2020 İkizler Ay Tutulması – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

30 Kasım saat 12.29’da gerçekleşen İkizler dolunayı, saat 12.42’de zirveye ulaşan bir yarı gölgeli ay tutulması. (İstanbul) Ay tutulmaları hayatlarımızda silinip süpürülmesi gereken alanlara ışık tutarlar. Duygusaldırlar. Kırılgan, ürkek ve gelmekte olanın belirsizliğine karşı güvensiz hissedebiliriz. Çelişkili düşünceler, ikilemler ve kararsızlıklar… Bu sözcükler zaten 2020’nin genel hikayesini de anlatmıyor mu? 

Ancak iyi haber şu ki, bütün bir yıl boyunca yaşadığımız Oğlak baskın stres dağılmak üzere. Bir süre sonra o stresin bizden elmas yaratıp yaratmadığını öğreneceğiz. Bu tutulma koridorunun görevi, Oğlak’tan çıkmak üzere olan Jüpiter ve Satürn’e yolu açmak. 14 Aralık’taki güneş tutulmasını takiben 17 Aralık’ta Satürn Kova’ya geçecek, iki gün sonra Jüpiter de ona yetişecek ve 21 Aralık’ta Kova’nın ilk derecesinde bu iki dev yepyeni bir dönemi başlatacaklar. Bu hareketler zinciri, yaşadığımız insanlık tarihinde asla unutulmayacak seneye çok güçlü bir bitişi işaret ediyor.

“Bu sene ne öğrendik?” dersek, benim yanıtım “esneklik” olacaktır. Esnek çözümler. Esneyerek adapte olmaya çalışmak. Alışılmışın dışına çıkmaya cesaret eden düşüncenin gücü her an bizimleydi. Kalıplar kırılmak zorunda kaldı. Kırmadıklarımız ise baskı altında iyiden iyiye zayıflayıp çatlarken sızıntıları gördüğümüzde ya telaşla delikleri tıkamaya koşturduk, ya da kalıba hapsedilmiş kullanılmayan potansiyelin güzelliğine hayran kaldık. 

Bilge Baykuşlar, bu ay tutulmasının enerjisi de esnek ve değişken. Onu nasıl deneyimleyeceğimiz gerçekten bize kalmış! Çok fazla belirsizlik var ve bütün bunların altından kalkmak sadece gerçek benliğimize bağlanmamızla mümkün. Ne diğerlerinin hayat görüşlerini bize zorla kabul ettirmeye çalışmalarına, ne de kendi duygusal yorgunluğumuzun veya kör noktalarımızın bizi yanıltmasına izin vermeliyiz. 

İkizler, zihnin burcu. Ancak ille de “açık” zihnin burcu olmak zorunda değil. Hedef açık bir zihin ve sağlıklı merakla hayatı anlamak olsa da, gölge İkizler karşısına konan her bilgiyi hiç ayırmadan yutan, karman çorman, düşüncelerin tetiklediği kaygılarda dolanan, bilgiden bilgiye sıçrayarak bulamaca dönmüş bir beyinle bir tutarsızlık örneği de olabilir. Hepimizin haritasında on iki ev, on iki burç var. Bu sözler sadece güneşi İkizler’de olanlar için değil. Önerim gidip İkizler burcunun hayatınızın hangi alanına denk geldiğine bakmanızdır ve o noktada yaşadıklarınız yukarıdakilere uyacaktır, ya aydınlık ya da gölge İkizler’e.

