Sirius’un Yükselişi, Zamanın Dışındaki Gün ve Galaktik Yeni Yıl – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

sirius - sodpetSevgili Okuyucularım, önümüzde birkaç önemli ve ruhani gücü çok yüksek gün var. Böyle günlerde inancımız da zirve yaparken enerji çalışmalarımız, dualarımız, zihin ve kalp gücümüz birleştiğinden yaratımımız da artıyor.

Sirius – 22 Temmuz Cuma

Ezoterik anlayışa göre, Sirius gökyüzündeki en kutsal yıldızdır. Kişisel ve kolektif ruhani hayatlarımızla yakından bağlıdır. Temmuz ayı astrolojisinde Sirius’un gücünü de gördük ve görmeye devam edeceğiz. 4 Temmuz’daki yeni ay, zıt ve kare açıların hepsi Sirius’a çok yakın gerçekleşti ve gerçekleşecek. Astrolojide Sirius’un etkisini görmezden gelemeyiz.

Peki, bu yakınlık neye yol açıyor? Dönüşümsel ruhani enerjilerin akışını görüyoruz. Temmuz ayında neredeyse her sert açının etkisi sadece günlük hayatlarda değil, ruhani hayatlarımızda da büyük iz bırakıyor ve bırakacak. Geçen yıl Sirius hakkında şunları iletmiştim:

“Sirius, Yengeç’in içinden doğru Ruhani Sezgi ışığını gönderiyor, bize iç görü, destek ve rehberlik sağlıyor.(…) Güçlü bir Sirius, berrak, güçlü, durmak bilmeyen bir ruhani görev hissini açığa çıkarır. Hayat değiştiren olaylar yaşayabilir, böylece yaşam yolumuzu gitmemiz gereken hedefe yönlendirebiliriz.”

Buraya kadar astrolojik açıdan konuştuk. Şimdi biraz daha kadim bilgilere yönelelim:

Sirius, yıl sonunda gökyüzündeki en yüksek noktaya ulaşır ve sonra yavaş yavaş pozisyonu alçalır. Sonra yeniden doğar. 22 Temmuz sabahı, yani yarın sabah Sirius güneş doğmadan hemen önce yükselecek, bir anlamda yeniden doğacak.  Bu yeniden doğuş, geleneksel olarak Nil nehrinin taşmasını ve bereketin gelişini müjdeler. Eski Mısırlılar için aynı zamanda 9 Tanrıdan oluşan Ennead’ın dönüşünün de habercisidir.

Günümüzde bu yeniden doğuş hala kutsal ve bugün  Sirius’un ruhani enerjisinin yenilenmiş ve taptaze bir şekilde tekrar dünyaya giriş yaptığı gün olarak kabul ediliyor. Sirius’un doğuşuna 8-8 Aslan Kapısının da ön hazırlığı olarak da bakabilirsiniz. Aynı gün Güneş de Aslan burcuna giriyor, Yengeç’in ıslak yuvasından Aslan’ın korkusuz, cesur bölgesine adım atıyoruz.

Kutsal Niyet

Yarın sabah şafaktan hemen önce uyanın ve Güney Doğu yönüne bakın. Orada gökyüzündeki en parlak yıldızı göreceksiniz. Kutsal niyetinizi bütünün hayrına kalbinizde tutun ve onun Sirius’un ışığı ile tüm dünyaya yayılmasına şahit olun. Geçmişin silinip gittiğini hissedin. DNA’nızdaki Sirius parçasını tanıyın ve onu kabul edin. Yeni bir döngüye adım atılan günlerdeyiz. Sirius’un Işığını içinize alırken, onunla ne yapacaksınız? Cevap kendini bir yıl boyunca gösterecektir.

