Bob Fickes: Bir Günün En Önemli Beş Dakikası…

Various Cool Artworks by Kidy-KatBob Fickes güne başlarken enerjimiz nasılsa güne öyle devam ettiğimizi çok iyi biliyor, aynı Yeni Ay’da ortaya koyduğumuz niyetlerimiz ve enerjimiz nasılsa, o niyetlerin imzasını bütün bir ayın enerjisinin taşıdığı gibi… Bu makaleye ek olarak size birkaç hafta önce vermiş olduğum “Harika bir gün yaşamak ve harika günleri alışkanlık haline getirmek için bir yöntem” yazısındaki önerileri de kesinlikle tavsiye ederim. Bu yöntemleri yarın sabah deneyin, hem güne hem de haftaya olumlu başlayınca günleriniz nasıl geçiyor dikkat edin. Pişman olmayacaksınız!

Bu yazı Mor Alev Dostu tarafından çevrilmiştir. Mor Alev Dostuna ve Bob Fickes’e çok teşekkürler.

Bob Fickes:

Her sabah uyandığınızda, sadece yeni bir güne değil, yeni bir hayata başlamanızı rica ediyoruz. Yaşadığınız hayat, akıp gidiyor. Geçmişin derinliklerinde kayboluyor. Yeni bir hayatın başlangıcı, şu andır. Dolayısıyla şimdi, tam da şu anda, yeni hayatınızı yaşamaya başlayın. Sadece beş dakikanızı ayırın ve sessiz olun.

Detayları düşünmenize gerek yok. Geleceğinizi değiştirecek olan, şu anki tutumunuzdur. Dünkü problemlerinizi ve yarınki hayallerinizi bir kenara bırakın. Artık yaşamınızı umutlar ve hayaller üzerine kurmayın. Şu anda yaşayın ve ne yapmak istediğinizi hissedin. Ne düşündüğünüz önemi değil. Tüm düşüncelerinizi bir kenara çekin ve sadece beş dakika sessizlik içinde kalın.

Sessizlik içinde sadece kendinizi, tüm canlılığı ve esenliği ile kendinizin saf halini bulacaksınız. Bu, “hayata yeni bir yaklaşım tarzının” bir başlangıcıdır. Yeni yaşamınız, varolmanın en saf halini bulduğunuzda ve Benliğinizi hissettiğinizde, başlar. Bu çok önemlidir. Hayatınızın büyük bir kısmında, sabah uyanır uyanmaz işiniz veya başka şeylerle ilgili sorumluluklarınızı düşünüyorsunuz. Bunlar hayatınızı dolu dolu yaşanmış kılmayacaktır. Şayet yeni bir yaşam istiyorsanız, bu yaşam önce sizinle başlamalıdır.

Beş dakika sessizlik içinde kalmanız, Sessiz Ortağınızın, Yüksek Benliğinizin, Gerçek Benliğinizin içinizde uyanmasını ve size rehberlik etmesini sağlayacaktır. Peki, sessizlik içindeyken duyumsamaya başlayacağınız şey ne olacaktır? Nereye gideceğinizi bilen ve yeni bir istikamete yönelmeniz için, sizi motive edecek olan Yüksek benliğinizin, sesini duyumsayacaksınızdır.

Yüksek Benliğiniz size bağırarak emirler vermez. O sizin yaşam gücünüzü uyandırır ve duygularınızı yeni bir istikamete yönlendirir. Bazen en iyi başlangıç, sessiz bir başlangıçtır. Doğru yöne gitmeniz için, nazik bir dürtmedir. Şayet uyanır uyanmaz sorumluluklarımızın içine dalıyorsak ve içsel sesimizi dinlemiyorsak, körü körüne alışkanlıkları olan bir varlık haline geliriz. Ve yapmak istediklerimizde de başarıyı yakalayamayız. Sessiz olun ve içinizi dinleyin.

Belki ilk birkaç denemede, sessizlikten başka hiçbir duygu ya da motivasyon hissetmeyeceksiniz. Bu yine de iyi bir başlangıçtır. Çünkü bu uygulamaya başlar başlamaz, Yüksek Benliğinizin ne istediğini hissetmek zorunda değilsiniz. Sadece sessiz olma ve bu sessizlik ile bütünleşmeniz yeterlidir. Sessizlik ile bütünleşmeyi başarırsanız, o zaman da Yüksek Benliğinizle bütünleşmeyi başarmış olacaksınız.

Yüksek Benliğiniz daima sahnenin, düşüncelerinizin ve “yapmak zorunda” olduğunuz görevlerinizin arkasında bulunur. Yüksek Benliğinizi bulamamanızın tek sebebi, koşuşturmaya biraz ara verip onu bulmak için sessizliğe çekilmediğinizden dolayıdır. Onu bulmanız, sadece sessiz bir beş dakikanızı alacaktır. Sonra da Yüksek Benliğiniz ile bütünleşme, otomatikman gerçekleşecektir. Bu harika bir başlangıçtır. Bu, yeni bir yaşama atılan ilk adımdır. Bu, gerçek doğanızla ilişkinizin ilk günüdür. Bu bir görev değildir. Sadece, en yüksek potansiyeliniz ile doğal halinizde kalmaktır.

Dolayısıyla her sabah ilk iş olarak, beş dakika sessiz kalın ve hiçbir şey yapmayın. Kısa zamanda yaşamınızın değiştiğini göreceksiniz. Kendinizi daha iyi hissedecek ve kendinize daha fazla güveneceksiniz. Ve Yüksek Benliğiniz ile ilişki kurmaya başlayacaksınız.

Bob Fickes (www.bob-fickes.com)


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

 1. Merhaba Her zaman sizi büyük bir olumlu lukla okuyorum öncelikle bunun için binlercekez teşekkür edrim.

  Benim size sormak istedigim çokta merak ediyorum. Sizin yada digerlerinin yazilarini okudugumda yada izledigimde herzaman ama herzaman müthiş bir esneme oluyor bende hatta bazen gözlerimden yaşlar geliyor. Bunun nedenini öğrenmek istiyorum ve hatta şimdi bu maili yazarken bile esneme cok kuvvetli bir sekilde devam ediyor. Teşekkür ederim. Sevgiyle isik icin olun.

  Saygilar Ayşen Alaca

  Samsung Mobile tarafından gönderildi

  Beğen

  1. Sevgili Ayşen, esnemek de aynı gözyaşı gibi arınma göstergesidir. İçinize bol miktarda oksijen çekiyorsunuz, iyi bir şey. Bazen benim seanslarımda karşımdaki insanlar, gözlerinden yaşlar gelene kadar 3 saat boyunca esniyorlar! Bu yazılar belli bir frekans taşıyorlar ve enerjinizi yükseltiyorlar. İşte o yüzden yayınlanıyorlar bütün dünyada. Aslında görevlerini yaptıklarını duymak hoşuma gitti. Sevgilerimle…

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.