Hayatlarınızın En Zor Zamanları – Konsey (Mesaj 265)

IMG_0514Kendinizi hayatlarınızın en zor zamanları olarak görünen yerde buldunuz. Ve bizler de bu zamanları atlatmaya yardım etmek üzere yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz. Ancak, sizleri gelmekte olanlara hazırlamayı da arzu ediyoruz.

Kaygılanmanızı değil, sizlere sunulacak olan gerçeklere de hazırlanmanızı istiyoruz. Pek çoklarınız hazırlıklı olduğunuzu düşünüyorsunuz. Pek çoklarınız gelmekte olanları bildiğinizi düşünüyorsunuz. Şimdi söylüyoruz, en hazırlıklı olanlar bile çok büyük sürprizler yaşayacaklar.

Bilgeliğin işaretlerinden birinin, gerçekler (kanıtlar), yeni ve belki de rahatsız edici doğruları işaret ettiğinde onlara uyum sağlama becerisi olduğunu hatırlamanızı rica ediyoruz. Nüfusun açık ara büyük bir parçası inanç sistemlerinin her yönüyle sarsılmasını yaşayacaklar. Bu bile, onlarca yıl defalarca ve defalarca kandırılıp yanlış yönlendirildiklerini anlama iznini kendilerine verebilirlerse olacak.

En sonunda çok büyük yanlışlar düzeltilecek. Yanlış yapılan pek çokları özgürleşecek. Maalesef, pek çokları da sunulan gerçekleri kabul edemeyecekler. Birini budala yerine koymak, ona budala yerine konulmuş olduğunu göstermekten çok daha kolaydır. Yanlış yönlendirilenlerin sayısı milyonlarla ifade edildiğine göre bunun gerçekleşmesi de aynı oranda zorlu olacaktır.

Şu geçen yıllarda sizlere söylediğimiz her şey gerçekleşmek üzere. Perdeler açılacak. Perdelerin arkasındakiler ise çok da güzel görünmeyecek. Kahramanlar, kötü adamlar olacak. Kötü adamlar ise kahramanlar. Gerçekler yalan, yalanlar ise gerçek. Dünyanız sarsılacak. Dünyanız silkelendi ve şimdi size gerçek gösterilecek.

Peki, bununla nasıl başa çıkarsınız?

Yapmaya hazır olmanız gereken birkaç şey var. İlk olarak, kendinizi “yanlış” olduğunuz için bağışlamaya hazır olmalısınız. Kendinize özgü şartlarınızda, elinizden gelenin en iyisini yaptınız. Herkes öyle. Her zaman. Siz sadece kendi hayatınızı yaşayabilirsiniz, başkasınınkini değil.

Sonra, her şeyin doğruluğunu kontrol edin. Sizin bu yeni internet çağınızda, gerçek her zaman sizlere açık. Fakat anlama ihtiyacınızda olan şey şudur; bilgiyi aşırı uçlara meyilli olarak verenlerin akıllarında sizin en yüksek hayrınız yoktur. Andaki şartlarda, bunu milyonlar görmeye başladı ama bunun herkes tarafından kabul edilmesinden da çok uzaksınız. Olaylar, insanlar ve neredeyse her şey hakkında yanlış yönlendirilmenize izin verdiniz. Bunu öğrenmeye hazır olun.

Ve ardından, kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için, gelişmeleri takip etmenin çok daha titiz ve dikkatli bir yolunu bulmalısınız. Bu, aslında göründüğünden daha kolay olacaktır. Çünkü yaşamınızın büyük bir kısmında kasten hayatta kalma mücadelesi modunda tutuldunuz ve bu değişmek üzere.

İçinde olduğunuzu bile bilmediğiniz bir kölelikten özgür bırakılmak üzeresiniz. Ve hayatlarınız önünüzdeki birkaç yılda, son yüzyılın tamamından bile çok daha fazla değişecek. Bir de bunu düşünün.  Yüzyıl önce hayat nasıldı? En yaşlılarınız ne hatırlıyorlar? Bazılarınız şimdi dinlence ve eğlence olarak ata biniyorlar.  1920’de otomobiller yeni türemiş güvenilmez makinelerdi. O zamandakilere telefonları, televizyonları, jet uçaklarını, uyduları, aya ayak basmayı, cep telefonlarını, ve büyük ihtimalle bunu okuduğunuz interneti anlatın. Ve biz diyoruz ki, yakın geleceğinizdeki değişiklikler bütün bunları fazlasıyla gölgede bırakacaktır.

Yani bilin ki, önünüzdeki yol engebeli olsa da, sizi bekleyen sonuçlar bu çabaya fazlasıyla değer. Belki de o sonuçlardan en büyüğü, artık geride tutulmadığınızda bilincinizin genişlemesidir. Biz gördüklerimizi gördükçe büyük sevinçle bayram ediyoruz. Olduğunuzu bildiğimiz hayranlık uyandırıcı varlıklar olun.