22 Temmuz aynı zamanda Marie Magdalene günüdür.

DÜZELTME NOTU: Bu yazıyı yayınladıktan birkaç saat sonra bir okuyucum Sirius’un nasıl görüneceği konusunda bir gökyüzü simülasyonuna bakmış. İstanbul yeterince güneyde olmadığı için buradan Sirius’un görünemeyeceğini bulmuş. O yüzden bu düzeltmeyi ekliyorum. Sirius yarın sabah doğacak ancak görülemeyecek. Yine de sabah Kutsal Niyetinizi tutmanızı ve yukarıdaki ufak töreni uygulamanızı öneririm. Bu hatam için çok özür dilerim.

Zamanın Dışındaki Gün – 25 Temmuz Pazartesi

Yucatan MexicoMaya Galaktik Takvimine göre, 25 Temmuz Zamanın dışındaki gündür. Eski ile yeninin arasında bir yerdeyizdir. Eskiyi teşekkürlerle bırakma ve yeniye açılmanın kutlandığı bir zamandır. Ama ne orada, ne de buradayızdır.  Tam arada bir yerde, umutla, beklentilerle geleceğe yüzümüzü döneriz.

Bu tarih eskiden arınmak, ona şükranlarımızı iletmek, zihnimizde ve kalbimizde henüz bitmeyen işleri tamamlamak için idealdir. Buna kendimizi ve diğerlerini de bağışlamak dâhil!

Aynı gün, Dr. Masaru Emoto tarafından Dünya Suyu Takdir Günü olarak seçilmiştir. Bedenimizin ve dünyamızın %70’inden fazlasını oluşturan, bize yaşam veren suya şükranlarımızı sunmak için ne güzel bir gün! Dolayısıyla, 25 Temmuz Pazartesi günü için,  Güneş Tutulmasında yayınlamış olduğum su çalışmasını ve meleklerin bize vermiş oldukları bir bardak suyu kutsama ve şükretme yöntemlerini öneririm. (Bağlantılar burada ve burada)

Galaktik Yeni Yıl – 26 Temmuz Salı

Yine Maya Takvimine göre 26 Temmuz yeni gezegensel ya da galaktik yılın başlangıcını işaret eder. Galaktik Merkezle hizalanırız ve enerji dünyaya doğrudan akmaya başlar. Bu yeni yılın teması Maya inanışına göre “Mavi Işın Dağılımı Fırtınası”. Aklımıza ilk önce Baş Melek Michael (Mikail) geliyor tabii.

Bu enerjiyle ilgili bulduğum ve kalp filtremden geçen bilgiler şunlar:

“Mavi Işın Dağılımı Fırtınası”, yeryüzünün boyutlar arası köprülerinden dördüncüsünü aktive eden Işık Kapısını açacaktır. Böylece Yeni Sirius Döngüsüne de gireceğiz (29. döngünün birinci evresi). Bu yeni yıl, 26 Temmuz 2013’de başlayan 4 yıllık sürecin tamamlandığı yıl olacaktır. (2013-2017)

Arkadaşlar, Temmuz-Ağustos 2013 inanılmaz güzel astrolojik olaylara sahne olmuştu, Yıldız Kapıları, Merkaba oluşumu, Süleyman’ın Mührü… O zaman kolektif ve kişisel niyetlerimiz neydi? Nelerin tohumlarını ekmiştiniz? Hatırlayın. 2017’de o tohumların hasat zamanına girmiş olacağız.

Bu enerji, kendini yeniden yaratmak ve aydınlanma nitelikleri açısından Plüton enerjisine denk geliyor. Yeni Işığın enerjisini bizler serbest bıraktıkça, görülmeyeni görünür hale getiriyoruz ve bilinçaltında yatanlar da gün yüzüne çıkıyor. Ana akım farkındalığa eklenen bu bilgiler ise önü geçilemez bir değişime yol açıyor.

