2022 Terazi Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Sanatçı: Nonna Maynatt

Terazi. Zodyak’taki tek nesne sembole sahip burç. Fakat hepimizi en derinden ilgilendiren konularla ilgili. İnsan kalbini titreten şeyler burada. Sevgi, sevgiyi sunma ve kabul etme kapasitemiz, çok değer verdiğimiz diğerleri ve ortada buluşma arzumuz… Belki de bir nesne olması iyidir, nesneler tarafsızdır, ilişkilerde zaman zaman çok ihtiyaç duyulan bir şey. Dolayısıyla denge ve adalet burada yaşar ve tabii ki dengesizlik ve kararsızlık da… 

Bu yılın Terazi yeni ayı Süper Galaktik Merkezin tam ortasında. Ve bu yeni aya baktığımda evet, bir sürü açı, gerileyen birçok gezegen, oldukça fazla etki var, ancak en önemlisi ve bunu bu yılın en muhteşem yeni ayı yapan şey, Süper Galaktik Merkez’le birleşik olması ve bizlere çok önemli, süper güçlü bir yenilik ve yaratım potansiyeli armağan etmesi. Yeni ayın Sabian sembolü:

“Yeni günün şafağı gösterir ki, her şey değişmiştir”

Galaktik Merkez Samanyolunun merkezindeyken , Süper Galaktik Merkez Samanyolu da olmak üzere komşu 22 galaksinin çevresinde döndüğü devasa bir kara deliktir.  Bu yüzden Başak’ın son derecesinden Terazinin ilk 5 derecesine kadar uzanır.  Yay burcundaki Galaktik Merkez “Kozmik Anne” ise, Süper Galaktik Merkez “Kozmik Büyük Anne” dir. Burası astrolojide Kozmik Bilinç merkezi olarak görülür. Özellikle bu noktada Çekim Gücü Yasası olağanüstü bir güçle çalışır. Süper Galaktik Merkez,” kaynağın kaynağı” olarak mucizevi şifalandırıcı bir enerji yayar. Hücresel şifa, hücresel gelişim ve hücresel yapılanmayı da yönetir. 

Bu yeni ayın olağanüstü bir yaratım ve dengeleme gücü var. Dolayısıyla ne düşündüğünüze, ne istediğinize, ne söylediğinize çok dikkat edin. Çekim Gücü Yasası müthiş bir isabetle çalışırken bu fırsatı kullanın. Bilinçli yaratın. Birbiriyle çatışan komutlar vermeyin, bu sizi olduğunuz yerde saydırır. Olumsuz düşünce, olumsuz sözler ve alaycılık ise… Biliyorsunuz Bilge Baykuşlar, bu bizi arzumuzun tam tersine taşır. 

Yeni ay Kozmik Bilincin ta kendisiyle bağlı olunca biliyoruz, SGM’den bilgi indirme şansımız var. Bu 4 hafta şimdiye kadar yaşadığınızın çok üzerinde bir dinleme ve sessizleşme alışkanlığı edinin. Gelen ilhama, hislere, rüyalara, düşüncelere dikkat edin. Size o fikirler çılgınca, yapılamaz, hatta deli saçması gelse bile bir kenara not alın, emin olun daha sonra anlamlanacaklar. 

Terazi sezonu “ben ve senin birliği”, denge ve adalet zamanı olduğuna göre, SGM bu konularda özellikle ilham verecektir. Ama ilk mesajlar içinizdeki dengeyi kurmanızı ve özellikle içinizdeki kutsal birliği oluşturmanızı talep edebilir. Dişi-eril enerjileriniz, zihniniz ve kalbiniz, fiziksel ve ruhsal hayatınız… Birbirine rakipmiş gibi görünen ancak gerçek anlamda harmanlandığında mükemmel karışımı yaratan zıt kutuplar, son yıllarda her açıdan sağlıklı yaşamın temel şartı haline geldi. 

Bu etkiyle bir başka harmanlama da yaşanabilir: Küçük, insani bilincimiz komik bilinçle kutsal bir birleşmeye gidebilir. Sonuç olarak bakış açılarımız, hayatı yaşama şekillerimiz, tepkilerimiz ve algılarımız bütünüyle yenilenmeden geçebilir. 

Peki ya ilişkiler? Ya Terazi’nin huzurla bolluk içinde yaşama arzusu ve sanat sevgisi? Değişen bakış açılarınızla hepsi yenilenecektir. Bu enerjinin dokunmadığı şey yok. Sabian sembolünün vurguladığı “her şey”, gerçekten her şeyi kapsıyor. 

Bu yeni ay, Sonbahar Ekinoksunun hemen ardından geliyor. Hatırlayın, ekinoks ayının Sabian sembolü de “Şafak”tı. Şafak, yeni ışık, yeni gün, yeni tavırlar ve bakış açıları konusunda büyük bir ısrar var. Hepimizin elinde sayfayı çevirip temiz bir başlangıç yapma becerisi var ve hatta Zodyak bizden bunu talep ediyor.

