2023 Boğa Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

En sonunda Koç olmayan bir yeni aya gelebildik, üstüne üstlük bu 2021’den beri tutulma olmayan ilk Boğa yeni ayı! Bu sırada tutulma tünelinden de resmen çıkıyoruz ve bu yoğun akışta yol alırken üstümüz başımız dağılmış, perişan hissediyor olabiliriz. Bir nefes alın. Yolculuk bitmedi ama en azından 19 Mayıs günü yavaşlayın, Boğa usulü, çiçekleri koklayacak, doğayı takdir edecek ufacık bir zaman tanıyın kendinize. 

Bu, devasa bir aktivasyon zamanı. De-va-sa! Zodyak’ın yarısı Boğa burcunda. Odak noktamız değerlerimiz, bolluk ve tabiat. Bu alanlardaki niyetleriniz artık birer fide olup açık bahçeye taşınmaya hazır. Jüpiter de Boğa’da ve haritanızın o köşesinde ne varsa büyütecektir. Bu dev gübrelemeyle fideleriniz birer azman olup çıkabilir. Ürününüz rekor kırabilir. Tohumlama için Koç’taki biri tutulma olan iki yeni ayla gelen iki ayınız vardı, şimdi geliştirme vakti. Ancak ektiğiniz elmaysa armut beklememelisiniz.

Jüpiter’in Boğa’daki Kuzey düğümüyle hemen hemen birleşmiş olması bu yeni ayın da son zamanların ay olayları gibi bizi geleceğe taşımakta kararlı olduğunu gösteriyor.  

Jüpiter’in Sabian sembolü: “Dağdan akan berrak dere”

Bu sembolde bir niyet berraklığı, bir saf varoluş hali ve yolunu doğal şekilde bulmayı görüyoruz. Engel olarak görülen kayaların etrafından dolanıyor, çukurlara dolup taşıp yola devam ediyor ve gitmesi gereken hedefe ulaşıyor. Esnek ve güçlü. Kaynakla bağlantısını kesmemiş bir akış.

Burada yolun nerelerden geçeceğini tam olarak bilmesek de gidilen hedeften emin olma hissi hâkim. His dedim çünkü bir yol planı yok sadece akış var. Niyet saf ve şüphelerden uzak. Ona güvendiğiniz sürece yol haritasında değişiklikleri olsa da istenen sonuca ulaşılıyor.

Ve bu yolun güzelliği de ortada. İlerlerken çevrenize can veriyorsunuz, yaşamı destekliyorsunuz. Bu “sadece ben” diyen ve hedefe kilitlenmiş bir niyet değil, hayatı seven, manzaraya büyük katkıları olan bir akış. 

Su direnmez. Su akar. Elinizi içine daldırdığınızda, tek hissettiğiniz onun kucaklamasıdır.  Su katı bir duvar değildir, sizi durdurmaz. Fakat su her zaman gitmek istediği yere gider. Ve sonunda hiçbir şey ona karşı duramaz. Su sabırlıdır. Damlayan su taşı deler. Bunu hatırla çocuğum. Hatırla, bir yarının su olduğunu. Bir engelin içinden geçemiyorsan, çevresinden dolaş. Su öyle yapar.

Margaret Atwood – Penelope

Huzur ve Evrimleşme

Yeni ay, mitolojide huzur ve barış güvercinleri olarak kabul edilen 7 kız kardeş Plaides ile bir arada. Ayın yöneticisi Venüs ise Eski Mısır’da Tanrıça İsis’in yıldızı olarak anılan Sirius ile buluşmak üzere. Her ikisi de insanlığın evrimleşmesi ve dünyanın yükselişiyle yakından ilgili galaktik alanlar. Baskın enerji dişi, doğurgan ve evrim istiyor. Akan enerjiye ve gelen yeni fikirleri almaya açık olun Bilge Baykuşlar. 

Boğa’nın ulaşmayı istediği nihai hedef huzurdur. Hayatta kalmak için mücadele halinde olduğumuzda, bir sonraki yiyeceğimizin nereden geleceğini ya da haydi bunu günümüze uyarlayalım, faturaları nasıl ödeyeceğimizi, çocuğumuzu nasıl okula yollayacağımızı, bir sonraki ayın kirasını nasıl ödeyeceğimizi bilmediğimizde huzur imkansızdır. Dolayısıyla Boğa önce fiziksel kaynaklara odaklanır. Para, beslenme, barınma… Bunlar varsa adrenalinin yönettiği gergin varlıklardan düşünen, sanat ve huzur yaratan insanlara döneriz. Boğa’daki rekor sayıda gezegenin hepsi de bu zamanda bolluğumuz üzerine çalışıyor. 

