Kimin Düşüncelerini Düşünüyorsunuz?

İgor Morski Art

Sevgili Dostlar, geçen gün konuşmuş olduğumuz gibi, yine büyük bir kolektif enerji değişimi yaşıyoruz. Odak noktamız değişiyor, iletişim ve bilgi ile ne yaptığımız, nasıl bilgi topladığımız ve bilgiyi anlama şekillerimiz öne çıkıyor. Söz verdiğim ayın düğümlerinin Yay-İkizler eksenine geçişi hakkındaki Sarah Varcas makalesini aşağıda okuyabilirsiniz. Bu makale bizlere büyük resmi sunuyor. Ben de kendi yorumumu, daha bireysel bir bakış açısıyla mümkün olan en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım.

Sarah Varcas’a her zamanki gibi harika analizi için teşekkür ediyoruz. (astro-awakenings.co.uk)

***

Kuzey düğümü her zaman bize ilerleme ve bütünlenme yönünü işaret eder, insanlığımızı nasıl çok daha derinden ve tümüyle yaşayabileceğimizi açığa çıkarır. O bizim parlak geleceğe rehberimizdir ancak çok daha tatmin edici ama zorlayıcı bir yol için, tanıdık olanın kurban edilmesini de talep eder. Kasım 2018’den beri kuzey düğümü Yengeç’teydi. Onun Yengeç’in hassas ve ıslak aleminden, İkizler’in havadar ve ilişkisel alemine geçişi, yakın gelecekte en iyi nasıl ilerleyebileceğimiz konusunda önemli bir ipucu veriyor.

Yengeç, ailenin ve atalara ait kökenlerin koruyucusudur. “Kendi insanlarımızı” bulmamız, onlarla bir durmamız, geçmişi onurlandırırken, paylaştığımız geleceği de korumamız için bizi harekete geçirir. Fakat, kuzey düğümü İkizler’e geçerken, gerçekte kimlerin düşüncelerini düşündüğümüz üzerinde durmanın ve bazı miras alınmış bakış açılarını bırakmanın iyi olup olmadığına karar vermenin vakti gelmiştir: Geçmişimizden, ailemizden, dini, siyasi, sosyal ve kültürel çevremizden devraldığımız fikirler ve dünya görüşlerini. Son yıllarda birlikte yol aldığımız insanlarla iç içe olmayı biraz bırakmaya bile ihtiyacımız olabilir.

İçinde bulunduğumuz dönemde, toplumun gücü ve sağlamlığı, kendini bulurken,  İkizler’deki kuzey düğümü bize “grup düşüncesi” söz konusu olduğunda beklentilerin gücüne, sessiz ve derinden baskıya ve zorlamaya karşı uyarıyor. Sadece “herkesin” bir şeye inanması, o şeyi gerçek kılmaz. Ve sadece bize “o şeyin öyle yapıldığının” söylenmesi, bir başka yolu yok demek değildir.

Belirsizlikle yaşamak

İkizler, mutlak gerçekle çalışmaz. Çelişkiler ve ikilemlerle rahattır, zıt kutupların aynı anda doğru olabildiği bir dünyada yaşar. Biz de önümüzdeki 18 ay boyunca böyle bir dünyada yaşayacağız. Gerçeği yalanların arasından ayıklamak, yorumları gerçekten, dürüstlüğü manipülasyondan ayırmak zorunda kalacağız. Kesin olan şeyler az olacak ve çelişkiler döneme damgasını vuracak. Kuzey düğümünün bu geçişinde medyanın verdiği mesajlar kolaylıkla kolektif bilinci şekillendirebilir, dolayısıyla dikkatinizi kimin çektiğini konusunda uyanık olun. Ne kadar çok insan haberleri kapatırsa, o kadar iyi olacaktır! Kaynağı ne olursa olsun, duyduklarınızın hepsini, salıvermeyi kolaylıkla beceren bir zihinle filtreden geçirin. Birileri bir şeylerden sonuç çıkardığında onlara temkinle yaklaşın. Çünkü tam da köşe başında ona zıt ama eşit derecede cazibeli bir fikir daha bekliyor olabilir!

Dengesizken İkizler anksiyeteye, saplantılı iç diyaloglara ve mantıksız, akıldışı korkulara düşebilir. Kuzey düğümü bu zihinsel burçta seyahat ederken, işlem ve süreçleri oldukları gibi görebilir, böylece o süreçleri dağıtıp durdurabilir veya kısa kesebiliriz. Bu, korku anlatımları ve yorumlarıyla yönetilme zamanı değil – ne bizim ne de başkalarının korkularıyla, her ne kadar iyi niyetli olabilseler de. Kendi bakış açınıza güvenme hakkınıza, esneklik gücünüze ve düşünce özgürlüğünüze sahip çıkın. Yenilenmiş dünya, kolektif ölüm ve hastalık korkusundan doğmayacak. Dik duran, yaşamı, umudu, sağlığı onaylayan ve olumlayanlardan doğacak. O, bir bilgelik dalgasının üzerinde doğacak, olgular, dezenformasyon, anksiyete ve kontrol  sisini delip geçebilen bir bilgelik.

