? Yüzyıllık, hatta iki yüz yıllık bir değişimi ilk günden yaşamanın pek de olası olduğuna inanmıyorum. Terazi-Venüs usulü uzlaşma, huzur, sanat ve dengenin gelmesi için yeni enerjiye şans tanımalıyız. Plüton’un Oğlak’tan çıkışıyla Plütarkların sonu geliyor, bunu biliyoruz ama Kova Jüpiter-Satürn’ün başlattığı idealleri somutlaştırma enerjisi ne olacak? Bunlar en başta kullandığım benzetmeye geri dönersek birer filiz, güçlü filizler tabii ama henüz çiçeği göremiyoruz. Filizlerin büyüyüp gelişmiş bitkilere, dallarındaki ufacık oluşumların önce goncaya ve ardından çiçeğe dönüşmesi için yaban otları temizlenmeli. Bu tutulma tam bir temizlik aracı. Şimdiye kadar yaşadığımız en büyük enerji girişleri kadar güçlü. Fakat bunu farklı kılan gözle görünür etkileri olacak. 2020 Ocak ayında gerçekleşmiş olan Satürn-Plüton birleşmesini ve ardından olanları düşünün. Enerji yeterince toplanmıştı ve bizler de bir kırılma noktasına hazırdık. Yine böyle bir eşikte olduğumuza inanıyorum.

Çoğu geçiş ve değişim sırasında olduğu gibi zaman zaman çok şaşırıyoruz, bunalıyoruz, neyiz, ne olduk, ne yapacağız bilmediğimiz zamanlar oluyor. Dolayısıyla, bu tutulmanın Sabian sembolünü çok önemli buluyorum:

“Küçük bir köyde komşular imeceyle ev inşa ediyorlar.”

İMECE. Yardımlaşma. Birlikte inşa etme. Büyük değişimden geçerken bazen giderek daha fazla yalnızlaşma ve uzaklaşma görülür. Bunun bir kısmı değişimi sindirmek içindir ve bu haklı bir sebeptir. Fakat artık kendimizi yalnızlaştırmanın sonu geldi. Zamanın ruhu ortak çalışmayı talep ediyor. Bu, insanların ortak bir amaç için çalıştığı son derece yapıcı bir sembol. Bu tutulma sayesinde tüylerimiz diken diken olabilir, bazı şüphelerimizin doğru çıktığını görebiliriz, bazı şeyler bitebilir, yukarıda defalarca tekrarladık. Ama ne yapacağız? Şikayet, şikayet, şikayet… Bilge Baykuşlar, sizi bilmem ama ben şikayetten şikayet ediyorum artık. 🙂 Nereye dönsem birileri bir şeyleri şikayet ediyor. Bu sembol ise tam tersini öneriyor. 

Gece yatakta uyumaya çalışırken, günden kalma pişmanlıklar uykunuzu çalmaya geldiğinde…

“Keşke şöyle yapsaydım…”

“Keşke şunu deseydim…”

“Keşke şöyle olsaydım…”

Aralarından birini çekip alın, ve onu “olacağım” ya da “yapacağım” ifadesine çevirin ve yarının çok daha iyi bir gün olacağını bilerek huzurla uyuyun.

L.R. Knost

Hepimiz daha iyi, daha sağlıklı, daha dengeli bir yaşam istiyoruz. Bu tutulma bize diyor ki, yapabilirsiniz. Ama birlikte çalışırsanız. 

Ortak paydalarımızı bulmalıyız, hepimiz aynı değiliz, olmamız mümkün değil. Venüs doğal olarak diğerleriyle çalışmayı ister, Akrep derinlerdeki insanlığımızın kimselere anlatmadığımız ortak noktalarını anlar ve yargılamaz, o yüzden çok iyi bir psikologdur. Bu iki enerjiyle ortak hedeflerimizi, ortak arzularımızı belirlemek çok daha kolay olabilir. Çünkü bu tutulma neleri istemediğimizi bize çok iyi gösterecek. Farklı becerilerimizle bu evi, yeni dünyamızı inşa edebiliriz. Herkes her şeyi bilemez, hepimizin biraz daha iyi yaptığı, uzmanlaştığı konular vardır. Bunları masaya koyarsak, bütün bir toplum birbirinden faydalanabilir.

