Siz olmadan olmaz!

A77C7124-7742-4957-B169-A1D5A83A30E1

Yüz trilyon yıl, Sevgili!

7 kıta!

106 milyar insan! (Atlantis, Lemurya ve diğerlerini saymazsak.)

96 katrilyon* hayalin gerçekleşmesi!

Ve bir defa bile, yanına bile yaklaşamaz, en cömert, en sevecen, en verici günlerimde bile, zaman ve mekanda – iyi olsun, kötü olsun, büyük veya küçük, zengin veya fakir – birisinin hayal gücü sayesinde kıvılcım almamış ve bebek adımlarıyla takip edilmemiş herhangi bir şey yaratıma girmemiştir.

Siz olmadan olmaz,

Evren

tut.com’a çok teşekkürler.

(*) Katrilyon İngilizce’de aynı zamanda sayılamayacak kadar çok anlamına gelir.


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2020  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

18 comments

 1. Nasıl da ilham verici..İşin ilmi kalbini inandırmakta..O halde ne duruyoruz ki ? Sevgiler ❤

  Liked by 2 people

 2. Maalesef bulunduğumuz durumda hiçlik noktasına varmış bulunuyorum sevgili evren, yaratıcı, enerji, ruh.. her kimsen. Gidilecek bir yer yok varılacak bir şey elde edilecek bir şey yok. Hayat dolu yaşamaktan böyle heyecan duyan, idealist biri olarak bu noktaya nasıl geldim bilmiyorum. Getirdiler mi, benim de bunda payım var mı bilmiyorum. Hiç bir hayat belirtisi olmayan sadece üzerine güneşin doğduğu battığı hiç bir amacı olmayan bir beton blok gibiyim. Artık bir kivilcima bakıyor boyut değiştirmek. Konformist olanların istediği herşeyin katrilyon katı fazlasını versen de istemez artık. Türlü çeşit hayvana, mazluma ve zavallılara yapılanları bildikten sonra yukarıda saydığın hepsini versen de istemez. Bana özgür seçimden falan da bahsetme masal anlatma. Artık senden de nefret ediyorum.

  Beğen

  1. Sevgili DI, uydurma bir email adresi verdiğiniz için bu yanıtı görüp görmeyeceğiniz şüpheli. Ancak yine de bir yanıt vermek gerekli, çünkü umutsuzluk ve öfkenizde hiç de yalnız olmadığınıza inanıyorum. Yanıt şu: O zaman nefret yaratmaya devam edeceksiniz. Özgür iradenizle her türlü güzelliği reddetiyorsunuz ve buna hakkınız var. Konformistleri suçluyorsunuz, evreni suçluyorsunuz, belki de bu platformu da suçluyorsunuz. Buna da hakkınız var. Öfkeden köpürün lütfen, ağlayın. Sonra da bir nefes alın… Bu hisleri yaşadınız. Peki ya sonra? İşte karar anı budur. İsterseniz geçen hafta yayınlamış olduğum paylaşma yazsındaki yorumlara bir göz atın. Yardım bile istemiyorsunuz ama ufacık bir umut bile olmasaydı bu bloğa gelmezdiniz. Umarım çok yakında nefretle değil, sevgiyle yaratmaya başlarsınız. Çok daha keyifli oluyor. Seviliyorsunuz, şu anda beni ve bir sürü insanı boğmak veya imha etmek isteseniz de.

   Liked by 3 people

  2. merhaba DI,
   cok güzel bir ikon seçmişsin kendine….
   mor renk ve icinde 4 IŞIK….
   YOLUN TEPE.. .
   sende ÜSTAT….
   Evet, bazen herşeyin
   anlamsız geldiği ve
   niye bunu ben, Onlar
   gibi göremiyorum” dedigimiz nice AN’lar.
   Sevgi İZİN VERMEKTIR.
   Elini yakmadan da CIZ
   nedir anlıyamazsın…
   Öğrenmek budur CAN PARÇASI..
   Sen öğrenirken, biri de sana öğretir….
   Öğrenmekle, öğretmek
   eşittir.. .
   Hata, yalnış, kötü yoktur…
   içimiz acımadan malesef içselleştiremiyoruz.
   Kollektif ALGIMIZ BU!!!
   DENGE de olduğumuzda, DİNGİN ve bunları daha FARKINDALIKLA ALGILIYORUZ.
   Eger isterseniz Size, Sizin nefesinizle ŞİFANDIRABİLİR ve dengeye getirme
   seansı yaparak, yaşaminızdaki aşamalara daha farklı
   görmenize yardimci olabilirim.
   ŞİFA, Sizin NEFESINIZLE
   OLUŞUYOR….
   SEVGİ IZİN VERMEKTİR…
   YAPALIM MI?
   Sevgili MORALEV, şimdi mi zamanı????