Açığa çıkan enformasyon

Bu geçiş sırasında bilgi kaynakları ifşa olacak. Mesaj ve içerik manipülasyonu herkes görsün diye açığa çıkarılacak. Bilginin nereden geldiğine ve ona inanmanızdan kimlerin ne kazandığına dikkat edin. Kendi zihninizde özerk durun, uygun bulduğunuz şekilde anlamakta ve algılamakta özgür, kendi sonuçlarınızı çıkarmakta ve kendi gerçeğinizi şekillendirmekte özgür. Korku tarafından küçültülmek yerine, cesaretle yaşamakta özgür. Kitlesel “perspektifler”, sormadan sunulmuş bilgelikler ve “herkes biliyor…”, “herkes diyor ki…” iddialarına karşı tetikte olun. İkizler’deki kuzey düğümü enformasyonun gerçek doğasını, kullanılma şeklini ve modern dünyada bir silah olabilmesini anlama becerimizi güçlendiriyor. Kasım 2020 ve Şubat 2021 arasında Neptün, kuzey düğümüne kare yaptığında kamuoyu için gizli ama giderek acımasızlaşan bir enformasyon savaşı görmemiz mümkündür. Bilgi ve veriler amaçlar doğrultusunda aşırı derecede yönlendirilip değiştirilebilir. Giderek artan şekilde resmi çizgiyle çatışan bilgilerin baskılanma çabaları çoğalabilir. Bununla birlikte, bireyler de büyük bir akım halinde farklı bir rehberlik ve yönlendirme kaynağını seçebilirler, dışarısı yerine içini.

Kuzey düğümü İkizler’deyken, güç ayrıcalıklı olanlardan kitlelere geçer. Yetkiyi “uzmanlardan” geri alın. Tanımı itibariyle uzmanlık kısıtlı bir görüş alanına sahiptir. Kimse her şeyin uzmanı olamaz ve kendi uzmanınız sadece siz olabilirsiniz. Kendi bilgeliğinizi onurlandırın. Kendi iç diyaloğunuza ve duygusal durumunuza dikkatinizi verin. Sizi anksiyete, öfke veya korkuya tetikleyenin ne olduğunu, umut, huzur, kararlılık ve yeni bir olasılık hissine neyin tetiklediğini öğrenin. Çünkü gelmekte olan aylar ve yıllarda çok büyük olasılıklar var. Daha birkaç ay önce neredeyse imkânsız görünen değişim, şimdi sadece bir nefes ötede olabilir. Bu gezegenin evrimleşmesinin ve gelişimimizin bir sonraki aşamasının o kadar derinlerindeyiz ki, artık geriye dönüş yok. Eski varoluş yolları kaybolup gittiler. Özlemleri, amaçları, değerleri, öncelikleri ve bakış açılarını değiştirmeliyiz. Çünkü bunlar hayatın değişmek zorunda olduğuna dair filizlenmekte olan anlayışı barındırmalı ve biz, bireyler ve küresel aile olarak, bir başkasının değişim modelinin tepeden indirilip empoze edilmesi yerine, o değişimi tabandan doğru biçimlendirip öncülük etmeliyiz.

İç yetkiye sahip çıkmak

Kuzey düğümü İkizler’e girerken, Kova’daki Satürn de bizi kalabalıklardan ayrılma korkumuzla yüzleşmeye zorluyor. Şimdi, başkaları tarafından zorlanmak yerine kendi kaderini kendi seçme özgürlüğünü tercih edenlerin sesleri büyüyor. Korku anlatımıyla kontrol edilmeyi reddedenler, bunu sorumsuzluk veya düşüncesizlik olarak algılayanlar tarafından şeytan gibi gösterilebilirler. Fakat andaki şartlarımızda o kadar çok bakış açısı var ki, herhangi birinin kendi gerçeği için, “sadece gerçek ve gerçekten başka bir şey değil” demesi pek de mümkün değil. İç-yetkinin, özgüvenli kararlılığın, riskin gözlerinin içine bakıp yine de hayatı seçenlerin sesleri daha da yükselecek.