***

Sevgili Dostlar, astrolojiye ve geçmiş kanallıklara baktığımızda, bu yılın ikinci yarısı, özellikle de üçüncü trimester çok ilginç geçeceğe benziyor. Kasım ayındaki ABD seçimleri bir tarafta, BLM, #metoo, çevre hareketileri, uluslararası çocuk/kadın trafiğinin en tepedeki suçlularından birinin daha yeni tutuklanması, bunun tüm ülkelere ve Hollywood’a uzanan ağı açığa çıkarması beklentisi diğer tarafta… ve daha pek çok suç, skandal, yalan açığa çıkacaktır. Bundan bu ülkenin de etkilenmemesi imkânsız görünüyor. Şimdiye kadar görülen ve okunandan çok daha fazlası burada da açığa çıkabilir.

Uykudakinin uyumaya devam etmesine izin vermeyecek bir değişim dalgasının tam ortasındayız.

Önemli olan, ne her gördüğümüze, ne de her okuduğumuza hemen inanmamak ve konuyu araştırmak. Bizleri bilgi gibi görünen şeylerle yönetmek çok kolay. Ama çok şükür, hepimizin parlak zekâsı, süper bir beyni ve muhteşem bir kalbi var. Komplo teorilerini bir kenara bırakalım, aşırı uçlar duyguları kabartmaya ve tepki almaya çalışır, bunu yakalamak da kolay, farkına varmak da.  Fakat gerçeği gördüğümüzü düşündüğümüzde de kalbimize soralım. Akıl yürütelim, eğer  konu bizi çekiyorsa uzmanına soralım, araştırma yapalım. Ben o bunu demiş, öbürü de şunu söylemiş tarzı bilgilerden uzak durmaya çalışıyorum kendi adıma, kulaktan dolma bilgilerin oradan oraya yol alırken çok erozyona uğradığına inanıyorum.

Biz Mayıs’tan beri bu bilgi yoğunluğunun ve bu zamanda doğruya bir şekilde parazit gibi yapışan bilgi kirliliğinin geleceğini biliyorduk. (Kimin düşüncelerini düşünüyorsunuz ve İkizler Etkisi).

Kısacası Konsey, buna uygun davranmamızı, hem kendimize hem de diğerlerine şefkatli ve  anlayışlı olmamızı hatırlatıyor. Yine de insani bir merak geliyor, acaba bilmediğimiz neler var ve ortaya çıkışları nasıl olacak? Birlikte göreceğiz.

Farkındaysanız, Konsey artık oldukça seyrek mesaj veriyor. Onların görevi bizi bu zamana hazırlamaktı, hazırladılar da. Ve bu konu önemli olmasaydı bence mesaj gelmezdi. Sevgide ve dengedeyken, en büyük gerçeği bildiğimize göre diğer “büyük olaylar” sadece birer tiyatro oyunu gibi de hissettirebilir, ne dersiniz?

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı©2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2020 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

19 comments

 1. Mor alev bu dönemde içsel dünyamda kalib, devletlerin ve hangi sirlarin acigʻa çıktığı cikicagʻi ile ilgilenmeden sadece var oluşuma odakli yaşamak istiyorum. Sanki seyirci olmak istiyorum sadece. Olmam gereken yerde, olmam gereken zamanda olmayı dua ederek..?
  Ama bazan sancı gibi gelen yolunu kaybetmişlik, ve koca boşluktaymisim geliyor saliverince? Tam olarak nasıl nerede kalmam gerektiğini bilmiyorum..

  Liked by 2 people

  1. Sevgili Feruza, hiçbir şey olmak zorunda değilsiniz. Hissetme şekliniz hoşunuza gitmeyince bir nefesle ana ve sevgiye dönebilirsiniz. Bu konuda Ann Albers ve meleklerin çok mesajını yayınladım. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 2. Biraz sarsılsak da sonuç iyi olacak. Merakla ve sevinçle güzel günleri bekliyorum. Çok teşekkürler bu harika mesaj için.

