Günün Melek Kartı – Ruhani ve Dünyevi Hayatlarınızı Dengeleyin

truth goddess groundingEnerjinizi ve dikkatinizi topraklayın.

Farkındalığınız fiziksel dünyadan ve vücudunuzdan kopuk olduğunda ayaklarınız yere basmaz. Gökyüzüne ve cennete doğru süzülmek çok zevkli de olsa, sizin bu dünyaya dikkat etmenize ve bu dünyada çalışmanıza ihtiyaç var. Melekler ruhani ve dünyevi hayatlarınızı dengelemenize yardım etmek istiyorlar ki böylece dolu dolu bir yeryüzü hayatı yaşayın.

Arkadaşlar, eğer son günlerde kendinizi unutkan, aklı havada, neredeyse şaşkınlık derecesinde plansız hissediyorsanız yalnız değilsiniz. Özellikle Pazartesi günkü 11-11 enerjisi sanki ayaklarımızı yerden kesti, bir odaya gidip oraya neden gittiğini hatırlamamak, elindeki işe odaklanamamak ve hatta dün benim yaptığım gibi hep hiç düşünmeden yaptığım bir şeyi nasıl yaptığını bir beş dakika kadar adım adım düşünüp hatırlayamamak olağan yan etkilerden birkaçı. O yüzden Pazartesi günü topraklama önermiştim, bunu bugün de melekler öneriyor.

Ayaklarınızın yere basmaması demek dikkatinizin aslında çok çok yükseklerde olması, bir ihtimal diğer boyutlara girip çıkmak demektir, özellikle déja vu hissi buna çok iyi örnektir. Diğer bir deyişle bu dikkatinizin vücudunuzda olmamasıdır. Halbuki dikkatimizi her iki dünyaya da dengeli bir şekilde vermeliyiz.

Havalar soğudu ama eğer yapabiliyorsanız, en kolay topraklama çıplak ayakla toprakta ya da çimde yürümektir. Patates ve havuç gibi kök sebzeler yemek, çıplak ayaklarınızı ovmak, ağaçlara, bitkilere dokunmak ya da kısa bir topraklama meditasyonu ile kendinizi dünyanın kalbine sevgiyle bağlamak da çok işe yarar. Kendinizi bugünkü resimdeki gibi kök salmış olarak da düşünebilirsiniz, bu enerjinizi tamamen nötralize eden ve sizin uçup gitmenizi engelleyen çok iyi bir yöntemdir. Topraklama ile ilgili yazımı hatırlatma olarak burada bulabilirsiniz. Topraklama konsantrasyonunuzu artıracak, işlerinize daha iyi odaklanabilecek ve aslında meleklerle olan bağınızı da netleştirecektir.

Evet, bugün biraz dalgın ve unutkan olabiliriz. O zaman kendinizi sıkmayın, hemen en kısa yoldan kendinizi topraklayın. Konuştuğunuzda kelimelerinizin ve cümlelerinizin de pratik, kısa ve net olmasına dikkat edin, bugün süslü konuşma günü değil. Etrafta aklı havada uçuşan pek çok kişi olabilir, özellikle dışarıda, trafikte ve işyerinizde hem anlayışlı hem de dikkatli olmaya çalışın.

Bu yazıyı bugün için yazdım ama bence bu durum bir süre devam edecek. Yukarıda verdiğim pratik çözümleri lütfen hatırlayın böylece ihtiyacınız oldukça dikkatinizi toplama yeteneğinizi pekiştirmiş ve kendinizi de küçük büyük hatalardan korumuş olursunuz. Bu arada Gaia’ya da sevgilerinizi yollamayı untumayın.

Teşekkürler Gaia!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/