Geniş Bakış Açısıyla Yargıdan Muhakemeye Geçiş – Lady Nada ve Sananda

Elephant humorÇağlar boyunca varlığınızı sürdürdüğünüz zıtlık/ayrımcılık (düalite) boyutunda, “yargı” olgusu sizin sadık bir rehberiniz, gerçekliğinizdeki (yaşamınızdaki) birçok iniş çıkış ve dönüm noktalarında, yönünüzü bulmanızı sağlayan yol gösterici ışığınız olmuştur. Ve size gayet iyi de hizmet etmiştir. Görünüşe bakılırsa, sizi korumuş ve hedeflerinize doğru güvenli bir şekilde ilerlemenizi sağlamıştır.

Görünüşe bakılırsa diyoruz, çünkü yargı olgusu sizi ileri götürürken ve çoğu durumda sizi korurken, aynı zamanda “yüksek bilince” doğru yaptığınız yolculuğunuzdaki birçok deneyimlerde sizi kısıtlamıştır.

Ama yine de amacına hizmet etmiştir. Geçici olarak kaldığınız düalite boyutunda (3D), “aydınlanma, yüksek bilinç ve Birliğe” doğru giden evrimleşme yolunuzun birçok aşamasında yönünüzü bulmanız için gerekli olmuştur ve işinize yaramıştır.

Aynı zamanda gelişiminiz boyunca sizi daha fazla ileri götürmek, düalite boyutundan uzaklaşarak enerjilerinizi giderek saflaştırmanızı sağlamak ve bunun sonucunda da yargı olgusunun, artık “muhakeme yeteneğini” ile yer değiştirebileceğini ve bilinçli olarak yeni deyimlere açık olunacağını keşfetmeniz için de gerekli bir aşama olmuştur.

Yargıyı yıllarca bir pusula gibi (seçim ve kararlarınızı belirlemek için) kullandığınız zamanları tekrar gözden geçirmek, eski yaşam şeklinizin işleyiş tarzını keşfetmeniz ve değerlendirmeniz için aydınlatıcı bir egzersiz olacaktır. O zamanki düşünce ve davranış tarzı size hizmet etmiş olsa da, şimdi artık gittikçe içinizde daha rahat barınabilen yeni yüksek enerjiler sayesinde bilincinize yerleşen yeni bir “geniş ve derin bakış açısından” bakma zamanıdır.

Artık her yeni seçeneğe, fikre, düşünceye ve olaya, bir tabloya bakar gibi bakabilirsiniz. Her şeyi aynı anda görebilen ve derinlemesine bakabilen biri olarak, bir sorunu, oluşumu, düşünceyi ya da bir fikri birçok yönden ve bakış açısından tartabilirsiniz. Bu da size, hepsinin içinde barınan asıl gerçeği görmenizi, hepsine açık ve daha kabullenici olmanızı, tüm olan biteni bir bütün olarak görüp, (yargılamadan) “ne ise o” diyerek onlarla birlikte yaşamayı daha kolay hale getirebilmenizi sağlar.  

Ayrıca herhangi birisini/bir şeyi yargıladığınız için kendinizi yargılamamanız da çok önemlidir. (Yargıladığınız için kendinize kızmamalısınız) çünkü asırlar boyunca zıtlık/ayrımcılık boyutundan geçerken, yaşamınızı yönlendiren bir pusula gibi işlev gören yargı olgusu, birçok yönden işinize yaramıştır. Ve de bildiğiniz üzere eski alışkanlıkları bırakmak, daima zordur.