İyi de, neye inanacağız? Gerçek nerede? Doğrusu hangisi? Tatsız bulamaçtan berraklığa nasıl geçiş yapabiliriz? Bu sene bu konuda üç uzun mesaj paylaştım, aynı bilgileri burada tekrarlamayacağım ancak bu dolunay onları hatırlamak da yardımcı olabilir:

Baş Melek Uriel ve Baş Melek Michael (Mikail)

Evet, yazının başlangıcı biraz karamsar görünüyor, kabul ediyorum… Kırılgan, ürkek ve güvensiz hissetmek… Tutarsız duygular ve düşünceler… Zorla kabul ettirilmeye çalışılan inançlar… Çelişkiler.. Sevgili Bilge Baykuşlar, ne zaman yardımsız kaldık? Ne zaman böyle bir enerji dalgası destek enerji olmadan vurdu? Asla. Bu sefer de berraklık ve arınma yolunda İki baş melek hizmetlerini insanlığa sunuyor. Çünkü bu ay tutulması tam olarak Aldebaran ve Anteres’le hizalı. Dört kraliyet sabit yıldızından ikisine. (Bu yıldızları 2017 senesinde detaylı bir şekilde konuşmuştuk. Bağlantısı burada

Ay, Baş Melek Michael’ı temsil eden Aldebaran’la hizalanıyor. Aldebaran, ilahi bilginin, açığa çıkmanın, bir anlamda “Kelimenin” kutsal yıldızı olarak bilinirdi. Aldebaran, astrolojide savaşçı enerjilerle bağdaştırılır ama o bir şövalyedir, keyiflidir, sevecen bir kazanandır, şefkatle koruyandır.

Güneş ise Baş Melek Uriel’i temsil eden Anteres’le hizalı. Antares, astrolojide “ustalık isteyen bir yıldız” olarak bilinir. Bizi ustalığa yönlendirir, beceriksiz davranışlarımızı, öfkeyle yapılan seçimleri, zorbalığımızı gözden geçirmemizi sağlar. Başkalarına nasıl davranıyoruz? Kimi neye yönlendirmeye çalışıyoruz? Bu inanılmaz güçlü yıldız sayesinde cömert, sevecen ve aynı zamanda zeki seçimler yapan bireylere dönüşebiliriz. Marina Macario diyor ki, “Eğer bu cesur, korkusuz ruha en iyi şekilde kanal olursanız, enerjisi dağları yerinden oynatmanıza yardımcı olur. Evrenimiz için tüm enerjiler elzemdir, önemli olan dengedir. Antares, boyun eğmeye, riayet etmeye çok alıştığımızda, diğerlerinin yöntemlerini ve çalışma tarzlarını fazlasıyla çabuk kabul ettiğimizde ihtiyaç duyduğumuz enerjiyi getirir. Ve bizi rahatlık alanımızdan sarsarak uyandırır.”

Kısaca bu iki Baş Melek bu ay tutulmasında elimizden tutuyor. Uriel’in gümüş alevi müthiş bir berraklık aracıdır. Michael’ın kılıcı ise arınmak ve salıvermek için en etkili, en sevecen enerjilerden birini sunar. Onun enerjisiyle sarmalandığımızda biliriz, güvendeyiz, seviliyoruz. Başka hiçbir Baş Melek enerjisini insana bu kadar hissedilir kılmamıştır. Bu ay tutulmasında ve bu tutulma tünelinde önerim kesinlikle bu iki muhteşem varlığın armağanlarına kendimizi açmamız, onları hayatımıza davet etmemiz olacaktır. 

Dolunayın Sabian sembolü ise;

“Dolu Ok Torbası”

Burada saf potansiyeli görüyoruz. Bu sembol, özgüven içinde gidip hayatla yüzleşmek ve dolu dolu yaşamak için gerekli her şeye sahip olduğunuzu gösteriyor!

Bir okçu büyük bir dikkat ve incelikle oklarını kendisi yapar, bu da ustalığını gösterir. Ustalık ise oldu bitti bir şey değildir, sürekli olarak kendini geliştirmeyi ve pratik yapmayı da gerektirir. Gerçek ustalık, alçak gönüllüdür. Yaratanın ve tabiatın size verdiği yeteneklerin tamamını kullanarak onların niteliğini ve sayısını çoğaltırsınız. 

