Gölgeler, gerçekler ve ilişkiler – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Loving shadow selfArkadaşlar, önümüzdeki dört haftayı ve büyük ihtimalle en az altı ayı biçimlendirecek bir yeni ayın enerjisinin etkileri altındayız. Bu yeni ay hakkında çok şey yazıldı, öyle ilginç bir enerji demeti var ki, herkes farklı yönlerden bu enerjiyi yorumladı. Fikrimce bu yeni ay, son iki yazıdır anlatmaya çalıştığım 2016 enerjilerini kesinlikle tamamlıyor hatta güçlendiriyor. Ben her şeyi en baştan yazmamaya karar verdim. Onun yerine öğretmenim Tom Lescher’e kulak vereceğiz bu sefer. Hatırlarsanız, 2016 enerjilerini konuşurken şu ana temalara bakmıştık:

 • Enerji değişimi
 • Saflaştırmak
 • Gerçeği bulmak
 • Kutsal Erkek Enerji
 • Kimliğinizi bulmak

Bu yeni ay, yukarıdaki bütün bu maddeleri alıyor ve onları ilişkilerimize getiriyor. Kendimizi tanımladığımız ilişkilere, yani aile, iş, dostluklar ve elbette özel ilişkilerimize… Tom bu açıdan harika bir analiz yapıyor. Bu karışım sadece en yakınlarımıza değil, enerji alışverişinde bulunduğumuz kişiler ve kurumlara olan davranışlarımızı nasıl etkileyecek? Bunu Tom’dan dinleyelim:

“Oğlak’ta gerçekleşen yeni aya bakalım, Ay, Güneş birleşmiş, hemen yanlarında Plüton var, Merkür Oğlak’a geri giriyor. Bu da aile, aile, aile demek! Sonra Akrep’teki Mars’ı görüyoruz, ilişkiler diyor. Siyah Ay Lilith Terazi’de, yine ilişkiler. Venüs Satürn’le birleşmiş, ilişkilerimizdeki bağlılık, kontratlar, uzun dönemde ortaklıklarımızdan beklediklerimiz ve bütün bunlara bakış açımız yeniden inceleniyor.

İlişkilerimizdeki ihtiyaçlar çok çok erken belirleniyor. Daha ana karnındayken annenin babayla olan ilişkisi hakkında hissettiklerinden, yaşantımızın ilk üç yılına ve çocukluğumuzda olanlar ve ebeveynlerden alınan mesajları düşünün. Özellikle karşı cinsten olan ebeveyn, bizlerin karşı cinsle olan ilişkisini belirlerken, aynı cinsten ebeveynin davranışları, görüşleri, ihtiyaçları, alışkanlıkları ruhumuza damgasını vuruyor. Bu kalıplaşma, bu şartlandırma, yani babanızın annenize davranışları, her birinin dini inançları, kendi ebeveynlerinden miras aldıkları suçluluk ya da utanç duyguları, bütün bunlar öne çıkan konular haline geliyor. Özellikle de yeni yıl gibi bayramlarda ve daha uzun yıllar boyunca, Plüton 2008-2024 arasında Oğlak’tayken.

Bunun bir parçası aslında geçerli olan ataerkil düzeni parçalamak, binlerce yıldır baskın erkek hükümranlığının değerler dizisini sona erdirmek. Bundan uzun zamandır bahsediyoruz. Böylece, kadın-erkek, dişi-eril enerjilerin dengesinin yarattığı yeni paradigmaya doğru giderken, ilişkilerimizi de dengeliyoruz. Ve bu sırada ne oluyor? Bu gezegende kimse yeterince sevgi alamıyor! (Mor Alev:Tom burada şaka yapıyor, gülüyor, ama bence çok doğru bir saptama) Kimseye yeterince dikkat verilmiyor! İnsanlar çalışmakla çok meşguller, hayatta kalmaya ve dolaba yiyecek koymaya, ev kirası ya da borç ödemeye çalışıyorlar. Çocuklar bakıcılara ya da kreşe bırakılıyor, bekâr ebeveynler var, çocuklar bir anneye bir babaya gönderiliyor. Pek çok toplumda eğitim sistemleri bütçenin en altında. Önce ordu geliyor, sonra bankalar, ilaçlar ve geriye bir şeyler kaldıysa eğer, çocuklara o gidiyor. Bir sürü kültürde çocukluğumuza bu kadar kötü davranılması insanı hayrete düşürüyor. Ve bunun sonucu olarak, hepimiz bir şekilde yaralıyız.

