Bob Fickes: Bir Şeyleri Nasıl Salıveririm?

A Forest Bird Never Wants a Cage Inspired by Henrik Ibsen Photography by Anny To PhotographySevgili Okuyucularım, her kelimesine ve enerjisinin tamamına katıldığım bir makale yayınlıyorum. Haftalardır salıvermekten bahsediyoruz, haftalardır çeşitli yönlerden bu konuyu işledik ve ben de aynı Bob gibi sizlerden etrafındaki kişiler veya içinde bulunduğu durumlar hakkında negatif duygularını ileten mesajlar alıyorum. Salıvermek, affetmek, teşekkür edip yolumuza devam etmek bu dönemin en önemli uğraşı.

Bakın, ben de dahil olmak üzere hiçbirimiz bu durumdan muaf değiliz ama bütün bunları kolayca atlatabiliriz.

Lütfen bu güzel Eylül Dolunayı ve Chiron’ın şifalı enerjileri eşliğinde ihtiyacınıza ve yaşadıklarınıza uygun olacak şekilde ya Bob’un aşağıda verdiği çok basit yöntemi ya da yazının sonunda bağlantılarını verdiğim yöntemlerden birini kullanın ve SALIVERİN. Çok kolay olacak, hiç acımayacak, söz veriyorum! 🙂

Bu mesajı çeviren Mor Alev Dostuna ve Bob Fickes’e binlerce teşekkürler.

BOB FICKES:

“Salıverme” konusundan defalarca bahsettim.  Buna rağmen, birçok kişinin “ çok kızgınım” ya da “üzgünüm” dediklerini duyuyorum.

“Peki, bir şeyleri nasıl salıveririm? Bunu öğrenmenin kolay bir yolu var mı?”

Evet! Size yardımcı olacak kolay bir tekniği var.

Duygusal gerginliğinizi hissedip,  bu gerginliği nefes yoluyla vücudunuzdan dışarı atmanız için, size kolay bir yöntem öğreteceğim. Ancak bu işlem, sorunlarınızı zihinsel olarak çözebilen bir işlem değildir. Sadece içsel huzurunuzu bulmanız için, gerginliği hissederek bedeninizden dışarı çıkmasını sağlayan bir işlemdir. Çünkü içsel huzur, bir problemi gergin olduğunuzdan çok daha kolay çözmenizi sağlar.

Ne zaman öfke, acı ya da keder gibi güçlü duygular hissediyorsak, vücudumuz kasılır ve biz de gergin oluruz. Duygularımız dümeni ele alır ve hissettiklerimizi kontrol edemeyiz. Bu duygulardan ne kadar kurtulmaya çalışırsak çalışalım, bir şey fark etmez. Durum sadece giderek kötüleşir.

Yapmamız gereken ilk iş, bedenimizin neresinde gerginlik hissettiğimizi bulmaktır. Genellikle göğüs veya karın bölgesinde hissederiz. Gerginlik, vücudumuzda kendisini kalın bir düğüm gibi hissettirir ve bizi rahatsız eder.

Böyle bir duygu hissettiğinizde, oturun ve gözlerinizi kapatın. Gerginliği, göğüs veya karın bölgenizde hissedin. Şimdi burundan derin bir nefes alın ve göğsünüzü şişirin. Çünkü göğsünüzün hareket etmesi, gerginliği gevşetir. Bu, salıverme işleminde en önemli adımdır.

Nefes aldığınızda, başınızın üstündeki (ilahi) Işığı içinize çektiğinizi hayal edin. Işığın ve nefesinizin, gerginliğinizi çepeçevre sardığını hissedin. Sanki gerginliğinizi sevgiyle kollarınızın arasına almışsınız gibi düşünün.

Şimdi onu bedeninizden dışarı solumaya hazır olun.  Ellerinizi uzatın ve parmaklarınız açın. Nefesinizi verirken, gerginliği elleriniz vasıtasıyla vücudunuzdan dışarı gönderin. Nefesinizi tamamen dışarı solumanız için en iyi yöntem, ağızdan dışarı üflemektir. Bırakın tüm nefesiniz ve gerginliğiniz dışarı çıksın.

Öyle ki, içinizde huzurdan başka hiçbir şey kalmasın.  Bunu yaparken kendinizi zorlamanıza gerek yoktur. Sadece rahatlayın ve nefesinizi tamamen dışarı verin. O sırada gerginliğiniz, doğal olarak dışarı çıkacaktı. Böylece kendinizi “boşaltmış” olacaksınız.

