Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den Sevginin Yüzleri (4) : BAĞIŞLAMAK

RainDeğerli Sevgililer,

Sizinle, Sevgi’nin bir başka niteliği olan “Bağışlama” hakkında söyleşmek istiyoruz. Bu nitelik, Sevgi’nin en önemli yüzüdür. Bu harika Gezegen üzerinde çağlar boyunca sürmüş olan tüm insanlık yaşamlarının en fazla arzulanan niteliği olmasına rağmen, insan tarihindeki bu dönemin, en önemli Sevgi suretidir. Çünkü “Bağışlama” niteliği ile insanlığın ruhlarında, muazzam bir şifalanma gerçekleşebilir.

Bağışlamak; Yüksek Güce, Her Şey olan Yaratan’a, Sonsuz Olan’a teslimiyeti gerektirir. Bağışlama eylemi gerçekleştiğinde, kalp haznesine özel bir iksir akar. Böylece hem bağışlayan kişinin, hem de bağışlanan kişinin içinde, enerjik bir hareketlenme olur ve her ikisinin de yaşamlarına Sevgi ile devam etmeleri sağlanır. Her iki Ruhun da kalplerinde, kelimenin tam anlamıyla bir “arınma” oluşmuştur. Ve her iki Varlık da, daha önce deneyimledikleri elem ve keder, acı ve hüzün gibi tüm karanlık ve olumsuz duyguları, tertemiz yıkamışlardır.

Bu sayede her iki Varlık da kendi dünyalarına, muazzam bir Işık yayarlar. Ve bu da, Gezegeninizi çevreleyen büyük enerji alanını etkiler. Sizlere sürekli “Hepimiz Biriz” dememizin nedeni budur. Zira iki Varlık birbirini bağışladığında, Yaratan’ın Koşulsuz Sevgi gücü olan büyük bir güç, tüm Evrenlerde serbest bırakılır ve her şey anında, bilinç ve farkındalığın yüksek seviyesine ulaşır. Her iki Varlık da artık, içlerinden ışıldamaya başlarlar. Gerçek Öz’lerine giden yolu tıkayan tüm blokajlar ortadan kalkmış ve çözülmüş olur. Ve böylece nezaket, tevazu ve masumiyet ile yeni bir başlangıç yapabilirler.

Bağışlama eyleminin gerçekleşmesini engelleyen en büyük “aleyhtar”, kişinin kontrolünü elde tutmakla beslenen, EGO’dur. Ve çağlar boyunca insanlar, bu EGO’nun (gerçek varlıkları olarak algıladıkları için) çok fazla güçlenmesine fırsat vermişlerdir. Hâlbuki her bireyin gerçek Öz’ü, Koşulsuz Sevgi’nin nezaketinde, masumiyetinde ve onun kabulünde yatar. Kişinin hayatındaki ve ilişkilerindeki “her konuda haklı olma” duygusunun çözülmesi ve başkalarının ve yaşamın içindeki iyiliğe ve güzelliğe karşı yenilenmiş bir inancın ortaya çıkması için, istikrar ve denge gereklidir.

2011 senesinde ilerlerken, Ruhunuzun daha yüksek bilinç ve farkındalık seviyesine yükselme arayışı devam edecektir. Ve bu süreçte, Bağışlama niteliğini uygulamak için, her birinizin karşısına birçok fırsatlar çıkacaktır. Bu fırsatlara açılacak olan kapının farkına varmanız için, uyanık olmalısınız. Bir kişiyi gerçekten bağışladığınızda, önce İlahi Ruhunuzun daha fazla suretlerini ortaya çıkarmış, sonra da hepsini bir araya getirerek, Birlik ile uyumlamış olacaksınız. Çok boyutlu Benliğiniz ile harika bir uyum sağladığınızda, içinizde “atıl duran” bütün güzel özellikler de, yüzeye çıkmaya başlayacak ve hem sizin içinizde, hem de sizin aracılığınız ile dışsal gerçekliğinizde görünmeye başlayacaklardır.

Bu sene (2011), çoğunuz bu kapıdan geçeceksiniz. Ve her seferinde böyle bir olay vuku bulduğunda, (bir kapı açıldığında) tüm insanlığın bilinci, büyük bir Uyanış ve Farkındalığa doğru ilerler. Çünkü gelen bu yeni enerjilerin masumiyeti ve saflığı, çevrenizdeki herkesin uyanmasını sağlar ve gerçekte kim olduklarını hatırlama yeteneklerini güçlendirir.

Herkesin birbirini kabul ettiği büyük bir “Kabullenme sürecinden” geçeceksiniz. Bu süreç sonunda, her birinizi tahmin ettiğinizden daha uzun bir süre zıtlık/ayrımcılık oyununda tutuklu bırakan tüm eski bağlarınız, çözülecektir. Bu yükseliş yolculuğu, her ne kadar uzun ve yorucu olsa da, bu söyleşiyi (mesajı) okuyan her birinizin, halletmek üzere bu Dünya’ya geldiğiniz tüm görevlerinizi tamamlama aşamasında olduğunuzu, bilin Sevgililer.

Bu görevlerinizi tamamladığınızda, tüm İnsanlığın, Yeryüzünün ve onun tüm Âlemlerinin kurtulmasına katkı sağlamış olacaksınız. Bu yüzden, bağışlama konusundaki kişisel zorlanmanızın ya da bağışlamaya istekli olmanızın, Gezegeninizdeki tüm Bilinçler üzerinde yapacağı etkinin farkında olmanızı rica ediyoruz. SİZLER, şu an hayal edebileceğinizden çok daha kudretlisiniz, Sevgililer. EGO’nuzun düşük titreşimli “uğraşlarını” ardınızda bırakın ve kendisinden, hem sizin en Yüksek Hayrınız ve Refahınız için, hem de Gezegeninizdeki herkesin ve her şeyin en Yüksek Hayrı ve Refahı için, sizinle birlikte uyum içinde çalışmasını isteyin.

Bu sözlerimizi biraz düşünmeniz için, şimdi sizden ayrılıyoruz. Ve sizleri, Işık ve Sevgi kanatlarımızla sarıp sarmalıyoruz. Huzur içinde kalın Yaratan’ın değerli çocukları.

BEN Baş Melek Gabriel.

Bu çeviri Mor Alev Dostu tarafından yapılmıştır. Kendisine çok teşekkür ederiz. “Sevginin Yüzleri” yazı dizisinin diğer mesajlarını blogun sol tarafındaki “Konular” başlığı altına “Sevginin Yüzleri Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dizinin amacı ve bir araya gelme hikayesi ise şu bağlantıda: Yeni Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den SEVGİNİN YÜZLERİ

©2011-2014 Marlene Swetlishoff, http://www.therainbowscribe.com

Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. 2011.. 2014 mü.. Bu msj bana yine her zamanki gibi tam olması gerektiği anda geldi..
    Blog u ve içeriği çok seviyorum. mutlak bir güçle yönlendirildiğinden sonsuz bir inanca sahibim. içimizdeki ışığı büyütmemize yardımcı oluyor. Anlamakta güçlük çektiğimiz anlarda direkt olarak yanımızda.. Sizleri seviyorum. Birlikte olmayı seviyorum.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.