Kuzey düğümünün İkizler geçişi, düşüncenin ve bağımsız zihnin gücünü açığa çıkaracak. Esnekliğin ne kadar kıymetli olduğunu ve devam etmekte olan izolasyonun ne kadar yıkıcı olduğunu gösterecek. İzolasyon ve karantinada olanların fiziksel ve zihinsel olarak ne kadar acı çektiklerini düşünmemizi sağlayacak. Onlara uzanmamıza, onlar hakkında konuşmamıza, evleri ceza gibi hapishane hücresi haline gelenleri unutmayı reddetmemize yol açacak – fiziksel hastalık korkusuyla yönetilen bir dünyada duygusal sağlıkları ve hatta fiziksel güvenlikleri kurban edilmiş olanları.

Venüs gerilemesi: Düşünce karmaşamızın düğümlerini açmak

Kuzey düğümünün İkizler’e gelmesinden bir hafta sonra, dış dünyada daha da fazla değişiklikler için iç değişimi yapmamıza yardım etmek üzere Venüs aynı burçta geriye dönecek (13 Mayıs-25 Haziran 2020). Venüs’ün geri geçişi, son birkaç ayın psikolojik sağlığımıza olan etkilerini işlemden geçirmemizi kolaylaştıracak bir fırsat veriyor. Bazıları için tecrit, yaratıcılık ve taze bakış açıları için zengin ve verimli bir alan sundu. Bazıları için pek de öyle olmadı. Anın rağbet gören yorumlarına bağlı olarak, destek ya da kınamak amacıyla insanlar bir araya gelirken, insanlığın en iyisi de en kötüsü de sergilenmiş oldu. Venüs gerilemesi, olanların hepsiyle ilgili düşüncelerimizi düzenlememize ve baskın olanla uyumlu olsun olmasın, kendi fikirlerimize sahip olma hakkının vazgeçilmezliğinin keyfini çıkarmamızı sağlayacak. Covid-19 konusunda konuşma ve düşünce özgürlüğüne tehlike sinyalleri veren bir baskılama oluştu. Gerileme, kendi zihnimizin özerkliğinde rahatlamamızı ve berrak düşüncenin getirdiği esenliği hissetmemizi sağlayacak. Aynı zamanda, kuzey düğümünün İkizler geçişine bizi hazırlayacak, çünkü hepimizin bakış açıları bir şekilde değişecek.

Kilit nokta esneklik

2022’nin başlangıcına kadar, iletişimin ve daha geniş toplumun değerini öğreneceğiz. Kendimizi duygusal bataklıktan çıkarıp yaratıcı ve yenilikçi düşünceye geçmemiz daha kolay olacak. Eğer içinizden yazmak geliyorsa, yapın. O sözcükleri bir sayfaya dökmek, başka türlü gelemeyecek bir anlayışa yol açabilir. Düşüncelerinizi başkalarıyla da paylaşın ama hemfikir değillerse de üstelemeyin. İkizler tüm bakış açılarının var olmasına izin verir – kabullenicidir. Böyle bir düşünce esnekliği ise başka türlü çok uzak kalabilecek bir geleceğin doğuş potansiyelini getirir.

Hakikatten de, hem anda, hem de gelecekteki esenliğimiz için esneklik kilit nokta. Bu noktadan itibaren hayatın nasıl gelişeceği konusunda ne kadar katı olursak, o kendi yolunu açarken, bir o kadar acı çekeceğiz. İkizler, Zodyak’ın adapte olmayı en iyi bilen burçlarından biridir. Hayatın darbeleriyle bile devam etmeyi bilir, çok fazla nekahat dönemine bile ihtiyaç duymadan öne geçip ilerler!

Bundan sonra olacaklar hakkındaki inancınız ne olursa olsun, beklenmedik ve düşünülemez olan için biraz yer bırakın. Her ikisi de kapıyı çalacaklar, o zaman onu ağzına kadar açmayı unutmayın! Parlak bir gelecek, kapının diğer tarafında duran yaratıcı tepki ve cevaplara bağlı.

Sarah Varcas


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

  1. İkizler yay aydugumunun hartisaninda yay İkizler ay düğümü olanlara etkisi nasıl olacak kafam çok karışıyor, zira benim kadim yay ay burcum yay burcum ve yukselenim balık , okuyorum okuyorum işin içinden çıkamıyorum

    Beğen

    1. Sevgili Özlem, bir daha yazar mısınız? Kadim yay ay, vs… Herhalde yazım hatası var. Ama işin içinden çıkılmayacak bir şey de yok, Yay arınmadan geçecek, çözüm İkizler niteliklerinden gelecek ve değişimi, sonucu yine Yay’da göreceğiz. Hepimizin haritasında bir yerde Yay ve ikizler var, o yüzden bundan hep birlikte geçeceğiz. Sevgilerle

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.