Ancak yüksek benliğiniz (öz benliğiniz), yüksek suretleriniz ve yüksek bilinciniz ile bütünleştikçe ve şu an etkisi altında olduğunuz “yeni değişim enerjileri” ile kucaklaştıkça, size yol göstermesi için kullandığınız o eski yöntemleri (yargılamayı) bırakmanın çok daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Değerli Sevgililer; Değişim dalgaları ile birlikte süzülmenize izin verdikçe ve bütün farklı bakış açılarını, bütün farklı ifadeleri ve düşünceleri “çok çeşitlilik ve olasılıklar bolluğu” olarak kucaklamaya açık oldukça… Ve de bunların hepsini bilincinizin mevcut kapsamının içine sığdırdıkça, bir şeyleri ne zaman ve nasıl iyi/kötü, siyah/beyaz veya negatif/pozitif olarak yargıladığınızın daha kolay farkına varacaksınız.

Ve (yargı ile yer değiştiren) muhakeme yeteneğiniz, en yüksek hayrınıza, en yüksek bilincinize ve en yüksek titreşiminize ulaşmanız konusunda size rehberlik edecektir. Sizi yeni bir sahaya taşıyarak, yüksek boyutlarda (yüksek boyutlu enerjilerde) daha kolay ve daha uzunca bir süre kalmanıza izin verecektir.

Muhakeme etmek demek, kalbinizin içinde ve yüksek bilincinizde yerleşik olan içsel pusulanıza, yani yeni yeni işitmeyi ve o doğrultuda hareket etmeyi öğrendiğiniz içsel sesinize göre karar vermek demektir. Sizleri yüksek bilinç seviyesine ulaştıran merdivenin basamaklarını tırmandıkça ortaya çıkan “ilahi sevgiden olan özünüzün ve ruhunuzun” güdülerine göre karar vermektir. Yüksek suretlerinizle birleştikçe ve şu anda sizi saran yüksek enerjileri sevgiyle kabul ettikçe, içinizde sürekli gelişen “ilahi bilincin” bakış açısından olaylara bakmak ve o doğrultuda karar vermek demektir.

Böylece her hareketinizi, her davranışınızı ve düşüncenizi, doğal olarak bu yüksek bilinç seviyesi doğrultusunda seçmiş olursunuz. Çünkü daha önce rehberlik etmesi için kullandığınız yargı olgusu yerine, artık “demir atmış olduğunuz” İlahi Sevgi size rehberlik etmektedir.

İşte böyle, değerli sevgililer. Bilincin yüksek âlemlerine olan doğal yolculuğunuzda, bakış açınızı genişletmenin ve bilincinizi netliğin üst seviyelerine yükseltmenin bir anlamını (önemini) daha sizlere sunmuş olduk.

Namaste.

Çeviriyi yapan Mor Alev Dostuna, ileten Fran Zepeda’ya, Lady Nada ve Sananda’ya çok teşekkürler. (franhealing.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. Merhaba,
    Sizi sürekli okuyorum. Duyarlı ve yumuşak anlatımlar her seferinde içimde bir şeyleri daha açıyor, bazen de açılmış olanları anlamama ve aynı frekansta olduğumu anlamama sebep oluyor. Her şekilde iyi geliyor. Bir çok insan için de böyle olduğunu düşündükçe daha da mutlu oluyorum, yazılarınızı paylaşıyorum. İyi ki varsınız, bu yol sizinle daha da güzel…
    Namaste.

    Liked by 1 kişi

  2. Çok teşekkürler Sevgili Mor Alev, Mor Alev Dostu, Fran Zepeda, Lady Nada ve Sananda… Çok da uzun olmayan bir zaman öncesinde ben de başladım, ön yargılardan uzaklaşmaya, kolay olmuyor yazıda da dediğiniz gibi, sonra aynen dediğiniz gibi kendime kızmalar oluyor ve ön yargıda bulunduğum, kişi, olay veya durumdan kendi kendime özür diliyorum ve bunu farkettiğim için kendime de teşekkür ediyorum.Hiç kolay değil bununla birlikte kendinizdeki değişimleri fark ettiğinizde tarif edilemez bir mutluluk ve bu değişim çevrenize de yansıyor bu ise en güzeli. Gelişmeye, büyümeye devam, olabildiğince. Varlığınız için şükürlre olsun. Namaste.

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.