“Ezoterik açıdan bakarsak, Zen okçuluğunda hedef kişinin kendini yüksek görmesi, kendi kibri ve bundan dolayı da korkularıdır. Hepsi ego yapımıdır.” (L. Birckbeck)

Yay’daki güneşin Sabian sembolü:

“Ufak çocuğunun elini tutarak onu adım adım merdivenden çıkaran anne” 

Gelişim ve ilerleme yolunda elimizden tutulduğu ve tutulacağına dair verilen söz bu sembolle yeniden hatırlatılıyor. Hayatın merdivenlerinden tırmanırken görünen ve görünmeyen dostlarımız yanımızda. Güvenliğimizi ve ilerlememizi bir anne gibi garanti ediyorlar.

İlerleme her zaman besleyicidir ve özgürlüğe yol açar. Anne çocuğun elini bir aşamada artık serbest bırakır. O çocuk bir gün annesine ihtiyaç duymadan merdivenlerden yukarıya koşar. 

Toparlarsak;

Zaman hızla ilerlerken, daha da fazla değişim yolda. Bu noktada artık değişimi sevip sevmemiz hiç önemli değil. Ne yaparsak yapalım, o burada. Böyle bir değişim fırtınasında elbette aklımız karışacak, elbette zaman zaman korku tepkileri vereceğiz. Bunlar ayıp değil, sadece insanız ve eğer kabul edersek, yardım tam da bulunduğumuz yerde. İkizler dolunayının amacı ise çelişkileri, geçersiz bilgileri aydınlatarak, inançlarımızı (Yay) ve düşünce sistemlerimizi yeniden düzenlememizi sağlamak. Bütün bunlara bakarsak enerji diyor ki;

Bir usta olduğunuzu kabul edin. Bir usta gibi dingin olun. Bir usta gibi meraklı olun ve öğrenmeye açık kalın. Bir usta gibi alçakgönüllü olun. Bir usta gibi temel sevgi prensiplerinizden asla vazgeçmeyin ve bilgiyi ayıklamakta bu prensipleri kullanın.

Böylece kargaşa yerine berraklık görürsünüz. Ve hedefe kilitlenirsiniz. 

Ne dersiniz?

Hepinize harika bir tutulma dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2020


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

7 comments

 1. Sevgili Mor Alev,
  Aralik ayina girerken 3.trimesterin bu son haftalarinda buyuk heyecanla birlikte, dolunayla beraber anladim ki gercekten guclu ve verimli oldugu kadar tuhaf, deneyimlenmemis, kaotik bi enerjiyle karsi karsiyayiz. En azindan bireysel surecimde Aralik ayina boyle giriyorum… Ama iyimser, dikkatli, azimli ve bir o kadar dinginlik alanimin kiymetini bilir sekilde hazirlikliyim. Arada yuregim titremiyor degil, fakat o da her seye kendi rengini katiyor. Bu surecte yanimizda olusun, bilgeligin, sefkatin, yaratimin cok buyuk bir lutuf. Dunyamiza isigini kattigin icin tekrar tesekkur ederim!

  Gunes burcum ikizler ve bana en yakin Basmelek her zaman Uriel olmustur, eskiden boyle seyleri kimseye soylemiyordum ama bu da degisti, bir donem Uriel ile o kadar cok calistim ki, belki tepe cakramdaki enerjiden dolayi saclarim da gumus bi renk bir isik belirmisti, fark eden arkadaslarim soyleyince -simdi guluyorum ama eski enerjide her seyden korkuyorduk- o zamanlar korkmustum nedense 😀 bu yazinin gizemi ve katman katman anlamlari benim icin cok buyuk o yuzden tekrar tekrar okuduklarim arasinda yerini aldi bu donem icin 🙂

  Liked by 2 people

 2. Merhaba Sevgili Mor Alev; acikcasi bugun biraz endiseliyim. Bir suredir aslinda.. Cunku; hayatimla ilgili buyuk bir adim atma asamasindayim. Bu adim beni burdan alip Abd’ye goturebilecek bir adim ve bagimsiz, fazlasiyla ozgur oldugum hayatimda birine baglanacagim. Cevremdeki herkes gitmemi uygun buluyor ve bu konuda istekli bense o kadar da emin degilim. Aslinda kim istemez degil mi? Ama ben bilmiyorum. Zamana birakacagim..