   Liked by 3 people

  3. Sevgili DI,

   Yillarca sozde iyiligin ve idealizmin arkasinda gizlenen nefretinin ve vazgecisinin yuzeye gelmesine sevindim. Bu kadar durustce gercegini yazdigin icin tesekkur ederim. Lutfen hatirla, bu duygularin,hayalkirikliklarinin hicbiri sen degilsin. Bu sonsuzlukla birlesmeden once sinirli benligin son cigligi. O sinirli benlik elbette korkacak,nefret duyacak,haksizlik edildigini dusunecek, isi bu. “Benlik” algini onla birlestirmeyip,onu sadece gozlemlersen, aranizdaki zincir gibi baglar yanarak eriyip yok olacak, elbette o bag yanarken,atesi ve yangini hissedeceksin. Hakikat’e giden yol asla idealizmden gecmedi, hep karanligin kalbine sabirla ve tum korkuya ragmen cesaretle ilerleyen dokunan ve bolca kaybolanlarin yolu oldu. Bulmak icin kaybetmek gerek, kaybolan tarafla ozdeslesme. Yikimi izlemek kolay degil,ama firtinanin kalbindeki sessiz gozlemci ile kalman, kuduran nefretle kalmandan daha gercekci olur. Kirilan kalbini umarim daha da kirmamisimdir. Dönüsüm yangininin ta kalbinden selam ederim.

   Liked by 2 people

  4. DI; In Lak’ech Ala K’in; sen benim bir suretimsin🙏🏽sende ki beni selamlıyorum..maya uygarlığına ait Çok sevdiğim bir selamlama şekli bu; onlar aslında BİR liği hergin öyle güzel anıyorlar ki bu selamlamayla ..sende ki ben, hayal kırıklığını yorgunluğunu görüyor, hepimiz parçasıyız bir bütünün —belkide bu ara iyice parça parçayız—o yüzden burda sevgi dolu olanı da “nefret” dolu olanıda iyi biliyoruz.biri olmadan olamaz ki öbürü !. yeni bir şey değil söylediklerin sadece bizlerin de bildik ama artık arınmasına niyet ettiğimiz bize hizmet etmeyen duygular davranışlar ve düşünce kalıpları.. bil ki o nefret dediğin o kadar da sevgi barındırıyor ki içinde! belki de kökeni sevgi nefretin bile . Tüm hayalkırıklığı ve bitti dediğin yere çok şükür çünkü bil ki işte tam da o hiç’ten doğuyor yeni filizler .. bu hissettiğin duyguların da senin için bitmiş yeniye yer açmak için sadece görülmeye ihtiyacı var ve sevgiyle salıverilmeye… Eline al boyaları ve bir kağıt çiz, zihni koy paranteze bırak aksın gitsin tüm ağıtlar tükenmiş olanın kalıntısı ve bil ki sen çooook kocaman bişi başardın ; ‘bitti’diyebilmek yürek ister ve kocaman bir yürekle cesaretle doğar yıkıntının içinde yeni hayat Ve sen o kendimin dışında diğer varlıklar için üzülen ince ruhun sahibi bil ki mücadele etmeye ve çabalamaya devam edeceğiz ancak benim yetmediğim yerde Yaradana bırakıp kabulle de yüreyeceğiz; küçük Tanrıları oynamak, olana isyan edip çabayı bırakmak o üzüldüğümüz tüm varlıklara bir fayda değil ki! biz bu dünya ya böyle zor bir zamanda gelmeyi seçmiş bir nesiliz. Biz değişimin ayaksesleri Çanakkale destanının yazarlarının torunlarıyız bin taneye karşı BİR taneyiz burdayız gerektiği kadar kalacak ve o ışığı varlığımızla yanık tutup yaymaya devam edeceğiz haydi kapına koyacağın bir kap yemek bir canlıya su olmak aş olmak demek ben hepimize ihtiyaç var diyorum hele ki şimdi!!🌀 bende hem nefret ediyorum tüm olanlardan hemde o kadar çok seviyorum ki!! Buyüzden de incinen tüm varlıklara dua ediyor yüreğim
   Sırf bu duaların iyi geldiği kaç varlık var kim bilir bilmediğim.. o yüzden bu kısıtlı görüşümde iyi geldiğim ne varsa ellerim yüreğim açık devam ediyorum hiç bir şey yapamadığım anda en azından niyetlerim ve yaydığım enerjiyle büyük bir karanlığa ışığımı yayıyorum bundan ötesi O’nun işi ☝🏽 … sana yazdığımız her satır bize dir aslında bilesin ,teşekkürler duygularını açıp görmemize izin verdiğin için içimizde olup biteni🙏🏽🌀