Bu enerjide çok güzel akışlar var. Gerçekten yılın en güzel yeni ayı diyebiliriz. Fakat olumlu akışlarla ilgili bir püf noktası vardır. Onları kullanmayız. Sadece şanslı tesadüfler bekleriz. Böyle enerjilerle çalışmayıp gücünü görmezden geliriz. Aklımız fikrimiz radarda olası tehlike işaretlerini aramaktadır. Gergin olan dikkatimizi çeker, yumuşak akışlar ise unutulur gider. Ve bu harika yeni ayda sıkı bir T kare açıyla dikkatler dağılmak üzere.

Bu T kare açıda Plüton, Jüpiter ve Mars çekişiyor. Hem de sabit burçlarda. İnatçı mı inatçı. Bir de güney düğümünü eklersek, sabit burçlarda büyük kareye ulaşırız. Ancak hepsi de yeni aya yumuşak açılarla bağlanıyor. Yani amaç, hedef ve sonuç çok olumlu olma potansiyeli taşıyor. Bir parantez açıp eklemek isterim, astrolojik açıların hepsi gelişimi destekler, kötü açı yoktur. Fakat burada bizlerin insani beklentilerini de karşılayan bir olumluluk söz konusu. 

Bu enerji günlerdir aklımda şöyle bir resim çiziyor: Dışarıda müthiş güzel bir tabiat var, bolluk ve neşe, sanat ve dinginlik. Ve bizler nasıl olduysa devasa bir binada – Sovyet tarzı blokların en geniş ve ruh sıkanını düşünün, sıkış tepiş, pek de temiz olmayan, havasız, eski, tesisatları bozulup duran bir bina, büyük ihtimalle kötü kokuyor – işte bu binada yaşıyoruz ve ısrarla orada kalıyoruz. Bina yıkılmalı. Artık işlevlerini yerine getiremiyor. Onun yerine alışmadığımız ferah yerleşim yerleri yapılmış. Fakat bize ne söylense dinlemiyoruz, içeride kalmakta ısrarcıyız. Ve en sonunda güvenlik görevlileri geliyor ve bizi zorla dışarıya çıkarmaya çalışıyorlar. Arkadan ittiriliyoruz, aydınlığa, ferahlığa alışık değiliz. Korkuyoruz. Ya anlatılan gibi değilse?  Ne zaman bu yeni ayı düşünsem bu resim tekrar tekrar aklıma geliyor ve birilerinin sırtımızdan ittiğini hissediyorum. İşte bu kare açının yaptığı da bu. Bizi aydınlığa ittiriyor, başka alanlara, başka varoluş şekillerine. Gittiğimiz yer, Boğa nitelikleriyle öne çıkıyor: Doğal, çevreyle dost, bereketli, güvenli ve güzel.

Yani biraz itilip çekileceğiz, azarlanıp konfor alanlarımızdan atılacağız. Biz aslında buna en az üç yıldır aşinayız. Jüpiter’in Sabian sembolünü düşünün. Bu akışa uyum sağladığınızda sadece hedefe ulaştığınızda değil, yol boyunca yaşama sevinci ve berraklık yaşayacağınızı, çevrenize de katkıda bulunacağınızı bilin. Tıpkı yeraltındaki kaynaktan bir noktada yeryüzüne çıkan akarsuyun akışı gibi. 

Yeni ayın Sabian sembolü bu enerjide rahatlıkla ilerlememiz için gereken tavrı anlatıyor.

“Bir masada çalışan iki kunduracı”

Dostlar, bu enerji analizlerinde iş birliği, ortak hedefler, paylaşım, yardımlaşma sözcüklerini son altı ayda ne kadar çok tekrarladığımı hatırlamıyorum. Fakat enerji bunda üsteliyor.

Burada karmaşık bir ortak çalışmadan bahsetmiyoruz. Sade, uygulanabilir, çok kullanışlı sonuçları olan iş birliklerini düşünün. 

Bir masa paylaşılıyor. Bir uyum var. Tutarlı bir birliktelik. İşini yapan insanlar bunu nasıl yapacaklarını biliyorlar ve sonuçta ortaya hepimiz için hatalı üretilse çok acı verecek, yol almamızı engelleyecek ama doğru ve iyi yapıldığında ayaklarımızdan çıkarmadığımız hatta varlığını bile unuttuğumuz çok önemli bir nesne çıkıyor: Ayakkabı! Düşünsenize ayakkabı olmasaydı ne yapardık? 

Bu tam bir Boğa sembolü. Rahatlık ve pratik faydalarla alakalı. Hayatımızdaki kullanışlı şeylere öyle alışırız ki onları görmezden gelmek kolaydır. Onlarla ilgili bir şeyler yolunda gitmediğinde ise ne yapacağımızı şaşırırız.  İşte iki kunduracının bu dünyaya hizmeti de budur. Bazen ayakkabı üretirler bazen de tamir ederler ama asıl yaptıkları rahat etmemizi ve ilerlememizi sağlamaktır.

