2023 Kova Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Sanatçı: Jim Warren

Nihayet bahsedilen yepyeni başlangıca hoş geldiniz! Değişim rüzgarları esiyor, bu süper yeni ay hepimizi tazeliyor. Güneşin iki gün önceki buluşmasından sonra, yeni ay ve Plüton yan yana, bu yeni ay destek açılarla enerji alıyor, Jüpiter fırsatları daha da geliştiriyor ve bize düşen sadece hareketlenmek. Kova’ya geçiş başladı bile! 

Gelin önce birlikte Kathy Biehl’in enerjiyi çok güzel toparlayan analizine bakalım (empowermentunlimited.com):


“Kova yeni ayıyla birlikte, taze, bilinenin çok dışında ufuklar doğuyor. Bu yılın ilk yeni ayı ve çıkmazları çözüyor, kısır döngüleri bozguna uğratıyor ve en sonunda yeni yılın geldiğinin sinyalini veriyor. 

Her yıl olduğu gibi, bu yeni ay bizleri bu sefer neleri değiştireceğimizi düşünmeye teşvik ediyor. Fakat çoğu yeni yılın aksine, bu ay gerçekten değişimi tetikliyor. Ve kapıyı çok yakında yirmi yıllığına keşfe çıkacağımız alana açıyor.

Odak noktası grup bağlamında nasıl bireyselliğimizi korumayı becerebileceğimiz konusu. Bu denklemin her iki tarafı da bir zamanlar olduğundan gözle görülür şekilde değişti. Son birkaç yıl, bir sürü eski dostluğu ve topluluğu sarstı ve bir ömür bağlantıda kalacaklarına inanan bir sürü insanın yolunu değiştirdi. Bu ayın tohumladığı şeyin de önemli derecede farlı olması hiç de sürpriz değil. 

Bu burçlarının birinci derecesinde gerçekleşen peş peşe dört yeni ayın üçüncüsü, faaliyete geçip gelişmekte olanın hamlığının ve filtrelenmemiş yeniliğinin altını çiziyor. Yeniye adım atın; onu kucaklayın; onu kendinizi yeniden şekillendirmek ve gelecek vizyonunuzu berraklaştırmak için kullanın. Bunu yapsanız hiç de fena olmaz, çünkü zaten bilinçli kontrolünüzün dışında bir süreç daha işliyor, yeni ay Plüton’la burç dışı birleşme halinde. Bu ortak çalışma destek sisteminizi ve teknolojiyle olan ilişkinizi yeniliyor. Ölü ya da hastalıklı parçaları buduyor, benlik hissinizi de kabuklarından soyuyor. Bu işlem enerjiyi serbest bırakıyor ve dramatik hareketi mümkün kılıyor.

Bu sanki bir sıcak hava balonunu yerinde tutan halatlardan birinin bir palayla kesilivermesi gibi. Balon havaya yükseliyor ve geri kalan halatları da çekiştiriyor. Yeni ay bizleri andaki şartlarımıza dalmış olmaktan çıkarıyor ve önümüzdeki iki yıl içerisinde doğmakta olan yabancı dünyaya anlık bakışlar sağlıyor. Ona olan ilk adımımızı Mart sonu, Haziran ortası arasında atacağız. Ardından 2024’te tam olarak giriş yapacağız.

Bu yeni ay, oryantasyon sürecinin bir parçası. Şimdi odaklandığınız şeyin gelmekte olana büyük etkisi var. Hepimiz için çok daha büyük güçlerin çalışmakta olduğu inkâr edilemez olsa da etkiniz olabilecek şeylerle alakalı hedef ve niyetler oluşturma fırsatınızı da kaçırmayın.

Yeni ufukları keşfetmeden arkada bırakmak istediğiniz yükler var mı? Onları atmak çok doğal gelebilir. Hatta bu öneriliyor. Ve bir ihtimal kaçınılmaz. Sebebi sadece ay ve Plüton teması değil. Yeni ay düğümleri tarafından baskı altında, geniş fakat dinamik bir T kare açı. Gerginlik, değerler ve kaynaklarla alakalı meseleleri yeni ay denklemine enjekte ediyor ve geçmişe ait olanlarla yeniye uygun olanları karşı karşıya getiriyor. Sizinkiler hangileri? Çevrenizde ve etrafınızdaki toplumlarda neler oluyor? Bununla ilgili yenilenmiş farkındalık, sizi artık size uymayan durumlardan çıkaracaktır. Bu farkındalığın aklınıza koyduklarınızı etkilemesine izin verin. 