   Liked by 2 people

 3. Yazılarınız mailime geliyor. Son bir aydır perdenin diğer tarafına geçmek istiyorum diye olumlama yaparken bugün sensiz olmaz diye görünce geldim. Okuyorum tabi çoğu zaman nokta atışı olan Türkiye’de kimsenin yapmadığı bir umut yayıncılığı tarzınız var. Başından beri takip ve takdir ediyorum. Sitemim de size değil zaten. Kimseye kin beslediğim yok.
  Temple Grandin filmini izlediyseniz ben de onun gibi detayları fazla farkeden ve bunları gördükçe çok derin yaralanan biriyim sadece. Red Pill bünyesine ağır gelmiş biriyim.
  Yıkık bir evden, bir ton borçla da yazmıyorum. Evden aylarca çıkmasam bile karantina benim normal yaşamım.
  Kimseyi boğmak gibi dileğim de yok aksine vaktim çok bol oldugundan dünyada gelişen şok edici herşeyi okumaktan izlemekten boğulan benim.

  Keşke bütün varlığı zehirleyen fast fashion, ilaç endüstrisi, hayvan denekler, zevkine avlamalar, yakıp yikmalar, yastık için ceket için travmatize edilerek tüyleri yolundan kazlar ve daha nice işkence gören, sömürülen varlıklar bir tek benim nefretimin bir ürünü olsaydı; o zaman son nefesine kadar başımı sadece su içmek için meditasyondan kaldırır, hermit modunda düzeltirdim emin olun. Böyle vardım hiç bir şey noktasına zaten. Hiç bir şey yapamayacağımı anlayarak. Et parçasından fazlası olmadığım ataerkil düzende bir istatistik sayısından fazlası olmadığımı anlayarak.
  O yüzden şimdi bana ne verilirse verilsin başımı yastığa koydugumda tek mutlu olanın ben olacağımı, bir yerlerde birilerine aklımıza hayalinizde gelmeyecek kötülükler yapıldığını bileceğim. Benim dogama uygun değil bu. Böyle bir vicdan armagansa eğer ki değil, bu göğsümün ortasında sürekli gözlerime kaynar nehirler gönderen bir ateş topundan başka bir şey değil.
  Cevabınız için teşekkür ederim.

  Liked by 1 kişi

  1. Bir önceki yazıda kişisel bunalımınızı anlatıyordunuz sevgili DI, bu yorumda ise sebebin küresel halimiz ve yapılanlar olduğunu söylüyorsunuz. Evet. Bizler çevremizden kopuk değiliz. O zaman neleri değiştireceksiniz? Neden yaratımın sadece bencilce kendine kıyafet-araba, vs gibi nesne yaratmaktan ibaret olduğuna inanıyorsunuz? Örneğin siz şu anda yaratıcı düşünce ile bahsettiğiniz sorunlara çareler yaratabilirsiniz. Fakat, hepimizin bildiği bir şey var ki, burada da defalarca değinildi, şifa kendimizden başlar. Yani mutlu olmanın ve çözüm odaklı hale gelmenin bir yolunu bulmalısınız. Örneğin bu farkındalığa ve hassas ve sevecen bir kalbe sahip olduğunuz için şükredebilirsiniz. Başkalarının görmediklerini görebilme yeteceğinize şükredip onu nasıl bütünün en yüksek hayrına kullanabileceğinizi araştırabilirsiniz. Şu andaki güvenli yuvanız ve bolluğunuz için şükredebilir ve bunu nasıl en olumlu şekilde kullanabileceğinizi düşünebilirsiniz… Sevgili DI, hepimiz öfkeleniyoruz, umutsuzluğa düşüyoruz, çaresiz hissediyoruz, bunlar normal insanlık halleri. İnanılmaz bir dayanıklılığa da sahibiz, yani düştüğümüz yerden kalkıp tozu toprağı silkeleyip yola devam edebiliriz. Sevgilerle

   Liked by 3 people

 4. Merhaba DI
  Ramtha’nin eş ruhlar kitabının sonunda ki hikayede gideceğimiz boyuttaki gercekligimizi bu dünyada yarattigimizi anlatıyordu.Bu kırgın, yılgın,herşey den vazgeçmiş duygularla nasıl bir gerçekliğe gideceğini hiç düşündün mü? Siz degerlisiniz dedikleri zaman bazen bu bana küfür gibi geliyor. Bir düşünsene eşin, benzerin var mı? Benim yok.Dilerim bu dünyada kendine mutlu olacağın bir gerçeklik yaratırsın. Sevgiler🙏

  Liked by 2 people

 5. Sevgili Mor Alev,

  Elmas kesilirken, bugun yeni bi farkindalikla yuksek benligimin beni yonlendirdigi kitap “Diamondsutra”. Ve basligin altinda da soyle yaziyor “Iluzyonu kesen elmas”.