Bu tutulma enerjisi 2023 Nisan ayındaki bir sonraki güneş tutulmasına kadar etkisini sürdürecek.

Şimdi yardım edin, şimdi yardım isteyin, şimdi ortak projelere katılın. Yapıcı olun. Hepimiz birbirimize bağlıyız, ortak geleceğimiz ortak hareket etmemize bağlı.

İnsanlarla anlaşmanın yolu onların tıpkı sizin gibi olmalarını beklememekten geçer.

Joyce Meyer

Parçalı güneş tutulması Asya’nın batısı, Avrupa, Orta Doğu ve Avrupa’da gözlemlenebilecek, İstanbul’da güneşin sadece sadece %38’i ayın gölgesinde kalıken, %80’le en fazla gölge Rusya’dan görülebilecek. Yeni ay saat 13.48, maksimum tutulma ise saat 14.00’de (İst.)

Hepinize en verimli şekillerde işbirliğine girdiğiniz, yardım ettiğiniz ve edildiğiniz harika bir tutulma dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

6 comments

 1. Çok destekleyici bir yazı, kendimi anlamamı sağladı. Paylaşımınız için teşekkür ederim. 🙏🥰

  Liked by 1 kişi

 2. Öncelikle emeğinize sağlık güzel bir yazı olmuş sadece katılmadığım nokta Akrep burcu için en dürüst ve en güçlü burç demeniz onun haricinde emeğinize sağlık güzel yazıydı

  Beğen

  1. Sevgili Zeynep, öncelikle bu sözleri ben söylemedim, bunlar Kathy Biehl’in sözleri ama tabii ki kalpten katılmasam paylaşmazdım. Akrep gerçeğe tapar, o yüzden kayaların, bataklıkların diplerini kazar. Gerçek en büyük güçtür ve Akrep de buna sahiptir. Plüton’un yönettiği Akrep nükleer güce sahiptir, kendini sabote etmediğinde tabii. Akrep’in gölgesi gerçekleri bildiği için bunu manipülasyon aracı olarak kullanabilir. O yüzden o bir patlarsa atom bombası düşmüş gibi hissederiz. Akrep psikolojik ve maddi güce sahip (yeraltı kaynaklarını temsil eder), onu tanımayana ya da gerçekten korkana ürkünç gelen bir burçtur. Siz de hangi evinize denk geldiğine bakın ve gücünüzü ilan edin. Gerçekler güzeldir. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

   1. Akrepleri bildiğim için bu yorumu yapmıştım. Şu an emin olabilirsiniz ki hayatımın en “gerçek” dönemini yaşamaktayım maalesef,bunlar sizlerin yorumu tabii ki saygı duyuyorum ama yaşayarak gördüklerimden yola çıkarak katılmadığımı söyledim. Yoksa bahsettikleriniz doğru şeyler bende astrolojiyle ilgilenen biriyim ama bu onu en dürüst ve en güçlü yapmaya maalesef yetmiyor.

    Liked by 1 kişi

    1. Sevgili Zeynep, bu konuşmanın devam etmesi bile o gücü gösteriyor. Ancak şunu aklımızda tutmalıyız, sanırım “akrepler” derken güneşi akrep burcunda olan nüfusun kabaca 12’de birinden bahsediyorsunuz. Ben ise burcun kendisinden. Bu ikisi farklı şeylerdir. Maalesef hiçbirimiz sadece güneşimizin yeriyle tanımlanamayız, o gazetedeki yıldız falıdır ve doğru bir yaklaşım değildir. Tabii ki güneşimiz parladığımız yer olduğu için önemlidir ancak bütünümüz değildir. Hepimiz bütün burçlarda parçaları olan varlıklarız, bir sürü açımız var, progresyon var, geçiş yapmakta olan günlük/yıllık/çok yıllık etkiler var. Sizin akrep güneş burcu kişiyle diyelim aranızdaki ilişkiyi anlayabilmeniz, gelişim fırsatlarını görebilmeniz için ortak haritanıza bakılması gerekir… Yani bu o kadar basit değil. Aslında burada bir ihanete uğramışlık, kırgınlık, içerleme var ki bunun için salıverme çalışmaları öneririm. Böylece gücünüzü geri alırsınız. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgilerle

     Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.