Bu işlemi, beş dakika boyunca sürekli tekrarlayın. Kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınızdır. Öfkeli ya da üzgün olduğunuz şeye aklınızı vermeyin. Bu işlemde, duygunuzun türü önemli değildir. Bu işlem, enerjinizi nasıl hareket ettireceğinizi öğrenmekle ilgilidir. Enerjinizi hareket ettirdiğinizde, takılı kalmazsınız. Duygularınızı kendi başınıza salıvermeyi başarıncaya kadar, bu uygulamayı sürdürün.

Gerginliğin bedeninizden dışarı çıkması, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Çünkü gerginlikle birlikte, onu meydana getiren duygu da dışarı çıkacaktır. Artakalan sadece içsel huzurunuz olacaktır. İç huzurunuz sayesinde, bir sonraki adımda ne yapacağınızı daha net bilirsiniz. İçsel huzur, içsel netlik sağlar.  İçsel netlik ise, bilgelik ve hayatınıza daha iyi sonuçlar getirir. Yaşamınız çok daha iyi olur. Böylece “Salıverme” işlemini, adım adım öğrenmiş olursunuz.

Yaşam demek, Dünya’daki gücünüzü ve yerinizi bulmak demektir. Şayet başkalarının ne istediklerine bakarsanız, onların yerini bulmuş olursunuz, kendi yerinizi değil. SİZ ne istiyorsunuz?

Başkalarının ne istedikleriyle ilgilenmeyin. Zihninizin size, yapmanız gereken şeyleri haykırmasını umursamayın.

Bunların hepsini bırakın! Zihniniz bu tür düşüncelerle dolu olduğunda, kendinizin ne istediğini bulamazsınız. Rahatlayın ve her şeyi bir kenara çekin. Zihninizi boşaltın.

Zihninizin isteklerine bu kadar bağlıysanız, başka bir şey de göremezsiniz.

Düşüncelerinizi kafanızdan atmak zorunda değilsiniz. Onları sadece kenara çekin. Yani “düşünce bulutlarını” yeterince Işık görebilecek kadar dağıtın.

İhtiyacınız olan her şey, kalbinizin içinde. Şayet zihniniz başka düşüncelerle doluysa, kalbinizin sesine kulak veremezsiniz.

Peki, kalbiniz ne ister?

Bunu öğrenmek için, önce tek bir adım atmanız gerekir. Ve bu ilk adım, atabileceğiniz tüm diğer adımların en önemlisidir.

Her seferinde bir adım, sizi hedefe götürür. İstediğimiz şeye ulaşıncaya kadar, zaten bu işlemi defalarca yapıyoruz. Bunun adına “özümüzü mükemmelleştirmek” denir. Bu “insan” olmaktır. Yapamadıklarınız şeyler için kendinizi bağışlayın. Ve istediğinizi elde etmeden önce, birçok adımlar atmanız gerektiğini kabullenin.

Kendinize karşı nazik olun. İlk adımı atabilecek kadar, kendinizi sevin. Bakın o zaman neler olacak.

 

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Salıvermek ve affetmek üzerine son çıkan yazılar ve yöntemlerin bir kısmı:

 


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
 
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

2 comments

  1. Sevgili mor alev ekibi size cok tesekür ederim bu hayat yolculugumda destek oldugunuz icin ve Moral oldugunuz icin beni Motive ediyorsunuz biliyorum hersey cok güzel olacak farkindayim sizlerin de destegiyle kendimi bulma yolunda cok güzel yollar kesfettim….ic dünyamda ben neymisimde haberim yokmus😊bu yolculugu cok sevdim…Allahim icimdeki SEVGI ve isigi eksik etmesin….SEVGI ve saygilarimla hepimiz icin güzel bir gün diliyorum😃😃😃😃

    Liked by 1 kişi

    1. Sevgili Hatice, biz büyük bir ekip değiliz sadece Mor Alev ve Mor Alev Dostu olarak çalışıyoruz ve bu amatör bir blog. Hayatınızdaki olumlu değişimlere biraz olsun katkımız olabildiyse çok mutlu olurum. Paylaştığınız için ben teşekkür ederim. Eminim, Mor Alev Dostu da bu hislerime katılıyordur. Sevgilerimle

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.