Önümüzdeki aylarda, Siyah Ay Lilith Terazi’de yol alıyor. Sonra dokuz ay kalmak üzere Akrep’e geçiyor. Mars şimdiden Ağustos’a kadar zamanın büyük kısmını Akrep’te geçirecek. Akrep salıvermek, bırakmak, ölmek ve eski çocuksu şablonları, ilişkileri yaşamanın eski davranış kalıplarını, eski ihtiyaçları, eski bağımlılıkları öldürmek demek. Ne olursa olsun, Lilith gölgelerimizi gösterir. Akrep gölgelerle ilgilidir, Plüton’la bir araya gelen ay ve güneş gölgelerle ilgili, Satürn-Venüs birleşmesi gölgelerle ilgili. Bu ay gölgelerimize bakıyoruz.

Gölgeler, kendimizle ilgili sakladığımız, inkâr ettiğimiz ya da baskıladığımız negatif inançlarımızdır. Onları sakladığımızda, inkâr ettiğimizde, ya da başkalarına yansıttığımızda, bu negatif inançların bilinçli olarak şifalanmasına izin vermiyoruz.

owning our shadow selfBir örneğe bakalım. Örneğimiz, “ben sevilesi hissetmiyorum” olsun. Belki üç yaşındayken ebeveynleriniz ayrıldıysa, bir şekilde suçun kendinizde olduğunu hissetmiş olabilirsiniz. Ya da, ebeveynleriniz sürekli çalışmak zorundaysa ve size sarılacak, sizi yetiştirecek, sizinle oynayacak vakitleri yoksa hepimiz, “ben sevilesi değilim, ben yeterli değilim, ben sevilecek kadar iyi değilim ya da ben sevgiyi hak etmiyorum” gibi duygular hissedebiliriz. Kendi gölgenizi düşünün. Ben sadece bir örnek kullanıyorum. Yani hepimiz sevgiye açız. Hepimiz sevgi kıtlığındayız. “Hadi, bana sevgi ver, ben yaralıyım, ben sevilesi hissetmiyorum”. Bu durum gölgeye girdiğinde, “Ben bir numara olmak istiyorum, ben sevilesi olmadığımı saklamak istiyorum, çünkü eğer insanlar bunu anlarlarsa beni sevmezler. Onun için ben bunu saklayacağım, bir maske takacağım, sahte bir kişiliğe bürüneceğim, çok önemli birisi olacağım.” Ama ilişkilere girdikçe, ortaklıklara girdikçe, yakınlık arttıkça, onlar bize ne kadar yaklaşırlarsa o kadar görmeye başlarlar. Derler ki, “ah, bu kişi kendini yeterince sevmiyor” ya da “onun öz-imajı hiç iyi değil.” Sizin için üzülebilirler. Ancak ilişkilerinizi sabote de edebilirsiniz. Bağımlılık davranışlarına gidebilirsiniz, mesela o kadar sevgi ve ilgiye muhtaç davranırsınız ki karşınızdakini kaçırırsınız. Ya da “ben sevilesi değilim” düşüncesini alıp partnerinize yansıtırsınız. “Beni yeterince sevmiyorsun. Beni sevmiyorsun”. Sonra da aptalca bir şey yaparsınız ve ilişkiyi temelden sarsarsınız.