Öyle havalı, ışıltılı bir sembol değil bu. İçinde melekler, periler yok. Popüler kültürün zihnimize monte ettiği Marvel evreninden ve süper kahramanların iki günde dünyayı kurtarmasından uzak. Sade, dürüst, çalışkan, yapıcı, sessiz ve bana göre çok güzel bir sembol. Ortak amaçlarla birlikte çalışan insanları, sizi, beni anlatıyor.

Cesaret her zaman kükremez. Bazen cesaret günün sonunda “yarın tekrar deneyeceğim” diyen sakin sestir.

Mary Anne Radmacher

Bu yeni ay 19 Mayıs’a denk geliyor. 19 Mayıs da havalı bir gemi, havai fişekler, bando mızıkayla başlamadı. Pratik olan yol seçildi. Samsun’a çıkış bir günde planlanmadı, en az altı ay boyunca uğraşıldı. Kısa değil, uzun dönemli hedeflere uzanıldı.  Cumhuriyete giden uzun yol boyunca anlık ödüllerin akılları çelmesine izin verilmedi. Yıllarca ortak çalışıldı, bilgi, kaynaklar, güç paylaşıldı ve sonuç görkemli oldu. 

Zamanın ruhu bunu istiyor. Hepimiz yıkılmakta olan o binayı terk edip aydınlık alana çıkacağız, çıkmak zorundayız. Bunu yapmanın en iyi yolu ortak çalışmamız ve uzun dönemli düşünmemiz.

Unutmayın bu yeni ay çok güzel akışlar da var, müthiş bir dişi enerji verimlilik ve evrimleşmeyi tetikliyor. Yalnız değilsiniz ve sevgi hiç durmuyor.

Boğa yeni ayında tabiata dönün. Eğer dışarıya çıkamıyorsanız bile en azından bulunduğunuz yerden dışarı bakın, doğa her yerde. Kaldırım taşının çatlağından başını kaldıran yeşili, gökyüzünde uçan kuşu görün. Bir şekilde tabiatı takdir edin, şükredin. Bu, her şeyin kaynağıyla olan bağlantınızı tekrar hatırlamanıza yardım edecek. Jüpiter’in akarsu sembolü gibi olacaksınız. Engel mi var? Çevresinden dolaş. Çukurlar mı var? Doldur, taşır. Su gibi berrak, su gibi uyumlu, su gibi akıcı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun!

©Mor Alev 2023

Görseller: Boğa – Leanne TenEycke, Dere – Susie Drucker, Zanaatkarlar – bilinmiyor, Türk Bayrağı – Gezi anısına Hong Yi

Büyük Anadolu Depremi: NASIL YARDIM EDEBİLİRİZ? Ve Sürdürülebilir Destek İhtiyacı. Görsele TıklayınYEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

 1. Namaste Sevgili Mor Alev🙏💜💐☀✨
  Kutlu olsun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız💗♾
  Canım Atamız Atatürk ve toprağımızı kanlarıyla sulayan bütün Atalarımıza sonsuz, şükran ve sonsuz minnetle♾🙏💗🙏♾

  Liked by 1 kişi

 2. Bu enerji günlerdir aklımda şöyle bir resim çiziyor: Dışarıda müthiş güzel bir tabiat var, bolluk ve neşe, sanat ve dinginlik. Ve bizler nasıl olduysa devasa bir binada – Sovyet tarzı blokların en geniş ve ruh sıkanını düşünün, sıkış tepiş, pek de temiz olmayan, havasız, eski, tesisatları bozulup duran bir bina, büyük ihtimalle kötü kokuyor – işte bu binada yaşıyoruz ve ısrarla orada kalıyoruz. Bina yıkılmalı. Artık işlevlerini yerine getiremiyor. Onun yerine alışmadığımız ferah yerleşim yerleri yapılmış. Fakat bize ne söylense dinlemiyoruz, içeride kalmakta ısrarcıyız. Ve en sonunda güvenlik görevlileri geliyor ve bizi zorla dışarıya çıkarmaya çalışıyorlar. Arkadan ittiriliyoruz, aydınlığa, ferahlığa alışık değiliz. Korkuyoruz. Ya anlatılan gibi değilse? Ne zaman bu yeni ayı düşünsem bu resim tekrar tekrar aklıma geliyor ve birilerinin sırtımızdan ittiğini hissediyorum. İşte bu kare açının yaptığı da bu. Bizi aydınlığa ittiriyor, başka alanlara, başka varoluş şekillerine. Gittiğimiz yer, Boğa nitelikleriyle öne çıkıyor: Doğal, çevreyle dost, bereketli, güvenli ve güzel.

  Muhteşem yazmışsın Mor Alev! Kalemine sağlık!

  Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.