Böylece, bu yeni ayın potansiyeline daha odaklanmış, daha güçlenmiş, daha fazla kendiniz olarak geliyorsunuz. İçinde bulunduğunuz çevreler de daha odaklı, daha güçlendirici ve size daha uygun. Bu temelle, gökler sizi daha cüretkâr olmaya, daha fazlasını istemeye, daha fazla keyif almaya, kendinize daha fazlasına sahip olma izni vermeye teşvik ediyor. Jüpiter’den yeni aya gelen altmışlık açıyla potansiyel canlandırıcı ve umut dolu. Juno’nun Jüpiter’le tam birleşmesi heyecana ortaklıkları, ilişkileri ve anlaşmaları da getiriyor. Bazıları cesur yeni vizyonları desteklerken, bazıları güncelleme ve geliştirmelerin hedefi olabilir.

Bunları derin derin düşünürken, olduğunuz yerde patinaj yapmanıza gerek yok. Bir şekilde, bir anda harekete geçeceksiniz. Bu ayın “hadi, hadi, yürü artık!” diyen bir elektrik yükü var. Kova’nın modern yöneticisi ve gökyüzünün hızlı değişim ajanı Uranüs beş aylık gerilemesini durdurup yön değiştiriyor. Bir gün sonraki bu değişim, yönettiği yeni aya kilitleniyor. Etkisi uyandırıcı, hızlandırıcı, eskiyi yıkıma uğratan yıldırımlarla ilerideki alanı aydınlatıyor. Gördüklerinizin önemi Mayıs’ta daha anlaşılır olacak, çünkü Uranüs o zaman Akrep’te gerçekleşecek ay tutulmasının derecesinde yön değiştiriyor.

Enerjinin hepsi sürprizler, beklenmedik olaylar ve ani değişikliler değil, fakat bunlar da oldukça fazla. Bazı yeni anlayışlarınız ve bir şeyleri sarsma dürtüleriniz, bağlılıklarınızı ve anlaşmalarınızı daha dengeli kılabilir. Gerçekten istediğinizi güçlendirirken diğerlerinin gidişini teyit edebilir. Etkenler: Değerler, dürüstlük, olgunluk ve toplum ruhu. Sevginin, paranın ve yaratıcılığın yöneticisi Venüs, yapılandırma ve bağlılık gezegeni, Kova’nın geleneksel yöneticisi Satürn’le kavuşumda.

Gökyüzünün sosyal direktörü ile yetişkinlik gezegeninin buluşması Zodyak’ın arkadaş alanında gerçekleştiğine göre bunun romantizmi işaret etmesi olasılığı düşük. Onun yerine, bir bakın, seçmiş olduğunuz topluluklar, onlardaki yeriniz ve gelecek vizyonunuz hakkında acaba güvende, rahat ve uzun dönemli hissediyor musunuz?  Satürn-Venüs birleşmesinin Eris’e yaptığı altmışlık açıyla düşmanlıkların sona ermesi veya dış tehditlere karşı birlikte ayağa kalkmak olası. Neptün’le olan rahatsız açı sayesinde bağlılık ve stabilite, şefkat, bağışlayıcılık çizgisiyle geliyor, fantezi ve yanılsamadan uzaklaşılıyor.

Çok şey oluyor. Kova’nın ünlü tarafsız bakış açısını kucaklayın ve hayata otuz bin fit yüksekten bakın. Ne görüyorsunuz? Uzaklarda neyin ışıldadığını gözlemliyorsunuz? Onun nasıl şekil almasını istersiniz? Yanınızda ne çeşit yol arkadaşları istersiniz? Odaklanıp niyetinizi belirleyin. Ama onlara çok sıkı tutunmayın.”


Bütün bunlardan sonra söylenebilecek tek şey yeni ayın Sabian sembolünün aşırı elektrikli olduğu, ki bu da bizleri şaşırtmıyor Bilge Baykuşlar.

Sanatçı: Asja Boros

“Beklenmedik şimşek fırtınası”

Bundan yıllar önce bu sembolün aktive olduğu bir sefer evimizin üzerine yıldırım düşmüştü! İşte bazen sembollerin bazı insanlar ve durumlar için kelimesi kelimesine çalıştığı da oluyor. Tabii bu bütün dünyada şimşekler çakacak anlamına gelmiyor. Bu sembol gerçekte ani uyanışı ve onunla gelen çözümleri anlatır. 

Şimşek fırtınaları, özellikle beklenmedik olanlar çok büyük enerji taşırlar. İnanılmaz düzeyde bir gerginlik ve salıverme oluşur. Genelde bu fırtınalar havayı aşırı enerji yığılmasından ve baskıdan temizlerler. Ardından hafiflemiş, ferahlamış hissederiz. Doğa olayının kendisi ise bizi olağanüstü enerjisi, gücü, güzelliği ve görkemiyle hayran eder. Önce biraz da korkutur tabii. 

