2023 Aslan Dolunayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Okumak yerine dinlemek isterseniz, yazının hemen altındaki podcast bağlantısına tıklayın.

Güneş. Zodyak’taki tek ışık kaynağımız. Diğer her gezegen, her varlık onunla besleniyor. Ve bu hafta sonu güneş bize dolunaydan yansıyor. Bu, spotu kalbimize çevirme, kendimizi gösterme, kendimizi kabul etme zamanımız. Yelenizi silkeleyin, kendinizi ortaya atın. Işıltı ve tiyatro, cesaret ve öz-ifade hepimizi sahneye çıkarıyor! 

Tabii bu görünen yüzü. Güneşin yönettiği Aslan burcu 5D astrolojide yüksek benliği temsil eder. Kalbin fısıltısını dinleyerek yaratmanın, bu hayatla barışık olmanın burcudur. Hayat öyle ciddileşti, öyle bir eşikte yürüyoruz ki, sanki sırtlarımızda tonlarca ağırlık var. Bu dolunay döneminde omuzları şöyle bir gevşetin, Kısa süreliğine bile olsa atın o yükleri, sevdiğiniz bir şey yapın, sizi özel hissettiren, size çocuksu masumiyetinizi hatırlatan bir şey. Şapşal görünmekten korkmayın, şapşallık güzeldir, tasasızdır.

Bu dolunayda kendinizi küçültüp saklamak olmaz. Öne çıkın. Olduğunuz kişi olun. Bulunduğunuz yerle, şimdiye kadar aldığınız yolla gurur duyun. Mart fırtınası başlamadan biraz da eğlenin. 

Dolunayda gökyüzünde sadece karşılıklı durmuş güneş ve ay yok elbette. İkizler’deki Mars dolunaya yumuşak bir akışta, birdenbire görülme arzumuz daha da yükseliyor. “Anne, baba, bana bak, bak ne yapıyorum” diye seslenen çocuklara dönüyoruz. Çok daha cüretkarız, en çekingenlerimiz bile.

Ancak bir de Uranüs’le T karemiz var. Bir sürü belirsizlik ve sürpriz… Düşünün güneşten, Mars’tan, Koç’taki Jüpiter’den cesaret aldınız, kendinizi sahnenin tam ortasında buldunuz, kalbinizi açtınız, en derinlerden gelen şarkınızı söylüyorsunuz. Ve sonra birden fark ediyorsunuz…  Kathy Biehl diyor ki;


“Siz en içten şarkınızı söylerken birisi mi uyukluyor? Birileri konuşuyor? Ya da kalkıp gidiyor? Dikkatinizin uyanık ve seyretmekte olanlara çekilmesine izin verin. Gülümseyenlere. Alkışlayanlara veya sahnede sizinle olmaya gelenlere. 

Yeni kavrayışlarınızdan bazıları damdan düşer gibi gelebilir, fakat sahne ve seyirciler yeni değil. Durumlar çoktandır oluşum halindeydi – duygular da öyle – aylardır içten içe gürlüyordu. Bu, Kasım 2022’de başlayan 16 derecedeki 7 dolunayın beşincisi. Bu serinin başlangıcı Uranüs’le birleşmişti. Uranüs’ün düzen bozan ve uyandırıcı enerjisi Nisan sonuna dek her dolunaya uzanıyor.

Serinin bu bağlantı noktasında, tıpkı iç çocuklarımızı görmezden gelemediğimiz gibi uyanışları da görmezden gelemeyeceğiz. Güneş ve ay Uranüs’e yüklenirken, kırılma noktalarındayız. Konfigürasyon bir sürü duygusal bubi tuzağıyla dolu. Biri tetiklendi mi, bitti. Artık bahaneler yok. Artık tahammül etmek yok. Artık ilgi için yaltaklanmak, dans etmek, daha fazla uğraşmak yok. Artık yok. Bitti.

Bir iki yeriniz “uf” olabilir. Siz de birilerinin bir iki yerini “uf” yapabilirsiniz. Fakat acı olmak zorunda değil. Bu dolunayın enerjisi soluklaşırken pek çok insan çok daha iyi hissedecek, siz de onlardan biri olabilirsiniz. Son iki yıl arkadaşları ve taraftarları farklı yollara sevk edip duruyor. Bizler sadece bireyselleşmenin ve yeniden uyumlanmanın bir başka aşamasındayız. Hiç şüphesiz arta kalan bağlantılardaki tatlılığı ve doruluğu fark ettiniz. Şu anda buna çok benzer şeyler filizleniyor.

Bu ayın dolunay çılgınlığı dönüyor dolaşıyor aslında tek bir temel meseleye geliyor: Sevgi. Hareketin arka planı bu. Sayısız şekillerde sevgi: İyilik, şefkat, romantizm, evrensel bağlantılar. Orta nokta Venüs, değerlerimizin yöneticisi, sevgi ve para tanrıçası, gökyüzünün sosyal direktörü. Balık’ta en mutlu olduğu yerde. Sevgiye aşık. Kozmik partneri Mars’ı bir kareyle itiyor, hareket istiyor, özellikle de iletişim formunda. Bizi alkışlayanlara ya da sahneyi paylaştığımıza şairane bir şekilde konuşabiliriz. Oldukça fazla sözcükten oluşan vedalarla kendimizi şımartabiliriz. Kendi küçük romantik destanlarımızı yazabiliriz.

