Salıverin, Bırakın, Tutunmayın… – Taryn Crimi aracılığıyla Melek Rehberler

Saatchi Art Artist Andrei Engelman Oil Painting Up UpArkadaşlar, biliyorum, biliyorum… Bıktınız… Başlıkta salıvermek kelimesini görünce kaçmak isteyebilirsiniz. Ama bu şu anda yapabileceğimiz en önemli ve en faydalı şey. Hem kendiniz, hem sevdikleriniz, hem de insan ırkı için! Dün Melek Rehberlerin 2014 öngörülerini yeniden yayınlamıştım. Bu hafta yılın son 4 ayına girerken Melekler, yaşadığımız dönemin taşıdığı önemini anlatıyor, bir taraftan yılın şimdiye kadar olan kısmının envanterini almamızı sağlarken diğer taraftan önümüzdeki haftalar için  yardımcı olacak bilgiler veriyorlar.

Bu çeviriyi çabucak yapıp bugüne yetiştiren sevgili Mor Alev Dostuna , Taryn ve Melek Rehberlere çok teşekkürler.

Bugün dikkatinizi, “salıverme” konusunun önemine çekmek istiyoruz. Birçoğunuzun deneyimlediği üzere, çok büyük bir geçiş döneminin ortasında bulunmaktasınız. Her ne kadar bu süreç, bazılarınız için oldukça zor bir dönem olarak kendini gösterse de, tüm bu “zor işlerin” her türlü çabaya değeceğini, size temin ederiz.

Mutlaka hepiniz, sürekli yüzeye taşan şeylerin salıverilmesi veya bırakılması gerektiğinin önemini, defalarca işitmişsinizdir. Ama biz, bu büyük değişim zamanlarında biraz netlik kazanmanıza yardımcı olması umuduyla, kendi bakış açımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bu geçiş döneminin, elbette birçok aşaması var. Bazı aşamalar, yıllarca sürecektir. Ancak şimdi konuşacağımız aşama, büyük ihtimalle birkaç haftalık bir süreçtir.

Hepinizin gayet iyi farkında olduğu gibi, gerçekliğinizi ve bu gerçekliğin içinde edindiğiniz deneyimleri değiştirebilecek ve de değiştirecek olan, “büyük yaşam değişiklikleri ve kararlarıyla” karşı karşıya kaldınız. Bazılarınız yerleşim yerlerini, bazılarınız kariyer yollarını, ya da ilişkilerini, arkadaşlarını veya ilgi alanlarını değiştiriyor veya değiştirdi.

Bu yılın ilk ayında şunları belirtmiştik:

Bu yılın size, şimdiye kadar öğrendiklerinizin ve özümsediklerinizin tümünü kullanabileceğiniz, sayısız fırsatlar sunacağını –  Öyle olmasına izin verdiğiniz takdirde, her şeyin sizin lehinize işleyeceğine dair güvenme fırsatı vereceğini – Ancak, istediğiniz sonuçların gerçekleşmesi için bir şeyleri zorlarsanız, yolculuğunuz sürecinde büyük olasılıkla birçok sinir bozucu sorunlarla karşılaşacağınızı da söylemiştik.

Şu anda bu cümleleri okuyanların birçoğunun, böyle farklı deneyimleri bir arada yaşamış olmaları muhtemeldir. Bazı arzularının ne kadar kolay gerçekleştiğine hayret ederken, bazılarının ise olması gerekenden çok daha zahmetli ve karmaşık bir şekilde gerçekleşmiş olduğunu deneyimlemişlerdir.

Bu zamanda en fazla gün ışığına çıkan olay, bugüne kadar kim-, neye sahip- ve ne elde etmiş iseniz, tüm bunların şimdi, kim ve neye sahip olmak ve neyi elde etmek istediğinizle yer değiştirmesidir.

Tüm hayalleriniz, dualarınız ya da odaklandığınız ne varsa, hepsi şimdi meyve vermeye başlıyor. Bazılarınız için bu dönem, çok sevinçli deneyimler ve önemli vesilelerle dolu olan, heyecan verici bir zaman dilimidir. Zira bazı hayallerinizin gerçekleşmek üzere olduğunu görmeye başlıyorsunuz. Artık, tünelin sonundaki şu meşhur Işığı görebilirsiniz.

Ancak, sizinle birlikte herkes ya da her şey, bu tünelden geçemez. Çünkü siz, “salıverme” konusuyla yüzleşmek zorundasınız. Bu, birçok insanın mücadele verdiği bir konudur.

Salıverme konusunda insanların içinde barındırdıkları en büyük korkunun, yükseliş sürecinde ilerleyebilmek için salıvermek zorunda bırakıldığınız bir şeylerin ya da birisinin yarattığı “boşluğun”, onlara benzer ya da daha iyi bir şeyle dolmayacağı korkusu olduğunu algıladık.

Salıverme işlemi, sürecin bir parçasıdır, Sevgililer. Elinizde olan bir şeyi salıvermekle, yeni bir şeye yer açmış olursunuz. Bu da, arkadaş, ilişki, eşya veya iş kaybının tezahür etmesiyle (oluşmasıyla) gerçekleşir. Eskinin oluşumlarını salıvermek ve yeniyi karşılamak için boşluk yaratmak zorundasınız. Ancak şundan emin olun. Bir “boşluk” her zaman dolacaktır. O boşlukta “hiçbir şeyin” olmaması, söz konusu bile değildir.

İnsanlar çoğu kez, bir şeyleri gerçekten salıvermeye hazır olmadan önce, eskinin yerini dolduracak olan şeyi görmek isterler. Evrende işler bu şekilde yürümez. Yeri dolmayacak diye korktuğunuz bir şeyi salıverme güçlüğü ile yüz yüze geldiğinizde, biz de size bu yılın, çok daha iyi bir şeyi yaratma konusundaki büyük gücünüzü ve inancınızı gösterme yılı olduğunu hatırlatırız.

Umarız size bir şekilde yardımcı olmuşuzdur.

Sevgi ve ışıkla… Biz sizin Melek Rehberleriniz

Bu dönemde özellikle hayatınızın her yönündeki bereketle ilgili salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

İngilizce telif hakkı Taryn Crimi’ye aittir. Mor Alev Dostu tarafından tercümesi yapılmıştır.

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

  1. Dün akşam kağıda bir güzel envanter çıkardım, ne çok çer çöp doldurmuşum içime . Demekki kendimi bu yüzden yüz kilo hissediyormuşum. Elim kolum kalkmıyordu , yolda yürüyesim gelmiyodu. Şimdi hafifledim kuş gibiyim normal kiloma ulaştım sanırım. Bana yardim eden meleklerime ve siz MOR Aeve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sizleri çok seviyorum .Sevgili Mor Alev ben ilk bloğunuzla tanıştığımda Kutsal Annenin bir meditasyonunu yapmıştım şimdi hatırlıyorum. Oturduğum koltukta iki defa sıçradım bir ürpertyle birlikte aşırı titreme olmuştu şimdilerde olmuyor artık . Birde dün gece yatakta salıverme meditasyonunu uyguladım sabah gözümü açmadan gözümün önüne bir kalp ve biri beyaz ,biri gri iki güvercin kap taşıyorlardı gözümü açtığımda görüntü vardı sonradan yok oldu.

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.