Burada mesele şok ve beklenmedik olmanın prensibini anlamaktır. Bulutlar toplandıkça ve farklı basınç alanları birbiriyle alışverişte bulundukça, hayatlarımızda da duygular ve çatışan arzular birikmeye başlamış olabilir. Eğer onlara bilinçli ifade veya salıverilme şansı tanımazsak, o şeyler bunu yapmanın başka yolunu bulacaktır. Ve en nihayet beklenmedik gök gürültülü fırtına ortaya çıkar.  Anlık aydınlanmalar da zihnimize işte böyle şimşek fırtınaları gibi gelir. Sanki ruh-beden-zihne bir yıldırım düşmüştür. Ortam berraklaştığında inanılmaz aydınlanmış zihinle sorunları temizleyebilir ve büyük ihtimalle çok önemli bir salıverme gerçekleştiririz.

Öngörmemiş olduğunuz ya da sizi çok şaşırtan o şeye bakın, size ne diyor? Çünkü o mesaj kökeninde hayırlıdır. Kendinize sorun, bilinçli olarak ifade edemediğiniz şey nedir? Veya bilinçsizce neyi baskılamaya ya da kapatmaya çalışıyorsunuz?

Dane Rudhyar ise farklı bir yaklaşımla bu derece için şu temel anlamı öne sürüyor: “Beklenmedik krizlerin üstesinden gelebilmek için iç güvenliğimizi (özgüvenden gelen emniyet hissini) geliştirme ihtiyacı.” 

Yılların konusu: Güven! Bu sefer bu güven için gözlerimiz sürekli büyük resimde olmalı. Ayrıca hatırlamalıyız, iç güvenimiz olmazsa dışarıdaki güvenlik bariyerleri hiçbir anlam taşımıyor.

Uranüs ve Plüton’un bu yeni ayda etkisi çok yüksek ve her ikisi de hep önce ufak tefek dürtmelerle gelir, içimizdeki ses bize bir şeyleri farklı yapmamızı söyler. Rutinimiz ya da alışkanlıklarımızla ilgili bir bunalma ya da değişme arzusu da hissedip yine de aynı şeyleri yapmaya devam edebiliriz. Biz bu iç bilgileri, hisleri görmezden geldikçe bulutlar toplanmaya başlar, bu belki de yıllarca sürebilir. Ancak bir gün kırılma noktası geldiğinde “beklenmedik” şimşekler çakmaya başlar. Peki beklenmedik gerçekten de beklenmedik midir? Ve bu aslında içten içe istemiş olduğumuz ama kendimize izin vermediğimiz şey olabilir mi? 

Kova burcunda olmamız ise, bu şimşekleri tek bir bireyden çok, gruplar ve toplumların deneyimlemesi olasılığını artırıyor. Ancak bu enerjide bir öncünün deneyimlediği şimşek topluma büyük etki yapabilir.

Sonuç olarak, geleceğe doğru adeta ittirildiğimiz bir yeni aydayız. Çok yoğun, fırtınalı, hareketli… Ama bir o kadar da olumlu, destekleyen ve sevecen bir enerji, ilerlememizi, gelişmemizi istiyor. Aniden bastıran fırtınanın ardından gelen oksijen dolu havayı düşünün. Dört hafta sonra Balık yeni ayına girerken bugünden çok farklı düşünüp hissedeceğimizden eminim.

Kova yeni ayı 21 Ocak gece 23.53’te. (İst.) Hepinize olabilecek en olumlu ortak geleceğimizi yarattığınız bir Kova sezonu diliyorum.

©Mor Alev 2023


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

5 comments

  1. Antidepresan ilaç gibisiniz geçici mutluluk .
   Oku oku oku soyut bilgiler uçurtma gibi havalarda süzülüyor. Kova yeni ayı da diğer yeni ay ve dolunaylar gibi muamma. özgürlük şu bu vs vs .Kimsenin ne olacağını bildiği yok doğal olarak ” Bugünden farklı düşüneceğiz ” zaten biranimiz birini tutmuyor ki 40 yaşında farklı 45 de daha farklı düşünürüz . Valla yine de okuyorum sizi ara da .Temiz enerjinizin çekiciliği var ama aşırı soyut bilgiler belli bir yerden sonra hiç çekilmiyor .Teşekkür ederiz yine de