  Liked by 1 kişi

 3. Merhaba inanın ayı ikizlerde olan biri olarak o kadar zorlanıyorum ki.. öğrenimim üzerine belli bir yaş sonrası bişiler ekledim ama ortaya çıkmaya öğrendiklerimi pratiğe gecirmeye hep korktum yanlışa düşmekten hata yapıp zarar vermekten aslında belki. Öylece mükemmel olmamayı göze alamayan egomun sarsılmasından korktum.. Hrp okudum araştırdım egitimlere katıldım hep öğrenci olarak kalarak bir kurtarıcı gölgesinde konfor alanımda bekledim yaş ilerlerken yasa dönüşmeye başlıyor o kayıp zaman sonradan anladım.. Sürekli zihinde yaşıyordum neyseki şimdi farkındayım araçlar edinmeye cabalıyorum kalp zihin dengemi bulmak için araştırıyorum bu defa ve ikizler yine beni bulandırıyor bu bilgiler içinde kaybolup hiçbişi yapmadan kalıveriyorum.. eski paternleri yıkmak zor bu defa bu yaştan sonra olur mu diyorken artık neyin olacagını ne istediğimi de bilmediğimi farkettiğim hedef yoksa yol nerde yolculuk nasıl olur? Sorularına geldim…meditasyon zihnin kumandasından çıkmak için en güzel araç ancak bir rutine girmeme engel olan egom nasılda şaha kalkıyor konfor alanından çıkacagını anlayıp sabotajlara başlıyor.. bunca okuma araştırma işte bu farkındalıklar ve elde pratikte ne var ? Koca bi hiç… şimdi yukarda linkini verdiğiniz yazılarınızı tekrar okudum ve ah ah ne zor ayı ikizlerde ayı olması insanın derken yani kurban moduna girerken hop yakaladım kendimi:( en azından beni gören yukardan bakan bir gözüm olmuşta kucaklıyor tam düşecekken diyorum; şimdi bunları yazarken farkettim. Boş değil belkide kendime bunu katmamda uzun bi sürec aldı. Ama bugüne kadar aldığım bilgileri nasıl tam hayata geçiririm nerde kullanır da şu yaşamda bir anlam bulurum? henüz bulamadım ne cevaplarımı ne kendimi .. işte bu da karışık bir aklın kelimelerle ifadeye çabası olarak burda kalsın.. ve şuan dökülünce buraya içimden gelen; Aldebaran kraliyet yıldızına bir rica: kelimeler ifade bulsun bu bilgileri bütünün ve varlığın hayrına kullanacağım alan aydınlığa hizmet edecek şekilde kolaylıkla karşıma çıksın ve ben de orda Antares kraliyet yıldızının kanallığından yardım alarak ustalığa giden yolda tüm enerjimi neşe keyif coşkuyla vererek ilahi plana uyumlanabileyim. Belirsizlik içinde ki bu bulanık zihne yolunu bulamayan benim gibi kalplere rehber olan bir tutulma diliyorum…
  Dökülen saçılan zihnimle burda varolabilmeme izin veren bu güzel çembere ve bizi bu alanda güvenle tutan yürekten sevgili moraleve teşekkürler 🙏🏽🌀

  Liked by 1 kişi

 4. Teşekkürler Moralev. Kadim ama aynı zamanda yepyeni bir kapının önünde, açılma seslerini dinliyorum sanki. Başmeleklerin rehberlik enerjileri harika.
  Sizin rehberliginiz harika. Sevgiyle.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.