Meditasyon Nedir ve Meditasyona Başlamanın Yolları

Bu mesaj Michael (Baş melek Mikail) tarafından Ron Head’e iletilmiştir.  İngilizce aslı için lütfen aşağıdaki linki kullanınız. http://oraclesandhealers.wordpress.com/2013/03/13/love-yourselves-as-we-love-you-channeled-by-ron-head/

Flower dreamBu sabah konumuz meditasyon. Amacımız size, sizin de herkes gibi başarılı bir şekilde meditasyon yapabileceğinizi göstermek.

Lütfen meditasyonun ne olduğu konusundaki görüşlerinizi sadeleştirin. Başkalarının meditasyon deneyimlerini duydunuz veya okudunuz.  Sizi hayrete düşüren şeyler anlatıyorlar ve bu şeylerin hiçbiri siz gözlerinizi kapayınca size oluyormuş gibi görünmüyor. Bundan dolayı siz meditasyon yapamadığınıza inanıyorsunuz ve hayal kırıklığı içinde en sonunda denemeyi bırakıyorsunuz.

Sevgili dostlar, sizin yaşanacak bir hayatınız var. Size bel bağlayan insanlar, çocuklarınız ve eşleriniz var. Bu beceriyi geliştirmek için bir ömür harcamadınız, ve bunu yapacak vaktiniz zaten yok. Bu hiç sorun değil. Bunu anlıyoruz. Eğer bu söylediğimiz size uymuyorsa ve siz usta bir meditasyoncu iseniz sizi alkışlıyoruz. Ama büyük çoğunluğunuz ne mağarada yaşayan keşişler, ne de ömür boyu meditasyon yapmış kişilersiniz. O yüzden lütfen kaygılarınızı ve şüphelerinizi dağıtmamıza ve her neredeyseniz oradan ileriye gitmenize yardımcı olacak bu muhteşem aracı kullanma fırsatı sunmamıza izin verin.

Ve bu cümlede anahtar kelime ‘her neredeyseniz’. Bir seyahate bulunduğunuz yer dışında bir yerden başlamak mümkün değil. İşte size yeni bir hedef edinmenizi teklif ediyoruz. ‘Her gün meditasyon yapacağım’. Bu çok basit bir hedef. Bu başlamanız gereken yer.

Hayatınızın diğer alanlarında olduğu gibi bunu da zamanla daha iyi öğreneceksiniz. Kendinizi belki de o bahsi geçen olağanüstü deneyimler ve görüntüleri yaşar bulacaksınız. Ama bunun olup olmaması önemli değil. Sizin için asıl önemli olan, kalbinizde gerçekte kim olduğunuzu bilme huzurunu ve özgürlüğünü bulmanız. Ve bu iki şeyden ‘huzur’ kelimesinin üzerinde duruyoruz. Huzur sizin dünyanızda başarılması çok zor bir şey. Ve huzuru hissetmeyi başardığınızda gerçekte farkında olsanız da olmasanız da, huzurunuzu diğer herkesle paylaşıyorsunuz.

Şimdi, bu mesajı bir şekilde bir elektronik alette ya okuduğunuz ya da dinlediğinize göre, size piyasada ve internette bulunan binlerce meditasyon müziği ve videolarını kullanmanızın hiçbir sakıncası olmadığını iletmek istiyoruz. Göreviniz, eğer kabul ederseniz, her gün kendiniz ve sadece kendinizle vakit geçirmeniz. Konuyu hafifletmek için biraz espri katıyoruz. Konu hafif olmalı. Size rahatlama ve serbest hissetmenin yolunu öneriyoruz, bir yeni zorunluluk daha değil. ‘Şimdi meditasyon yapmak zorundayım’ değil, ‘Ah, şimdi meditasyon yapabilirim’ şeklinde hissetmelisiniz.

Huzur ve kendini keşfetmek, sadece bunlara dikkatinizi verin ve kendiniz için harikalar yaratmış olacaksınız. Bunu ilk adımınız yapın ve söz veriyoruz çok kısa zamanda meditasyon yapmadığınız günlerde onu özleyeceksiniz.  Ve bu arada, meditasyon yapamadığınız günlerde de kendinizi sıkmayın.

Kendinizi bizim sizi sevdiğimiz kadar sevin ve tekrar yine konuşacağız. İyi Günler

Teşekkürler Michael, Teşekkürler Ron


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2013-2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir

Copyright © 2013-2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/