  Liked by 2 people

 3. “Perdeler açılacak. Perdelerin arkasındakiler ise çok da güzel görünmeyecek. Kahramanlar, kötü adamlar olacak. Kötü adamlar ise kahramanlar. Gerçekler yalan, yalanlar ise gerçek. Dünyanız sarsılacak. Dünyanız silkelendi ve şimdi size gerçek gösterilecek.” nedendir bilinmez, seninle seneler önce yaptığımız bir çalışmayı idrak ettirdi by yazı bana. Nedense, ben bir şey yaşadıktan sonra bazen 3 gün bazen 1 ay sonra burada konseyin yazısını okuyorum. Bazen de aynı gün oluyor. Ama çoğu zaman senelerdir” neden önce ben yaşıyorum ” isyanı hissetmiştim. Şimdi okurken bu isyanı bırakıp bu yorumu yazmaya karar verdim. Eğer ben önce yaşamışsam, ve kollektif şimdi o yaşadığım döneme hazırlanıyorsa, inanın daha önce yaşanan bir süreç değil, yalanların gerçek kabul edildiği, kötünün kahraman kabul edildiği anlatsam kitap olabilecek bir 2 ay geçirdim. Mağdur edebiyatıyla değil gerçekten dinamikleri gördüğümüz ve dışarıdan seyirci olduğumuz zaman gerçekler ortaya çıkar çünkü gerçek 1 tanedir. Kötünün kahramanlığına aldırmayıp, gerçeğin peşine gitmeye karar verdiğimiz zaman hayat çoooook yordu, inanın o gerçeğin peşinden gitmenin hazzı paha biçilemez. Çünkü o yalan, o yalancı kahraman oyununu oynadıktan sonra gerçeğin içinde yer alamaz. Bunu göremeyen ve kandırılan tüm ruhlara ışık diliyorum, en kolay haliyle geçsin. Sonu çoook keyifli ve yaşamaya değer 🙏💚

  Liked by 4 people

 4. Ağır bir enerji var benim üzerimde bugün. Sudan arıtılan çamuru görüyorsunuz demişlerdi ya bir mesajda, ben kendi hayatımın toksik enerjilerini görmekteyim mesela. Seviniyorum çünkü şimdi görüyorsam bundan sonrası farklı olacak demek. Yüzleşmek kolay olmuyor tabi ki, direk ona bakmak hoşuna gitmiyor insanın ama en azından ne olup bittiğinin farkında olmak güzel birşey. Bu konuda emeğinizi inkar edemem.

  Liked by 1 kişi

 5. Ürktüm, korktum. Insan kendini ne kadar hazırlasa nereye kadar hazırlayabilir? Acaba ben kötü adam miyim yoksa kahraman miyim? Nasıl değişir? Yaşım 65 ve halâ sevdiklerim,ailem,evlatlarım ve ülkem için aydınlık günler bekliyorum. Inanıyorum o günlerin geleceğine ama nasıl? Gerçekten çok endişelendim şimdi bir anda. Kendimle kalıp sakinleşmem lazım herhalde..Çok teşekkür ederim.

  Beğen

  1. Sevgili Yasemin, neden sizin kötü veya kahraman olduğunuza karar verilsin? neden bu sorgulamayı üzerinize alınıyorsunuz? Korkacak ne var anlamadım. Zaten varolan gerçekler su üzerine çıkacak. yeni bir şey olmayacak sadece gerçek bilgi hepimize açılacak. Bu sırada insanlar da hayal kırıklığına uğrayabilir, inkar edebilir, öfkelenebilir… Çok çeşitli duygusal tepkiler verebilir. Önemli olan korkmak yerine tarafsız sevgide kalmamız. Bilgileri kontrol etmemiz. Telaşlanmayın. her şey yolunda. Sevgilerle

   Beğen

 6. sanırım bahsi geçen komplo teorileri ilk defa burada anıldı duyan herkes gibi beni de çok fazla etkileyen bu özellikle çocuklarla ilgili olanlar için son dönemde inanmamayı seçmiştim bilmiyorum gerçek olmamasını istiyorum çünkü dengemi altüst ediyor aklımdan çıkmıyor

  Liked by 1 kişi

  1. ilk defa burada anıldı ifadesi yanlış anlaşılabilir yani blogda ilk defa bu konu geçiyor demek istemiştim sevgiler

   Liked by 1 kişi

  2. Sevgili Figen, kanıtlar ortadaysa artık komplo teorisi yerine gerçeğe bakıyorsunuzdur ki, ben Epstein’a burada daha önce de değinmiştim. Komplo teorileri hakkında düşüncelerimi zaten biliyorsunuz. 2019 yazılarıma bakınız, özellikle de Terazi yeni ayını anlattıklarıma. Sevgilerle

   Beğen

   1. bulmaya çalışacağım o yazınızı unutmuşum yada okumamşım çünkü bu konudaki sizin bakış açınızı merak ediyordum

    Liked by 1 kişi

 7. Sevgili Mor Alev,

  Benim bu tür konsey mesajlarıyla ve benzerleriyle ilgili bir varsayımım vardı ve şimdi bunu seninle teyit etmek isterim.