   Beğen

   1. Sevgili Gülden, Çok önemli bir konuya parmak basmışsınız, teşekkür ederim. Öncelikle bildiğiniz gibi, bu blog sizi mutlu edemez, mutluluğunuzu siz yaratırsınız. Yani bu blog bir iyi hissetme aracı olabilir mi? Olabilir. Ancak içindeki bilgileri uyguladığınız zaman olabilir. Uygulamazsanız bir antidepresan etkisi yapar mı? En azından yan etkileri olmadan, sizi uyuşturmadan ve iştahınızı açmadan böyle bir etkisi olabilir, ta ki siz bir sonraki konuya geçene kadar bu da 30 saniyeden birkaç dakikaya kadar sürer herhalde. Dışa dönük yaşıyorsak bizi her şey mutlu ya da mutsuz edebilir, ruh halimizi kendimiz yönetmiyor, hayatımızı dış dünyanın insafına bırakıyor, gücümüzden feragat ediyoruz demektir.
    Soyut bilgiler… Matematik soyuttur, kimya soyuttur, uygulanmayan bilgi soyut kalmaya mahkumdur. Tarih bile geçmişten ders almadığımız zaman, bir soyut hikayeden başka bir şey değildir. İçinde egzotik, pek de bilmediğimiz malzemelerin olduğu bir yemek tarifi bile soyuttur çünkü zihnimizde tadının ne olacağını tahmin edecek geçmiş deneyimler yoktur. O zaman “şunu bir deneyeyim” diyerek uygulayabilir ve deneyimi somutlaştırabilir ya da bilmediğimiz bir şeyden çekinip başka bir tarif aramaya devam edebiliriz.
    Bu blog enerji okur. Olasılıklara bakar ve önerilerde bulunur. Onları uygulayıp “somutlaştırmak” ise okuyucunun isteğine kalmış bir durumdur. Her şey herkese uygun olmayabilir fakat denemeden o tarif damak tadımıza uyuyor mu, uymuyor mu bilemeyiz.
    Böylece neredeyse on yıla yakın süredir yazdığım “koltuk ışık işçisi” konusuna geliyoruz. Okumak yetmez, kalkıp uygulamak, iç sesi dinleyip değişiklikler yapmak gerekir. Mecazi koltuğumuzda oturduğumuz sürece, bu konularda kaç kitap okursak okuyalım, kaç seminere gidersek gidelim, hiçbir şey değişmez. Çünkü hep aynı şeyi yapıp sonuçların farklı olmasını beklemekteyizdir.
    Dolayısıyla, size ve benzer düşünen her arkadaşa (sayınızın hiç de az olmadığına inanıyorum), bu yazılarda kendinize uygun gelen şeyleri uygulamanızı öneriyorum. Soyut dediğiniz yazıda bir sürü öneri ve olasılık var. Onlara bir bakın. Acaba kalbinizle örtüşenler var mı? Bir deneyin.
    Tekrar teşekkürler.

    Beğen

 1. Ruhumuza şifa oldu sevgili Mor Alev. Bizi bu gerçeklik ilizyonunun içinde derinlerimize indiriyor, farkındalığımızı arttırıyor ve farklı bir gerçeklik penceresinden sevgiyle varolmamıza vesile oluyorsunuz. Teşekkürler. İyi ki varsınız. Sizi seviyorum. ♥️🙏🌻

  Liked by 1 kişi

 2. Merhabalar Sevgili Moralev,
  Gülden hnm’a bazı alanlarda katılsam da yazılarınız benim gibi analitik tarafı çok gelişmiş soyut tarafını yeni yeni çabayla geliştirmeye çalışan biri olarak ilaç gibi geliyor. Kendimde ve sürecimde hissettiğim ve yaşadığım gelişmeler ve eş zamanlılıklar ile beraber harekete geçmeye karar verip adımlar atmaya niyet ettiğim günlerde de bu yazıların verdiği cesaret, güven ve rehberlik başlı başına şifa oluyor. Sanırım 3 yıldır takip ediyorum içgörünüz iç görümü tanımama ve anlamlamdırmama çok katkı sağladı. Neredeyse hiç sinapsı kalmayan sağ beynimi yeniden yaratmama yazılarınızla çok büyük destek oldunuz. Çok şükür ve kalbimin en içinden sonsuz sevgiyle teşekkürler.
  İyiki varsınız iyiki karşılaşmışız satırlarda şimdi de sesinizden dinlemek de çok güzel💜 Emeğinizin bende harika yerlere ulaştığını ve çok büyük manevi desteğe dönüştüğünü söylemek ve tekrar teşekkür etmek isterim.
  Sonsuz ve en içten sevgilerimle
  Bu harika enerjinin katlanarak size dönmesi için dualarımda size de yer veriyor olacağım🙏🏻
  İyi ki varsınız
  Cansu

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.