Ne görürsek görelim, yeni kavrayışımız ne olursa olsun, kim giderse gitsin, ya da kimi dışarı atarsak atalım, hangi çevreler bizi gerçekte olduğumuz kişi olarak kucaklarsa kucaklasın, işin temeli ve son sözü SEVGİ. Ve bunun nihai alıcısı da, kaynağı da benlik.”

Kathy Biehl’in paylaşımının tamamını empowermentunlimited.com da görebilirsiniz. 


Bu dolunayın Sabian sembolü de bu temele, sevgiye uzanıyor.

“Gönüllüler Korosu”

Aslan dolunayı her zaman kendimizi ifade etmekle grup içinde bulunmanın arasındaki dengeyi vurgular. Bu dengeyi nasıl oluşturabileceğimize odaklanır. Sembolün bize verdiği resme odaklanalım. Sevdiği şeyi yapan bir grup insan düşünün. Onları buna zorlayan birileri yok. Birlikte çalışıyorlar. Karşılığında aldıkları tek şey keyif, mutluluk ve dinleyicilere keyifli vakit geçirme şansı sunmak.  Bunlar birbirinden farklı insanlar, hepsinin sesi ayrı, bariton da var, soprano da. Ve hepsi kendi notalarını seslendirdiğinde bütünde ruhları titreten müzik ortaya çıkıyor. 

Bu, Sabian sembollerinin içinde BİRlik bilincini anlatan en güzel derecelerden biri. Hepimizin kendi sesi var, hepimizin kendi notaları var. Uyum içinde olduğumuzda harika şeyler yaratılabilir. Bu dostluk gerektirir, saygılı da olmalıyız, eğer solo parçamız varsa buna izin verilmeli ve biz de solomuz sırasında koronun geri kalanına bağlı olduğumuzu bilmeliyiz. Bu ÇEŞİTLİLİĞİN BİRLİĞİDİR. Güneş Kova’da ama sembol Aslan’da. Kova toplulukların, Aslan bireyin burcu. Ve ikisini nasıl birleştirebileceğimizi çok iyi anlatıyor. 

Bilge Baykuşlar, bu dolunayın keyfini çıkarın, kendiniz olun. İçinizdeki ufaklığa da ses verin. “Bana bakın!” demek serbest. Siz özgün benliğiniz haline gelirken bazıları bundan hoşlanmayabilir. Eh, onlara da izin verin kendi bildiklerini yapsınlar, kendileri olsunlar. Zaten uzun süredir ilişkilerde bir eleme, ayıklama işleminden geçmiyor muyuz?

Bu dolunay gerçek ruh dostlarınızı ve ortaklarınızı tanımanıza yardım edecek. Ardından, “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” sözlerini hatırlayın. Biz buraya yapayalnız yaşamaya gelmedik. Kendi şarkınızı söyleyin ama diğerlerinin şarkılarına da izin verin. Bir de bakmışsınız, onlara eşlik ediyorsunuz. 

Hepimiz birbirimizden farklıyız. Hiçbirimiz kusursuz değiliz ancak uyumu yakaladığımızda adına mükemmel dediğimiz şey haline gelebiliriz. Bulmacanın birbirine uyan benzersiz parçalarının büyük resmi yarattığı gibi. Ve bu enerjide gerçek dostlar bir mıknatıs gibi birbirini çekiyor, elemeler yaşarsanız eğer, bunu hatırlayın.

Dolunay, 5 Şubat akşamı saat 21:28’de. (İst.) Hepinize harika bir dolunay dönemi diliyorum.

©Mor Alev 2023

Görsellerin hepsinde sanatçı: Lisa Aisato


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

3 comments

  1. bu yazı bana çok çok çok iyi geldi. duymaya ihtiyacım olduğunu bilmediğim bir sürü cümleyle kucaklaştık. iyi ki varsın mor alev ❤ aslan dolunayı hepimize sevgiyle gelsin.

    Liked by 1 kişi

  2. NE KADAR GÜZEL BİR ANLATIM ŞEKLİ OLMUŞ,
    ŞEKER GİBİ 😊 .. TEBRİKLER … 👋 BİRÇOK YERDE ÖCÜÜÜÜ, 5 ŞUBAT DOLUNAYI GELİYOOORR, SAKLANIN DİYE YAZANLAR’DAN ÖDÜM PATLADI VALLAHİ … ÇOK ŞÜKÜR HERKESİN ANLAYABİLECEĞİ YAZIM TÜRÜYLE MUHTEŞEM YORUMLAR OLMUŞ SEVGİLİ MOR ALEV .. ÇOK TEŞEKKÜRLER ,, 💜🙋‍♀️💜

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.