  Bu etkilesime su sayede ulasabildim, elmas kesilirken hala daha yapistigim bir suru seyi gorup saldim. Burada Yaratan’in “siz olmadan olmaz” dedigi “biz”i zihin zannetmeye devam edersek is kotu. Ne zamanki onla yapismamo uzay bosluguna gonderiyorum, gezegene nereden geldigimi,kim oldugumu,hangi ruhun suyundan damlayip dustugumu, Yaratan’in hangi yuzunun topraginda filizlendigimi hatirliyorum/goruyorum. Yaratan’in bu mesajda “siz” dedigi sey cok baska bisey. Onunla beraber her insanin etrafinda bir çan,bir sarkaç dönüyor: “Uyanin,uyanin. Hikayeyi birakin,yazarin yuzune bakin.”

  Bu dogum sureci, zihnin gozunden arkasindan sonsuz bi sessizlik getiren ölüme benzemeye basladi benim deneyimimde. Her gun biraz daha yok oluyorum. Yok olmak benzetmesi kimseyi korkutmasin, yok olmadan var olamayiz. Hapishane duvarlari yikilmadan bir olamayiz,ozgurlugu tadamayiz. Gulumsuyorum.

  Liked by 3 people

 6. DI’nın yorumunu okurken arkada “Dark Side” çalıyordu.
  “Karanlığıma hoş geldin, bu uzun bir gece olacak.” diyor şarkıda.
  Günü, ışığı, aydınlığı yaşamadan önce geceyi yaşamak, gecenin derinlerine inmek zorundayız.

  “Amaçsızlık” hepimizi içten tüketen en büyük korku. Bunu okuduğumda gözlerim yaşarıyor ve benim içimde de bu korku olduğunu biliyorum. En derinlerde ruhlarımızın en büyük korkusu bu belki. Sonsuza kadar amaçsız, temassız karanlıkta kalmak. İşte bu korku bizi o karanlığın derinlerine dalmaktan alıkoyan.

  Oysa karanlığın içinde, en derininde ışık ve aydınlık var. O ışıklı beyaz noktayı fark etmek için DI’nın dışavurumu cesur bir adımdır, gereklidir. Sadece o karanlığın geçici ve öğretici olduğunu bilmek gerek. Çok sevgiler.

  Liked by 3 people

 7. Merhaba Sevgili Mor Alev Güzel İnsan,
  Dostumuz ID ye verdiğiniz 2 yol gösterme yazısını sadece beğendim demek içime sinmedi. Okuyunca yüreğimi sevinç, neşe ve coşku kapladı. Sizinle sevgiyi soluyorum. Oluşturduğunuz bu duygu için teşekkür ediyorum.😊🙏💖💖💖

  Liked by 1 kişi

 8. Arkadaşlar yorum, yazanlar hepinize teşekkür ediyorum, çok içten. Son mesajı yazdıktan sonra yıkanır gibi bir serinlik bir rahatlama geldi ve kulaklarımda bir sürü suptil ses, aklımın içinde kaynağının mor Alev sitesi olduğunu hissettiğim düşünce uçuşmaları oldu ve bir süre sonra o kadar fazla oldu ki Basmelek Mikailden bilgi alışverişinin kesilerek sadece şifaya yer verilmesini istemek zorunda kaldım. Mesajlar yazdığınızı bilmiyordum ama gönderilen tüm şifa, enerji, dua ve reikiyi aldım. Bir tek moralev sandığım için kendisinin yüksek benliğine seslenerek onu senden izinsiz cektiysem helal et diye seslendim şimdi aynısını hepinize söylüyorum. Söylenecek fazla bir şey yok gördüm, hissettim ve yaşadım. Bundan böyle üzerimde iyi enerji olursa buraya göndereceğim ve ihtiyacım olursa da manevi alemden bağlanarak ihtiyacım olan kadarını tekrar isteyeceğim. Teşekkür ederim, iyi ki varsınız 🍀

  Dark Side; gece uzun oldu evet sabahın ilk ışıklarına kadar uyutmadı gelen şifa

  Liked by 2 people

 9. Vavv, süper… Henüz okudum ve tekrar okudum mesajı ve yorumları. Hepiniz harikasınız. Bizi seviyorum, ne kadar da güzeliz …Hepimize teşekkür ediyorum, iyi ki VAR OLMAYI SEÇMİŞİZ ve İYİ Kİ BU ZAMANDA DÜNYADA BULUNMAYA KARA VERMİŞİZ. 😘💕🐞

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.