  Bu mesajların takipçileri olarak oldukça kalabalığız ancak yine de azınlığı temsil ediyoruz bu an itibariyle. Konseyin bunun farkında olduğunu ve bugüne kadar senin aracılığınla kendilerini takip eden kitleye hitap ediyor olduklarını varsayıyor ve hissediyorum.

  Hiç beklemediğiniz durumlara hazırlıklı olun mesajı bizlere, bilinçli takipçilere mi ithaf ediliyor sence hissiyatını öğrenmek isterim.

  Bugüne kadar olabildiğince esnek, dengede ve sevgide olduk zaten. Bu uyarı mesajını ne derece üzerimize alınmalıyız? 🙂

  Teşekkür ederim,

  Beğen

  1. Sevgili Gizem, Konsey bundan önce bu mesajları farklı diller ve coğrafyalardaki kişilere farklı kanallarla da verdiklerini duyurdular. Konsey aynı zamanda bu çeşit farkındalığı olanları milyonlarla ifade ediyor ve ben de katılıyorum, inanılmaz bir katlanarak çoğalma söz konusu. Önemli olan sayımız mı? Belki. Belli bir sınıra geldik ki, bundan 4-5 yıl önce öngörülen “bir süre dışarıya çıkamayacaksınız ve evlerinizde biraz yiyecek stoğu yapsanız iyi olur ama çok telaş edilecek bir şey yok, bütün bunlar kritik eşiğe ulaşırken olacak” kanallığı (Blossom Goodchild – Federation of Light) aynen gerçekleşti.
   Bence daha da önemli olan şey 100 maymun prensibidir, her birimiz sevgi prensiplerine bağlı yaşarsak kaç milyon olduğumuzu hesaplamaya gerek yok. Çünkü katlanarak hızla yayılmaya devam edecektir.
   Yaşanan her şey küresel olarak yaşanıyor. Yazıda hiç beklemediğiniz durumlar demiyor yalnız, dikkat edin. Gerçekler açığa çıkacak deniyor yani olay olacak değil, gerçek bilgiler açığa çıkacak. Bunlar da önce bizleri çok üzebilir. Çok ufak bir örnek ama Kevin Spacey’in bir tacizci olduğunu öğrendiğimde üzülmüştüm, o saygı duyduğum bir aktördü. Prensiplerine bağlı olduğuna inanırdım bir zamanlar. Yani nasıl bir şeyden bahsettiklerini anlıyorsunuz, değil mi?
   Bence tarihimizden karanlık sayfalar ortaya saçılacak, bazı tanınmış insanların bir takım suistimalleri ortaya çıkacak. Kendimizi adamış olduğumuz bazı kişi ve kurumların bizleri hayal kırıklığına uğratabilmesi de söz konusu olabilir. Özellikle dini kurumlar hakkında bir takım şeyler açığa çıkabilir, vs…. İnsanlar kendini ihanete uğramış hissedebilir. Ve bunlar zaten oluyor aslında. Bknz. Vatikan, panama dokümanları, #metoo hareketi, ve daha pek çoğu… Fakat zaten ben bunları yıllardır yazıyorum. Bu yeni bir şey değil. Ama şimdi tempo da, ses de yükselecek. Önemli olan şey bu. Yeni bilgiler ortalığı kasıp kavururken neye inanacağımızı şaşırabiliriz.
   Bu uyarı hepimize. Daha da esnek, daha da sevgide, daha da tarafsız kalmalıyız. Çok zor da değil. Kendinizi kaptırıp gitmeyin. Bilgileri kontrol edin. O kadar.
   Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 8. Bu sozlerin altinda daha cok mesajlar var..yasadikca daha cok kavrayacagimizi dusunuyorum.konseye evrene ve siz mor alev e rehberliginize cok tessekkur ediyorum.sukur ve sevgiyle.

  Liked by 1 kişi

 9. Şu geçen yıllarda sizlere söylediğimiz her şey gerçekleşmek üzere. Perdeler açılacak. Perdelerin arkasındakiler ise çok da güzel görünmeyecek. Kahramanlar, kötü adamlar olacak. Kötü adamlar ise kahramanlar. Gerçekler yalan, yalanlar ise gerçek. Dünyanız sarsılacak. Dünyanız silkelendi ve şimdi size gerçek gösterilecek.
  Çok açık ve net konuşmuş bu kez konsey. Gerçi bir süredir az ve net mesajlar veriyor. Hepimizin hayrına olsun olacak olan herşeye yargısız, şefkat ve arkadaşça eşlik etme dileğiyle. Sevgiler konsey ve moralev 💙

  Liked by 1 kişi

 10. Konseyin mesajı ürkütücü gelmedi sevgili mor alev size ,konseye ve yorum yazan herkese yalnız olmadığımı hissettirdiğiniz için teşekkür ederim

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.