İşte gölge böyle çalışır. Ve bu sene bu gibi durumlarla oldukça fazla çalışacağız. Jüpiter’le birlikte Başak’taki Kuzey Düğümü, şifa ve arınmayla ilgili, Yay’daki Satürn gerçeklerle ilgili. İşte bu zamanda ilişkilerimiz, gölgelerimizi görmeye, inkâr ettiğimizi görmeye yardımcı olacak. Bazılarını yalanlara, yarı doğrulara, en derin korkularımızı, en derin ihtiyaçlarımızı saklamaya da yöneltebilir.

Zaman şimdi! Yeni Ay, Güneş, Plüton birlikte Oğlak’ta. Ayağa kalkın ve sayılın. Kral olun. Kraliçe olun. Kendi gerçeğiniz olun. Gerçeğinize sahip çıkın. İnkâr etmeyin, bastırmayın, yansıtmayın, saklamayın. Kimse mükemmel değil. Eğer biz kendi mükemmel olmayan yönlerimizi kabul edersek, diğer insanlar da mükemmel olmayan yönlerimizi kabul ederler.

Kendinizi koşulsuz sevin. Bilin bakalım ne olacak? Herkes sizi koşulsuz sevecek. Sadece bir parçanızı severseniz ne olacak? Herkes sevdiğiniz parçayı sevecek ve sevmediğiniz parçayı sevmeyecek. Dünya bir aynadır. Döngüyü kırın. Hep aynı şeylerin tekrarlanmasına engel olun.

Kendinizi tam olarak kabul etmek, insafsız bir dürüstlük gerektirir. O zaman ilişkilerde, ortaklıklarda dürüstlük yükselir, gerçek şifa oluşur ve koşulsuz sevgi kalplere ulaşır. Kendinizi koşulsuz sevdiğinizde, bu size kendi ihtiyaç ve gerçeklerinizi ifade edecek gücü verir. 

Umarım kendinizi olduğunuz gibi kabul edersiniz, 2016 daki yolculuğunuz bütün yaralarınızı iyileştirir ve duygusal bağımlılıklarınızı sona erdirir. Böylece, ilişkileriniz aslınız olan ebedi ve ezeli ruhunuzu, yani sevgiyi yansıtır.

Namaste, Aloha, Sevgilerimle…”

***

Tom’a biz de sevgilerimizi ve teşekkürlerimizi gönderiyoruz. Sanırım ilişkilerimizde ördüğümüz ağlar bundan güzel anlatılamazdı! Arkadaşlar, gölgeleriniz tam yukardaki gibi olmayabilir ama sıklıkla buna yakın konularda dolanırız. Dürüstlük gölgeleri aydınlatmanın ilk adımıdır. Geçen gün yazdığım gibi, önce kendinizi hangi konulara bilinçli ya da bilinçsiz kandırdığınıza bakın, oradan yola çıkın. Kendinizi saflaştırmaya o noktadan başlayın. Önümüzde bunun desteklendiği 4 hafta, hatta koca bir sene var. Ama erken kalkan çok yol alır, bunu geciktirmeyin.

Yeni Ay bu sabah (10 Ocak Pazar), saat 03.30 da gerçekleşti. (İstanbul)

Hepinize harika bir ay diliyorum.

©Mor Alev 2016


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

 1. Merhaba Mor Alev. Benim naçizane bir önerimi bildirmek istedim:Başlıklar halinde çakra açma meditasyonları falan verilmiş fakat,(Yanlış anlaşılmasın,ellerinize,yüreğinize sağlık)yazılarla karşılaşılıyor.Acaba meditasyonlar video biçiminde verilemez mi?Blog sayfanızın yenilenmiş hali ile daha çok insana ulaşıp,ışık olmanız dileği ile

  Beğen

  1. Sevgili Düşüm, kaynaklarım, zamanım şu anda ancak bu kadarına izin veriyor. Belki bir gün bu dileğiniz de gerçekleşir. Öneriniz için teşekkür ederim. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.