Salı günü, halen yapmakta olduğumuz enerji çalışmasına devam etmeyi öneriyorum. Niyetimiz tamamen arınmak üzere teslimiyete geçmek olsun.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

15 comments

 1. Sevgili Mor Alev geçen yıl 26 Temmuz gecesi yüzlerce mor ışık saçan yıldızlar gördüm. Sadece ben değil ailemde gördü.

  Liked by 1 kişi

 2. Yarın web temmuz doğum günüm akşam üstü 16 30 da doğmuşum….Sevgiyle selamlıyorum gökyüzünü…..❤❤

  Beğen

 3. İstanbul’dan Sirius yıldızını göremeyeceğimizi yazmışsınız..Ya Hatay’dan görme şansımız yok mu ? Neden sadece İstanbul’a göre anlatıyorsunuz..Biraz daha genele anlatsanız..açıkçası biraz zoruma gitti Moralev …Umudumun azaldığı anda size dönerken bu yok sayılmak gibi geldi, beni anlıyorsunuz değil mi?

  Beğen

  1. Sevgili Hülya, siz de bahsettiğim arkadaş gibi internete girin ve Hatay’dan görünüyor mu bakın. Bu durum sizinle değil, benimle ilgili bir şey. Her vilayete tek bir kişi olarak yetişmem mümkün değil. Yok sayılma hissini salıvermek üzere çalışmanızı da öneririm. Amerika’daki, Finlandiya’daki okuyucularım neden bize göre de anlatmıyorsun, bizi yok sayıyorsun demiyorlar, çünkü bir kişi ancak bu kadarına yetebilir biliyorlar. Daha da doğrusu, bu durumu özdeğerlerinin bir ölçüsü olarak görmüyorlar. Sevgilerimle

   Beğen

 4. Bu süre içerisinde bol bol meditasyon yapalım dua edelim. Tekniğiniz neyse kalbinize güvenin. Bizim burada birlikte toplanıyor olmamızın bir amacı var. Karanlığın planı nihayet bozulmaya başladı. Ancak tehlikeyi tam anlamıyla yok edebilmek için herkesin kalbine güvenmesi gerek. İnsanların gerçek sevgiyi ve ışığı hissetmesi için tam teslimiyetle inanarak devam etmeliyiz. Hepinizi çok seviyorum kardeşlerim. İyi ki varsınız, iyi ki buradayız.:)

  Liked by 1 kişi

 5. Presesyon var, güneş 22 Temmuz’da Aslan’a girmiyor hala Yengeç’te, artık 16 Ağustos’ta Aslan’a giriyor

  Beğen

  1. Kullandığınız sistem farklıdır. Benim gerçeğimde ve sistemimde 22 Temmuz’da giriyor. Enerjiler de bunu tasdikliyor. O yüzden bir şüphem yok. Aklımda soru işareti bile yok. Sevgilrimle

   Beğen

 6. Merhaba Mor Alev,

  Ennead’ı okuyunca şu çözemediğim soruyu paylaşmak istedim:

  Doğru söyleyeni neden 9 köyden kovarlar? neden 9 sayısı doğru söyleyeni sistem dışı bırakır?

  Beğen

 7. Teşekkür ederim Moralev…. .. salıverme çalışmasını yaptım…haklısınız tek başınıza yetişmeniz zor..nasıl çalıştığınızı bilmediğim için ..Aslında sizinle çalışmak isterdim,hem sizden çok şey öğrenirdim hem yardım ederdim..

  Beğen

 8. Bu sıralar midem çok bulanıyor ve kalbimde ağrılar var. Yoğun enerjilerden kaynaklı olabilir mi acaba?

  Beğen

  1. Sevgili Ayzıt, bir doktora baş vurmanızı öneririm. Sorun fizyolojik ya da psikosomatik olabilir. Önce bedensel sağlığınızın bilimsel olarak yerinde olduğuna bakın, sonra enerjik sebepleri araştırısınız. Geçmiş olsun

   Beğen

 9. doğum günü 4 temmuz olan biri olarak sirius ile ilgim,alakam çok fazla..tüm yazılarınız için çok teşekkürler,sevgiyle…

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.