Yeni ayın Sabian sembolü diyor ki;

Belki huzurla uyunmuş, belki de yatakta kıpır kıpır, vesveselerle geçirilmiş bir geceden sonra hayatı, çevrenizi bütünüyle yeni bir ışıkta görme şansı vardır. Böylece başlayan günü nasıl yaşayacağımız, hayatın ne anlama geldiği, nasıl olabileceği hakkında yepyeni bir algı ve bakış açısıyla yaşama fırsatı da açığa çıkar. Şimdi bilinçli farkındalığınızın ışığında gece sizi ürküten şeyler gülünçleşmiş, tehditkâr gölgeler bir hiçe dönüşmüştür. 

Her yeni günün gerçekten de sadece ve sadece size ait olduğunu ve onunla istediğiniz ne ise onu yaratacağınızı bilmenin getirdiği güvenin büyümesine izin verin. Bu güven olmadığında, siz hayata ve güne sahip çıkmadığınızda, sizi dış dünya yönetir. Tam da bu yüzden beklenmedikle karşılaşma konusundaki temkinli, ürkek halinizi terk etmelisiniz. Durumları olaylar değil, sizin tepkileriniz belirler. Ve o beklenmedik şeyler ise hayatın size verdiği sözleri yerine getirmesidir. 

Genel olarak bu yeni ay bir yenilenme enerjisiyle geliyor. Sahne, oyuncular ve senaryo ya bir sabah değişti ya da değişmek üzere. Siz ne yapacaksınız?

Arkadaşlar, önce bir süre düşüneceğiz gibi görünüyor. Terazi genelde başkalarıyla bir araya gelmenin, hareketli sosyal takvimin, yoğun iş toplantılarının ve derslere ciddi ciddi dalmanın dönemidir fakat bu sefer Zodyak gerilemelerle dolu, Mars bile yavaşladı. Sadece Venüs hızla ilerliyor. Bu enerjide Terazi’nin bir başka yönü açığa çıkıyor maalesef: Kararsızlık. Kefeler dolar, boşalır, yeniden dolar. Olsun. Adil ve dengeli olmak, bencillikten uzak durmak ve herkes mutluluğunuzu paylaşsın istiyorsunuz. Bu son istek Terazinin hem en iyi hem de en zor yanıdır. Varsayımlardan kaçının, o insanlara sorun ve siz mutlu olduğunuzda çevrenize yapacağınız olumlu etkiyi asla küçümsemeyin. 

Şanslıyız ki, kararsızlığın panzehiri de sunuluyor. Hangi yöne gideceğinizi belirlerken gerilemeler sayesinde hayatın dikiz aynasına bakıp geçmiş iyice gerilerde kalırken, öğrendiklerinizi pusulanız yapabilirsiniz. (Detayları Sonbahar Ekinoksu yazısında)

Büyük ihtimalle gerçek huzur ve mutluluğu seçmekle içinize sinmeyen bir ateşkes imzalamak arasında kalacaksınız, tam karşıda Jüpiter var. Yargılanma korkusuyla gereğinden çok daha fazla ödün vermek de çok kolay. Ancak bu yeni ay Venüs ve gerileyen Merkür’le bir arada, ikisi de Başak’ta. Bunun şifalandırıcı konuşmaların ve kalbin fısıltılarını dinleme vakti olduğunu söylüyor. Plüton’dan gelen üçgen açı, yeniden dengeye gelmek için kendi gerçeğimizde sapsağlam fakat yumuşakça durmamızı istiyor. Adil olma konusunda ise diğerlerine olduğu kadar kendinize karşı da adil olmayı hatırlayın.

Jüpiter, gerçek mutluluk için üsteleyecek. Sizi ne mutlu eder? Gerilemeler sayesinde nelerin mutlu etmediğini biliyorsunuz, şimdi neşe-keyif-coşkuyu nerede bulacağınızı çok daha iyi belirleyebilirsiniz.

Yanlış karar veremezsiniz, o karar temel prensiplerinize ve kalbinizin sesine karşı değilse.

Veya Abraham’ın sözleriyle:

Bir karar verin ve sonra o kararı doğru karar yapın. Enerjinizi onunla hizalayın. Çoğu zaman, neye karar verdiğinizin hiç önemi yok. Sadece karar verin. Size muazzam yardımı olacak sonsuz seçenekler var ve hepsi de karar vermemekten iyidir.

Abraham (Esther Hicks 1998)

En sonunda bir karar verdiğinizde – ve bu düşündüğünüzden çok daha çabuk olabilir – Süper Galaktik Merkez’e bağlanın! Yaratın! Merkür bu noktadan bir daha geçecek, Venüs de geçmek üzere. SGM bu zamanda çok aktif. 

Bu sırada yaratımın ana kuralını hatırlayalım:

İstediğiniz şey ne olursa olsun, ona nasıl sahip olmayı isterseniz isteyin, neden isterseniz isteyin, eğer önce onsuz da mutluysanız, ona çok daha büyük hızla sahip olursunuz. 

Evren (TUT.com)

Terazi yeni ayı 25 Eylül 26’ya döndükten hemen sonra, gece 00:54’te. (İst).

Her şeyin değiştiği bu zamanın ışığında hepinize neşe-keyif-coşku yolunuzun ne olduğuna karar verdiğiniz ve o yolda kararlılıkla yürüdüğünüz harika bir Terazi sezonu diliyorum. 

©Mor Alev 2022


YEPYENi! “Sabian Hikayem”. Kendi gizeminizin kilidini açın. Kendinizi gerçekleştirin!

En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

HİZMETLER

3 comments

Yorumlar kapatıldı.